Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 102 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Čet Maj 09, 2013 10:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
nature255 и bucko85,
препоручио бих вам да ако икако можете одете код др Поповића који се бави ЕПТА системом дијагностике и лечења. Ћерка му је дерматолог, а он се бави разним начинима дијагностике и лечења - осим ЕПТА. Можда могу да помогну.

Знам да човек не узима у лечење особе за које зна да им не може помоћи, али онај кога узме, треба да зна да мора да буде доследан. Наиме, ако му доктор да да слуша неке звуке то треба редовно и да ради. Ако се добије неки гел да се маже на слепоочнице - то треба да се ради редовно.

Код њега се не добијају таблетице и онај ко није спреман на другачији вид лечења, не треба ни да иде. Да не буде као код неких мојих познаника. Све сам лепо објаснио и то у детаље, а после су се ишчуђавали и наравно одустали од лечења јер им је то без везе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2013 3:51 pm
Postovi: 5
Imam jedno pitanje: " Da li povecani novo TSH znaci hipo ili hipertireozu_" Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 1:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ни једно ни друго.

Ако се не варам TSH је везан за хипофизу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 5:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
@aca
kako je vezan za hipofizu, jel mornarski cvor? :roll:

@svetlana
zanemarite ovog sarlatana koji siri dezinformacije i prica ljudima gluposti, hipotireoza je odgovor na vase pitanje a imate ovde lepo objasnjeno od strane strucnog lica sta ukazuje povisen tiroidni stimulisuci hormon tj. TSH

pogledajte temu http://www.doktor.rs/forum/endokrinologija/znacenje-tsh-t9059.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 11:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Неки себи превише допуштају.

Хипофиза лучи TSH и њиме утиче на рад штитне жлезде. Дакле не може директно да значи ни хипер ни хипотиреозу јер се оне односе на рад штитне жлезде а не на рад хипофизе.

Ово је превише компликовано да би неки схватили и због тога патке не пуштају у школе. Патке само могу да иду у Пачију школу, што је овде и случај.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Sub Maj 25, 2013 12:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
aa_aca je napisao:
Неки себи превише допуштају.

Ово је превише компликовано да би неки схватили и због тога патке не пуштају у школе.


Stvarno sebi previse dopustas, sad kazes da Svetlana nije dovoljno inteligentna da shvati sta je pisano na temi a pritom je krajnje jednostavno objasnjeno???? Treba da te je sramota.


A tek sto se razumes u rad stitne zlezde hahaha kakve su ovo definicije, stvarno danas obaras licni rekord u lupetanju gluposti. Namagnetisi se pa procitaj pazljivo sta si napisao i razmisli kako si uspeo sam sebe da demantujes u dve recenice.

"Хипофиза лучи TSH и њиме утиче на рад штитне жлезде. Дакле не може директно да значи ни хипер ни хипотиреозу јер се оне односе на рад штитне жлезде" Aca, pronalazac bakterije Chlamydia hypophysis
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Sub Maj 25, 2013 1:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Текст о несхватању се односио на патке, а пошто се ти зовеш Патка мислим да је порука сасвим јасна. Наравно, јасна је свима осим паткама.

Хипотиреоза и хипертиреоза се односе на рад штитне жлезде и лучење хормона Т3 и Т4. Пошто је питање било везано за TSH одговор је јасан јер он само утиче на рад штитне жлезде, а како она функционише види се на основу Т3 и Т4.

Не знам зашто се трудим када паткама из Пачије школе ово никада неће бити јасно.

Чуо сам да су патке велике кукавице, што се овде може и видети. Подмећеш туђе фотографије а своју не смеш да објавиш. Чак ни евој емаил не смеш да прикажеш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Avg 17, 2013 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 6:29 pm
Postovi: 25
ki0230 je napisao:
Ja sam imala vrednost TSH 4.80 i uveden mi je Eutirox od 25 mg i to doživotno!! Moje tegobe su bile izražene u vidu lupanja srca, preznojavanja, napada toplote i hladnoće, depresije, nesanice...
Ako ti se takvi simptomi javljaju neprestano, iz dana u dan, onda je vrlo verovatno da će i terapija biti shodna tome. Ne bih da te plašim, ali dobro bi bilo da pratiš svoje potrebe i shodno tome reaguješ i prihvatiš stanje kakvo jeste, jer od bežanja od problema nema vajde...
Možda sve i nije tako strašno, ali odmah kod endokrinologa i pripazi na ishranu, kod hipotireoze se kilogrami naglo dobijaju i teško skidaju. Ako primetiš povećanu želju za hranom i povećanje telesne težine, prikoči i obavezno kod nutricioniste, jer sam ja zbog ne prepoznavanja tegoba "zaradil" 30 - ak kilograma viška!!!
Srećno...

sve te iste simptome ja sada imam i samo sto sam ja smrsao naglo i oni me salju kod psihijatra moram uraditi stitnu ! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 5:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 05, 2014 5:09 pm
Postovi: 1
Da li mozete da mi kazete koliko je vremena potrebno da bi se uradila ova analiza? Mojoj devojci su rezultati stigli posle dva dana i sve je bilo u redu, medjutim rekli su joj da to nije validno jer mora duze vreme da se ceka a rezultate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Pon Jan 06, 2014 12:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
icecool7 je napisao:
Da li mozete da mi kazete koliko je vremena potrebno da bi se uradila ova analiza? Mojoj devojci su rezultati stigli posle dva dana i sve je bilo u redu, medjutim rekli su joj da to nije validno jer mora duze vreme da se ceka a rezultate...


Glupost, rezultati mogu biti gotovi isti dan, sve zavisi koliko je labaratorija uposlena i koliko imaju radnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Čet Feb 06, 2014 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 06, 2014 10:20 pm
Postovi: 4
Ako imas problem sa stitnom zlezdom, ja sam upoznao covekakoji priprema melen koji leci u 99 posto slucajeva.
On je uspeo da izleci oko 150 ljudi. Ja sam otisao bez nokte i kose. Posle 40 dana melena imam i kosu i nokte. :)
Ovo je sasvim prirodan lek. Ja Vam garantujem da ce Vas izleciti.
Nije lek nego melen. Ne znam sta je pravilno.

Ne znam da li smem ovde da ostavljam broj telefona.062 497 493


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Sub Mar 01, 2014 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2014 4:21 pm
Postovi: 1
Moze li eko da mi protumaci moj nalaz stitne zljezde.UZ stitna zljezda urednog polozaja lako voluminoznijeg desnog lobusa i istmusa desno.levog lobusa na granici gornjioj fiz. Promera ehostrukture srednjeg inteziteta odjeka urednog CD signala iz parenhima.obostrabo multi nodusne promene.desno:hipoehogemni kranioanteriorno promera 16* 8,5mm i dve koloidnotkivna promera 10,4mm i8,6mm.u levom lobusu :cistican oko9,7mm i kolidnotkivni dominantnije tkivne komponente promera 14*6mm.ostali su rangamikronodusa vecinom cisticni do 6,5mm.nema suspektne vaskularizacije.duz jugularnog lanca nema uvecanja lgl.doktorka mi je svasta napricala spominjala punktaciju i jos svasta da sam ja ocajna .a evo i rezultata krviT3 2,27 (r.v1.3-3,1) T4 95,25(66-181)tsh0,117(027-4,2)FT4 17,82(12-22) TG AT 18,69(<100) anti TPO 21,82(<34) i kalcitonin <2(<11) molim da mi neko ovo protumaci jer kod endokrinologa imam zakazano zamesec dana a ja sam u panici unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Sub Mar 01, 2014 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Nema razloga za paniku, hormonalan nalaz je ok. Sto se nodusa tice, to je vrlo cesta pojava- u vise od 99% slucajeva su benigni i ne predstavljaju nikakav problem, doduse to treba malo vise istraziti za svaki slucaj, ali ne bih previse gubio zivce oko toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stitna zlezda hormoni t3 t4 i tsh
PostPoslato: Sre Mar 05, 2014 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 15, 2013 12:39 pm
Postovi: 11
Pozdrav svima,

već sam na jednoj temi postavila isto pitanje ali nije loše raspitati se na par mesta. Potrebno mi je tumačenje rezultata, kod endokrinologa idem tek za mesec dana:

TSF 5,11
FT4 - 13,00

U zadnje vreme mi se javlja znojenje tabana pa dlanova, i nervoza sve češća.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 102 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: