Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Stitna zlezda
PostPoslato: Čet Feb 06, 2014 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 06, 2014 6:20 pm
Postovi: 1
Zanima me vase misljenje o rezultatima koje je dobila moja mama, naime ona je pre par dana dala krv na analizu radi kontrole stitne zlezde, rezultati su sledeci TT3 1.36 mmol/L, TT4 89.41mmol/L, TSH 0.343 mlU/L? Malo smo zabrinuti posto je vrednost TSH-a malo ispod granice, pa bih vas molila da mi objasnite da li imamo razloga za zabrinutost ili ne, posto ne znamo nista o stitnoj zlezdi. Hvala unapred. S postovanjem, Jovana!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda
PostPoslato: Čet Feb 06, 2014 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 06, 2014 10:20 pm
Postovi: 4
Ako imas problem sa stitnom zlezdom, ja sam upoznao covekakoji priprema melen koji leci u 99 posto slucajeva.
On je uspeo da izleci oko 150 ljudi. Ja sam otisao bez nokte i kose. Posle 40 dana melena imam i kosu i nokte. :)
Ovo je sasvim prirodan lek. Ja Vam garantujem da ce Vas izleciti.
Nije lek nego melen. Ne znam sta je pravilno.

Ne znam da li smem ovde da ostavljam broj telefona.062 497 493


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda
PostPoslato: Pet Feb 07, 2014 2:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
jovanamitic je napisao:
Zanima me vase misljenje o rezultatima koje je dobila moja mama, naime ona je pre par dana dala krv na analizu radi kontrole stitne zlezde, rezultati su sledeci TT3 1.36 mmol/L, TT4 89.41mmol/L, TSH 0.343 mlU/L? Malo smo zabrinuti posto je vrednost TSH-a malo ispod granice, pa bih vas molila da mi objasnite da li imamo razloga za zabrinutost ili ne, posto ne znamo nista o stitnoj zlezdi. Hvala unapred. S postovanjem, Jovana!



Zavisno od labaratorije i drzave prebivalista, referentne vrednost TSH zna imati drukcije granice- tj negde je donja granica niza, generalno gledano ispod 0.3 vec je za dobro razmatranje... Uglavnom, TSH referentne vrednosti bi trebale biti izmedju 0.3- 2, a ne 0.5- 5.

Treba vise obratiti paznju na same hormone stitne, a i na simptome. Sto se tice samih T3 i T4 nisi stavila ref. vrednosti, ali mi se cini da su negde na sredini, sto je ok. Sve u svemu, cini mi se da nema razloga za brigu- treba osmatrati simptome npr- broj otkucaja srca u minuti (kod hipotireoze bude velik broj otkucaja) i na telesnu temperaturu- kod hipotireoze bude povisena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda
PostPoslato: Uto Feb 11, 2014 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 10, 2014 11:58 pm
Postovi: 2
Imam jedno pitanje,danas mi je ustanovljena hipotireoza posto mi je tsh bio 9,43 a dozvoljeno je 6,2. Medjutim ja nemam simptome hipotireoze nego hipertireoze:stalno mi je vrucina i naglo sam smrsala. Imam 20 godina i 40kg,strasnoo. Molim za savet ako mi neko moze pomoci... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda
PostPoslato: Uto Feb 11, 2014 1:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Ognjena Subin je napisao:
Imam jedno pitanje,danas mi je ustanovljena hipotireoza posto mi je tsh bio 9,43 a dozvoljeno je 6,2. Medjutim ja nemam simptome hipotireoze nego hipertireoze:stalno mi je vrucina i naglo sam smrsala. Imam 20 godina i 40kg,strasnoo. Molim za savet ako mi neko moze pomoci... :-?



Tvoji simptomi zaista ne zvuce kao hipotireoza, no cuo sam za ovakve slucajeve mislim najvise kod Hashimoto-a, mislim da njima s vremena na vreme "procuri" hormona stitne zlezde pogotovo u prvih par godina, posle uglavnom stitna skroz uspori.
Druga mogucnost je da simptomi dolaze zbog nekog drugog razloga- npr moguce je da nadbubrezna zlezda pokusava da kompenzira za usporenu stitnu zlezdu pa ubrzano proizvodi adrenalin- a adrenalin bi imao efekte koje ti opisujes, mada recimo kod adrenalina ljudi se cesto preterano znoje i osecaju visu temperaturu a ona cesto uopste nije povisena. Takodje u ovom slucaju bi imala uznemiren san i neke druge simptome, ponekad cak osecaj euforije bez ikakvog povoda itd...

Takodje postoje jos neke moguce kombinacije- no bez krvnih nalaza je tesko reci.
U svakom slucaju doktor bi trebao da obrati paznju pogotovo sto bi ovo potencijalno dovesti do tzv iscrpljenosti nadbubrezne zlezde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda
PostPoslato: Uto Feb 11, 2014 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 10, 2014 11:58 pm
Postovi: 2
Hvala na savetu,raspitacu se malo bolje o Hashimoto sindromu i kakve analize bih trebalo jos da uradim. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: