Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
Naisao sam na informaciju da kod smanjenog lucenja androgena, dolazi do smanjivanja njihovih preifernih receptora (dakle i broj receptora na penisu), cime slabi veza izmedju periferije i CNS-a i da se ovaj problem resava preparatima koji stimulisu i umnozavaju receptore na polnom organu. Moze li mi neko reci koji su to preparati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 10:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Drugar, ovo spada u domen naucne fantastike. Ne postoji nijedan nacin da se utvrdi koliko receptora osoba ima i kojom se brzinom oni povecavaju itd...
Postoje eksperimenti na zivotinjama u kojima se to proucava na osnovu voltaze, ne znam tacno, no sve to je jos uvek spekulativno.
Sto se tice industrije suplemenata ona je izuzetno jaka, da je nemoguce izaci na kraj s njihovim marketingom i pripazi se na to, jer ces naici na svakojake preparate i suplemente.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
naisao sam na tekst prof. dr Mirsande Stanić koja je molekularni biolog i ginekolog-akušer Instituta za humanu genetiku Medicinskog fakulteta u Beogradu, u kome se spominje uzimanje preparata za povecanje receptora, sad da li spada u domen naucne fantastike ne znam zato sam i postavio pitanje ovde jer sam se ponadao da dolaze endokrinolozi ili studenti medicine koji su upuceni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 11:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
A što te to zanima, imaš neki problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 11:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Gospodja Mirsanda Stanic je izmedju ostalog naucnik koji se bavi naucnim radovima, tako da previse ocekujes od nas da tumacimo njene radove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Pon Jan 06, 2014 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
Dejanbg je napisao:
A što te to zanima, imaš neki problem?


hipofiza mi smanjeno luci LH i FSH, sto se odrazava na visinu testosterona.

doktor se odlucio na HCG terapiju i uskoro cu poceti da je primam, sad imam tri doze probne da se vidi kako testisi deluju na njega. I da se prepise terapija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Pon Jan 06, 2014 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
@Jelisej

Pitao sam doktorku za smanjenje receptora i ona je rekla da se to desava kad imamo nize nivoe androgena duzi period i da ce HCG pomoci u njihovom obnavljanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Uto Jan 07, 2014 1:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
DonEsteban je napisao:
@Jelisej

Pitao sam doktorku za smanjenje receptora i ona je rekla da se to desava kad imamo nize nivoe androgena duzi period i da ce HCG pomoci u njihovom obnavljanju.



Iz mog iskustva ovo je netacno. Kad je nizak nivo odredjenog hormona organizam u ocaju povecava broj receptora, a kad je previse onda ga smanjuje i takodje osetljivost receptora se smanjuje.


HCG je vrlo slican LH i radi manje-vise isto sto bi radio LH, tj stimilise Leydigove celije- mozda je doktorica na to mislila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Uto Jan 07, 2014 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
Ne znam pitacu je tacno kad budem imao sledecu kontrolu.
E sad ovo si napisao u temi o clomidu da ni hCG ne daje bas osecaj testosterona, zar ne bi trebalo da bude drugacije, hCG organizam u svim tkivima registruje lako LH dok clomid se u nekim ponasa kao anti estrogen a u nekima kao estrogen ( u mozgu se gomila kao estrogen i zbog toga nemamo osecaj visokog T- doktorka je to potvrdila).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Sre Jan 08, 2014 1:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Klomid se ne ponasa kao antiestrogen, on je vrlo slican estrogenu pa je sposoban zauzeti njegovo mesto u receptorima u mozgu (i grudima), onda mozak misli da je nedovoljan nivo estrogena pa podize nivo LH da bi se podigao nivo testosterona kroz kojega s pomocu enzima aromataza se stvara estrogen. Drugim recima visi nivo lH i testosterona je maltene nuspojava.
Takodje kao sto sam rekao u drugoj temi uz klomid se koristi mala doza AI (tj anti-estrogena), mada i kod osoba koji su koristile AI nije bio pravi efekat, no u svakom slucaju je bolje nego s niskim testosteronom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Sre Jan 08, 2014 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
@Jelisej jedno pitanje posto mi se cini da studiras medicinu.

Mehanizam kojim se kod muskarca regulise nivi adrogena se bazira na principu da hipotalamus registruje nivoe estrogena u krvi i prema tome odlucuje o lucenju gonatropina, jesam li pravilno svatio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Čet Jan 09, 2014 1:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Upravo tako- u vecini slucajeva snizavanjem nivoa estrogena mozemo povecati nivo testosterona (osim kod nekih slucajeva gde hipofiza ili testisi ne funkcionisu), a i sam klomid (i drugi SERM) rade na slicnom principu tj "zavaravaju" mozak da nema estrogena.
Sam nivo drugih androgena (i estrogena) zavisi i od enzima- npr aromataz kovertuje testosteron u estrogen, a enzim 5AR u DHT, ako osoba ima visok nivo aromataza onda ce se testosteron previse konvertovati u estrogen.
Kod DHT ako nema dovoljno enzima 5AR onda ce biti nedovoljan nivo ovog androgena, uglavnom nisam cuo bas da ima previse DHT-a, posto kad je ovaj visok dolazi do nove interakcije pomocu drugih enzima i ovaj se konvertuje u neke druge metabolite koji se lako eliminisu.

Ne studiram medicinu, endokrinologija mi je manje-vise hobi, no opet imam dosta iskustva iz saradnje sa bodibilderima, sportistima i dosta sam komunicirao sa endokrinolozima i citao raznorazne knjige iz oblasti itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Čet Jan 09, 2014 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
e sad da li je tacno da hipotalamus "reaguje" samo na nivoe estrogena, povisen ili snizen nivo androgena (testosterona prvenstveno ) njega ne zanima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Pet Jan 10, 2014 1:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Pa to sam ti rekao u nekim od prijasnjih poruka- kad mozak detektuje visok nivo estrogena prestaje da "salje" LH, kad oseti nizak nivo onda pojacava nivo LH itd...
Postoji jos dosta raznih interakcija kroz enzime itd, no ovo je glavni mehanizam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nacin povecanja broja perifernih hormonskih receptora
PostPoslato: Pet Jan 10, 2014 2:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Za svaki slucaj da dodam da kod androgena koji su uneseni "spolja" hoipotalamus prestaje da salje signale hipofizi da luci LH, bez obzira na nivo estrogena, sam nivo i brzina kojom ce se Lh smanjiti zavisi od vise faktora.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: