Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2007 6:03 pm
Postovi: 16
Lokacija: SRBIJA
Svakako otidji na pregled endokrinologa i nikako nemoj da se zadovoljis samo jednim misljenjem. I moj ti je savet da radis cesce analize hormonskog statusa i dok budes pila terapiju, npr. svake tri do cetri nedelje. Jer meni je doktorica koja me vodila ovde u Somboru propisala prvo terapiju Tiastat da pijem 10 dana po tri tablete i onda sam uradila nalaz hormona koji je bio malo bolji i potom mi je zakazala pregled za 2 meseca i rekla mi da pijem dve tablete dnevno, a to je ocigledno bila prevelika doza i onada sam otisla u suprotno stanje tj.HIPOTIREOZA (to se zove jatrogeni eefekat), i potom mi je iskljucila skroz terapiju deset dana da bih se ja vratila na pocetni stadijum tj. nalazi su bili gori nego prvi put i opet udarna doza leka itd. Nijednom mi ona nije trazila da uradim ultrazvuk. Ja sam na svoju inicijativu pocela da trazim lekare koji su strucnjaci iskljucivo u toj oblasti. Zakljucak je da moras i sama da pratis svoje telo i da trazis svakako bar dva misljenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 4:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
SHREW je napisao:
Svakako otidji na pregled endokrinologa i nikako nemoj da se zadovoljis samo jednim misljenjem. I moj ti je savet da radis cesce analize hormonskog statusa i dok budes pila terapiju, npr. svake tri do cetri nedelje. Jer meni je doktorica koja me vodila ovde u Somboru propisala prvo terapiju Tiastat da pijem 10 dana po tri tablete i onda sam uradila nalaz hormona koji je bio malo bolji i potom mi je zakazala pregled za 2 meseca i rekla mi da pijem dve tablete dnevno, a to je ocigledno bila prevelika doza i onada sam otisla u suprotno stanje tj.HIPOTIREOZA (to se zove jatrogeni eefekat), i potom mi je iskljucila skroz terapiju deset dana da bih se ja vratila na pocetni stadijum tj. nalazi su bili gori nego prvi put i opet udarna doza leka itd. Nijednom mi ona nije trazila da uradim ultrazvuk. Ja sam na svoju inicijativu pocela da trazim lekare koji su strucnjaci iskljucivo u toj oblasti. Zakljucak je da moras i sama da pratis svoje telo i da trazis svakako bar dva misljenja.


Lepo ja kažem da pre nego se razbolimo moramo da završimo medicinu. Osloniti se na njih, pa to je samoubistvo.... :lol: Ja kad sam prošle godine objasnila mojoj doktorki simptome ona mi je rekla da to može biti poremećaj centra za ravnotežu, puno onog ceruma, masnoće u ušima, problem sa vidom i na kraju neurolog. Ni slučajno nije pomenula štitnu žlezdu. I tako ja izgubih godinu i po dana bez veze...

Da, bre, čovek mora da prati i osluškuje sebe da bi znao na čemu je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2007 6:03 pm
Postovi: 16
Lokacija: SRBIJA
JASBI slazem se u potpunosti sa tobom i ja sam prosla sve to kao i ti dok mi nisu ustanovili sta je. Uzas!!! Ali ipak ima i dobrih lekara i specijlista cije misljenje treba poslusati. Inace koji ti imas problem sa stitnom i kako se manifestuje?

Pozdrav! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 1:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Evo, da se i ja javim sa utiscima sa pregleda.

Pre svega moram reci da sam jako zadovoljna.
Docent primarijus dr. Zoran Hajdukovic je zaista zadovoljio moje kriterijume. :) Dakle, bacio je pogled na moje analize, i odmah mi uradio ultrazvuk (koji je sastavni deo pregleda, sto mi nekako i deluje normalno- da doktor sam lepo pogleda zlezdu, a ne da gleda one snimke). Pritom je monitor okrenuo ka meni, i sve mi lepo pokazivao i objasnjavao (na njegovu inicijativu). Rekao je da on i na prvi pogled vidi "da tu nije sve kako treba", ali onda je ukljucio nesto sto pokazuje prokrvljenost, i na ekranu su se pojavile treperuce crvene i zelene tackice. Kako mi je objasnio, to je pokazatelj da stitna zlezda ubrzano radi. Prakticno nisam nista morala da mu kazem, jer je on nabrojao sve moje simptome, posto sam mu rekla da sam imala problema sa ubrzanim radom srca. Bio je spreman da odgovori na sva moja pitanja.

E sad, sto se mene konkretno tice, rekao je da imam blagu hipertireozu, ali da nije strasno, i da bi za par meseci terapijom to trebalo da se sredi. Na kontrolu idem 9. oktobra, a do tada sam dobila sledecu terapiju:

propiltiouracil (tbl. 50mg) - 2 nedelje 2x1, a onda 2x1/2

propranolol tbl 1x1/4 - za ubrzan puls

bromazepam 1.5mg - po potrebi.

Na kontrolu treba da dodjem sa nalazima T3, FT4 i TSH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 6:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
A, taj čika Hajduković radi- gde? Daj reci gde je, da uzmem uput ili da platim pregled, i da odem kod stručnjaka, već jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 6:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
SHREW je napisao:
JASBI slazem se u potpunosti sa tobom i ja sam prosla sve to kao i ti dok mi nisu ustanovili sta je. Uzas!!! Ali ipak ima i dobrih lekara i specijlista cije misljenje treba poslusati. Inace koji ti imas problem sa stitnom i kako se manifestuje?

Pozdrav! :lol:


Sad više nemam pojma ni ja... :D .......Jedem slano od onog dana kad sam videla nalaze, i stanje je sad ok. Nema više lupanja srca, nema drhtavice, ok. vidim, ne znoje mi se ruke posle klope.....Samo me grlo boli, e, sad moguće je i od cigareta koje sam u poslednje vreme menjala skoro svaki dan. Sledeće nedelje idem ponovo da radim one hormone i da vidim kako stoje stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 6:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
SHREW je napisao:
JASBI slazem se u potpunosti sa tobom i ja sam prosla sve to kao i ti dok mi nisu ustanovili sta je. Uzas!!! Ali ipak ima i dobrih lekara i specijlista cije misljenje treba poslusati. Inace koji ti imas problem sa stitnom i kako se manifestuje?

Pozdrav! :lol:


Sad više nemam pojma ni ja... :D .......Jedem slano od onog dana kad sam videla nalaze, i stanje je sad ok. Nema više lupanja srca, nema drhtavice, ok. vidim, ne znoje mi se ruke posle klope.....Samo me grlo boli, e, sad moguće je i od cigareta koje sam u poslednje vreme menjala skoro svaki dan. Sledeće nedelje idem ponovo da radim one hormone i da vidim kako stoje stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 12:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Dr Hajdukovic radi na Vojno-Medicinskoj Akademiji tj. VMA. Vojna lica mogu da odu tamo sa knjizicom, a mi, "civili" mozemo da platimo pregled. :) Dr. Hajdukovic radi sa civilima utorkom i cetvrtkom, i pegled kosta 1300 dinara. I moj tata je zakazao kod njega za sledecu nedelju, da bi cuo jos jedno misljenje...

Pozdrav
Aleksandra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 4:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
*Aleksandra* je napisao:
Dr Hajdukovic radi na Vojno-Medicinskoj Akademiji tj. VMA. Vojna lica mogu da odu tamo sa knjizicom, a mi, "civili" mozemo da platimo pregled. :) Dr. Hajdukovic radi sa civilima utorkom i cetvrtkom, i pegled kosta 1300 dinara. I moj tata je zakazao kod njega za sledecu nedelju, da bi cuo jos jedno misljenje...

Pozdrav
Aleksandra


Hvala ti puno. Ok. Platiću nema problema, barem ću znati za šta sam pare dala. Uradiću i test na antitela,pre nego što zakažem pregled kod njega.
Hvala još jednom na detaljnom odgovoru.
poz... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 4:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
*Aleksandra* je napisao:
Dr Hajdukovic radi na Vojno-Medicinskoj Akademiji tj. VMA. Vojna lica mogu da odu tamo sa knjizicom, a mi, "civili" mozemo da platimo pregled. :) Dr. Hajdukovic radi sa civilima utorkom i cetvrtkom, i pegled kosta 1300 dinara. I moj tata je zakazao kod njega za sledecu nedelju, da bi cuo jos jedno misljenje...

Pozdrav
Aleksandra


Hvala ti puno. Ok. Platiću nema problema, barem ću znati za šta sam pare dala. Uradiću i test na antitela,pre nego što zakažem pregled kod njega.
Hvala još jednom na detaljnom odgovoru.
poz... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LEK
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2007 6:03 pm
Postovi: 16
Lokacija: SRBIJA
ALEKSANDRA MLIM TE DA MI NAPISESE KO JE PROIZVODJAC TOG LEKA KOJI TI JE PROPISAO DR HAJDUKOVIC. INTERESUJE ME HEMIJSKI SASTAV LEKA PROPILTIOURACIL-U ODNOSU NA TIASTAT?!!! KO JE PROIZVODJAC PROPILTIOURACIL-A?

HVALA UNAPRED


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 10:55 pm
Postovi: 18
Lokacija: sombor
i ja sam bila kod doktora hajdukovica, ali mi je on, po mojim nalazima, povecao dozu eutiroxa previse, pa sam presla u hypertireozu...

posle toga vise nisam isla kod njega.
on je, koliko sam upucena, nacelnik endokrinologije na VMA. ko radi, taj i gresi? hm...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Nije valjda???...Pa, kod koga čovek da ide da se leči?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 8:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 10:55 pm
Postovi: 18
Lokacija: sombor
stvarno ne znam sta bih ti rekla. po prirodi sam veoma tolerantna i trpljiva. ali obzirom na to da znam kakvih problema mi je prouzrokovala bas ta njegova pogresna procena (ovde se radi o cisto subjektivnoj proceni)... iskreno se nadam da je nesvesno pogresio. ne poznajem ga kao coveka i ne znam kako razmislja, ali se nadam da to nije bilo zato sto ga nije briga i sto je zurio... ne znam... na kafu? :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: