Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 11:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
I da li je neko probao jontoforezu???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 10:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
amelil, када се комбинује твој проблем са маљавошћу са оваквим проблемом са знојењем испада да си ипак ти зезнула ствар. Да ли си нешто радила са маљавошћу па изазвала знојење или обратно, само ти знаш.

Иди да се бавиш спортом. Тамо се сви зноје. Иди у теретану. Тамо ионако мораш да будеш у тренерци приликом вежбања да не би непотребно губила енергију. За елиминацију мириса испод пазуха користи водени раствор соде бикарбоне у спреју и ето. И води рачуна шта једеш и пијеш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 10:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
@aa_aca znojenje je pocelo u pubertetu, kada i malje. S tim sto i jedno i drugo, kako vreme odmice, uzma maha.
Nisam nista radila sa maljama..nikakvu terapiju nisam uzimala, tek skoro sam proveravala hormone..jedino sam izbeljivala na licu i eventualno depilacija voskom..Borbu protiv znojenja sam vodila kako sam napisala u prethodnom postu..ne verujem da je to imalo ikakvog uticaja na maljavost..tako da ne verujem da sam ja jedno izazvala radeci nesto u vezi sa drugim. I ono sto je karakteristicno za ovo stanje kod mene, taj znoj naime, uopste nema miris znoja! Kad se presvucem, cak se oseca i dezodorans na pazuhu..jedino imam problem sa garderobom kad neki komadi upiju neki miris, ali oseca se materijal, znoj stvarno ne..ne znam dal sam dobro objasnila, oni koji imaju ovaj problem ce razumeti..

Samo sto zaista ali zaista ja vise ne znam sta da radim. :cry:
Probala sam da se opustim, da kazem ljudima, koliko god mi to tesko bilo, naterala sam sebe da nekim osobama kazem svoj problem, racunajuci na psihu - ako znaju bicu opustena i necu se znojiti i sl. Ne. Ne deluje.
Za neke prilike sam stavljala one obicne uloske..i sad kao, opet racunam na to da pokusam da pobedim sopstvenu psihu, nemam razloga za paniku, ako se i oznojim nema sanse da se primeti, mogu da budem opustena..i opet se oznojim.
Moje telo mi se smucilo. Ovo je mucenje, ovo je pakao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Čet Jun 13, 2013 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Немој тако. Неки имају много веће проблеме па им се тело није смучило. Крени ти на спорт. Мислим да ти је то најбоље.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pon Jun 17, 2013 5:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Hvala na savetu, kamo srece da je tako jednostavno! :D
Ne bavim se sportom, ali daleko od toga da nisam aktivna..buduci da zivim dalje od centra grada, gde god da sam htela - u skolu, kod drugarice, u grad, u kupovinu, bolnicu, na posao nebitno.. - imala sam mnogo da pesacim, minimum 25 min.u jednom pravcu, od detinjstva u skolu pa do danas na fax..pritom sam i radila posao koji je zahtevao dosta kretanja i penjanje uz stepeniste..bez obzira na to, odrzavam i celo domacinstvo, tako da uvek nesto cistim, brisem, perem..dakle uvek nesto radim, nije da samo sedim..nemam problem ni sa kg.. Zelela sam da pokusam da ustanovim uzrok, da pitam ove ljude koji se isto pate da nisu otprilike bar saznali sta ovo izaziva..jer meni je vremenom sve gore. Ne znam ni kome, kojem doktoru da se vise obratim, jer ocigledno da moje telo nije u redu..ali izgleda mi je jedina opcija da cutim i trpim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 1:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
E, meni stvarno nije jasno sto vi pravite dramu oko samog znojenja...
Ja ne samo sto se znojim, vec povremeno se desi da smrdim kao svinja iskreno receno, i verujte mi da sam sve i svasta probao i bez vecih uspeha, samo znojenje me ne nervira no kad se pojave neprijatni miris to je vec drugo. Tokom svojih istrazivanja sam sreo mnogo ljudi sa slicnim problemima a i s mnogo gorim- neki od njih boluju od tzv TMAU sto je neizleciva (genetska bolest) oni najcesce "mirisu" ili na fekalije ili na mrtve ribe i to izuzetno jako, mnogi od njih zive normalnim zivotom i jednostavno su oguglali na to sto im se poneki zluradi idiot smeje iza ledja. Za mene su ti ljudi pravi heroji.

Sto se vecine vas tice- problem je u glavi tj sami sebi napravite pritisak i onda organizam ulazi u stanje soka i luci adrenalin koji izmedju ostalog ima efekat pojacanog znojenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 9:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
amelil, кућни послови и пењање по степеницама на послу и нису нека рекреација. То више представља смарање.

Препоручио сам ти неки спорт у тренерци због пар разлога. Први је да ћеш се релаксирати јер за то време треба да мислиш само о ономе што тренутно радиш. Други је тај што ћеш се добро презнојити и избацити токсине из себе. Трећи је што ћеш се опустити због самог физичког оптерећења. Четврто је што ћеш побољшати кондицију и опште стање организма.

Ако не можеш до теретане, а ти хајде на трчање - наравно опет у лаганој тренерци. Ако можеш, избегавај трчање по бетону. Земља је најбоља.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Uto Avg 06, 2013 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 06, 2013 10:29 pm
Postovi: 1
Imam 17 godina i imam pojacano znojenje samo pod pazuhom, da li je to samo zato sto sam u pubertetu ili je to hiperhidroza. Kad izadjem napolje nosim maramice i brisem se pod pazuhom da mi se ne bi stvarale fleke na majici, posle jedno sat vremena znojenje prestaje. Da li je nekome ovo prestalo bez koriscenja icega?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Čet Avg 08, 2013 10:01 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Може да буде и од нервозе. Неко се зноји на длановима, неко на стопалима, неко испод пазуха... Важно је да не обраћаш пажњу на то.

Никада немој да користиш препарате који спречавају знојење јер изазивају туморе. Токсини не могу да се излучују путем зноја и таложе се под кожом. И ето тумора дојке.

Ако имаш непријатан мирис од зноја, прскај се воденим раствором соде бикарбоне (кашичица на чашу воде) јер то убија и бактерије и гљивице због којих се мирис ствара.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sub Avg 31, 2013 5:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Čet Okt 24, 2013 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 24, 2013 2:05 pm
Postovi: 7
Meni licno je Galmanin mnogo pomogao, i jako sam zadovoljna. Prodaje ga jedna devojka u Beogradu i nasla sam ih preko facebooka. Prosto nisam verovala da se mnogo manje znojim. Moj muz je imao problema sa znojenjem ruku, i kad je probao Galmanin, covek se preporodio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Pet Nov 01, 2013 1:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 4:52 pm
Postovi: 92
Pozdrav Divna. Znaci pomogao je kod problema znojenja dlanova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sub Nov 02, 2013 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 24, 2013 2:05 pm
Postovi: 7
Pozdrav i tebi pboskovicyu,
Da pomogao je i kod znojenja dlanova, zaista smo prezadovoljni, a i u samoj kutiji pise da je za celo telo, preporucila sam ga i mom sestricu koji se jako znoji nakon teretane i imao je cak i ojede, kaze da mu bas bas pomaze.
Probaj, nadji ih na facebooku i videces da je odlicna stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Sub Nov 02, 2013 11:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 14, 2007 4:52 pm
Postovi: 92
Odlicno....ovakve preporuke su pozeljne jer daju nadu drugima sa istim problemom :) Reci mi samo kako da je pronadjem na Fejsu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POJACANO ZNOJENJE POD PAZUHOM!!!
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 24, 2013 2:05 pm
Postovi: 7
Ja sam ukucala Galmanin losion Srbija, ili Beograd, pa sam ih kontaktirala putem poruka, mada imas i broj telefona na stranici pa ih pozovi.Jako su ljubazni i sve sto te zanima pitaj ih.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: