Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Pon Apr 07, 2014 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
follicle je napisao:
Mysterx je napisao:
Da li neko zna kakva je * REKLAMA * metoda presadjivanja kose?


Za * REKLAMA * vazi da nemaju bas neke dobre i konstantne rezultate, na intrnetu se mogu naci neki pozitivni primeri ali uglavnom nemaju reputaciju kao uspesna i preporucljiva klinika.. Za * REKLAMA * kliniku se smatra da imaju mali procenat prezivljavanja graftova...



Da kod njih su radili Kalinic i Alimpic ali im je kosa retka. Pa hteli su reklamu za dzabe pa im je takav i rezultat... kada se cigance neka im sada na cast. To je kontra reklama i njima i ovima koji su im radili. Trebali su otici u Kapetana Zavisica 3 da plate i urade kako treba ali gospoda vole za dzabe pa sada neka i dalje budu procelavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Pon Apr 07, 2014 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
time_travel je napisao:
No da ne skrecem sa teme, srecno u bilo koje 3 domace klinike da se odlucis, nadam se da ces biti zadovoljan. Uzivaj u galerijama i trazi autograme Alibabica, Kalinica, a sto se tice one druge klinike sto imaju lepa vrata i lepo okrecene zidove i zgodne "doktorke", zamoli da ti daju jos neku sliku osim onih 6 tuznih sa sajta. Ziv bio .


Stvaro taj Alibabic i Kalinic kao cirkus celavi i dalje a ova ordinacija sto ih je radila se hvali na sva zvona, to je meni kontra reklama. Neka odu u ordinaciju u Kapetana Zavisica 3, oni su i doneli taj metod u Srbiju a svi ostali su plagijatori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Pon Apr 07, 2014 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
Mysterx je napisao:
P.s. Sto se * REKLAMA * tice,rekao bih da je Vladimiru Cvetkovicu kosa fenomenalna nakon transplatacije,e sad jedino je u pitanju to sto kazes ,kolika im je trajnost. Po nekim mojim informacija ,nakon transplatacije ta kosa vise nikad ne opada,jel' tako?


Kosa koja se implantuje je trajna , ne opada vise. Sto se tice Vladimira Cvetkovica njemu je rezultat odlican, zna ga frizer i pre i posle, oko 3000 dlaka mu je radjeno. Ne znam zasto neko komentarisu da mu rezultat nije dobar ako ga nisu videli pre? Po meni onaj Alibabic i Kalinic sto su radili u drugoj ordinaciji su dobili los rezultat jer kako sam cuo su hteli za dzabe a i klinika mozda nije adekvatna (nova).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Ned Jun 01, 2014 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2014 3:12 pm
Postovi: 1
pre tri godine sam radio transplantaciju na krunicnom delu... nista strasno nekih 500 dlacica, proredjenje nije bilo vidljivo al sta da radim kad sam perfekcionista, pa mi je smetalo... radio sam na istoj klinici gde i Kalinic, prvi moj susret sa tom klinikom je bio vise nego odusevljavajuci, pocevsi od toga da su me odgovarali od transplantacije, govoreci mi da nije vreme za to pa preko toga da sam hteo da uradim 700 dlaka a oni me nagovorili da uradim samo 500 jer nema potrebe za vise, bio sam odusevljen profesionalnoscu i ljubaznoscu tih ljudi tamo.... dosao je dan za transplantaciju, sve je bilo po dogovoru od pocetka do kraja... poceli su da prolaze dani nakon intervencije i kosa je pocela rasti, zatim opadati, rekli su mi da je to normalno i da tako treba e sad dolazi glavni deo kad ta transplantirana kosa treba da izraste i ostane tu zauvek, cekao sam, cekao, cekao i cekao al' nista, kad sam otisao kod njih da se zalim rekli su mi da mi je u medju vremenu opalo jos kose, uporedio sam privatne slike pre i posle i video da se nista nije promenilo, dakle nije mi opala moja kosa al ni ona njihova nije izrasla, o povracaju novca nisam ni hteo da se natezem ni o pismenoj garanciji koju su mi obecali jer mrka kapa oko toga.... sva sreca pa nisam radio vecu intervenciju pa mi nisu unistili donor regiju.... a te slike koje su mi pokazivali u klinici kao njihove pacijente sam video i na masi drugih sajtova.... tako da pre intervencije dobro, dobro se informisati pa tek onda raditi nesto, jer ce te potrositi novac i potrositi donor regiju i onda do kraja zivota il celav il perika :)
pozzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Sub Jun 07, 2014 9:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
Ajde te ljudi pocela je da me hvata paranoja i strah vise, da li je moguce da vise nista nije sigurno. Molim vas da li mozete da mi potvrdite za * REKLAMA * - Direct Hair Implantation kliniku u ulici Kapetana Zavišića 3 na Vozdovcu ?

Da li je kod njih najsigurnije ? Moze li neko da potvrdi ko je radio ali iskreno sve ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Ned Jun 15, 2014 5:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 23, 2013 3:50 pm
Postovi: 10
Petre, iskreno, nista nije sigurno. Kao prvo domace klinike su skupe, jer rade po dlaci, a ne po graftu (koja moze imati 2/3 ili 4 dlake). Sledece problem je donorska regija. Ko je celav na skali od 5-7 NW, ne treba da ocekuje neke velike rezultate bez bar 6000 dlaka pod uslovom da ima dobru donor regiju.


Kako god pogledas HT transplantacija je sr****, jer to je vise da nabacis koju dlaku, pre nego li ces imati kosu pribliznu kao nekad. E, sad, posto na zalost kloniranje kose ne postoji, a koliko vidim nece ni uskoro zaziveti, imas 2 izbora:

1. da tuknes bar 5000-6000 evra na HT, pa "kako ispadne". To sve ovisi o celavosti i klinici. Licno ti preporucujem Hakana u Turskoj, jer njegove radove mozes naci na celom internetu ili Marala.

2. da se koristi "revolucionarna" drugacija vrsta perike. Vidite o cemu je rec :

https://www.youtube.com/watch?v=DeKMDzqMfQE

https://www.youtube.com/watch?v=VHc0pUnAAWk

https://www.youtube.com/watch?v=4O9c9gv35nE

Vise informacija ima na sajtu hair4you, kao i galerija, stim da ovakvih stvari ima po celom svetu. Vidim da mnoge svetske zvezde ovo koriste, jer u pitanju je prirodna kosa koja se radi po meri i kalupu, tj za svakog posebno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jun 17, 2014 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
Nole_1987 je napisao:
pre tri godine sam radio transplantaciju na krunicnom delu... nista strasno nekih 500 dlacica, proredjenje nije bilo vidljivo al sta da radim kad sam perfekcionista, pa mi je smetalo... radio sam na istoj klinici gde i Kalinic, prvi moj susret sa tom klinikom je bio vise nego odusevljavajuci, pocevsi od toga da su me odgovarali od transplantacije, govoreci mi da nije vreme za to pa preko toga da sam hteo da uradim 700 dlaka a oni me nagovorili da uradim samo 500 jer nema potrebe za vise, bio sam odusevljen profesionalnoscu i ljubaznoscu tih ljudi tamo.... dosao je dan za transplantaciju, sve je bilo po dogovoru od pocetka do kraja... poceli su da prolaze dani nakon intervencije i kosa je pocela rasti, zatim opadati, rekli su mi da je to normalno i da tako treba e sad dolazi glavni deo kad ta transplantirana kosa treba da izraste i ostane tu zauvek, cekao sam, cekao, cekao i cekao al' nista, kad sam otisao kod njih da se zalim rekli su mi da mi je u medju vremenu opalo jos kose, uporedio sam privatne slike pre i posle i video da se nista nije promenilo, dakle nije mi opala moja kosa al ni ona njihova nije izrasla, o povracaju novca nisam ni hteo da se natezem ni o pismenoj garanciji koju su mi obecali jer mrka kapa oko toga.... sva sreca pa nisam radio vecu intervenciju pa mi nisu unistili donor regiju.... a te slike koje su mi pokazivali u klinici kao njihove pacijente sam video i na masi drugih sajtova.... tako da pre intervencije dobro, dobro se informisati pa tek onda raditi nesto, jer ce te potrositi novac i potrositi donor regiju i onda do kraja zivota il celav il perika :)
pozzzzz

Zato su i radili Kalinicu i Danijelu da preko njih navuku ostale klijente. Da li se uopste nekome svidja njegov rezultat ? Da ne stavlja onaj prasak na glavu bio bi celav i dalje - realno ?! Ne znam zasto se ljude uhvate za poznatu licnost ako ima los rezultat, toliko klinika i kod nas i po svetu sa odlicnim rezultatima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jun 17, 2014 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
milostt je napisao:
Imam 30 godina i vreme mije da se pozabavim svojom kosom. proredjena je uglavom na zaliscima.
Da li neko zna nesto vise o tome,gde je najbolje to uraditi? sta mislite o fue tehnici-nova tehnika bez secenja dela glave?ima li neko iskustvo koje bi poddelio ?cuo sam da se sad moze i ponavljati nekoliko puta sto ce mi trebati jer celavim i pozadi ali mi to sad i nije toliko probroblem.hvala!


Naljbolje da obidjete kliniku u Kapetana Zavisica 3, imate ih na sajtu svuda. Rezultati su im odlicni i nisu prihvatili da rade zvucna imena zarad reklame. Jedina ordinacija sa TUV standardom kvaliteta u Beogradu sto nije za potceniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jun 17, 2014 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
follicle je napisao:
Prvo je potrebno da se javis dermatologu kako bi utvrdili koji tip muske nasledne celavosti ti imas.
Vise o tome mozes da procitas ovde: http://www.newhair.com/resources/assessing-hair-loss.asp#classes
Posle toga trebas da se raspitas o prednostima i manama FUE i FUT tehnike. Sa FUE tehikom mozes da obezbedis maksimalno nekih 4000 grafta sto ti je dovoljno ako hoces da sredis zaliske, ali ako celavis i na drugim mestima savetujem ti da razmisljas vise o FUT tehnici. Najbolje je da se radi negde u inostranstvu gde ima klinika koje su i jeftinije a i daleko kvalitetnije nego nase npr u Turskoj. Pre nego sto se odlucis za transplantaciju dobro se raspitaj i istrzauj, trazi da pogledas sto je vise moguce slika pre i posle na klinici za koju se odlucis. Ovde imas dosta o tome. http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/
Pozdrav!


Sto se tice Turske i Madjarske zaobilazi u sirokom luku, citajte ovde na forumu (nekoliko strana unazad) sta se desavalo u ordinacijama u Turskoj... horor, hostel 2 otprilike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jun 17, 2014 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
Mysterx je napisao:
P.s. Sto se * REKLAMA * tice,rekao bih da je Vladimiru Cvetkovicu kosa fenomenalna nakon transplatacije,e sad jedino je u pitanju to sto kazes ,kolika im je trajnost. Po nekim mojim informacija ,nakon transplatacije ta kosa vise nikad ne opada,jel' tako?


tako je, ali to nije klinika gde je radio Kalinic za dzabe vec je jedina ordinacija koja se iskljucivo bavi time, ne jos niz drugih stvari pored. Nalazi se u Kapetana Zavisica 3


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jun 17, 2014 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
follicle je napisao:
Razlika izmedju fue i fut je u nacinu na koji se uzimaju iz donorske regije koja se nalazi na zadnjem donjem delu glave tj mestu gde kosa nikada ne opada. Fue metodom se uzimaju pomocu specijalnog istrumenta koji vadi sam fokul iz skalpa, ova metoda iziskuje veliku spretnost hirurga i NAJBOLJI hirurzi obicno imaju upesnost od 90% a 10 posto presadjenih fokula nikad ne nastavi da raste. Oziljak koji ostane je u vidu malih tacaka koje se jedva primet i to u slucaju da se osisas na celavo ili jako kratko. Kod FUT metode iseca se deo skalpa zajedno sa kosom pa se fokuli odatle vade i dalje presadjuju na druge delove glave ovom metodom moze se presaditi dalko vise kose nego FUE metodom a i ne gubi se toliko fokula u samom procesu. Oziljak posle par meseci nije obicno primetan ispod kose.
Video: http://tmhairrestoration.com/swf/transmedlast_xvid2.flv
Moj ti je savet da se rapitas koliko ti imas donorske kose i da ti procene koliko ce ti trebati racunajuci da ces i u buducnosti nastaviti da celavis. Pa onda vidi sta ti vise odgovara, fut metodom mozes da presadis do oko 8000 a fue nekih 4000-5000.. Cene u inostranstvu su za fut od 1,2, ili 1,8 pa na dalje a za fue od 2.5 pa na dalje. Ajde javi ako te nesto jos interesuje i ako odlucis da ides na trasnplantaciju obavezno da javis sta si odlucio ja planiram u toku sledece godine ako skupim dovoljno para.

Mislim da na slici gde je oziljak smanjen kosa i nije bas kratka :/ Moguce je raditi mikropigmentaciju i na taj nacin zatvoriti oziljak (neka vrsta tatto-a). Ne znam da li iko kod nas radi tako nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jun 17, 2014 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
follicle je napisao:
Mysterx je napisao:
Da li neko zna kakva je * REKLAMA * metoda presadjivanja kose?


Za * REKLAMA * vazi da nemaju bas neke dobre i konstantne rezultate, na intrnetu se mogu naci neki pozitivni primeri ali uglavnom nemaju reputaciju kao uspesna i preporucljiva klinika.. Moj savet ti je da procesljas internet, u razgovoru sa doktorom procenis tvoje stanje, kao i mogucnost daljeg gubitka kose, procesljas pre i posele slike na internetu, nadjes neke primere slicne kao i tvoj pa da vidis sta mozes da ocekujes i sa koliko grafta... Za * REKLAMA * kliniku se smatra da imaju mali procenat prezivljavanja graftova...


To su ovi iz Stojana Protića, na zalost i adresu cesto menjaju pa im je skoro nemoguce uci u trag. Ali vazno je da Kalinic radio kod njih, na njegu su uhvatili 100 pacijenata, tuga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jun 17, 2014 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
milostt je napisao:
Imam 30 godina i vreme mije da se pozabavim svojom kosom. proredjena je uglavom na zaliscima.
Da li neko zna nesto vise o tome,gde je najbolje to uraditi? sta mislite o fue tehnici-nova tehnika bez secenja dela glave?ima li neko iskustvo koje bi poddelio ?cuo sam da se sad moze i ponavljati nekoliko puta sto ce mi trebati jer celavim i pozadi ali mi to sad i nije toliko probroblem.hvala!


To nije nova tehnika, tako se radi vec 6-7 godina stim sto se koriguje precnik instrumenta i nacin na koji se kosa implantuje , odlaze itd.
Ordinacija koja je donela taj metod u Srbiju je u Kapetana Zavisica 3. Najvise iskustva i odlicni rezultati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jun 17, 2014 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
Nexarath je napisao:
Ah, ok, da, sad vidim da ovo potpada pod reklamu, a ne mogu da editujem post. Dakle, * REKLAMA *, Direct Hair Implant, kod nas..sta mislite?


Oni se nalaze u Kapetana Zavisica 3, doneli su ovaj metod u Srbiju i rade najduze i najbolje. Niko ih ne kudi i nisam cuo ni jedan los komentar ili manu za tu ordinaciju, iskreno. Colicevih procedura su se naispravljali da samo mogu da zive od njega :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Transplantacija kose-gde, kako, kada, koliko???
PostPoslato: Uto Jun 17, 2014 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 1:04 pm
Postovi: 38
Matija Mircic je napisao:
Andrija198 je napisao:
Pojavila se ponuda (popust 50%) za transplataciju kose FUE metodom (sa 1 evra na 0,5 evra po dlaci) u klinici Doctor Hair u Segedinu, s tim što se za ostvarivanje prava na popust morate registrovati na sajtu i uplatiti vaučer od 10.000 dinara.
Na njihovom sajtu sve lepo izgleda i piše, ima i na srpskom jeziku, ali osim tri štura komentara na naslovnoj strani, nigde nisam uspeo da pronađem nešto više o njima "sa strane" i više iskustava drugih.

http://presadjivanjekose.rs/

Šta mislite, da li je ova ponuda povoljna, i još važnije, da li neko ima iskustva sa ovom klinikom?

Hvala unapred i pozdrav.


da li neko zna da li na ovoj klinicu operisu nasi ljudi ili madjari?


Da, postoje i nemaju ni jednu sliku pre i posle sem onog naseg pevaca Darusa koji se cenkao 5 godina sa svim klinikama u Srbiji i verovatno kod njih dobio besplatno. Njegove slike su na FB i kamufliran izgleda celav i retko :/ stog cena je uvek diktirala i kvalitet da se nelazemo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: