Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pon Nov 04, 2013 11:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 4:52 pm
Postovi: 92
Eeee odlicno, zahvaljujem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sub Nov 09, 2013 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 09, 2013 6:43 pm
Postovi: 3
Pozdrav za sve :D,
ovde sam iz jednog jedinog razloga a to je prekomerno znojenje i to u predelu pazuha.
Ovaj problem mi se prvi put pojavio 2007/08.Kao i većina, pokušao sam da prekrijem krugove od znoja na razne načine ( crna odeća, široke majice, upijači znoja, razni preparati i td....), i čini mi se da što se više krijem to se više znojim. Nisam imao kome da se požalim jer svi su me uveravali da je to normalno. Čak sam išao i kod psihijatra koji me je posavetovao da se ne nerviram i prepisao mi neke tabletice za smirenje (koje nisam pio jer uspavljuju a to mi nije odgovaralo zbog posla). Bio sam i na VMA gde su mi rekli da je to normalno i da ne brinem zbog toga. Jedina bezbedna (suva) zona bila je kod kuće.Nisam želeo da izlazim niti sam hteo da mi neko dolazi, veliko mučenje mi je bilo to što moram da idem na posao.
Onda sam počeo da čitam dosta o tome. Razmišljao sam i o operaciji i o botoksu ali sam odustao. Uvideo sam da je ignorisanje jedini način da se borim protiv znojenja.
Počeo sa da izlazim, da idem kod prijatelja....jednostavno počeo sam da se družim :D. Primetio sam da kada popijem ne znojim se. Kada otputujem negde nema ni kapi znoja, čim se vratim prva 2-3 dana ništa a onda kreće ponovo.
Leti mi je mnogo lakse, pogotovo kada su tropske vrucine, onda se svi znoje pa ne odskačem mnogo :D, dok zimi mučim muku sa hladnoćom tako da se razmišljam o botoksu u zimskom periodu. Koliko se sećam, jer sam pročitao od prve do poslednje strane, FUNNY je probala botoks u aprilu prošle godine ali je nema odavno da nam prenese svoje iskustvo.

Pročitao sam sve postove i zahvalio bih se svima koji su nam preneli svoja iskustva sa ovim problemom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pon Dec 23, 2013 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 09, 2013 6:43 pm
Postovi: 3
Cao svima,

zelim da vam kazem da sam uradio botox pre desetak dana i da sam prezadovoljan.
Potpuno sam suv i u ekstremnim situacijama. Najvaznije od svega je da sam opusten i da mi se kvalitet zivota mnogo mnogo promenio na bolje.
Pre nego sto sam se odlucio za botox, raspitivao sam se kod mnogih, citao dosta i konsultovao se sa lekarom. Ko ima problema sa hiperhidrozom toplo ga preporucujem.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pon Dec 23, 2013 11:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 4:52 pm
Postovi: 92
Koliko kosta tretman i koliko dugo bi trebalo da traje efekat?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pon Jan 13, 2014 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 09, 2013 6:43 pm
Postovi: 3
pboskovicyu je napisao:
Koliko kosta tretman i koliko dugo bi trebalo da traje efekat?


Tretman kosta 300 €, dejstvo bi trebalo da traje oko 6 meseci ali to je sve individualano, moze duze moze krace. Ja se nadam da mi je dovoljno jednom godisnje jer leti lakse podnosim znojenje nego zimi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pon Mar 10, 2014 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2014 1:27 pm
Postovi: 2
Za sve ljude koji imaju problem sa povećanim znojenjem a rešili su da se odluče za operaciju u Sremskoj Kamenici mogu me kontaktirati ovde i objasniću postupak,kako da dođu do uputa za operaciju,sa uputom je operacija besplatna.Ja sam se operisala pre 5 dana u Sremskoj Kamenici operaciju je izveo Doktor Ivan Kuhajda,a inače sam iz Beograda.Sve vezano za operaciju možete pitati doktora kontaktirajte ga na njegov meil [email protected].


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Čet Mar 13, 2014 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 21, 2013 3:09 pm
Postovi: 19
Ovako druzino nadam se da ste aktivni pa bih da cujem misljenje
Ovako od pre dva meseca poceo sam da se znojim ispod pazuha malo vise nego obicno, sto je najgore kada sam kod kuce ja znojenje nemam, cim izadjem napolje pocimenjm da se znojim. Imao sam pre 2,5 meseca jedan mali operativni zahvat, vezano za genitalije, pa me zanima jel ima to veze sa ovim, jer sam cuo da je znojenje prouzrokovano manjkom testostrona. Ja se u ovo ne razumem pa bih da cujem neko misljenje. Mada imam jos jedan problme imao sam dosta problema sa devojkom, i ispraznjen sam na emotivnom planu a to sam isto cuo da utice na ovo emotivno stanje. pa me zanima neko vase misljenej. Mada ja sve sumnjam da je to do mene, jer ja kada sam kod kuce nemam problema cim izdadjem vani pocinjem da se znojim... sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Ned Mar 16, 2014 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2014 1:27 pm
Postovi: 2
Pozz MickoSAS,pročitala sam tvoju poruku,nisam sigurna da li i koliki poblem imaš.Pojačano znojenje znači da se u velikim količinama znojiš uvek.Uput tražiš od lekara opšte prakse za nekog grudnog hirurga koji će te pregledati i ustanoviti da li je to primarna hiperhidroza ili ne.U slučaju da jeste sa tim pregledom i dijagnozom ideš da overiš uput ako si iz bilo kog dela grada osim vojvodine.Zato što se operacija samo tamo radi na institutu za plućne bolesti u Sremskoj Kamenici.Bez overenog uputa ne možeš besplatno da se operišeš nego plaćaš operaciju.Eto nadam se da sam ti pomogla ako te još nešto zanima pitaj me,odgovoriću ti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pon Apr 14, 2014 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 9:50 am
Postovi: 5
Pozdrav svima!
Već par godina imam problema sa prekomernim znojenjem , u početku sam samo primetio da se više znojim recimo kada treniram ili skačem na koncertima ili se bavim nekom fizičkom aktivnošću ali mi se u proteklih godinu dana stanje drastično pogoršalo. To je otišlo do te mere da evo sada dok vam kucam bukvalno sedim i znojim se.

Pošto živimo u doba interneta pokušao sam da nađem rešenje koristeći internet pretraživače, međutim stalno se pominje znojanje dlanova i pazuha koje se rešava antiperspirantima i onom operacijom sa kojom ste sigurno bolje upoznati nego ja. Naime moj problem je da se ja znojim na glavi (najviše na čelu), ispod pazuha, na leđima i sedalnom delu, dodao biih da mi se stopala jako retko ili skoro nikad ne znoje.
Požalio sam se svojoj doktorki opšte prakse na ovaj problem prvo me je poslala kod endokrinologa koji mi je pogledao hormone štitne žlezde koji su u redu (T4 i TSH free), u međuvremenu me je poslala kod dermatologa koji mi je rekao da znojenje nema veze sa kožom i prosledila me kod NPS-a kod kojeg idem krajem meseca. Pre neki dan sam na ovom forumu pročitao da uzrok prekomernog znojenja može biti hormon (ili antitela ili šta li je već) štitne žlezde ''Anti TPO'' a na drugom sajtu sam našao da uzrok znojenja kod muškaraca može biti nizak testosteron jer (valjda) hipotalamus tada dobije neki pogrešan impuls pa misli da se telo pregreva i aktivira znojenje, nisam gubio vreme pa sam danas u privatnoj laboratoriji uradio i te analize, Anti TPO mi je 7.73 (ref.vr.0-30) a testosteron 25.72 (ref.vr. 8.63-29.0), dakle i ti hormoni su u redu.
O sebi mogu da kažem da živim zdravo, treniram 4-5 nedeljno, delom sa tegovima a delom kardio (trčanje ili vožnja bicikla koji sam duže vreme koristio i kao prevozno sredstvo), imam dovoljno sna, ne pušim, pijem dosta vode, ne koristim sterioide, od poroka su tu kafa (1-2 dnevno) i poneka ''ljuta'' ali ni više ni manje nego ostatak mog društva. Visok sam 180, trenutno sam skinuo ''zimske zalihe'' pa imam 86 kg, nemam problema sa pritiskom, šećerom niti slične ''moderne'' boljke.
Pošto sam se jedno vreme takmičarski bavio sportom a i konkurisao na neke poslove za koja su bila potrebla lekarska uverenja redovno sam radio sistematske preglede koji uključuju EKG, krvnu sliku, spiriometriju, preglede interiste. Ni jednom do sada mi nije primećena nikakva anomalija ili odstupanje od referentnih rezultata. Čak, štaviše, kada sam konkurisao u Vojsku Srbije morao sam da prođem veoma rigorozan pregled (gde je eto bio i NPS kod kojeg me sad šalju) i nije pronađen ni jedan problem.
Jedino odstupanje u krvnoj slici mi je bilo kada sam radio krvnu sliku u februaru, bili su mi povišeni holesterol (6.9) i ALT transaminaza (51) i gvožđe (39.4), međutim pomenutu tegobu sam imao i pre ovih rezultata a i njih bi pre pripisao ''jačoj'' ishrani tokom zime. Od tada sam izbacio masno, alkohol i kafu, i prilagodio modalitet treninga skidanju masti (smršao sam 3kg) međutim problem je i dalje tu, možda je i gori.

Izvinite ako sam vas udavio sa tekstom ali sam pokušao da vam dam što više informacija u nadi da ćete lakše doći do zaključka u čemu je problem i šta mi je dalje činiti.

Hvala u napred!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Uto Maj 13, 2014 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 4:05 pm
Postovi: 1
ЈЕ Л' МОЖЕ НЕКО ДА МИ ПОМОГНЕ ДА НАРУЧИМ ИЛИ НАЂЕМ "Driclor". Чула сам да је баш добар и да решава ове проблеме. С тога, ако је неко већ наручивао, ако неко зна, нека напише где и како пронаћи. Хвала унапред! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pon Maj 26, 2014 8:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2014 7:42 pm
Postovi: 1
dakezio je napisao:
@ivana.m
verovala ili ne nisam ga stavio vise od mesec dana,zbog cega je to tako ne znam...maxim koristim dve godine,u pocetku sam ga nanosio svaki dan,pa sve redje i redje,evo sada,kao sto rekoh,nisam ga nanosio vise od mesec dana...nanosim ga pre spavanja a obican stik koristim kao i pre,nema nekih ogranicenja...maxim nema nikakav miris pa nanesem obican da bih mirisao na prolece...:))
po meni je maxim savrsen preparat za hiperhidrozu,ali,svako je jedinka za sebe...nije skup preparat,traje dugo,tako da i ako ne budes zadovoljna nisi bacila puno para,a ako deluje bices prezadovoljna...:)))
ako neko bude zeleo neka se javi porukom, da mu ostavim broj moba, pa da detaljisem...
pozz :))

batice kako mogu da te kontaktiram posto sam nov na ovom sajtu i ne umem bas da baratam.??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sre Avg 20, 2014 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 20, 2014 1:42 pm
Postovi: 1
Registrovao sam se samo zbog ovoga jer znam kako vam je i sam sam imao taj problem. Evo vam moje zivotne price u kojoj cete se vecina pronaci sigurno:
-Jos od djetinstva sam imao problema sa prekomjernim znojenjem u predjelu pazuha sto mi je pocelo stvarati komplekse, probleme pri izboru odjece ali srecom ne i neugodnog mirisa. Malo sam istrazivao po internetu o tome i vidio da zapravo mnogo ljudi ima identicnih problema (inace taj problem se naziva hiperhidroza, ili povecano znojenje), a fleka od znoja je bila stvarno prevelika (cesto sam ocu govorio da ne mora daleko ici na pecanje). Probao sam sve i svasta od raznih stikova do dezodoransa međutim nista nije davalo efekta.
Prije nekih mjesec dana sam saznao za GALMANIN, inace losion na biljnoj bazi koji suzbija hiperhidrozu pazuha, ruku i tijela. Odlucio sam pokusati i sa tim i nakon prvog nanosenja rezultati su bili itekako vidljivi, dok sam danas nakon mjesec i vise dana koristenja skoro i zaboravio na svoj problem i kako je sve to prije izgledalo.

Moguce je da je reklamiranje zabranjeno ali ja sam ovde da bi pomogao svima koji imaju problem sa znojenjem pa svi koji su zainteresovani mogu me kontaktirati putem pik .ba profila: http://v2.pik.ba/artikal/13578996/galmanin-losion-protiv-znojenja/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Čet Nov 20, 2014 11:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не могу да верујем да некоме смета појачано знојење после теретане или спорта. И не само то, него при томе користи препарате против знојења?!

Знојењем се тело хлади те се одржава термална равнотежа. Осим тога знојењем се избацују токсини који настају приликом вежбања. Спречавањем таквог знојења ствара се темпирана бомба у телу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Uto Dec 16, 2014 2:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 10:03 pm
Postovi: 71
aaaca je napisao:
Не могу да верујем да некоме смета појачано знојење после теретане или спорта. И не само то, него при томе користи препарате против знојења?!

Знојењем се тело хлади те се одржава термална равнотежа. Осим тога знојењем се избацују токсини који настају приликом вежбања. Спречавањем таквог знојења ствара се темпирана бомба у телу.



Nikome ne smeta znojenje posle teretane/sporta, nama smeta znojenje kada smo vani, kada nismo zagrejali telo bilo kakvom fizickom radnjom :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Uto Dec 16, 2014 10:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
На пример, DukaBG је рекао да му смета.

Увек постоји узрок појачаног знојења и треба се озбиљно позабавити тиме.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: