Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 12:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
diva je napisao:
ja sam ovde novi clan ali vidim da ovde ljudi dosta znaju oko stitne zlezde pa sam se prijavila da vam kazem svoj problem.E pa ovako ja sam imala prosle godine operaciju radi cvorova na stitnoj izvadili su mi pola stitne i uzimam L-Thyrox jedan dan75mg jedan dan100mg.Operacija je bila18jula prosle godine i imala sam svaki dan probleme sa tahikardijom,rekli su mi da je to normalno i da treba vremena da sve dodze na svoje mesto.Uzimam i tablete za srce Bisoprolol 5mg to je beta blokator da ne dobivam tahikardiju.Ali mi u poslednje vreme nekako smeta jer je ovaj lek isto tako za ljude koje imaju visak pritisak pa meni ili padne pritisak ili mi srce kuca ispod60 otkucaja pa mi je opet lose.Nekad osetim pritisak u grudni kos,osecam se kao da ne mogu s punim plucima da disem sto puta sam bila na ispitivanje i kazu mi da je samnom sve u redu a ja se ne osecam bas tip top.Da napomenem da ja zivim u Nemackoj i ovde lekari kad vide da krvni rezultati su dobri oni ne idu dalje sa ispitivanjem neznam zasto.Poima nemam sta smem da jedem sta ne na primer?Prvo su mi rekli da imam povisenu funkciju a sad smanjenu i niko mi ne kaze dali treba neka kontrola da se uradi posle operacije kao sto rade u Srbiju dali je to ispravno?



vidiš i meni su prije 3 mj izvadili pola štitnjače,i lab nalazi mjesec nakon operacije su da su hormoni štitnjače u redu ali je tsh bio 5,81,..moj dr mi je dao da pijem letrox od 25 i to samo jednom sedmično???
gledao sam da dosta "slučajeva" kao ja prima baš dozetine letroxa itd...ne znam koji od ovih doktora fulaju,ali ja baš i ne bih volio da me filuju tolikom dozom letroxa i budem u hiper fazi,..možda je bolje polako i postupno korigovati,..i ja sam u fazi ispitivanja,..da li si ti imala i ako si koliko dugo osjećaj knedle ili "nečega" u grlu nakon operacije?
ja to još uvijek imam,istina manje nego prije ali imam,..pogotovo gdje mi je adamova jabučica,..inače se za sada osjećam relativno dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 8:35 pm
Postovi: 19
Ja nemam bas neki takav osecaj u grlu kao ti ali ipak nekad osetim kao da mi pulsira nesto(valjda stitna zlezda) ali opet stvarno mi zdosadi to sto svaki dan osetim da mi nije bas najbolje pa se pitam do kad ovako?Eto kod mene je proslo pola godine vec od operacije i opet nije mi sve savrseno.A to sto kazes da treba da se pocne sa niskom dozom u mg to si u pravu.I za to sam citala sta stoi u pakovanju u objasnjenju i kad je cvor u pitanju pocinje se od 75mg ali to je individualno kod svakoga razlicito moze da deluje.Vidim da kod vas u Srbiji ne daju nesto za smirenje srca kad coveku uhvati tahikardija a meni su dali tablete sto su tako zeznute jer kad zelim da ih ostavim opet treba da pazim jer moze opet da se vrati tahikardija moram da se konsultujem sa kardijologom.Jel ti pazis na ishranu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 8:35 pm
Postovi: 19
I jos nesto isto tako krvni rezultati su mi sve u redu ali ovde ih ne daju pacijentima da ih vide,samo ti kazu sta je i kako je i to je to.A ja ni neznam sta su sve ispitivali na primer ili sta je sve bitno da se ispita preko krvi za da bi se videlo dal je stvarno sve u redu sa mojom zlezdom.Ako neko zna molim da mi kaze kako bi ja ovde rekla doktoru dal je to kod mene ispitano.Jer sam sigurna da nemoze ovo stanje tako dugacko da traje mora da ima negde neki problem.A i nemogu da shvatim zasto su mi uposte izvadili pola stitnjace jer kao sto rekoh meni je ona savrseno funkcionisala al sam imala cvorice,mogli su samo njih da vade,sta mislite vi o ovome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
diva je napisao:
I jos nesto isto tako krvni rezultati su mi sve u redu ali ovde ih ne daju pacijentima da ih vide,samo ti kazu sta je i kako je i to je to.A ja ni neznam sta su sve ispitivali na primer ili sta je sve bitno da se ispita preko krvi za da bi se videlo dal je stvarno sve u redu sa mojom zlezdom.Ako neko zna molim da mi kaze kako bi ja ovde rekla doktoru dal je to kod mene ispitano.Jer sam sigurna da nemoze ovo stanje tako dugacko da traje mora da ima negde neki problem.A i nemogu da shvatim zasto su mi uposte izvadili pola stitnjace jer kao sto rekoh meni je ona savrseno funkcionisala al sam imala cvorice,mogli su samo njih da vade,sta mislite vi o ovome?


vejruj mi da bih i ja volio da mi je samo odstranjen čvor a ne čitav desni režanj kao što i jeste,i meni je ona radila kao sat,..međutim,ja sam razgovarao sa više hirurga i svaki mi je objasnio da kada se vade čvorovi onda ide cijeli režanj,..to je trenutno praksa u svijetu,tj preporuka po kojoj se hirurzi ravnaju,oni radeći po toj uredbi zapravo štite sebe,jer ako on improvizuje tokom operacije i nešto krene naopako-on je kriv! a to ne želi da rizikuje,..nakon toga ideš u "ruke" endokribnaca i oni te dalje štimaju,..ima doduše za to i objektivnih razloga,.tačna priroda čvora da li je maligan ili benigan se ne može znati dok ne bude ph nalaz gotov,zato se i vadi taj režanj,..čudno mi je to šta vam ne daju rezultate testova da imate sa sobom na uvid,a da probaš sa privatnim labaratorijem,vjerovatno je jako skupo?
ja koliko sam mogao da primjetim da se za tahikardiju i inače za simptome hipera daje najčešće beta-blokator "propranolol",..a nije baš tačno da se treba odmah bombardovati sa 75 letroxa,..treba odrediti nivo t4 i tsh,.onda koliko kg imaš,.sve to i jeste individualno,..ne želim se igrati dr-a,ali bih ti preporučio da sadašnjeg promjeniš i nađeš endokrinca sa dugogodišnjom praksom,..sretno!,..mislim oboma nama :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 8:35 pm
Postovi: 19
Vidi ovako ja mislim da doktori me ne lazu oko rezultata od krvi jer u jedno vreme u Oktombru mi je bilo tako lose da sam skoro svaki dan bila kod doktora ili u bolnicu i svaki dan su mi vadili krv i rezultati su bili svaki put dobri jer u bolnicu su mi saopstavali razliciti lekari na smeni.A ovde se stanje prati kod doktora opste prakse to me i cudi kako mi nisu rekli na primer bar jedan put da odem kod endokrinologa na kontrolu,to sad cu sama da trazim upat da bi isla kod specijaliste.A sto kazes za lekove i ja sam mislila da mi mozda i ne prijaju pa sam pitala doktora ali mi je on tad samo licno pokazao rezultate da je sve u granici normale i da lek ne utice meni negativno.Tako da sam pocela da razmisljam o neke druge mogucnosti koi bi mogli da mi stvaraju probleme.Prije u zivotu nikad nisam imala neke probleme sa zdravljem a evo sad najedanput moram o svemu da pazim i zapazam kad mi je dobro ili lose.Ako ovako tera ceo zivot tesko meni,al se iskreno nadam da ce i meni biti bolje kao i svima kad citam da su progurali taj los period.POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 8:35 pm
Postovi: 19
Zaboravila sam da kazem da prvi mesec nakon operacije ja sam uzimala letrox od75mg pa nakon mesec dana kontrola krvi pokazala je da nije nivo u normali pa tek tad mi je doktor dao 100mg letroxa pa drugi mesec sam samo od 100mg pila al mi nije bilo bolje pa na kraju mi je doktor rekao da uzimam jedan dan 75mg jedan dan 100mg.A ja mislim da mi najbitnije nisu rekli da treba najmanje sat i po da se saceka prije dorucka da bi lek otisao u krv cist.I to sam sama otkrila nakon puno razmisljanja zasto mi je nekad dobro a nekad lose pa sam skontala da i to igra veliku ulogu kako se uzima lek. A pravo da ti kazem ja se tebi cudim kako to da ti uzimas samo jednom nedeljno lek?A onda kako stois sa rezultatim od krvi?Jel sve u redu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 1:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
diva je napisao:
Zaboravila sam da kazem da prvi mesec nakon operacije ja sam uzimala letrox od75mg pa nakon mesec dana kontrola krvi pokazala je da nije nivo u normali pa tek tad mi je doktor dao 100mg letroxa pa drugi mesec sam samo od 100mg pila al mi nije bilo bolje pa na kraju mi je doktor rekao da uzimam jedan dan 75mg jedan dan 100mg.A ja mislim da mi najbitnije nisu rekli da treba najmanje sat i po da se saceka prije dorucka da bi lek otisao u krv cist.I to sam sama otkrila nakon puno razmisljanja zasto mi je nekad dobro a nekad lose pa sam skontala da i to igra veliku ulogu kako se uzima lek. A pravo da ti kazem ja se tebi cudim kako to da ti uzimas samo jednom nedeljno lek?A onda kako stois sa rezultatim od krvi?Jel sve u redu?


vjeruj mi da se i ja čudim,ne znam ni ja zašto je to tako dr odlučio,..za mjesec dana bih opet na kontrolu da vidimo,..inače kao što sam već napisao hormoni štitnjače jesu bili u redu nakon operacije ali je tsh bio povišen,.5,81,..a gornja granica je do 4,..pretpostavljam da moj dr želi da postepeno sa malim dozama i vemenskim razmakom spušta tsh ka dole,tj da ne želi da me uvodi u hiper fazu,..dr ima preko 28 god staža i prakse kao endokrinolog,..pa,hajde da ga slušam za sada,..inače sam pričao sa drugim pacijentima koje su drugi doktori odmah nakon operacije kljukali mega dozama letroxa,.pa ljude dovodili u hiper fazu,.pa onda opet iz oscilacije u oscilaciju,..sljedeći bi nalazi pokazali stanje,.onda bi ovaj da tako kažem postupno kalibrisao doze letroxa,..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 8:35 pm
Postovi: 19
Imas mozda pravo sigurno ti je doktor dao samo jedan put nedeljno lek zbog tvog tsh predpostavljam,a jos nesto zelim ti reci.Meni nije bila knedla u grlu ali nisam se setila da ti kazem da sam tri cetiri meseca imala problem sa gutanjem.Svaki put kad bi htela bilo sta da progutam mene je bolela neka zila u grlu pa sam bila kod specijaliste za uvo,nos i grlo na ispitivanje jer sam mislila da su mi nesto zeznuli pri operacije i doktorka mi je rekla da ce sve da dodze na svoje mesto tokom vremena i stvarno posle nekoliko meseci se sve to izgubilo i sad me ne boli i ne zateze ta zila ili nerv sta ja znam sta je to bilo.Iskreno se nadam da i kod tebe ce to da se izgubi samo valjda treba malo vremena ipak kod tebe je samo tri meseca proslo.Zelim ti sve najbolje,pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 1:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
diva je napisao:
Imas mozda pravo sigurno ti je doktor dao samo jedan put nedeljno lek zbog tvog tsh predpostavljam,a jos nesto zelim ti reci.Meni nije bila knedla u grlu ali nisam se setila da ti kazem da sam tri cetiri meseca imala problem sa gutanjem.Svaki put kad bi htela bilo sta da progutam mene je bolela neka zila u grlu pa sam bila kod specijaliste za uvo,nos i grlo na ispitivanje jer sam mislila da su mi nesto zeznuli pri operacije i doktorka mi je rekla da ce sve da dodze na svoje mesto tokom vremena i stvarno posle nekoliko meseci se sve to izgubilo i sad me ne boli i ne zateze ta zila ili nerv sta ja znam sta je to bilo.Iskreno se nadam da i kod tebe ce to da se izgubi samo valjda treba malo vremena ipak kod tebe je samo tri meseca proslo.Zelim ti sve najbolje,pozdrav.


eh,baš ti hvala na ovome postu,jer upravo ovo što si opisala da si imala,imam i ja sada,.istina manje i rjeđe ngo prije jedno mjesec-dva,.da to sam i mislio da te pitam,..barem neka me neko utješio,..hvala još 1.i ja također želim tebi sve najbolje,..javi ponekad kako ti stanje sa hormonima stoji,a i ja ću svoje,..nije loše da se ovako čovjek može uporediti i imati neke parametre :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:44 pm
Postovi: 9
svi hormoni su mi u redu tsh tg t-3 t-4 imam nodus odnosno cisticno degenerisano polje sa kalcifikatima promera 3 cm tumor je benigne prirode da li je to potrebno operisati hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
svi hormoni su mi u redu tsh tg t-3 t-4 imam nodus odnosno cisticno degenerisano polje sa kalcifikatima promera 3 cm tumor je benigne prirode da li je to potrebno operisati hvala


Ono sto sam cuo od doktora a i procitao na nekoliko mjesta je da se odstranjuje rezanj ili cijela stitnjaca ako je cista veca od 2 cm bez obzira da li je maligna ili benigna. 3 cm je prilicno veliko za stitnjacu (orah) a kad je naraslo toliko zasto da ne raste i dalje. Nista napisali koliko imate godina. Da li cista samo na jednoj strani i da li ima manjih cista? Punkcija je ok za male promjere ali nisam siguran za tu velicinu, zavisi i od strukture cjelokupne ciste.
Moje ciste su bile na jednoj strani 3 a na drugoj 2,5 cm (punkcija uredna), hormoni u redu i nakon odstranjenja stitnjace pronadjen papilarni karcinom na jednoj maloj cisti. Najbolje ja da se posavjetujete sa svojim ljekarom.

Pozdrav ekipi. Zadnja kontrola hormona je bila prije 15 dana, T4=4,4; TSH=4,7. Poceo sam sa 1,5 tabletom Letrox-a 100 i to bi trebalo biti to. Kontrola za 2 mjeseca. Super se osjecam bez bilo kakvih propratnih pojava. Oziljak skoro da se i ne vidi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 10:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:44 pm
Postovi: 9
imam 27 godina imam cvor u levom reznju i pored njega jedan mali mikro nodus. trenutno se lecim kod zorana andjelkovica vma punkcija mi je radjena vise puta 4-5 zbog menjanja doktora neznam sta daradim iskreno se ne bih iperisala doktor kaze ako raste onda bih trebalo .plasi me sta ako se posle operacije ponovo pojavi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:44 pm
Postovi: 9
imam 27 godina imam cvor u levom reznju i pored njega jedan mali mikro nodus. trenutno se lecim kod zorana andjelkovica vma punkcija mi je radjena vise puta 4-5 zbog menjanja doktora neznam sta daradim iskreno se ne bih iperisala doktor kaze ako raste onda bih trebalo .plasi me sta ako se posle operacije ponovo pojavi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 11:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
imam 27 godina imam cvor u levom reznju i pored njega jedan mali mikro nodus. trenutno se lecim kod zorana andjelkovica vma punkcija mi je radjena vise puta 4-5 zbog menjanja doktora neznam sta daradim iskreno se ne bih iperisala doktor kaze ako raste onda bih trebalo .plasi me sta ako se posle operacije ponovo pojavi


Sa 27 godina cvor je 3 cm, ocigledno je relativno brzo narastao a 3 cm je puno i za nekog ko ima dvostruko vise godina od Vas. Vi cete ga svakako operisati, da li ce to biti sad ili za pola godine ili za godinu. Bilo bi hitno da je punkcija pokazala maligne celije. Jeste li radili punkciju i tog mikro nodusa?
Ono sto Vas brine je da li ce se ponovo pojaviti? Prilikom operacije stitne uvijek se odstranjuje cjelokupan rezanj ili oba reznja sto znaci da se sigurno nece pojaviti na strani koja je operisana ili ako se odstrani cjelokupna stitna onda se ne moze pojaviti uopste. Svakako je bitno da idete kod dobrog endo hirurga koji ce to uraditi kako treba a u BG-u ih nije problem naci.
Nemojte da Vas brine operacija, to nije nista strasno i oporavak ide brzo.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:44 pm
Postovi: 9
ja taj cvor nosim vec 4-5 godina "hladan" je koliko si ti dugo imao taj nodus i naravno koliko i ti imas godina?na vma idem kod z. andjelkovica on mi je zadnji put reko ako raste da dolazi u obzir operacija idem sada 17 marta na kontrolu.znam neke zene koje nose cvor 20- pa i vise godina po ovoj mojoj dijagnostici neznam kolike su sanse da to bude lose tj.da predje u nesto lose i ako mozes objasni mi malo tvoju istoriju bolesti?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: