Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:44 pm
Postovi: 9
ja taj cvor nosim vec 4-5 godina "hladan" je koliko si ti dugo imao taj nodus i naravno koliko i ti imas godina?na vma idem kod z. andjelkovica on mi je zadnji put reko ako raste da dolazi u obzir operacija idem sada 17 marta na kontrolu.znam neke zene koje nose cvor 20- pa i vise godina po ovoj mojoj dijagnostici neznam kolike su sanse da to bude lose tj.da predje u nesto lose i ako mozes objasni mi malo tvoju istoriju bolesti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
29 godina, u julu 2008 otisao na sistematski pregled i internista me poslao na UZ (vizuelno joj se ucinilo da mi je desna strana vrata kao otecena).

UZ pokazao cisticno degenerisane noduse desno 25x18 i 7x7 mm i lijevo 24x17mm. Hormoni u redu. Scintigram desna strana nodus u donjoj polovini topao nodus, ostali dio desne i lijeva strana scintigrafski hladan.

Na prvom pregledu kod drugog doktora pocetkom oktobra ponovim hormone (koji su bili u redu osim prolaktin blago povisen), odmah mi uradi punkciju desne "tople" strane (proliferacija u cist nodusu) i ponovo uradi UZ. UZ pokazao vise nodusa i najveci desno 30x19 i lijevo 24x14mm. Predlozio mi je da se stitna potpuno odstrani. Do operacije pijem 1/2 Letrox 100. Operaciju sam radio kod dr Diklica koji je prvo uradio pregled da potvrdi da sam za operaciju.

Operacija 1. decembra 2008, PH mikropapilarni karcinom 8 mm na lijevoj strani (koja je prema scintigrafiji bila hladna). Sad pijem 1,5 Letrox 100 i odlicno se osjecam. Ako sam propustio nesto sto te interesuje pitaj slobodno, mozes i na pp.

I ja sam gledao da li je to za operaciju ili ne ali sam na vise mjesta nasao da sve preko 2 cm treba da ide napolje. Naravno doktor zna najbolje da li je to za operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:44 pm
Postovi: 9
meni je jedna doktorka u zajcaru rekla da bi to trebalo da se operise znaci da moze za 5 za godinu dana .Da li ako taj cvor zadrzi neki karcinom npr u tvom slucaju da li mozeda metastazira?ja mislim nisam sigurna da se ako je nesto lose vidi i na ultrazvuku kako bi i inace znali da je nesto hitno.Neznam kad treba da idem na kontrolu ja se psihicki pripremam mesec dana.mada jedna zena isto na forumu kaze da je operisala jedanput i da sada mora ponovo jer se pojavilo. . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:44 pm
Postovi: 9
meni je jedna doktorka u zajcaru rekla da bi to trebalo da se operise znaci da moze za 5 za godinu dana .Da li ako taj cvor zadrzi neki karcinom npr u tvom slucaju da li mozeda metastazira?ja mislim nisam sigurna da se ako je nesto lose vidi i na ultrazvuku kako bi i inace znali da je nesto hitno.Neznam kad treba da idem na kontrolu ja se psihicki pripremam mesec dana.mada jedna zena isto na forumu kaze da je operisala jedanput i da sada mora ponovo jer se pojavilo. . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 8:35 pm
Postovi: 19
Ej zdravo evo da vam ja kazem da sam imala 5,6 cvorica a na operacii su mi izvadili samo dva koi su bili najveci ovo ostalo nisu vadili-I ja sam se cudila zasto su mi tako uradili jer postoi opet mogucnost kroz par godina da imam isti problem pa opet operaciju pa sam ja pitala doktora i on mi je rekao da te cvorove ne rastu tako brzo i da covek kad uzima posle toga redovno tablete koje treba uzimati ne moze se taj cvor uvecati jel neda mu lek koi uzima pacijent.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
http://www.stitnjaca.hr
Ima puno korisnih informacija na ovom sajtu.


Poslednji put menjao vuzzello dana Pon Feb 16, 2009 9:03 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Da li ako taj cvor zadrzi neki karcinom npr u tvom slucaju da li mozeda metastazira?

Nisam najbolje razumio pitanje. Klasifikacija karcinoma stitne je definisana prema vrsti karcinoma (4 vrste) i prema velicini. Karcinom stitne se uglavnom prvo siri na limfne cvorove vrata. Ali nemoj da cinimo sliku crnom kad ona to nije. Mozda treba da cujes i misljenje jos nekog doktora. 30mm je velika cista a posebno za nekog sa 27 godina sto znaci da je ona relativno brzo narasla. Prema punkciji je benigna sto ti smanjuje opterecenje ali nemoj rastezati sa pregledima.

Citiraj:
ja mislim nisam sigurna da se ako je nesto lose vidi i na ultrazvuku kako bi i inace znali da je nesto hitno

Ne mora da se vidi na ultrazvuku ako je lose.

Citiraj:
Neznam kad treba da idem na kontrolu ja se psihicki pripremam mesec dana

Nemas razloga za toliki pritisak i sikiraciju unaprijed, idi na kontrolu i provjeri sve.

Citiraj:
mada jedna zena isto na forumu kaze da je operisala jedanput i da sada mora ponovo jer se pojavilo. . .

Vec sam ti pisao da se odstranjuje rezanj ili cijela stitna a ako je nesto fizicki odstranjeno ne moze da se pojavi ponovo na istom jer ono ne postoji. Znaci ne moze da te boli zub ako si ga izvadila :D. Drzi se samo, sve ce se rijesiti kako treba.

Citiraj:
Ej zdravo evo da vam ja kazem da sam imala 5,6 cvorica a na operacii su mi izvadili samo dva koi su bili najveci ovo ostalo nisu vadili-I ja sam se cudila zasto su mi tako uradili jer postoi opet mogucnost kroz par godina da imam isti problem pa opet operaciju pa sam ja pitala doktora i on mi je rekao da te cvorove ne rastu tako brzo i da covek kad uzima posle toga redovno tablete koje treba uzimati ne moze se taj cvor uvecati jel neda mu lek koi uzima pacijent.Pozdrav

Nisam cuo da neko vadi cvorove jer se odstranjuje cijeli rezanj stitne a posebno da se neki cvorovi "ostavljaju". Tek na PH presjeku se sigurno moze utvrditi da li je nesto maligno/benigno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 8:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2009 8:29 pm
Postovi: 4
Lokacija: kikinda
:o Cao svima, čitajuci o vašim problemima, shvatih da nisam sama na ovom svetu... Problemi sa hipotireozom počinju pre 3-4 godine. a mozda i pre, ko zna. Imala sam ja sve one probleme što i ostali: nesanica, lupanje srca, depresija, suva koza. No na zalost ta suva koza je u stvari bila prorijaza tj. psorijasis vulgaris!!! Ja, koja sam mogla sve sto sam htela, dobih tu odvratnu bolest kojoj nema leka! Ajde stitna zlezda, ali sto psorijaza! Mislis, pomazes ljudima, cinis dobro, dobrim ce ti se i vratiti.
A onda vidis da boga nema, da je sve "to zakuvao Elvis".
Hipotireozu lecim Eutirox - om od 25 mg vec 3 godine, a od toga 2 nisam isla kod lekara i nisam vadila krv. Znam da je trebalo, i da nema opravdanja ali nemam vise zivaca, svi te nesto lazu, doktori preporucuju lekove za koje su ovlasceni zastupnici kod nas, ili rade za tu farmaceutsku kucu koja ih uvozi... Ma sve bih ja to pohapsila, ali sta da se radi... Planiram ovih dana da izvadim krv, proverim sve i verovatno mi povecaju dozu jer osecam da mi je ova slaba, tj na poslednjem vadjenju krvi zbog drugih problema, utvrdjeni su sledeci rezultatu o kojima ja nemam pojma a doktorka mi je tako kroz zube procedila na sta se to odnosi da sam izgubila volju da ista dalje pitam:

[b]CK 187 (26-140)
LDH 235 (135-214)
SE 20 (2-12)

Molim za pomoc oko ovog problema jer su to enzimi vezani za srce i poviseni su navodno kada je ugrozeno srce od infarkta. Uzgred imam 39. godine i predivnu devojcicu od 8 godina kojoj jos uvek treba mama koja je voli najvise na svetu!
A psorijaza je odvratna, puca mi koza, svrbi, boli, ne mogu da kleknem, savijem prste, radim normalne svakodnevne poslove. Mazem ja to svim i svacim ali jednostavno autoimunu bolest ne moze da leci lek, samo lokalno spolja, mazanjem i mazanjem...
Ponekad mi tako ispucaju ruke, da me boli voda dok ih perem, a da ne pricam o estetici, prija jedino morska voda i nista drugo.
Preporucujem doktora Golusina iz NS koji je fenomenalan, mlad, zgodan ali izuzetno u toku svih promena u medicini po pitanju dermatovenerologije!! Malo sam opsirna, izvinjavam se, ima tu jos mnogo toga...
Pozdrav svima, puno vas volim jer ste mi ucinili dan lipsim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
Samo da Vam se javim i pozdravim Vas :)
Vidim da ste se oporavili od operacije i da su Vam hormoni relativno ok :)

To me raduje :)

Moja cera je isto dobro,hormoni su joj ok, pije dva Letroxa 100.i ima zakazanu kontrolu za 3.meseca.

Svratim Ja prochitam Vas, ali uvek me neshto cimne, i ne ulogujem se :cry:

poz drugari, i pishemo se, mnogo ste mi pomogli kad mi je bilo najtezhe :)

Javicu Vam se ovih dana :)




p.s. :)

@[email protected], chitam Tvoj post..i mislim da treba podhitno da odesh kod lekara.
Vidim da imash suvu kozhu, to isto ima i moja cera, i moracu da je odvedem do lekara da ne predje u psorijazu daleko bilo :-?

Naravno da enzimi imaju ogromne veze sa srcem, ali isto tako i poremecaj hormona shtitne daje bash te tegobe koje Ti opisujesh.
Znachi hormone na analizu podhitno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 21, 2009 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 8:35 pm
Postovi: 19
Ej zdravo ljudi ja bih htela nesto da vas pitam.Dal neko od vas zna dali miligramaza leka igra neku ulogu da se coveku losi i da mu nije dobro ponekad,a da su krvni rezultati t3 t4 i tsh super?Ja na primer imam 60 kila a uzimam L-tirox jedan dan 75mg jedan dan 100mg.Dali se kilaza uzima u predvid kad se prepisuje miligramaza ovih lekova?Jer kao sto vidim vecina ljudi i nemaju problema ili poteskoca kad redovno uzimaju svoju terapiju leka dok kod mene i dan danas se desi da bez razloga mi bude lose pa vise neznam sta da radim a sve sam vec puno puta ispitala i sve je uredu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2009 8:29 pm
Postovi: 4
Lokacija: kikinda
Zahvaljaujem na savetu, uradiću to svakako, a vi se nemojte brinuti ako na kozi nema promena u vidu kruznih, roznatih promena koje se ljušte i pucaju, svrbe i pucaju... Kod mene su se javile na laktovima, kolenima, zglobovima prstiju ruku i u ušima. Psorijaza se leči kortikosteroidima koji opet ne mogu da se koriste dugo, a nove terapije u svetu su pomoću Kalcipotriola tj. krema na toj bazi koje sam ja nabavljala u Mađarskoj jer ih kod nas nije bilo. Nadam se da kod vaše ćerke to nije slučaj, ali psorijaza je često pratilac nervoznih i onih "kratkih zivaca".
Pozdravljam vas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 10:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
ja samo da se javim , da referisem sto bi se reklo...

i dalje sam na Propiltiruacilu i Propranolou... tegobe su dosta manje, cak sam se skoro i odvikao od njih, povremeno mi dodje kao neka napetost, nemir, onaj osecaj da cu se onesvestiti ali ubrzo prodje... malo me muci depresija, ne ide mi se na posao, nista mi se ne radi, nevoljno ustajem ujutru... do sada nisam imao taj problem.... al dobro... guram iz dana u dan....

cacitos, drago mi je da je ceri dosta bolje, nadam se da je i tebi isto tako dobro.... drzi se...

pozdrav za sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 02, 2009 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 8:35 pm
Postovi: 19
Javljam vam se sa namerom da podrzim sve one koje i sad jos imaju problema stalno ili ponekad,da vam kazem da konacno posle sedam meseci sa poteskocama ja se sad osecam super.Da ne gubite nadu da ce doci dan kad ce sve da se normalizira u vasem zivotu.Ja iskreno nisam u ovo toliko verovala ali evo ipak desilo se da se osecam dobro,da mi se uopste ne losi.Dve nedelje vec uzimam pola tablete za srce (beta blokator)sutra opet imam termin kod kardiologa pa valjda ce mi reci kako skroz da ih otkacim.Isto tako sam bila na kontrolu kod radiologa pa sve je uredu i tamo su mi rekli da ne uzimam vise 100mg L-tirox nego samo 75mg.To kazu je dovoljno prema moju kilazu,a zamislite koliko sam ja meseca uzimala 100 mg i 75mg naizmenicno.Fala bogu zavrsila se moja nocna mora sa problemima (nadam se) :D Pozdrav do sve vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bazedovljeva bolest
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 13, 2009 11:44 pm
Postovi: 2
Lokacija: srbija
cao svima,imam 26 godina i ustanovljena mi je bazedovljeva bolest! porodila sam se pre deset meseci i sve je bilo u redu do pre tri meseca,a onda je poceo hronican umor,gubitak tezine... hormoni su mi losi,kao i tsh. dobila sam lekove i to je to. cula sam za dijetu i ishranu sa smanjenim unosom joda ali mi je ni jedan lekar nije preporucio. bila sam na akunpukturi kod tzv. Vlade Rusa da li neko ima slicno iskustvo

_________________
zanima me kako mogu da pomognem sebi u izlecenju bazedovljeve bolesti, imam 26 godina i dete od 10 meseci. Bolest mi je dijagnostikovana 9 meseci nakon porodjaja i osim lekova nisam dobila nikakvu preporuku o unosu joda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 7:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
pozdrav svima...

ja samo da vas referisem o mom milom i dragom stanju li mi...

iso sam na kontrolu, hormoni su se malo poravili sad je TSH 2,3 a fT4 je 16.3, ali me je doktorka ostavila na terapiji istoj, malo smanjila..

u zadnje vreme imam ili sam istripovao neke tegobe,... nije ni vrtoglavica, nije ni nesvestica, jednostavno s vremena na vreme me strecne neki osecaj lelujavosti, nestabilnosti, kao da sam nestabilan, kao da hodam po jajima i to prepodne na poslu dok sedim... uvece bas retko.. pomislio sam i ja i doktorka da to moze od Propranolola pa mi je smanjila na 2 x 1/4 pa cemo videti kako ide..

bio sam i kod kardiologa i ukratko me je nagadio covek,... u najkracem mi rekao da sam hipohondar i da je moguce da je to proizvelo hipertireozu i da imam sinusnu aritmiju ali da to nije nista i da je srce ok... e sad, bem li ga, kako se ponasao, ne bih mu dao ni pacova da pregleda a ne coveka.... ali mozda i zna tako da necu da upadam u zacarani krug neverovanja lekarima... ali iako je od hipohondrije, mnogo je... da sam znao da mozak proizvodi ovakve simptome i da to bude realno.. i posle kazu zivi ko zivotinja,... ma zivotinji super, ona ne zna ni o cemu, samo ide po instiktima, ne razmislja o bolestima i kad skikne, skikne... ovaj mozak mi sluzi samo za glupi pesimizam i razmisljanja.... bzvz..,... :roll: :roll: :roll:

nadam se da ste mi svi ostali dobro... puno pozdrava za sve....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: