Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija stitaste zlezde
PostPoslato: Ned Nov 28, 2010 2:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 28, 2010 1:45 am
Postovi: 1
Mnogo mi znace odgovori svih vas na ovom i slicnim forumima jer i ja imam isti problem i verujte mi PREPLASENA SAM. :( :o

Da ne duzim mnogo, situacija je sledeca: registrovan mi je hiperfunkcioni nodus u desnom reznju stitne zlezde velicine 18x 18 mm, vidljiv na vratu. Primetila sam ga jos 2005 godine ali osim povremenih tahikardija, nikakve druge smetnje nisam imala. PCO je prisutan pa sa njim i disbalans polnih hormona, ukoliko to ima veze jedno s drugim, nemam pojma..... Dalje, hormoni stitne zlezde (t3, t4, tsh i ostali) su uvek bili u granicama normale, i to je nesto sto me na jedean nacin zbunjuje. Iz tog razloga i nisam previse obratila paznju ranije na stitnu zlezdu.

Medjutim, dr Dzodic je bio neprikosnoven - operacija bez cekanja i bez daljnjeg.

Potpuno sam izgubljena i uplasena.... :o pa me zanimaju iskustva onih koji su vec prosli kroz sve to. Svako iskustvo mi je vise nego dragoceno, tim pre sto je celokupna moja okolina i familija protiv operacije, pa se nalazim u rascepu. S jedne strane me je strah da cu do kraja zivota ostati bez nje i biti na lekovima,tim pre sto je "mirna" evo vec 10ak godina a sa druge strane ne smem rizikovati i dozvoliti da je ne operishem pa da mi se iskoplikuje situacija za neku godinu i ne daj Boze postane maligna.


Volela bih da mi neko da neki savet u vezi pripreme za operaciju, na sta treba obratiti paznju, kakav je postoperativni tok, da li se moze normalno ziveti posle operacije stitne zlezde, da li cu imati poteskoca da ostanem u drugom stanju????? Vrlo mnogo bi mi znacili vasi odgovori..... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija stitaste zlezde
PostPoslato: Čet Dec 16, 2010 12:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 16, 2010 11:43 am
Postovi: 2
Ne brini,pre ces ostati u drugom stanju posle operacije nego sada. Pre deset dana sam operisana na II hirurskoj kod dr.Diklica. Moj izbor je pao na njega jer sam pre 2 godine trazila strucni savet od njega.Dr Djodic i on su najbolji. Ako ti oni kazu da treba operacija, onda bez razmisljanja. Ja se sada osecam odlicno, rana je duzine oko 5 cm, dr.Diklic radi metodom gde nema konaca nikakvih , vec se nekim flasterima sastavlja rez.
Inace, meni su otkrili cvorove 2007. imala sam biopsiju tada i 2008., cvorovi 60x52x48 mm, nisam operisana jer su nalazi bili dobri i nisam tada imala pratece probleme sem tahikardije, ali krajem 2010. sam naglo pocela da osecam sve tegobe koje izaziva poremecaj rada st.zlezde i na pregledu, sintigrafiji i biosiji, dobila izvestaj da se sumnja na papilarni karcinom. Sada cekam histoloskopatoloski nalaz pa ce se onda tacno znati.Ne brini, ja imam dete od 5 godina i nisam preplasena, izlecivost i u najgorem slucaju je 95% a neki kazu cak i citavih 100%, pa s toga,ne brini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Operacija stitaste zlezde
PostPoslato: Pon Dec 27, 2010 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 12:48 pm
Postovi: 2
Evo i mene dragi moji,zelim da podelim sa vama moje skorasnje iskustvo u vezi sa operacijom stitne zlezde.
Operisana sam 13.12.2010. na Institutu za onkologiju u Bg-u.Operisao me je prof.DZODIC.Uradjena je totalna tireidektomija.Uradila sam sve da bih dosla do njega i ne samo da se nisam pokajala nego vam slobodno mogu reci da su moj boravak i kompletno iskustvo vezano za bolnicki tretman(preoperativni,operativni i postoperativni), ambijent, strucnost i toplina profesorova ali i ostalog medicinskog osoblja,kao i moj oporavak u kucnim uslovima prevazisli sva moja ocekivanja i da jednostavno nemam reci.
Dakle,operisana sam 13-og u ponedeljak,bila sam taj dan i noc u soku,nisam imala mucninu ni povracanje,mogla sam sama do wc-a,i cak sam zamolila sestru da mi da neke novine da citam. Sutra sam vec bila na odeljenju u pola devet posle dorucka, izvadjen mi je dren (bezbolno)vec to pre podne,a u cetvrtak su mi vadjeni konci(bezbolno opet) i pustena sam kuci.Inace, velika sam kukavica i pre ovog iskustva gajila sam neopisiv animozitet prema medicinskom osoblju(najblaze receno)i mozete misliti da sam prosla samo sa dve inkekcije zodol-a protiv bolova jer mi vise nije ni trebalo.To sam primila samo prve dve noci inace mi je divna sestra rekla da ljudski organizam nije stvoren da trpi bolove i da treba da budem pokrivena zodol-om tri puta dnevno,ali meni zaista nije bilo potrebno.Po izlasku iz soka celog dana sam bila na nogama, od devet izjutra do deset uvece,smejala se sa mojima koji su dosli da me posete,pricala iliti vodila glavnu rec i cak jela prsutu i jaja tog prvog dana iako se daje kasasta hrana prvih par dana jer se teze i bolno guta.Kad sam dosla kuci, vec sam majci pomagala za vikend da spremamo sv.Nikolu, a u ponedeljak, posle tacno nedelju dana od operacije vratila sam se na posao.Samo dva dana sam osecala neprijatne trnce u nogama dok se parastitaste zlezde nisu vratile u normalu.
I reci cu vam samo jednu stvar.Ako vec morate da prodjete operaciju, svakom bih pozelela da prodje kao ja, u svakom smislu.Po meni je najvazniji pristup svemu tome.Ja sam se spremila za operaciju kao kad idem kod zubara.Imam pokvaren zub i idem da ga izvadim i da nastavim dalje sa zivotom.Ono za sta sam se jedino borila je da dospem u ruke tog sjajnog profesora DZODICA(imam potrebu da mu ime pisem velikim slovom, razumecete me),a kada sam bila u njegovim rukama imala sam sve poverenje ovog sveta u tog coveka i nisam se prevarila nijednog trenutka.U stvari, ja nemam ni adekvatnih reci za njega, znam samo da mi se place od srece kad god pomislim na njega i na ovo sto sam ostavila iza sebe a sto sam sada podelila sa vama.
Nadam se da nisam bila preopsirna u svom postu.Ako jesam,oprostite mi na mom euforicnom pisanju,ali nadam se da cete razumeti...Neka vas Bog sve cuva i neka vas vasi lekari paze i maze kao sto je ovo divno stvorenje mene...Sve najbolje od srca....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija stitaste zlezde
PostPoslato: Sre Jan 05, 2011 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 5:31 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Hvala Bogu da je sve tako prošlo.
Da li bih mogao da dobijem neki savet kako da dođem do prof. Džodića - imam papilarni karcinom i treba da se odstrani cela štitna žlezda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija stitaste zlezde
PostPoslato: Pet Jan 07, 2011 7:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
Katarina,da nisi mozda cula za Nevena Jokica,takodje sa instituta,pitam iz razloga sto sam bio kod njega vezano za operaciju stitne zlezde pa se malo raspitujem?:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija stitaste zlezde
PostPoslato: Sre Jan 12, 2011 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 12:48 pm
Postovi: 2
Cao! Sto se tice Nevena Jokica,on je cesto bio u viziti,covek zraci nekom toplinom jednom recju.Cula sam za njega i za Ivana Markovica da su jako dugo radili sa profesorom Dzodicem i kako neko rece, da su njegovi ucenici i sledbenici, a to samo za sebe sve govori.Sva trojica su jako pristupacni, sto je jako bitno, prosto nemas utisak da je preko puta tebe neki prepotentni lekar,jos jedan u nizu koji je samo za sekund sisao sa nebeskih visina da odgovori na tvoje dosadno pitanje,vec covek koji je tu zbog tebe, tvoje dobrobiti i tvojih pitanja, na kraju krajeva.Kompletna ekipa sastavljena od ovih vrhunskih profesionalaca i ljudi, zajedno sa sestrama su za mene licno najbolja ekipa medicinskog osoblja sa kojom sam u zivotu imala prilike da kontaktiram,tako da verujem da sa njima jednostavno NEMA GRESKE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija stitaste zlezde
PostPoslato: Sre Jan 12, 2011 12:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
hvala na odgovoru...
pa iskreno,meni su njega preporucili,i to sami zaposleni na institutu,bez dileme ja da je Dzodic najbolji,ali su mi rekli da je i dr.Jokic sjajan.Bio sam kod njega na razgovoru,i covek je na mene ostavio sjajan utisak,samo sam iskoristio priliku i tebe da pitam jer vidim da si se ti sveze "druzila" sa njima...:) trebao bih u narednih desetak dana sam da se odlucim kome cu ukazati poverenje,ali mislim da su velike sanse da ce to on biti,kao sto rekoh izuzetan utisak je ostavio na mene,a to me je jako vazno...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija stitaste zlezde
PostPoslato: Sub Jul 23, 2011 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 6:11 pm
Postovi: 6
@Dakezio,vjerovatno si do sad imao operaciju i oporavio se.Voljela bih cuti tvoje utiske,posto se i mojoj cerki predlaze operacija(20 god).
Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija stitaste zlezde
PostPoslato: Sub Avg 06, 2011 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2011 6:42 pm
Postovi: 1
Pre nego sto sam htela da napisem nekoliko reci o svom iskustvu operacije stitne zlezde, procitala sam komentare i predomislila se, smatrajuci da bi bilo nepotrebno ponavljati,maltene iste reci koje je sa odusevljenjem pisala Katarina;naime i ja sam prezadovoljna operacijom koja je je bila neizbezna i posle koje sam ja druga zena, sa puno snage i elana i sto su mi se posle operacije prosto "istopili' kilpgrami / 12 kg/ tako da sam i zbog toga veoma zadovoljna;jedina razlika je u tome sto sam ja operisana u Valjevu i za ne samo hirurga koji je mene operisao vec i druge na tom odeljenju imam zaista samo reci hvale- strucni, savesni, pazljivi....ma nemam reci...kao i medicinske sestre na tom odeljenju....Cetvrog dana pre podne vec sam otputena kuci..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: