Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Simptomi i dijagnoza
PostPoslato: Čet Jul 17, 2014 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 3:10 pm
Postovi: 7
Lokacija: Valjevo, Srbija
Bio bih veoma zahvalan ako mi neko strucan moze pomoci da povezem sve ovde navedene simptome i otkrijem zasto mi srce ubrzano radi bez nekog vidnog razloga, kosa sedi, opada, cesto se osecam bezvoljno pa i depresivno, ne zloupotrebljavam alkohol, cigarete sam ostavio bas iz ovog razloga, trudim se da izbegavam stres
koliko je to moguce i ne preterujem u hrani ni bilo cemu drugom...evo detalja pa prosudite sami:

Ubrzan puls do 115 bez prethodnog napora, povremeno anksiozan tada osetim stezanje u grudima koje traje kratko a zatim popusti, osetljiv sam na zimu,ruke su cesto hladne, jezik izrazito beo po povrsini,imam sede vlasi, uocljivo je proredjivanje i opadanje kose najvise na kruni, bubuljice po kozi glave, dijagnoza seboreicni dermatitis, lecen od akni vulgaris antibioticima, izlecen sam roakutanom, vid oslabljen od detinjstva, lenjo levo oko, dalekovid dioptrija 2,5-0,5,nokti slabi, zanoktice, grickanje noktiju od detinjstva, cesto bele tacke na noktima, sklon blagoj gojaznosti narocito u predelu struka, kukova posebno, osetljive pradavice, povremeno nadute i uvecane, umanjena maljavost brade,ruku, cesto stanje bezvoljnosti manjka energije, lose koncentracije i pored uredne ishrane i fizickih aktivnosti.

Pol Muski 30 godina(1984)
Kosa tamno smedja, oci smedje, svetao ten
Visina 182
Tezina 82
Rezultat testa krvi u granicama normalnog,
rezultat TSH stitne zlezde blizu gornje granice dozvoljenog
krvni pritisak 115/75, EKG pokazao pravilan rad srca, puls 75


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Simptomi i dijagnoza
PostPoslato: Sub Jul 19, 2014 12:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Nisam strucan, ja ovde samo tumacim hormonske nalaze- tako da sve sto mogu reci je da neki simptomi pokazuju hormonalni disbalans, tacnije cini se da ti je stitna malo usporena, kortizol je verovatno ili previsok ili prenizak (verovatnije ovo drugo), takodje estrogen ti je verovatno previsok (osetljive bradavice), a verovatno ti je i pr9laktin povisen.
takodje hormonalni disbalans je cest uzrok anksioznosti i panicnih napada (a verujem da imas ove)

Neki drugi simptomi ukazuju na neke druge probleme, a sta je moguci uzrok ovih svih problema i odakle je to krenulo ne bih znao reci....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Simptomi i dijagnoza
PostPoslato: Sub Jul 19, 2014 2:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 3:10 pm
Postovi: 7
Lokacija: Valjevo, Srbija
Postoje li analize koje bih mogao da uradim u vezi sa tim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Simptomi i dijagnoza
PostPoslato: Ned Jul 20, 2014 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
najbolje da odes kod endokrinologa pa on nek te posalje da obavis hormonske nalaze, pa onda osim tih sto on naruci dodaj jos par drugih- i to je to.

U medjuvremenu, pokusaj da pocnes da radis na popravljanju zivotnog stila- proveri ishranu, spavanje i ostalo i pokusaj da popravis situaciju, jer to je osnova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Simptomi i dijagnoza
PostPoslato: Ned Jul 20, 2014 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 3:10 pm
Postovi: 7
Lokacija: Valjevo, Srbija
Na popravljanju zivotnog stila radim vec neko vreme, u zadnjih godinu dana regulisanom ishranom i fizickom aktivnoscu normalizovao sam tezinu sa 89 na 82kg, uz to navika mi je da pijem multivitamin, cink i omega3, koza i kosa su mi se popravili ali ta osetljivost bradavica i ostali simptomi su delimicno ili u potpunosti jos uvek tu. Do sada sam se obracao samo doktoru opste prakse ali nisam dobio uput vec tapsanje po ledjima, kao, sve je to dobro, nije strasno, dok se zadnji put nisam pozalio na ubrzan rad srca, anksioznost i ostalo. Nisu to neki simptomi koji otezavaju zivot Bog zna koliko ali ja to vidim kao znak da nesto nije u redu i zato bih radije da resim to pre, bolje nego kasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Simptomi i dijagnoza
PostPoslato: Ned Jul 20, 2014 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Mnogi simptomi mogu imati milion mogucih razloga- medjutim osetljive bradavice su uglavnom rezultat povisenog E2 (estradiola), a i prolaktin zna da uzrokuje iste simptome- a kod tebe je verovatno kombinacija ova dva slucaja.
Kad je estradiol jako povisen duze vremena ili dodje do velikog povecanja u kratkom vremenu to uglavnom dovede do "ginekomastije"
Estrogen sam po sebi ima veliki uticaj na nivo neuroprenosnika (neurotransmitter) serotonina koji ima veliki efekat na raspolozenje, pretpostavljajuci da je kod tebe visi nivo a tu su simptomi obicno preterana osetljivost, emotivnost- ako gledas neki emotivni film i na rubu si placa onda je estrogen poprilicno skocio, ostali simptomi su: losa erekcija, izostanak erekcija tokom REM sna i mnogo toga...

Prolaktin kad je povisen to uglavnom izaziva bezvoljnost i neke druge simptome- a jedan izrazen simptom kod visokog prolaktina jeste dugacak refrakcijski period tj vreme potrebno za oporavak tj da osoba nakon sex-a bude ponovo spremna za sex- tj ako nakon sexa/masturbacije sl treba mnogo vremena da se vrati libido to je zasigurno povisen prolaktin.

Sto se prolaktina tice- uglavnom su koliko se secam 3 razloga zbog cega on bude povisen,

kod adenoma hipofize- to su uglavnom mali dobrocudni tumori koji izazivaju lucenje prolaktina (ponekad i nekih drugih hormona)

kod usporene stitne zlezde; jer kad mozak pokusava da natera stitnu da radi brze on povecava nivo TSH (koji je zapravo signal stitnoj da proizvodi vise T4).


treci razlog je kod visokog nivoa progesterona- sto je uobicajena pojava kod zena kad treba da doje- recimo nekad su postojale u nekim zemljama na zapadu tzv "wet nurses" (sto u prevodu znaci "mokre med. sestre")- to su u stvari dojilje, tj tim zenama je dodavan progesteron koji bi onda podigao nivo prolaktina- sto bi dovelo do lucenja mleka ( sto je ustvari i bio cilj).

Za snizavanje nivoa prolaktina se koriste tzv dopamine agonisti, najcesce cabergoline (dostinex) ili levodopa, parloder itd.

Postavlja se i pitanje nivoa nekih drugih hormona, mada ima dosta simptoma koje bi mogli biti uzrokovani necim trecim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Simptomi i dijagnoza
PostPoslato: Pon Jul 21, 2014 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 3:10 pm
Postovi: 7
Lokacija: Valjevo, Srbija
prvo da se zahvalim na detaljnom objasnjenju, a kad vec spominjes jutarnja erekcija mi izostaje duze vreme, vec sam zabrinut, na srecu sistem funkcionise u odnosima sa suprotnim polom tako da nisam imao vecih problema osim ako sam veoma umoran. Vreme povratka libida je kratko, ali ima dana kada nista od toga ne vazi, desavalo se da zaplacem na filmsku scenu, ili dogadjaj iz zivota, pesmu, preosetljiv sam za muskarca, trudim se da se kontrolisem jer to nije ono kakav zelim da budem...a ima i dana kada sam svoj i cini mi se da bih sve mogao, tada me nista ne moze oneraspoloziti. Od detinjstva su mi bradavice bile uvecane i bilo mi je vrlo neprijatno da skinem majicu u drustvu, a akne do 28me godine su prica za sebe.
Tako da koliko sam upucen akne izaziva testosteron i DHT, a ovo drugo estradiol...pa mi se cini da ja svega imam u izobilju :-) Vec sutra idem da zatrazim uput za endokrinologa pa ce nadam se analize pokazati o cemu se tu radi.
To be continued...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Simptomi i dijagnoza
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2014 12:43 pm
Postovi: 22
www.kasfero.de (kopirani link) , specijalisti za prirodnu medicinu. Preparati: Prirodni stimulansi za pospesenje procesa samolecenja i regeneracije stitne zlezde u oblasti hiper i hipotireoidizma. Cisto prirodni proizvodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Simptomi i dijagnoza
PostPoslato: Sre Nov 05, 2014 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 10:49 am
Postovi: 19
LEK ZA ANKSIOZNOST, A NEKAD I NAPADE PANIKE
Ljudi, ja sam 25 godina patio od anksioznosti i ove godine sam resio problem. Nasli su mi "Pyrrole Disorder". Uvek sam imao povisen bilirubin, a sad su nasli i povisen (HPL) hydroxyhemopyrrolin-2-one. To je znak slabijeg rada jetre pri reciklazi crvenih krvnih zrnaca. Problem je sto HPL vezuje za sebe Cink i Vitamin B6, pa kad izmokrite ovaj toksin izgubite i Cink i Vitamin B6. To vremenom dovodi do manjka vitamina B6 i Cinka koji su kljucni za rad nerava i pravljenje GABA, Serotonina, Dopamina i ostalih amino kiselina u mozgu i nervima. Tako da zbog hronicnog nedostatka GABA amino kiseline, nervi ne mogu da stopiraju signale i nastaje stalna uznemirenost. Lecenje je povecanje unosa Cinka i Vitamina B6. Kompletan tretman ukljucuje i Unos Aktivnog Vitamina B6 (P5P), vitamina C, D i E, Magnezijuma i Omega 6 ulja. Uz to se dodaje i Mangan, jer je posledica same terapije gubitak Mangana. Terapija traje 3 meseca, jer se nervi vrlo sporo regenerisu, kad upadnete u nedostatak vitamina B6 i Cinka. Evo vec cetiri meseca uzimam vitamine i sve je super. S obzirom da sam se patio 25 godina i da su anti depresivi sve slabije delovali ovo je za mene fenomenalno. Prema studijama 80% anksioznosti i depresije su sbog ovoga. Neki to imaju hronicno a neki upadnu u ovo stanje i kad se izlece bude im skroz dobro. Oni koji imaju genetski problem sa radom jetre kao ja ce morati stalno da uzimaju vise Cinka i Vitamina B6.
Kao privremenu pomoc dok vitamin B6 i Cink ne pocnu da deluju mozete da uzimate GABA amino kiselinu direktno i to ce vam dosta olaksati tegobe. Takodje moze da se uzima i manja kolicina l-triptofana za bolje raspolozenje, ali nedostatak GABA amino kiseline je uzrok anksioznosti. Oralinim unosenjem mozete da olaksate simptome. GABA amino kiselina ne prodire u nerve, zbog barijere izmedju nerava i ostatka tela, ali moze da ublazi bolove i nelagodnost, jer ce nervni zavrsetci manje okidati kad uzmete GABA amino kiselinu pa ce samim tim biti i manje bola. Da bi se izlecili morate da unosite dovoljno Cinka i Vitamina B6 da bi nervi sami poceli da prave GABA. Pozdrav
Valjda ovo nekom pomogne. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: