Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Stitna zlezda i otezano disanje ,gusenje
PostPoslato: Sub Feb 22, 2014 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 22, 2014 11:23 am
Postovi: 2
Zdravo svima,potrebna mi je pomoc.
Unapred se izvinjavam ako tema postoji i zahvaljujem svima koji odgovore ...
Imam 29 godina. U avgustu prosle godine su pocele prve tegobe , "knedla u grlu" , a nekoliko dana kasnije i lupanje srca. Analizom hormona stitne zlezde konstatovano
T3 -2,19 ref. vrednosti 1,3-3,1
T4- 87 ref vrednosti 66-181
TSH-4,78 ref. vrednosti 0,27-4,2
A-Tg 34,59 ref. vrednosti 0-115
A TPO -40,37 ref. vrednosti 0,34 u oktobru , pa zatim u decembru 7,60
Svakim sledecim kontrolama hormona TSh je blago rastao sve do gornje granice 4,78
Na ultrazvucnom pregledu u levom lobusu uocava se koloidna cista 5mm, desni lobus nesto volumenozniji , ostalo ok.
Dijagnoza Hipotireosis subcl. Terapija propranolol 1/4 po potrebi.
"Knedla" je povremeno prisutna, lupanje srca cesce, kad popijem propranolol ne popusta me nesto preterano. Brzo se zamaram i cesto mi se desava da nemam vazduha dovoljno. Nervozna jesam i po prirodi.Drugih simptoma karakteristicnih za ovo oboljenje nemam .Prosle godine sam ostala bez posla , udala sam se i promenila grad ( mnogi prepisuju da je to razlog mog trenutnog stanja)
U poslednjih mesec dana dogadja mi se da nemam vazduha u snu , bukvalno pocinjem da se gusim , skacem iz kreveta i nemam vazduha, i polako mi se vraca inspirijum. Mnogo je strasno. Bila sam i prehladjena tih mesec dana ( prisutan je bio i kasalj i to produktivan). Sinoc mi se to ponovo dogodilo i plasim se svake sledece veceri.Pa moje pitanje glasi da li ovo moze da bude zbog poremecaja stitne zlezde ili prehlade ? Da li je neko imao ovakav problem ko kontrolise stitnu zlezdu ? Kod lekara ne mogu ovih dana iz svojih razloga moram da ostanem kod kuce pa zato molim za misljenje ? Hvala svima koji budu odgovorili na moju temu , pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda i otezano disanje ,gusenje
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 6:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Iz prilozenih krvnih nalaza se da zakljuciti da stitna zlezda usporava, medjutim situacija nije bas tako drasticna, tj vecina ljudi s takvim nalazima bi imala simptome ali oni ne bi bili izrazeni- mislim da bi ipak bilo dobro otici kod kardiologa, za svaki slucaj, a posle ako je sve uredu izvrsiti neke druge pretrage, sad sta bi moglo biti stvarno ne bih znao, mozda biti cak da imas vise razlicitih problema- no nemam osecaj da je sve zbog stitne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda i otezano disanje ,gusenje
PostPoslato: Sre Mar 05, 2014 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 22, 2014 11:23 am
Postovi: 2
Hvala na odgovoru, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda i otezano disanje ,gusenje
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2014 12:43 pm
Postovi: 22
www.kasfero.de (kopirani link) , specijalisti za prirodnu medicinu. Preparati: Prirodni stimulansi za pospesenje procesa samolecenja i regeneracije stitne zlezde u oblasti hiper i hipotireoidizma. Cisto prirodni proizvodi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: