Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zrno ispod pazuha
PostPoslato: Pon Jan 20, 2014 6:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 28, 2013 9:02 pm
Postovi: 1
Moja priča počinje 2001 kada sam primetila pojavu iscedka iz desne bradavice. Nakon pregleda kod lekara opšte prakse upućena sam na onkologiju na kojoj je konstatovan uredan citološki nalaz i prisustvo samo proteinskog materijala u iscedku. Tada su mi predložene hormonske analize (prolaktin, . ..) koje su takođe bile u granicama referentnih vrednosti. Pre par godina urađen je kontrolni ultrazvuk dojki koji je takođe bio u redu. Međutim početkom 2013 nakon što sam se ugojila u kratkom periodu za skoro 17kg konstatovala sam pri jednom samopregledu da mi je desna dojka uvećana (ranije mi je leva dojka bila veća) i areola desne bradavice takođe uvećana i nekako nabreklo izgleda. To je primetno samo kad mi bradavice nisu ukrućene, tako da kada sam se obratila lekaru pre oko dva meseca rečeno mi je da nema patoloških promena spolja gledano. Ipak je urađen ultrazvuk koji je pokazao da je sve u redu. Ali pre oko desetak dana napipala sam "zrno" ispod desnog pazuha. Ne znam da li da zakažem mamografiju ili da ne žurim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zrno ispod pazuha
PostPoslato: Pon Jan 20, 2014 7:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Nisam strucnjak u ovoj oblasti, no otici na mamograf je obavezna stvar.
Sto se tice uvecane dojke tice, ne znam da li si pusac? takvi problemi su koliko je meni poznato poprilicno cesti kod pusaca, mada ne znam tacno zbog cega.
Hormoni su cest razlog ovakvih problema, takodje redji slucajevi su infekcije mada ne bih znao mnogo o tome.
Sto se tice kuglice ispod pazuha, najverovatnije se radi o upaljenom limfnom cvoru.
Druga mogucnocnost bi bio naslage koze (ne znam kako se ovo zove) sto je cesta pojava ali mislim da nije u ovom slucaju. Sto se tice tumora ili raka npr limfoma ove pojave su poprilicno retke.
Takodje postavlja se pitanje naglog debljanja, koje mozda nema veze sa ostalim problemima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: