Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 9:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
hvala ti puno na savetima...

najvise me taj deo oko hipohondrije muci, ili ako nije, sta mi je, sve sam pregledao... krenuop sam kod psihologa ali je on u fazonu pozitivne misli, disi duboko i ostalo... mozda ja i previse hocu, ali pozitivno razmisljanje me ne oslobadja tegoba... sad jedino da nadjem psihijatra koji ce mi dati i lekice.. al treba mi neki dobar a i da nije skup..

inace imam 3 banke... nije bas pubertet... :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
dakle, simptomi su, kao da ima neko ko ne zna, koliko sam dosadan, nesanica, povremena lelujavost u glavi, kao neka napetost, osecaj da cu se onesvestiti pracen oblivanjem znoja i klecanjem nogu... ubrzan rad srca... ponekad i povisen pritisak...mislim da u u pitanju i palpatacije, ono kad osecate srce kako radi, neprijatan osecaj kao da je u grlu i da lupa...

Ne bih da ti stajem na muku ili popujem ali mozda si se opteretio previse ako si vec radio analize i rezultati su ti OK. Vjeruj da simptome koje si nabrojao ima veliki broj ljudi. Mene je pocelo nervirati sto se danas svi simptomi vezuju sa stres, brz zivot itd ali ako je kod tebe sve ostalo u redu moze biti da si pod stresom, pritisak na poslu, moguci porodicni problemi, bla bla pa i neodgovarajuca ishrana i nedovoljna fizicka aktivnost. Probaj malo analizirati sta te uzrujava, o cemu brines i sl pa se trudi da se ne opterecujes previse koliko god to lose bilo. Do prije 4-5 godina mene je sikiracija za sve i svasta unistavala a onda sam okrenuo list (jednostavno zvuci) i poceo koristiti druge osnove u zivotu. Covjek se uvijek boji da ce biti najgore moguce a u stvari najgore nikad ne bude. I ako bude suoci se s njim kad bude a ne mjesecima unaprijed. Lekice te uvijek cekaju, probaj sa razgovorom sa nekim od doktora.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 2:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vuzzello je u pravu,ja sam recimo nastavio kako sam i prije,ovo što ću napisati nije baš ni pametno,ali recimo noćas izišao van,igrao bilijara,cugao (6-7 piva,inače sam uvijek dobro podnosio alkohol) i tako to,..štitna je štitna,ali nekad se čovjek mora i opustiti,..pozdrav svima,i vuzzello javi se prije nego kreneš na operaciju :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 5:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 01, 2007 1:56 am
Postovi: 7
Neshar je napisao:
hvala ti puno na savetima...

najvise me taj deo oko hipohondrije muci, ili ako nije, sta mi je, sve sam pregledao... krenuop sam kod psihologa ali je on u fazonu pozitivne misli, disi duboko i ostalo... mozda ja i previse hocu, ali pozitivno razmisljanje me ne oslobadja tegoba... sad jedino da nadjem psihijatra koji ce mi dati i lekice.. al treba mi neki dobar a i da nije skup..

inace imam 3 banke... nije bas pubertet... :lol: :lol:



druze,imamo isti problem,19 mi je godina i s ovim problemima se mucim otkako sam prestao da radim,ima sigurno jedno 5 meseci.kod doktora nisam bio zato sto ne volim da idem ugl. pricao sam sa dosta ljudi koji su imali iste probleme.upao sam u neku depresiju ne idem nigde ne radim vishe ne bavim se s nicim jednostavno ne izlazim iz kuce.na pocetku sam imao problema sa disanjem posle toga sam imao ubrzane otkucaje srca i imao sam osecaj kao da mi otkucava i bode po celom telu jednom recju kao da se tresem.posle me je to proslo pa se prebacilo na glavu isto kao da imam srce u glavi koje otkucava,medjutim i to je proslo.sad imam problema s vratom sto je odgovor/pitanje na ovu temu,osecam kao da mi nesto otkucava u njemu boli me i imam neki cudan osecaj kao da mi srce "drhti" mada je to sve uzrok stresa i raznih problema mada bih i ja voleo da imam odgovor na sve to jer nisam doktor. te probleme nikad nisam imao dok sam "radio" posle toga strava i uzas" sad sam odlucio da se opet aktiviram da nadjem neki posao/hobi i da konacno istjeram ovo zlo iz sebe.ps-vecina toga je uzrok psihickih problema..ne da ti srce za pravo otkucava vec da se covek umislja" da je to tako.

pozzz svima sa ovom mukom :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 12:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
vuzzello...

ma imam i sve te probleme, i porodica i prijjatelji i posao... stres mi je sastavni deo zivota zadnjih 8 godina al nikad nisam imao tegobe.. jes da sam se povukao u sebe, manje izlazim, malo fizicke aktivnosti ali me sad trenutno unistavaju i psihicki i fizicki samo ove tegobe kad ne mogu da ih se otarasim... ako je i od reakcije tela, mnogo je bre...

krenuo sam i kod psihologa ali on samo teoretise, izgleda da mi bas trebaju pilulice pa da se smirim...

jesensky, svaka tebi cast, ja koliki sam hipohondar i plasljivac, sad ne smem da izadjem a kamoli posle takve operacije... divim ti se prijatelju... drzi se...

jack...

totalno isti osecaji, u pravu si.. jos neki osecaj koji ponekad i ne mogu da se opisu toliko su ..uhhh... kao pritisak u grudima, a glava nije ni nesvestica ni vrtoglavica vec jednostavno kao da si presvestan svoje glave i sta ti se dessava u njoj....

otidji ti ipak kod lekara pa da ti on sve lepo iskljuci sta treba, da nije nista... pa posle u dugotrajnu i tesku borbu.... ja jos smisljam taktiku.... :x :x :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Sve si definisao u svom postu. Zar mislis da svi nemaju takve probleme, mala plata, sef nervozan, kolege ga ogovaraju, djevojka ga ostavila, drug nikad nije tu kad treba, roditelji zvocaju za ovo i ono bla bla. Znam da ti to nije utjeha ali digni glavu i bori se, nadji novi posao, nadji novu djevojku, mozda ti taj drug i nije bas najbolji, nadji neki hobi. Pogledaj cika Jesenskog, briga njega sto mu je zavoj na vratu i sto je operisao stitnu prije 10 dana on ide u provod i pise nam postove u 2 iza ponoci. Pa nije stitna vlasnik njega nego obrnuto, najbolje bi bilo da kuknjavi i ceka ko ce se sazaliti na njega. Ne, on je stitnu rijesio i idemo dalje.
Cini se da jedva cekas lijekove, jedino je problem sto njima neces nista rijesiti. Ne znam da li znas nekoga ko pije te lijekove, e ako ne znas reci cu ti kako izgledaju te osobe: komirani stalno, tesko ustaju iz kreveta, stalno im se spava, neraspolozeni za bilo sta, nagle promjene raspolozenja, ukratko nisu nizasta. Naravno da bi bilo jednostavno da ti kazu od cega bolujes, pijes tablete i svi tvoji problemi prestaju. Medjutim cini se da nije tako.
Vjerovatno ces zaboraviti sve sto ti je ekipa ovdje pisala ali nemoj zaboraviti jedno a to je onda kad ti sam odlucis da promijenis svoj zivot tad ce vecina problema nestati. Ako ti sam sebi ne pomognes niko drugi ti ne moze pomoci.
Pozdrav i necu te vise smarati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
@ vuzzello
Potpisujem! Sve to je itekako tacno...znam iz iskustva :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 6:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
potpuno si u pravu i veoma cenim tvoje savete...

znam ja da ako su u pitanju ti problemi da ja moram da ih resim, da se borim, da nadjem sta me muci.. ali ono sto me sada koci u svemu tome, sto me paralise od straha, o cemu stalno razmisljam su upravo ove tegobe... to je ono sto me sprecava da dalje idem, da razmisljam o bilo cemu... pa ako ce i lekici pomoci da te tegobe nestanu, spreman sam i za njih... bez tegoba cu se lakse resiti i ostalih stvari sto me tiste a dosta njih si i naveo...

pozdrav i za tebe i molim te, slobodno me i dalje "smaraj" :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
@ Neshar :)

Pazi da Te ne zbune ovde...... 8) (shalim se)Jesu lekici zeznuti, ali dobar psihijatar pazi da ne postanesh zavisnik od njih!
I, uradi ultrazvuk shtitne..najpre to uradi.Meni je promaklo da Ti nisi radio ultrazvuk.
Aj da ne smaram vishe, znam samo iz iskustva DA JE ULTRAZVUK VEOMA VAZHAN iako su hormoni ok!!!


P.S. Je l'@jesensky :) skita nocu sa gazom na vratu :o Nosi valjda shal :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ha,ha,.malo ste nasmijali :D ,nije baš da se na mene treba ugledati,ja sam uvijek bio malo na svoju ruku,ali eto-još me zna zatezati u vratu gdje je to bilo,ali šta bih sad,nego subota uvečer sazove se ekipa,igra se bilijar,cugaju se pive i provaljujemo jedni druge,i sam sebe :D ,.
nemam više ni gaze niti šala,samo rolka oko vrata,..ima ih par što me nisu vidjeli mjesec-dva,pitaju šta ima,rekoh bio na operaciji prije 2 sedmice,i evo tu da se malo otkačim,..oni šokirani,pa morao sam da proslavim uredan ph nalaz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 7:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
cacitos...

kao sto sam rekao, a i dobro si primetio, nisam radio uz stitne zlezde.. j*** ga, vec sam pitao doktorku.. u fazonu... doktorka a sta vi mislite o uz.. ona kaze mislim da ne treba al ako ti insistiras.. po nalazima i po mom misljenju ne treba..

e sad, ja da budem pametniji od doktora... ili da se bacam u paranoje da pocnem jos i da im ne verujem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Neshar je napisao:
cacitos...

kao sto sam rekao, a i dobro si primetio, nisam radio uz stitne zlezde.. j*** ga, vec sam pitao doktorku.. u fazonu... doktorka a sta vi mislite o uz.. ona kaze mislim da ne treba al ako ti insistiras.. po nalazima i po mom misljenju ne treba..

e sad, ja da budem pametniji od doktora... ili da se bacam u paranoje da pocnem jos i da im ne verujem...


e vidi stari,do tebe je.
ako nećeš da se paranoišeš,jednostavno vjeruj dr i ćao đaci,ako hoćeš da provjeriš,fino odeš do privatnika,njemu ne trebaš puno pamet solit,kažeš hoću na svoj zahtjev,on će te pregledati i znaćeš,nije da je toliko skupo majku mu :roll: ,šta te boli briga,i onda znaš da to što te handri nije od štitne i s te strane si miran,tjeraj dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
@jesensky :)

Lepo si mu rekao, Ja bi to uradila josh sutra, i razchistila sa shtitnom!

Jer On ima i siptome hipertireoze, a hormoni su ok.

Mojoj ceri su bili hormoni stalno ok!!!

P.S. @jesensky :) opet skitash nocu...ccc...evo i moja cera skita :o dok se Ja nerviram, i trazhim odgogvor na pitanje kad se uspostavlja hormonski balans posle operacije shtitne..izvadjena je cela shtitna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 9:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
jesensky..

najgore od svega sto sam odmah i isao kod privatnika interniste i sve radio kod privatnika... i on kaze da ne sumnja na stitnu zlezdu...

i danas sam opet zakazao kod nje, i videcu opet da je pitam za stitnu zlezdu i da trazim stvarno... jer ne mogu da verujem da su simptomi bas svakodnevni od anksioznosti i napetosti... stvarno je strasno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 3:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Neshar je napisao:
jesensky..

najgore od svega sto sam odmah i isao kod privatnika interniste i sve radio kod privatnika... i on kaze da ne sumnja na stitnu zlezdu...

i danas sam opet zakazao kod nje, i videcu opet da je pitam za stitnu zlezdu i da trazim stvarno... jer ne mogu da verujem da su simptomi bas svakodnevni od anksioznosti i napetosti... stvarno je strasno....


izvini neshar,ali izgleda da bismo mi trebali tebi neke stvari nacrtati??
kad ti napišemo do privatnika da odeš i snimiš,.pazi naglasak je na snimiš štitnu,kog ćeš klinca kod tog istog interniste?
otiđi privatniku koji ima uzv ordinaciju i onda ćeš po snimku znati da li je evuntualno žlijezda morfološki izmjenjena ili nije,imaš i drugu opciju da počneš vjerovati tom internisti i gotovo,ali kad se već gnjaviš po doktorima,snimi i taj uzv , pa neće ti glavu otkinuti :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: