Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: licno iskustvo
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2007 11:33 am
Postovi: 7
micici je napisao:
Radovala bih se da mogu da preporucim lekara kod koga sam radila implante, ali se ne usudjujem. Posle mog odusevljenja zaista uspelim zahvatom uradila sam dve preporuke za njega i ne zna se ko je gore prosao.Lose izvedeni zahvati i jos losiji ljudski odnos prema tako ojadjenim pacijentima. Jedno od njih je clan moje uze porodice i neko vreme sam se ozbiljno nosila mislju da ga tuzim. Neki svet koji se razume u to me je obeshrabrio tvrdnjom da cemo se namaltertirati, a nikakvu pravdu necemo dobiti.
U privatnom mailu sam nekome od clanova foruma i napisala o kome se radi, ali pretpostavljam da bih prekrsila neka pravila foruma kada bih to ovde napisala. Dakle, po tom pitanju stojim na raspolaganju.

Po pitanju odluke za nekog hirurga predlazem da se sledi lista uputstava koja moze da se nadje na net-u i da se ode na konsultacije na nekoliko mesta, pa tek onda da se donese odluka.

Spremite napisani podsetnik o tome sta zelite da pitate i ne ustezite se ni od jednog pitanja. Dobar lekar mora i treba da vam posveti onoliko vremena koliko vas to cini sigurnim.

Uz to, Beograd je mali grad i svi se medjusobno poznajemo, tako da nije lose malo oslusnuti rumore o klinikama, lekarima, cenama i iskustvima - svi sve znaju.

Takodje je dobra ideja da zamolite lekara da vas poveze sa nekim od pacijenata koje je radio i da uzivo porazgovarate sa nekim od njih. Zene su raspolozene da pricaju o svojim iskustvima i to u listama lekara treba da postoji kao napomena.

Italijankapa, tek kada budes sasvim sigurna da si izabrala nekoga kome verujes, onda se odluci za zahvat. Naravno i tada je potrebna kasicica srece, jer medicina nije matematika da da su 2 i 2 uvek 4. No, ja ZNAM da dobra ocekivanja radjaju dobra desavanja.

Bilo bi sjajno da neko ko se mozda odlucio da uradi zahvat podeli sa nama kao stvari teku.

pre godinu dana sam u dioni uradila silikone u grudima. jednu bradavicu su mi smanjili, a drugu povecali,oziljkom...a i nejednake su.jedna stoji normalno, druga je razroka. na obema imam vidljive i ruzne oziljke; na levoj veliki roze, na desnoj beli keloid. kao da me je pacer sekao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 10:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Apsolutni sam protivnik estetske intervencije!!!Zato sto:
1.Nemam nikakve devijacije,defekte,nista neprirodno na svom telu nista sto bi odudaralo od opste prihvacenog stava o ljudskom telu.
2.Zadovoljna sam sa svojim fizickim izgledom.
3.Imam pored sebe osobu koja me voli i koja je odusevljena sa mojim telom pa je verovatno ta osoba razlog mog samopouzdanja,izmedju ostalog.
4.Volela bih kada mi pomoc lekara nikada u zivotu ne bi trebala te mi je apsurdno da zdrava idem "pod noz".
Zbog svega gore navedenog zaiste ne mogu da shvatim devojke koje se podvrgavaju estetskim korekcijama.OK neka svako radi sa sobom sta hoce,ali mi tesko neko moze objasniti da je takva osoba stabilna licnost,samosvesna itd.Mozda moj stav nije ispravan i mozda cu nekog uvrediti ovim iako to ne zelim,ali ja jednostavno tako vidim stvari.To se opire mom razumu.Ne mogu da shvatim,ali zaista,strano mi je,da mi se ne svidja deo moga tela i da hocu da ga zamenim za lepsi,bolji,sta vec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 11:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Draga Merilyn, osim sto si lepa, savrsena, samosvesna i samopouzdana, okruzena ljubavlju i divljenjem, vidim da si i odlican psiholog amater, pa Te molim da nam jos malo moralizujes i dodas jos par strucnih kvalifikacija o nasim licnim profilima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 12:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Ne zelim da moralizujem niti iznosim psiholoske profile.Nisam psiholog amater niti to zelim da budem.Pitanje je bilo Da LI STE ZA UGRADJU SILIKONA?Moj odgovor je da sam protivnik toga pa sam odmah navela razloge da me ne bi pitali.Svoj stav sam obrazlozila.Izgleda nedovoljno.Nisam moralista,uglavnom nemam pradrasuda.Ne mislim za sebe da sam savrsena.Lepo sam napisala da je moj fizicki izgled u okvirima opste prihvacenog.To znaci da mi ne fali deo tela,nemam klempave usi nije mi jedna noga kraca od druge...Da jeste,verovatno bih posetila plasticnog hirurga,jer se verovatno ne bih mogla nositi sa krupnim nedostacima na svom telu.Hocu da kazem,da smatram da svaka devojka treba prvenstveno da nauci da se nosi sa svojim sitnim nedostacima.To sto sam voljena je navedeno da bih lakse objasnila da je fizicki izgled coveka irelevantan i da kada imate pored sebe nekog ko vas istinski voli,takve kakvi ste,ne padaju vam napamet estetske intervencije nego razmisljate o drugim stvarima u zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2006 12:30 pm
Postovi: 11
Merylin, u prvom postu kazes "Apsolutni sam protivnik estetske intervencije!!!", a u sledecem: "... da mi ne fali deo tela,nemam klempave usi nije mi jedna noga kraca od druge...Da jeste,verovatno bih posetila plasticnog hirurga,jer se verovatno ne bih mogla nositi sa krupnim nedostacima na svom telu." :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Pa sta ti tu sada nije jasno?Da rekla sam da sam protivnik i rekla sam zasto sam protivnik.U suprotnom slucaju ne bih bila protivnik.Da baba ima k...c,bila bi deda.Moram tako da ti kazem kada me tako pitas.Ako je potrebno da budem jos preciznija,evo.Mogu da shvatim da neko ode kod estetskog hirurga,jer izgleda kao slon Dambo,ali ne mogu da shvatim da neko naduvava usne,pumpa sise,jer su to po meni toliko zanemarljivi nedostaci na telu jedne zene da sam apsolutni protivnik.Jasno mi je da je lepota relativan pojam,ali mi je isto tako jasno da ne mozemo svi biti savrseni sa savrsenim proporcijama.Ako neko tome tezi,ok moze otici pod noz,ali gde je tome kraj.Neka svako radi sa svojim telom sta hoce,ali ja prosto ne zelim da na taj nacin dovodim svoje telo do perfekcije i pitam se po cijim kriterijumima perfekcije.Cini mi se da je zenama lakse da se obrate hiruru nego treneru.Bavila sam se dugo atletikom,sada se rekreativno bavim sportom pa je mozda i to jos jedan od razloga zasto tako razmisljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 9:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Sada onako skraceno:
Ko ima komplekse tezice mozda usavrsavanju ali ko ih nema normalno da je protiv.Dajem sebe za primer:
Udajom sam imala 52kg idealna kilaza,
sada imam 84kg katastrofa.......
sta sam sa time htela da vam kazem.......gadim se sama sebi kada se pogledam na ogledalo ali SE NE BIH podvrgla nikakvoj operaciji mada to ovde mnogi rade.Zasto?
Zato sto smatram da me to nece vratiti da se osecam kao da imam 15 godina mada bih ---mozda tako izgledala.
Kada bi postojala metoda podmladivanja e onda bih bila druga prica.
Kao sto kaze MERYLIN........da se bavim sportom kao ona osecala bih se bolje i iz vana i unutra ali ovako samo covek trazi sta ne voli da vidi.
Ja sam u braku 18 godina.........i ne pada mi napamet da se zbog muza menjam ali bih se lepse osecala kada bih omrsavila ili kada bi mi grudi bile kao prije.Ako to neko radi NEKA RADI sebi iz zadovoljstva,a ne kao vecina SAMO ZA DRUGE.
To kazem zato sto se lako moze desiti da tada budete jos nesretniji jer se mozda necete promeniti unutra TAKO da ce novci i bolovi BITI uzaludni.
Nadam se da ste me razumeli!
Pozdrav svima..........

p.s.
ja verujem da je Merylin zadovoljna izgledom jer sam se nekada bavila sportom i znam kako je bilo lepo.........a sada :cry: :cry: :cry:
Svaka cast Merylin.........daj nam bolje savete i morala jer ja mislim da svima ko ima komplekse to ustvari i fali!
Mesto da zavolimo sami sebe mi jos vise produbljujemo nezadovoljstvo!
Bas mi nisu smetale moje grudi ili stomak kada sam bila 52 kg nego sam bila zaljubljena u svoj strukic i svoj izgled,a psihicki da se i ne pominje.
Ko god ima komplekse normalno da bih nesto menjao ali ja menjam u masti,ali ne i u stravrnosti!Tako i vi uradite!
Zato cuvajte novce na lepse stvari!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 05, 2007 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:55 pm
Postovi: 5
italijankapa je napisao:
Molim MICICI da mi kaze nesto vise o tome gde mogu da se ugrade dobri silikoni , gde su dobri doktori i koliko to kosta ?????
Zavrsila sam sa radjanjem i dojenjem imam dvoje dece i zivotni kompleks od malih grudi !!!!!!!


ST MEDICA,definitivno!ako te jos nesto zanima pitaj..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pedesetogodisnjakinja
PostPoslato: Pet Okt 05, 2007 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:55 pm
Postovi: 5
micici je napisao:
Hajde neko sa licnim iskustvom.

Svoje sam silikone stavila pre vise od 10 godina (trudnoca, dojenje, sila teze, gubitak tezine itd.) i malo je reci da se opise koliko sam zadovoljna tim cinom. Odabrala sam neznatno veci volumen od onoga koji mi je Majka Priroda dala u "prvoj ugradnji", oblik najpriblizniji onome koji sam imala i to izgleda savrseno prirodno i neupadljivo. Kolicina zadovoljstva koje imam i vredna je svake od tesko ustedjenih DEM kojima je operacija placena.

Ono sto smatram vaznim je izbor zaista kvalitetnog lekara. Nimalo lak zadatak, rekla bih. Postoje apokrifne ili istinite price u krugovima zena sa kojima se druzim o privatnim estetskim hirurzima koji nemaju specijalizaciju i/ili skolu, a ipak poseduju privatne klinike impresivnog izgleda. No, saveti ovog tipa su pisani stotinama puta, pa ne trosim prostor na ovom forumu.


opet ja..zelim svima da preporucim ST MEDICA.odusevljena sam,njihovom strucnoscu i profesionalnoscu.prije zahvata trebalo mi je godinu dana psihicke pripreme,razmisljanja,nabavljanja svih mogucih i nemogucih informacija,zvanja klinika..na kraju sam bila potpuno sigurna sta tacno zelim i naravno pao je i odabir klinike.bila sam toliko sigurna da radim pravu stvar,toliko ushicena i srecna,da je na kraju moralo biti kako sam i ocekivala.dobrom sam se nadala i dobro je i bilo,cak i vise od toga.u februaru ce biti 3 godine od ugradnje implatanata.radi se o MENTOR protezama,extra kvalitetu.moje prirodne grudi su bile velicine jaca3,prirodno lijepe,ali moja konstitucija,gradja i visini su zahtijevale jaku cetvorku il peticu,sto sam i dobila :D .
dalje,implatant prati vas prirodni oblik grudi,sve opet zavisi od viska koze (kvaliteta tkiva).Hirurg je sam odredio koliku mi velicinu moze i smije staviti.prepustila sam se i naravno bila odusevljena rezultatom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 07, 2007 4:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Protivnik sam estetske hirurgije sem u slucaju rekonstruktivne hirurgije kada dete ili odrasla osoba imaju klempave usi...Najbolje je da covek bude zadovoljan sobom i svojim izgledom to je kljuc samopouzdanja i tu nema kompleksa. Takvog kako nas je bog stvorio takvi treba da ostanemo, jer zamislite kad bi sad svi sad otklanjali neke svoje nedostatke ili nesto sto ne vole na svom telu? Na sta bi to licilo?!

A to kad neko ima komplekse na primer zbog malih grudi, to nije opravdanje i tu se trebalo malo voditi vise o vaspitanju te osobe, a posto je i zakasnila sa vaspitanjem onda se ide kod psihijatra ili psihologa. Vazno je i kako izgledamo ali prvenstveno mislim na normalnu uhranjenost ili gojaznost i na fizicku aktivnost, o tome bi trebalo covek da brine, ali najvaznije je ono sto covek nosi na srcu i kakav je kao osoba.

Znaci prvenstveno unutrasnje osobine odnosno njegov duh i dusa. Verovatno sve ovo znate sto pricam posto ste zrele i odrasle osobe, ali imam potrebu da kazem. Naravno da se ljudima na prvi pogled svidja lepota kod drugih ljudi, ali sve to pada u vodu ako ta osoba nije dobra, nije sarmantna, duhovita, obrazovana ili inteligentna. U drustvu bas ti ljudi su omiljeniji.

Sem toga plasticne operacije su zaista skupe i uglavnom moze da to priusti sebi "krem drustvo" zato je bolje trositi pare na pametnije stvari.
Zapamtite muskarci vise vole prirodne devojke. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 4:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Mada, kada bolje razmislimo, nije li problem klempavih usiju (koje su izuzete iz principijelnog protivljenja estetskim zahvatima) posledica pogresnog vaspitanja, koja se moze popraviti odlaskom na psihoterapiju?

Ako muskarci vise vole prirodne devojke (a oni, kao sto znamo, nepogresivo detektuju sve sto nije prirodno, te sa prezirom eliminisu takve individue) pitam se zasto ne bi vise voleli prirodno klempave devojke? :roll:

Takodje se pitam da li bismo mogle da dobijemo nekoliko principijelnih preporuka na sta da potrosimo novac koje same zaradjujemo? :o [/i]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 8:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Razlog zbog kojih ce neko operisati klempave usi koje su zaista estetski problem i male grudi koje ne vidim zasto bi bile estetski problem,je razlicit.Grudi su sekundarni sexualni organ i niko me nece ubediti da se ovde ne radi o musko zenskim odnosima.Naravno da zene povecavaju grudi da bi privukle suprotni pol neshvatajuci da to nije nacin.O tome prica Inspektor luki.Ako neko to ne moze da shvati,zao mi ga je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 10:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
S obzirom da je ironija suvise slozena za uocavanje pravog znacenja, hajde da pokusam ovako:

Razlog zasto neko povecava grudi, smanjuje nos ili koriguje klempave usi, odn. pribegava bilo kojoj estetskoj intervenciji je toliko psiho-fizioloski slozen i duboko individualan da svako "principijelno" presudjivanje i odsecanje presude po principu sekire na panju govori o elementarnoj nesposobnosti svake ljudske empatije i nemogucnosti sagledavanja icega van sopstvenog savrsenog dvoristanceta i simplifikovanih (ali neprikosnovenih) istina.

Sreca te je ovaj svet sazdan i od onih koji se ne osecaju pozvani i sposobni da sude, nisu savrseni, imaju sumnje i dileme i trude se da proniknu ispod povrsnog i ociglednog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2006 12:30 pm
Postovi: 11
Merylin je napisao:
Razlog zbog kojih ce neko operisati klempave usi koje su zaista estetski problem i male grudi koje ne vidim zasto bi bile estetski problem,je razlicit.Grudi su sekundarni sexualni organ i niko me nece ubediti da se ovde ne radi o musko zenskim odnosima.Naravno da zene povecavaju grudi da bi privukle suprotni pol neshvatajuci da to nije nacin.O tome prica Inspektor luki.Ako neko to ne moze da shvati,zao mi ga je.


Da li zeni koja ima potpuno nerazvijene grudi, dakle ne dvojku ili jedinicu nego nulu (videla sam slike zena koje bukvalno imaju samo bradavice) ili zeni koja ima izrazito asimetricne grudi (jednu dojku normalno razvijenu a drugu potpuno ravnu) grudi ne predstavljaju estetski problem?! Znaci, one treba da prihvate da im je to priroda dala i da se pomire sa tim, jer boze moj, treba biti prirodan.

Pitala bih protivnike estetske hirurgije, da su oni kojim slucajem zrtve neke grube greske prirode, a ta greska se moze otkloniti u najblizoj bolnici, da li bi ziveli nesrecni do kraja zivota teseci se da je prirodno ipak najbolje...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SILIKONI BALONI
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 08, 2007 4:48 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
Drage moje forumasice, vi da ste u kaficu do sad bi se potukle !
Evo sta je moje skromno misljenje, sve vi manje vise govorite istu stvar.
Silikoni - baloni - ko zeli i voli nek izvoli.
Verovali ili ne sa svima Vama se slazem, ako se neko dobro oseca u svojoj kozi i ima pored sebe osobu koja ga voli iako nije savrsen ( a ko je pa savrsen) zasto bi isao zdrav i prav pod noz, a opet ako bi se neko, ko takodje ima pored sebe osobu koja ga voli iako nije savrsen , bolje osecao, samouverenije ako doda sike ili smanji guzu - zasto da ne.
Jedno je bitno - da covek- tj zena rasclani sa sobom da je to i dalje OPERATIVNI zahvat i da on moze imati i posledice i na to treba biti spreman.
Postoji odlicna emisija, ne znam da li se i dalje emituje, na MTV-ju, gde nagradnim izvlacenjem ljudi dobijaju novac da plasticnom hirurgijom nadomeste svoje , po njima, nedostatke.
Ima raznih slucajeva ali meni je u secanju ostao jedan vrlo traumatican, naime devojka je zelela vece grudi da bi se osecala seksipilnijom,lepsom ...i otisla je na ugradnju implatanata.Sve super, grudi zaista lepe i taman velicine za njenu gradju, a onda ALI, nakon par meseci je pocelo da joj se pogorsava zdravstveno stanje, i tako je ona dogurala do potpunog pada imuniteta, do vadjenja implatanata, do toga da nije vise mogla da hoda, i STA SAD???
Vise joj nije bilo bitno da bude seksipilnija i lepsa nego sto jeste Bogom dato, vec da se spase.Nakon godinu dana od vadjenja implatanata, koji su joj kao strano telo u organizmu napravili potpuni disbalans, takozvani HAOS,ona je bila starica u odnosu na on kako je izgledala pre ugradnje implatanata .
NE OSUDJUJEM JE, svako od nas zeli da se priblizi modelu savrsenstva, ali da li su fizicki izgled, velicina grudi, mrsavost...presudni da bismo se osecale lepim i pozeljnim?Da li su oni zaista dovoljno vazni da zbog njih ugrozimo nase zdravlje koje i onako vrebaju sve moguce i nemoguce bolesti za koje leka nema.
Razmislite ???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: