Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
jesensky je napisao:
cacitos,kako vam kćerka?
ja sam danas dao krv na analizu hormona,pa čekam rezultat.
da li vam kćerka još ima osjećaj knedle u grlu i zatezanja u vratu,ja još to imam.,kakav je u nje hormonalni status?


Moja cera je pochela da raducka, a hormone josh nije davala.Ja sam bila protiv da pochne da radi, ali lekar je rekao da mozhe.
Hormone daje 10.decembra,i ima knedlu josh uvek.
Koliko Ti pijesh sintetichkog hormona?
Vrat je zatezhe,kad ne mazhe melem neki za ozhiljke,Isto nam rekao lekar da mozhe da mazhe melem.
Ona se oseca dobro...malo je aritmiju ima, i za to ne pije nishta.Ja brinem mnogo...zbog svega.
Znam da hormonski statu (neki) se postizhe nakon dve nedelje unoshenja leka,a za onaj pravi treba par meseci.
Bash me zanima koliko pijesh letroxa i i shta pijesh za aritmiju, da l' je josh uvek to propranolol?
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
vuzzello je napisao:
Pozdrav svima. Juce popodne sam operisan i evo me maloprije izasao iz bolnice. Sve proteklo u redu, nemam bolove, bez mucnine sve 5 - super se osjecam za prvi dan nakon operacije. Losa stvar je da je "brzom" analizom dr utvrdio da na obje strane imam papilarni, lijevo 8mm a desno 11mm. Potpuna analiza bice za 4-5 dana.
Rekao mi je da trebam na terapiju radio jodom.
Odoh malo odmarati pa se cujemo. :wink:


Najgore je proshlo, a palirani karcinom ima odlichne prognoze.

U, Srbiji terapija radioaktivnim jodom daje se u Kragujevcu i Novom Sadu.
Chekash 4-5 dana rezultate, pa kad idesh na terapiju jodom?

E, sad ovako...skoro na nekom slavlju, bila je zhena koja je pila jod.Njoj je izvadjen jedan rezhanj samo zato shto je na tom prvom pregledu ustanovljeno da je benigno.Otpushtena je kuci i chekala nalaz, kad je stigao nalaz, ispostavilo se da je palirani.Za dve nedelje je opet bila na stolu i odstarnjen je i drugi rezhanj.Pila je jod, i dobro je.Ona je jod pila u Novom Sadu.
Hocu da kazhem...da nije presudan taj pregled posle operacije, vec Patologija daje kljuchnu rech.

Budi sa nama koliko god mozhesh :)

P.S. Mozhesh i ovde da pitash lekare...Kao shto znash, mi smo pacijenti :wink:
P.S.1 ...mislim da je u istoj bolnici operisana.Ne mislim vec znam!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 9:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Cacitos je napisao:
jesensky je napisao:
cacitos,kako vam kćerka?
ja sam danas dao krv na analizu hormona,pa čekam rezultat.
da li vam kćerka još ima osjećaj knedle u grlu i zatezanja u vratu,ja još to imam.,kakav je u nje hormonalni status?


Moja cera je pochela da raducka, a hormone josh nije davala.Ja sam bila protiv da pochne da radi, ali lekar je rekao da mozhe.
Hormone daje 10.decembra,i ima knedlu josh uvek.
Koliko Ti pijesh sintetichkog hormona?
Vrat je zatezhe,kad ne mazhe melem neki za ozhiljke,Isto nam rekao lekar da mozhe da mazhe melem.
Ona se oseca dobro...malo je aritmiju ima, i za to ne pije nishta.Ja brinem mnogo...zbog svega.
Znam da hormonski statu (neki) se postizhe nakon dve nedelje unoshenja leka,a za onaj pravi treba par meseci.
Bash me zanima koliko pijesh letroxa i i shta pijesh za aritmiju, da l' je josh uvek to propranolol?
poz


hvala na odgovoru prije svega.
danas sam dao krv a nalaz još nije gotov , doktor ne želi ništa da mi daje dok ne vidi nalaz , što se tih povremenih preskoka tiče , trenutno ne pijem ništa , ovih dan-dva ih ne osjećam a tlak mi je normalan ili nešto i niži, puls mi i nije ubrzan , pa ne uzimam "propranolol" , mada ga svojevremeno jesam uzimao u malim dozama, inače ga imam kod sebe , jer mi je internista rekao da ga mogu uzeti ako osjetim učestalije aritmije i sl., mislim da će kod vaše kćeri biti relativno brzo uspostavljen nivo hormona,naime lakše se postiže kod slučajeva kao ona jer nemaju žijezde , nešto je teže uskladiti rad preostalog dijela sa letroxom,ali nemamo izbora.
znači in nju muči knedla kao i mene,da li su joj mjerili nivo kalcija u krvi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
@jesensky..ma tu sam..chitam shta pishe nash drug @Neshar :)

Posle operacije..dan pre nego shto je izashla, vadjena joj je krv i proveravali su Ca i bio je super, i hirurg je rekao da su parashtitne ok...znachi nisu 'nagnjechene' pri operaciji.Tako mi je objasnio.
Isto je imala i ORL pregled, koji je isto ok.

P.S. Ja se divim nashem drugu @vuzzello :) chovek je jak bash.Sad ne sme da klone, nikako, jer zaista papilarni ima najbolje prognoze, i sa jodom se zavrshava...Samo ne znam kad se pije jod.Nisam sigurna, al' mislim da se pije chim stigne nalaz sa patologije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 10:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
vuzzello...

super da je to proslo dobro i da se ti osecas tako vitalnim, drago mi je da to cujem, verujem da ce biti super...

cacitos, jesensky...

evo, danas su mi se tegobice malo smirile, vidite da sam udario po pisanju, sta da kazem, mojoj paranoji i hipohondriji nema kraja.. veselo....lol... bio sam i kod drzavnog opste prakse, malo me je i ona umirila i za tegobe i za propranolol pa cemo videti kako napreduje...

ma bice dobro..

cacitos, samo neka cerka raducka cim moze i cim joj je doktor rekao da moze, samo da ne misli na svoju bolest, to ubije u pojam... samo neka izlazi, sa drustvom, na poslu...

pozdrav za sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 12:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
@Neshare...pa Ti samo o paranoji...hej bre...sredice se ta hipohondrija!!!

Nemash pojma koji sam Ja hipohondor bila....Glupo mi da pishem 8)

..'ajde molim Te kao Shurda sam bila na poslu...hahhahaaaaaaaaaa..sad kad se setim, smeshno mi 8)

To shto moja cera raducka...mene mnogo brine, ali....ona dolazi vesela s'posla, vraca se mala svom zhvotu...svojim mushterijama...i chuva sebe.
Kolektiv joj mlad..najstariji je 27.god...ima ih petoro..zezaju se i raduckaju :wink:
Vecheras je doshla s 'posla sa 116.boja na glavi, kao papagaj ARA :D

Dobro je da se te boje spiraju, tako da nece biti dugo takva... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Dobro jutro.
Dobar sam nego me jaaaako boli grlo (krajnici) kad gutam a najgore kad kasljem - rekose da je to od anestezije. Rana mi je ok, skoro da ne osjecam, jedino ovaj zavoj na rani je tako zategnut i nabijen kao da imam kuglu za bilijar u grlu. Kalcijum i fosfor su bili dobri.
Potpuno sam vitalan, imam piti antibiotik par dana i kalcijum.
Doktor mi je napisao jod nakon mjesec dana a do tada bez hormona. Kaze iskustvo je da si 3 nedjelje bez hormona super a cetvrta je prilicno losa, oticanje, gubitak koncentracje, malaksalost.. I onda pocinjem sa Letrox-om.
Vec iduce nedjelje cu kod svog doktora da cujem sta kaze za ovaj papilarni i jod.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 11:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
cacitos,

ma najgore je sto znam da je to hipohondrija i znam da je to moja paranoja al to me i najvise nervira i dodatno dize pritisak, al je jace od mene, trudim se ja da se izborim sa tim, da ne mislim, al jace... bas je jace :( :(

malecka samo nek uziva, nek radi... ti kao mama, he pa i to ti je u opisu posla da brines... :) :) malo sale...

samo opusteno, mlada je i jak je to organizam, oporavice se... samo da se ne nervira....

pozz...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
vuzzello je napisao:
Dobro jutro.
Dobar sam nego me jaaaako boli grlo (krajnici) kad gutam a najgore kad kasljem - rekose da je to od anestezije. Rana mi je ok, skoro da ne osjecam, jedino ovaj zavoj na rani je tako zategnut i nabijen kao da imam kuglu za bilijar u grlu. Kalcijum i fosfor su bili dobri.
Potpuno sam vitalan, imam piti antibiotik par dana i kalcijum.
Doktor mi je napisao jod nakon mjesec dana a do tada bez hormona. Kaze iskustvo je da si 3 nedjelje bez hormona super a cetvrta je prilicno losa, oticanje, gubitak koncentracje, malaksalost.. I onda pocinjem sa Letrox-om.
Vec iduce nedjelje cu kod svog doktora da cujem sta kaze za ovaj papilarni i jod.


Da boli grlo///a, najvishe pri gutanju, i kashlju.Morash da jedesh, iako boli, mislim da gutash...da Ti se to malo opusti..moja cera je jela, nije mogla isto, al je na silu.
Znachi jod za mesec dana...tek.. :-? Izguracesh to nekako, jak si Ti momak :)
Ta knedla se oseca malo duzhe u grlu, ali svakim danom (posle operacije) sve manje i manje.I, koliko god mozhesh opusti vrat...secam se moja cera je bila sva ukochena...pa je glava bolela od kichme.
Raspitaj se kod lekara za paplarni.Ja sam se raspitala sve, jer je to bila pochetna dijagnoza mojoj ceri.
Njoj je rezultata punkcije bio gotov 15.okobra, a ona opertivnom stolu je vec bila 4.novembra.
Njena punkcija je ukazivala na pailarni, a koliko se secam Tvoja nije.Isto mislim da taj prvi pregled nije najmerodavniji, i da patologija daje zadnju rech!!!
Ne smesh da klonesh, i nemoj da se plashish to shto si bez hormona mesec dana, kako Ti reche da je chetrta nedelja teshka.Mislim to oko pada koncetracije itd...izguracesh i to, i bicesh dobro :)
poz i brzi oporavak :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 7:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vuzzello je napisao:
Dobro jutro.
Dobar sam nego me jaaaako boli grlo (krajnici) kad gutam a najgore kad kasljem - rekose da je to od anestezije. Rana mi je ok, skoro da ne osjecam, jedino ovaj zavoj na rani je tako zategnut i nabijen kao da imam kuglu za bilijar u grlu. Kalcijum i fosfor su bili dobri.
Potpuno sam vitalan, imam piti antibiotik par dana i kalcijum.
Doktor mi je napisao jod nakon mjesec dana a do tada bez hormona. Kaze iskustvo je da si 3 nedjelje bez hormona super a cetvrta je prilicno losa, oticanje, gubitak koncentracje, malaksalost.. I onda pocinjem sa Letrox-om.
Vec iduce nedjelje cu kod svog doktora da cujem sta kaze za ovaj papilarni i jod.



pozdrav našem hrabrom pacijentu! :D
evo , pošto sam i ja frišak sa operacije , da ti kažem da je i mene boljelo grlo par dana nakon operacije , tj krajnici ( a ja ih nemam ) , inače to ti je od intubacije , crijeva koje nam stavljaju u dušnik tokom operacije,..i ja kao i ti nisam povraćao nakon , ali sam par dana , posebno u toku noći imao kašalj gdje sam izbacivao velike količine šlajma , isto mi rekoše-od anestezije.
što se tiče knedle u grlu , e to će da malo potraje , evo ja je još uvijek osjećam , mada je prošlo mjesec dana nakon.
ja sam danas dobio nalaze hormona štitnjače:
evo da ih i napišem : TSH - 5,81 - povišen , ref. vrijednosti (0,270-4,20)
free T4 - 16,76- normalan , ref. vr. (12,0-22,00)
free T3 - 4,19 - normalan , ref. vr. (3,10-6,80)
prije operacije je sve bilo eutireoidno a sada je dijagnoza Hypothyreosis sublinica postop. , tlak je 120/75 , doktor inače endokrinolog mi je dao da pijem 1/2 tablete letrox 50 i to jednom sedmično ?!
i da mu dođem na kontrolu za 4mj sa ponovljenim hormonima , ne znam ne želim da pobijam doktorovo ali čitajući postove od drugih pacijenata ovo mi se čini nekako ne premalo nego reijetko samo jednom, neki drugi pacijenti su kjlukani sa duplo i više većim dozama odmah nakon,...
inače imam i dalje osjećaj knedle u grlu i malo zapinjanje pri gutanju s desna gdje sam i operisan te neki pritisak u vratu , eto toliko za sada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Ne kontam ovo 1/2 letrox 50 jednom sedmicno. Da li ova terapija znaci ista za bilo koga. Da je bar svaki dan ali i onda mi nesto malo a kontrola za 4 mjeseca. Mada endo hirurg kaze da organizam ima rezerve hormona na razlicitim mjestima koje mogu plafon izdrzati do 2 mjeseca+jedan tvoj rezanj+letrox 25 sedmicno??? Opet tih 4 mjeseca je puno.

Danas mi je bilo doslo da ne mogu ni pricati od tih krajnika ili cega vec pa sam popio tabletu protiv bolova i sad je super. Vjerovatno sam do petka u BG a valjda ce i PH biti gotov do tada pa da u utorak idem kod svog doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
jesensky je napisao:
vuzzello je napisao:
Dobro jutro.
Dobar sam nego me jaaaako boli grlo (krajnici) kad gutam a najgore kad kasljem - rekose da je to od anestezije. Rana mi je ok, skoro da ne osjecam, jedino ovaj zavoj na rani je tako zategnut i nabijen kao da imam kuglu za bilijar u grlu. Kalcijum i fosfor su bili dobri.
Potpuno sam vitalan, imam piti antibiotik par dana i kalcijum.
Doktor mi je napisao jod nakon mjesec dana a do tada bez hormona. Kaze iskustvo je da si 3 nedjelje bez hormona super a cetvrta je prilicno losa, oticanje, gubitak koncentracje, malaksalost.. I onda pocinjem sa Letrox-om.
Vec iduce nedjelje cu kod svog doktora da cujem sta kaze za ovaj papilarni i jod.



pozdrav našem hrabrom pacijentu! :D
evo , pošto sam i ja frišak sa operacije , da ti kažem da je i mene boljelo grlo par dana nakon operacije , tj krajnici ( a ja ih nemam ) , inače to ti je od intubacije , crijeva koje nam stavljaju u dušnik tokom operacije,..i ja kao i ti nisam povraćao nakon , ali sam par dana , posebno u toku noći imao kašalj gdje sam izbacivao velike količine šlajma , isto mi rekoše-od anestezije.
što se tiče knedle u grlu , e to će da malo potraje , evo ja je još uvijek osjećam , mada je prošlo mjesec dana nakon.
ja sam danas dobio nalaze hormona štitnjače:
evo da ih i napišem : TSH - 5,81 - povišen , ref. vrijednosti (0,270-4,20)
free T4 - 16,76- normalan , ref. vr. (12,0-22,00)
free T3 - 4,19 - normalan , ref. vr. (3,10-6,80)
prije operacije je sve bilo eutireoidno a sada je dijagnoza Hypothyreosis sublinica postop. , tlak je 120/75 , doktor inače endokrinolog mi je dao da pijem 1/2 tablete letrox 50 i to jednom sedmično ?!
i da mu dođem na kontrolu za 4mj sa ponovljenim hormonima , ne znam ne želim da pobijam doktorovo ali čitajući postove od drugih pacijenata ovo mi se čini nekako ne premalo nego reijetko samo jednom, neki drugi pacijenti su kjlukani sa duplo i više većim dozama odmah nakon,...
inače imam i dalje osjećaj knedle u grlu i malo zapinjanje pri gutanju s desna gdje sam i operisan te neki pritisak u vratu , eto toliko za sada.


U, shoku sam...kontrola tek za 4.mececa?!
A, o doziranju letroxom...nemam pojma.Moja cera pije 1.dnevno, i kontrola je za mesec dana po uvodjenju leka, i to kod endohirurga.Posle te kontrole, ima opet kontrolu kod njega, za mesec dana, pa tek kod endokrinologa.
Njen endokrinolog je na VMA...zvala sam je, i ona je trenutno na bolovanju...
Uspela sam da se raspitam..i prvih shet meseci je kontrola hormona i kod endokrinoga na mesec dana.
E, sad njoj je cela shtitna izvadjena, ali nekako mi neverovatno da pacijentima kojima je samo 1.rezhanj odstranjen..bude kontrola za 4.meseca?!
Raspitaj se Ti to....
poz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ljudi , vjerujte da sam i ja bio zabezeknut,.. :o
mislim,ja nisam doktor i ne mogu biti bolje u te stvari upućen nego on , inače je lik stara kuka,radi preko 30 godina kao endokrinolog,što će reći da ima prakse u malom prstu nego ja u čitavoj glavi , ali ,ipak,..čitajući ove ostale kako ih filuju tim letroxom , ne mogu da sebe ikako uporedim,hajd da je svaki drugi ili treći dan,ali,..s druge strane,tip je veoma tražen i cijenjen od drugih kolega,te ga respektuju,..hajd neka bude po njegovom za početak,..a imam se namjeru raspitati dodatno,..pozz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 01, 2008 11:50 pm
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Jutro svima.
Upravo sam stigao sa kontrole i preuzeo ph nalaz. Bolji je nego sto se cinilo, desno nema nista a lijevo je mikropapilarni tumor 8 mm (da vas podsjetim, na scintigramu lijevo je bio hladan cvor koji je najcesce benigan). Doktor kaze da se mozda i ne mora raditi radiojod ali svakako bi moglo koristiti i da ja takodje razmislim. Hirurg je naprosto iznenadjen da se to otkrilo na samom pocetku.
Uradio bih taj radiojod i da smatram da sam zaokruzio cjelinu. Ostaje da vidim kako cu se dogovoriti na drzavnoj klinici, mogu li oni to uraditi i hoce li im njihov ponos to dozvoliti jer ipak je to prijedlog sa "strane".
Danas cu lagano kuci.
Pozdrav, cujemo se. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:18 pm
Postovi: 47
vuzzello je napisao:
Jutro svima.
Upravo sam stigao sa kontrole i preuzeo ph nalaz. Bolji je nego sto se cinilo, desno nema nista a lijevo je mikropapilarni tumor 8 mm (da vas podsjetim, na scintigramu lijevo je bio hladan cvor koji je najcesce benigan). Doktor kaze da se mozda i ne mora raditi radiojod ali svakako bi moglo koristiti i da ja takodje razmislim. Hirurg je naprosto iznenadjen da se to otkrilo na samom pocetku.
Uradio bih taj radiojod i da smatram da sam zaokruzio cjelinu. Ostaje da vidim kako cu se dogovoriti na drzavnoj klinici, mogu li oni to uraditi i hoce li im njihov ponos to dozvoliti jer ipak je to prijedlog sa "strane".
Danas cu lagano kuci.
Pozdrav, cujemo se. :wink:


Ako lekar kazhe da treba terapija jodim, obavezno idi!I, zavsrshish sa time :)
poz i javi se :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 217 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: