Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: korekcija usiju...
PostPoslato: Ned Okt 07, 2007 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 07, 2007 11:31 am
Postovi: 2
razmisljam o korekciji usiju(nisam nesto iskompleksirana, al eto pala mi na pamet korekcija :lol: ...sta bi trebalo da znam o operaciji, i koliko traje oporavak, cula sam da se jedno vreme spava sa trakom oko glave???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Nemam iskustva ali kad sam ja u Gradskoj bolnici operisala krajnike, u susednoj sobi su bile dve devojke koje su radile korekcije usiju. KAd im je doktor skidao zavoj da pogleda kako to izgleda, ajoj koliko su se one drale... Stekla sam utisak da je uzasno bolno. A dr im je rekao-"eto vam kad hocete da radite nepotrebno" :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:15 pm
Postovi: 30
Sa net-a

Korekcija ušiju je hirurška intervencija kojom se koriguje položaj i oblik ušnih školjki koje su suviše istaknute i odvojene od glave (klempave uši). Operacija obuhvata i različite deformitete ušnih školjki koji su urodjeni ili posledica povreda i infekcija. U slučajevima delimično ili potpuno nerazvijenih ušnih školjki moguća je njihova rekonstrukcija.

PRE OPERACIJE
Intervencija se izvodi i kod male dece u uzrastu od sedam godina kada su ušne školjke skoro potpuno razvijene. Tako se izbegavaju psihološke smetnje koje ta deca mogu imati zbog zadirkivanja i podsmeha u školskoj sredini. Uz to, hrskavica školjki kod dece je mekša i podesnija za preoblikovanje nego kod odraslih.
Po potrebi se proverava opšte stanje i laboratorijske analize.

OPERACIJA
Operacija se izvodi u opštoj anesteziji kada su u pitanju mala deca. Lokalna anestezija je pogodna za veću decu i odrasle. Deca uglavnom dobro saradjuju zbog izražene motivacije. Operacija prosečno traje oko dva sata.
Hirurška tehnika zavisi od postojećeg problema. Uobičajeno se pravi rez na zadnjoj strani ušne školjke gde se prilazi hrskavici. Hrskavica se preoblikuje i savija prema glavi. To se može podržati i koncima. Ukoliko je potrebno deo hrskavice se odstranjuje u cilju postizanja prirodnijeg oblika. Rez na koži se ušiva.

NAKON OPERACIJE
Na glavi se nosi obiman, meki zavoj sedam dana. Njegova uloga je da održi novi položaj i oblik i zaštiti ušne školjke. U tom periodu su mogući blagi bolovi i nelagodnost zbog osećaja pucketanja i šuškanja u ušima. Konci sa kože spontano nestaju ili se skidaju nakon sedam do deset dana. Tada se zavoj zamenjuje elastičnom trakon oko glave. Povratak dece u školu ili odraslih na posao se može očekivati nakon desetak dana. Ožiljak u vidu tanke beličaste linije se nalazi na zadnjoj strani ušne školjke sakriven u prirodnom ulegnuću.
Promene u osećaju kože su prolaznog karaktera. Narednih mesec dana treba izbegavati aktivnosti u kojima su uši izložene povlačenju ili povredjivanju.

mawa_sarena, ukoliko ti smeta ovaj nedostatak, samo napred, uradi korekciju. Jer ćeš posle korekcije nećeš više osećati nelagodno, moći ćeš normalno da praviš frizurice kakve želiš :) Prvo se dobro raspitaj kod kog lekara da ideš. Ako si slučajno iz Niša probaj da stupiš u kontakt sa Dr Milanom Višnjićem, za njega sam čula samo reči hvale. I ja planiram da uradim korekciju uskoro. Srećno :)

A za ovo iz poslednje poruke nemam komentara, užasavam se takvih lekara :-? [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:15 pm
Postovi: 30
Sa net-a

Korekcija ušiju je hirurška intervencija kojom se koriguje položaj i oblik ušnih školjki koje su suviše istaknute i odvojene od glave (klempave uši). Operacija obuhvata i različite deformitete ušnih školjki koji su urodjeni ili posledica povreda i infekcija. U slučajevima delimično ili potpuno nerazvijenih ušnih školjki moguća je njihova rekonstrukcija.

PRE OPERACIJE
Intervencija se izvodi i kod male dece u uzrastu od sedam godina kada su ušne školjke skoro potpuno razvijene. Tako se izbegavaju psihološke smetnje koje ta deca mogu imati zbog zadirkivanja i podsmeha u školskoj sredini. Uz to, hrskavica školjki kod dece je mekša i podesnija za preoblikovanje nego kod odraslih.
Po potrebi se proverava opšte stanje i laboratorijske analize.

OPERACIJA
Operacija se izvodi u opštoj anesteziji kada su u pitanju mala deca. Lokalna anestezija je pogodna za veću decu i odrasle. Deca uglavnom dobro saradjuju zbog izražene motivacije. Operacija prosečno traje oko dva sata.
Hirurška tehnika zavisi od postojećeg problema. Uobičajeno se pravi rez na zadnjoj strani ušne školjke gde se prilazi hrskavici. Hrskavica se preoblikuje i savija prema glavi. To se može podržati i koncima. Ukoliko je potrebno deo hrskavice se odstranjuje u cilju postizanja prirodnijeg oblika. Rez na koži se ušiva.

NAKON OPERACIJE
Na glavi se nosi obiman, meki zavoj sedam dana. Njegova uloga je da održi novi položaj i oblik i zaštiti ušne školjke. U tom periodu su mogući blagi bolovi i nelagodnost zbog osećaja pucketanja i šuškanja u ušima. Konci sa kože spontano nestaju ili se skidaju nakon sedam do deset dana. Tada se zavoj zamenjuje elastičnom trakon oko glave. Povratak dece u školu ili odraslih na posao se može očekivati nakon desetak dana. Ožiljak u vidu tanke beličaste linije se nalazi na zadnjoj strani ušne školjke sakriven u prirodnom ulegnuću.
Promene u osećaju kože su prolaznog karaktera. Narednih mesec dana treba izbegavati aktivnosti u kojima su uši izložene povlačenju ili povredjivanju.

mawa_sarena, ukoliko ti smeta ovaj nedostatak, samo napred, uradi korekciju. Jer ćeš posle korekcije nećeš više osećati nelagodno, moći ćeš normalno da praviš frizurice kakve želiš :) Prvo se dobro raspitaj kod kog lekara da ideš. Ako si slučajno iz Niša probaj da stupiš u kontakt sa Dr Milanom Višnjićem, za njega sam čula samo reči hvale. I ja planiram da uradim korekciju uskoro. Srećno :)

A za ovo iz poslednje poruke nemam komentara, užasavam se takvih lekara :-? [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 8:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 5:45 pm
Postovi: 113
Lokacija: Pozarevac
Evo ja radim na hirurgiji i zakazala sam za 27.dec.operaciju moje osmogodisnje cerke,vec sad joj smeta.
Trebalo je prosle godine ali smo se razboleli pa smo odlozili za ovaj raspust.Preporucljivo je da se radi u hladnijem periodu zbog znojenja.
Zavoji se nose dve nedelje,sedmi dan od operacije je previjanje.
Mogu i ti elas.zavoji ,ali sto je sigurno sigurno

_________________
Dum vivis,sperare decet.-Dok si ziv,valja da se nadas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 5:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 1:51 pm
Postovi: 54
Lokacija: beograd
Ako si student probaj i u studentskoj poliklinici moja drugarica je operisala nos pa pretpostavljam da rade i operacije usiju:)A da ukoliko si srednjoskolac vidi u institutu za majku i dete i tamo su to ranije radili.
Samo napred ako to zelis i ako hoces.
I ako boli imas pred sobom odlican cilj :)

_________________
Sreca prati hrabre:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 9:00 pm
Postovi: 1
Mozete li da preporucite neke privatne klinike za korekciju usiju? Moze i privatnom porukom...

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 1:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 5:45 pm
Postovi: 113
Lokacija: Pozarevac
Mi juce obavismo operaciju,trajala je oko sat i po,super je podnela ne bole je usi,ali je zato tek jutros prestala da povraca imala je reakciju na anesteziju.Odusevila me je cerkica super je hrabra bila.Javicu vam za sedam dana kako je kada bude bilo previjanje.

_________________
Dum vivis,sperare decet.-Dok si ziv,valja da se nadas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 04, 2008 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:15 pm
Postovi: 30
Juče mi je uradjena estetska hirurgija ušiju, nije ništa strašno...jedino me boli glava zbog stegnutog elastičnog zavoja. Ako imate pitanja rado ću odgovoriti. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 2:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 06, 2008 7:49 pm
Postovi: 11
Operisao sam usi 2004. godine u klinici "Mens Sana" i odlicno su odradili posao.
Nosio sam onaj zavoj oko glave i to mi je mnogo smetalo posebno sto je bilo leto tada :)
I evo proslo je 4 godine super je sve i dalje a ja sam vise nego zadovoljan tako da sve preporuke.
Evo njihove adrese
http://www.menssana.co.yu/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 5:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
nisu normalni sa cenama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 03, 2009 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 11:19 pm
Postovi: 19
Koliko ja kasnim u odnosu na ove postove... :D Hocu ovo leto da operisem usi, planiram u Zvecanskoj. Mnogo bi mi znacile informacije i iskustva, mozda preporuka doktora..
Maki, ako ti nije problem, napisi par redova, mada se ti do sada verovatnoi vise i ne secas starih usiju :) Hvala u svakom slucaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 6:04 am
Postovi: 10
ja sam operisao skoro... pre 2 dana.. pitaj ako te nesta zanima???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: korekcija usiju...
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 15, 2009 4:13 pm
Postovi: 37
max ti rece pre 2 dana ,koliko kosta ,jel boli?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: korekcija usiju...
PostPoslato: Čet Jun 17, 2010 10:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 01, 2010 2:15 pm
Postovi: 51
Pa cekajte, ne moze li se otici u bolnicu, to je odeljenje plasticne hirurgije,valjda, i zatraziti od doktora da operises...zasto ici privatno i placati?????


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: