Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 20, 2007 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 5:53 pm
Postovi: 16
dali vi morate da promenite vase silikone u skorije vreme, ne zbog izgleda vec zbog veka trajanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 20, 2007 8:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 2:40 pm
Postovi: 138
Ljudi,dobar hirurg ce premeriti vase bokove,struk,ramena i na osnovu toga preporuciti velicinu implantanata koji odgovaraju tim merama.Sve ostalo je stvar vasih mozgova.I zasto uvek povezujete silikone sa PINKOM???Za Pink je karakteristicna samo abnormalna velicina silikona a inace klinike za plasticnu hirurgiju posecuju i "obicne" zene i to u velikom broju.
Licno,zakonom bih uvela dozvoljenu kubikazu silikona koja se sme ugraditi zeni.Naravno,uz pomoc sagledavanja njene konstitucije i malocas navedenih sirina i obima!ETO!To je moje misljenje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: umerenost je ipak najbolji put!
PostPoslato: Uto Mar 20, 2007 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 3:38 am
Postovi: 29
Na ovo pitanje sam se uvek spoticala: za silikone il ne?
Lako je poci od sebe , al eto zamislila sam se u kozi neke devojke koja je lepa i ima sve.Pamet, duhovitost al eto nema grudi. Zavisi naravno i od same licnosti, neka ce da kaze:Ma bas me briga! Mada tih je malo, al ce zato biti puno onih koje ce se osetiti manje zenstveno...sto je sasvim prirodno, jer svaka od nas bi se tako osetila da joj sutra kazu "moramo da vam odstranimo jednu dojku!" E sad tu nastupa pitanje te umerenosti.
Dal ce biti razumna i traziti silikone koji ce joj pruziti zenstvenu siluetu il ce traziti da bude pescani sat -citaj PINK! Ta tanka linije se lako da preci a danas cete slabo naci savesnog lekara koji ce vas ograniciti na zdravu gramazu silikona! Licno, imam za musku percepciju male grudi tj dvojka al su meni lepe, srazmerne...Ne zaboravite da ima i takvih slucajeva gde potpuno ne srazmerno jedna dramaticno izraste a druga ne! Tako da ne bih rekla da sam protiv silikona jer sam za rinoplastiku (tu lezi moj problem-nesigurnost) al sve sa merom. Pomisao da ugradim nesto vestacko u mene nije mi prijatna al razumem druge koji nemaju taj problem. Eh kad bi smislili prirodne zamene za silikone ili da smisle proizvod koji bi podstakao grudi da rastu, ravnomerno i kontrolisano!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 21, 2007 2:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 2:40 pm
Postovi: 138
U zavisnosti od konstitucije dvojka ili trojka su za mene normalne velicine grudi.Tacno da je danas hirurzima bitno samo da uzmu pare,ali na kraju krajeva zasto bi vas ubedjivali i insistirali na necemu ako ste dosli u kliniku sa namerom da izadjete iz nje iskljucivo sa ogromnim grudima.To je vec stvar vase svesti a za doktore uzaludno gubljenje vremena.Pogledajmo samo kako su predstavljene Boginje,pa zatim Monaliza itd.Koliko ja znam nijedna sa ogromnim grudima...a bile su savrsenstvo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Sre Mar 21, 2007 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 3:38 am
Postovi: 29
Sve se slazem sa oljaehom ali samo da naglasim da upravo devojke koje imaju dvojku ili trojku idu da im ugradjuju petice o tome pricam.
Trojka je po meni super ali opet sve zavisi od konstitucije...
Kako rece moj drugar... bolje da su ti "male'" i da ti stoje nego da su ti velike i da ti vise!!!
Da ponovim ja volim svoje!!! :oops: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 12:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Da za silikone, ali posle dojenja (onda kad stavim tacku na mogucnost trudnoce) cisto toliko da "stoje" I ni broj vece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Smanjiti grudi
PostPoslato: Čet Apr 19, 2007 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 2:30 pm
Postovi: 12
Dragi moji,

Ima li neko da je smanjio grudi? Ja bi - odmah - ako moze, ali se uzasno plasim privatnih klinika i uopste plasi me totalna anestezija, odnosno moje odsustvo na operaciji :roll: Naime, meni one smetaju, narocito posle porodjaja su pocele da me "opsedaju", tacnije nakon dojenja (dojila sam 15 meseci). Sada posle svih tih fizickih promena cesto spavam sa prslucetom (brushalter), jer mi smeta kad su "one" na "slobodi".

Ima li neko takvo iskustvo, mislim na operaciju zatezanja i narocito smanjivanja grudi? Intersuje me sve: Koji hirurg, koliko traje operacija, koliko traje oporavak, da li mnogo boli i ma li lekova da smire bolove, koliko kosta itd.

Pozdrav

Jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pedesetogodisnjakinja
PostPoslato: Pon Apr 23, 2007 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 8:53 pm
Postovi: 12
micici je napisao:
Hajde neko sa licnim iskustvom.

Svoje sam silikone stavila pre vise od 10 godina (trudnoca, dojenje, sila teze, gubitak tezine itd.) i malo je reci da se opise koliko sam zadovoljna tim cinom. Odabrala sam neznatno veci volumen od onoga koji mi je Majka Priroda dala u "prvoj ugradnji", oblik najpriblizniji onome koji sam imala i to izgleda savrseno prirodno i neupadljivo. Kolicina zadovoljstva koje imam i vredna je svake od tesko ustedjenih DEM kojima je operacija placena.

Ono sto smatram vaznim je izbor zaista kvalitetnog lekara. Nimalo lak zadatak, rekla bih. Postoje apokrifne ili istinite price u krugovima zena sa kojima se druzim o privatnim estetskim hirurzima koji nemaju specijalizaciju i/ili skolu, a ipak poseduju privatne klinike impresivnog izgleda. No, saveti ovog tipa su pisani stotinama puta, pa ne trosim prostor na ovom forumu.



Jedino sto mene strasno zanima kod silik ona inace nemam nista protiv je:
1. da li su ti grudi i posle operacije osetljive na dodir kao i pre?(Mislim da ne bih podnela gubitak te drazi, a to jos nigde nisam procitala)
2. da li je osecaj kad se uhvate prirodan ili se odmah provali da su tyo implanti ( jedan drug mi je rekao da je bio sa devojkom koja je imala silikone i da je to tvrdo kao lopta, e sad ko zna, ima raznih materijala, ne shvati me pogresno, zato i pitam :oops: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 10:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 29, 2006 3:18 pm
Postovi: 116
Lokacija: "Beograd-glavni grad...."
Za Jely:Jel mislite da bi bilo pametnije da ste budni tokom operacije?Sala,naravno! :lol: ali ja stvarno ne razumem ljude koji se plase anestezije!pa za davanje anestezije se uci oko 12godina medicine.anesteziju vam(bilo kome )ne daje automehanicar(ne vredjam nikoga,ali on nije ucio za to)!uostalom,ako je nekome sudjeno,to mu je to!a drugo,ne treba da slusate sta drugi govore!sama sam zdravstveni radnik i cest analiziram i sebe i druge!kad je zdravlje u pitanju,ljudi su vrlo subjektivni pa neretko pocnu da izmisljaju nesto cega nije ni bilo.tako da nemojte da citate novine i slusate sa strane(vazi za sve)jer 2 organizma sa istom bolescu se mogu potpuno razlicito leciti! pamet u glavu :D :lol:
a da,jos nesto:moze da vas nista ne boli,da bude blagi osecaj pritiska a moze i da boli.a to vam niko ne moze zasigurno reci pa ni lekar!nadam se da sam vam bar malo pomogla (ulepsala) :wink:


a sto se mene tice,ja sam za silikone jer sam po prirodi perfekcionista pa dokle god na meni postoji nesto sto bi mogla da ulepsam,to cu i uraditi.ako nekad u zivotu(jos sam mlada,doduse,ali ipak....)budem imala dovoljno novca za uvecanje grudi,eto mene.ali nisam za preterivanje!ja sam vise tip koji ceni negovanost i prirodnu lepotu:sto manje sminke,lepa sjajna kosa,uredni nokti......pa tako i za silikone jer svako preterivanje(ZA MENE)je znak neukusa!
pozdrav! :lol:

_________________
samo ludu zenu moze da iznervira kad se stvar oduzi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 10:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 29, 2006 3:18 pm
Postovi: 116
Lokacija: "Beograd-glavni grad...."
e da,i za Laidu-grudi su apsolutno isto osetljive na bilo koje drazi*osim ako se nesto ne uradi pogresno :oops: )Zene sa silikonima mogu da doje.nista se ne gubi,mada tu su lekari da vam odgovore ne pitanja!uzmite mail neke poznate klinike i sve ih pitajte sta vas zanima-odgovorice vam sigurno!
ako ste zagledali,mogli ste da primetite da(laicki receno)te grudi nekako "bacaju senku"drugacije nego prirodne!a i posto govorimo o uvecanju,koza je istegnuta a tek kad se pretera pa onda one zaista vestacki stoje,sto kaze Pamela:"kako god se okrenem,moje lepotice gledaju ka jugu!".......
a i kod silikona,bradavica je nekako bas u centru a kod prirodnih grudi je to malo drugacije!!!!!

_________________
samo ludu zenu moze da iznervira kad se stvar oduzi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 1:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Sto se osetljivosti grudi tice, tu se nista nije promenilo u odnosu na ranije. Ponovila bih da uopste nemam ideju da ista imam u grudima.

E, a sto se izgleda tice i toga kako muskarci "odmah provale" da neko ima silikone, pa moram da kazem da je slusanje tih muskih prica za mene neprestani izvor zabave. Ne provale - ni pre ni kasnije.

Naravno, radi se o tome da je velicina adekvatna i ne mnogo veca od prirodne, da je oblik izabran u skladu sa prirodnim oblikom grudi (ima razlicitih oblika i profila implanta). U tom slucaju, sanse da "vestacke" grudi izgledaju vestacko, skoro da ne postoje.

Pamela Anderson ima monstrume, a ne implante.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 18, 2007 10:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 29, 2006 3:18 pm
Postovi: 116
Lokacija: "Beograd-glavni grad...."
Pa to sam i rekla,kad se pretera onda one zaista vestacki stoje!
Kuku meni,nista ne citate! :lol: :D

_________________
samo ludu zenu moze da iznervira kad se stvar oduzi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 07, 2007 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 10:53 pm
Postovi: 1
Molim MICICI da mi kaze nesto vise o tome gde mogu da se ugrade dobri silikoni , gde su dobri doktori i koliko to kosta ?????
Zavrsila sam sa radjanjem i dojenjem imam dvoje dece i zivotni kompleks od malih grudi !!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: licno iskustvo
PostPoslato: Sre Jun 13, 2007 11:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Radovala bih se da mogu da preporucim lekara kod koga sam radila implante, ali se ne usudjujem. Posle mog odusevljenja zaista uspelim zahvatom uradila sam dve preporuke za njega i ne zna se ko je gore prosao.Lose izvedeni zahvati i jos losiji ljudski odnos prema tako ojadjenim pacijentima. Jedno od njih je clan moje uze porodice i neko vreme sam se ozbiljno nosila mislju da ga tuzim. Neki svet koji se razume u to me je obeshrabrio tvrdnjom da cemo se namaltertirati, a nikakvu pravdu necemo dobiti.
U privatnom mailu sam nekome od clanova foruma i napisala o kome se radi, ali pretpostavljam da bih prekrsila neka pravila foruma kada bih to ovde napisala. Dakle, po tom pitanju stojim na raspolaganju.

Po pitanju odluke za nekog hirurga predlazem da se sledi lista uputstava koja moze da se nadje na net-u i da se ode na konsultacije na nekoliko mesta, pa tek onda da se donese odluka.

Spremite napisani podsetnik o tome sta zelite da pitate i ne ustezite se ni od jednog pitanja. Dobar lekar mora i treba da vam posveti onoliko vremena koliko vas to cini sigurnim.

Uz to, Beograd je mali grad i svi se medjusobno poznajemo, tako da nije lose malo oslusnuti rumore o klinikama, lekarima, cenama i iskustvima - svi sve znaju.

Takodje je dobra ideja da zamolite lekara da vas poveze sa nekim od pacijenata koje je radio i da uzivo porazgovarate sa nekim od njih. Zene su raspolozene da pricaju o svojim iskustvima i to u listama lekara treba da postoji kao napomena.

Italijankapa, tek kada budes sasvim sigurna da si izabrala nekoga kome verujes, onda se odluci za zahvat. Naravno i tada je potrebna kasicica srece, jer medicina nije matematika da da su 2 i 2 uvek 4. No, ja ZNAM da dobra ocekivanja radjaju dobra desavanja.

Bilo bi sjajno da neko ko se mozda odlucio da uradi zahvat podeli sa nama kao stvari teku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 26, 2007 6:46 pm
Postovi: 4
Protivljenje plasticnoj hirurgiji je postalo trend, cak i mnogo jaci od trenda estetske hirurgije. Ta grana se sve cesce poistovecuje sa estradom, a pri tom se potpuno zaboravlja na 60-70% operacija koje se obavljaju i imaju cisto funkcionalnu prirodu, jednostavno omogucavaju ljudima normalniji zivot.

Na najaktivnijem srpskom blog portalu se u poslednjih par dana digla citava hajka jer je jedna farmaceutska kompanija otvorila blog koji usmerava posetioce na sajt preparata za korekciju oziljaka. Ovaj preparat je vec dugo prepoznatljiv kod plasticnih hirurga, a ako sam dobro shvatio, blog je najavio akciju ove kompanije koja poklanja plasticnu operaciju onome ko osmisli najbolji slogan za preparat. To je bilo dovoljno da se krene u odlicno organizovanu kampanju "trujete nam decu" da su na kraju na blogu blokirani komentari. Pri tom su najglasniji ljudi koji na blogu reklamiraju svoje knjige, jer izgleda da na drugi nacin ne mogu da ih prodaju, ali i jedna "koleginica" iz UK koja za sebe kaze da je lekar i koja izgleda nema bas lepo misljenje ni o cemu sto dolazi iz Srbije, ukljucujuci i medicinu.

Sve u svemu, plastika ima jako los rejting, mozda i krivicom strucnjaka koji i sami najcesce pricaju o estradi, a najmanje o hiljadama rekonstruktivnih operacija koje i jesu jedini pravi izazov u toj grani.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: