Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim vas, ne ignorisite..
PostPoslato: Uto Dec 18, 2012 10:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Od puberteta vec sam pocela da primecujem da mi rastu malje po telu, gde ih zene inace nemaju. Lice, grudi i stomak..sada se to bas onako lepo prosirilo - na jagodice npr. dalje, pazuh i grudi tj. oreol je sva spojen maljama, stomak, noge..izgledaju u potpunosti kao muske malje. Kada ih ne depiliram, rastu nenormalno dugacke. Debele su i jake, sa crnim pigmentom. Imam i akne po ledjima i mnogo, ali mnogo pojacano znojenje u predelu pazuha.
Bila sam kod lekara, rekao mi je da uradim analizu hormona, uradila sam sve je bilo u granicama..malo povisen prolaktin, ali nista strasno, on kaze da je to zbog igle verovatno. Privatno sam uradila DHEA O4 i 17oh progesteron, jer mi njih u bolnici nisu uradili. Rezultati su: DHEA SO4 8.30 (3.60 - 9.23) i 17Oh progesteron 1.30 (O.10 - 1.30)
Ne znam u cemu je problem?
Svi nalazi su u okviru normale, ne znam da li nesto znaci to sto mi je 17Oh progesteron na samoj granici, tj. 1.30..
Pre neko vece sam se mnogo iznervirala i osecala sam se lose, pa sam proverila sebi secer..bio je 16. Znam da dijabetes je posledica hormonalnog disbalansa..
Od svega sto mi je dr rekao da uradim nisam jos uradila UZ nadbubrezne zlezde, UZ kod ginekologa sam radila sve je u redu, nije PCOS..
MOLIM VAS, recite mi sta da radim??
Sta moze biti uzrok svemu ovome?
Sta jos mogu da proverim, da uradim da bih otkrila sta mi je?
Nenormalno se znojim i sva sam u malje..Molim vas nemojte ignorisati, ako iko zna nesto o ovome neka me uputi sta bih dalje mogla da kontrolisem jer ja ne znam sta vise mogu da uradim?
Da li je neko imao slicne simptome? Da li postoji neka biljka, neki caj koji mogu da pijem da mi pomogne, bar to..bilo sta, samo mi pomozite, ja sam u stanju ocajanja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, ne ignorisite..
PostPoslato: Sre Dec 19, 2012 9:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Šta jedeš, čime se uglavnom hraniš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, ne ignorisite..
PostPoslato: Sre Dec 19, 2012 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Pa ne mogu da kazem da moja ishrana obiluje vitaminima i sl. Radim, tako da bar jedan obrok imam van kuce i to je naravno tipicna hrana- sendvici, piroske i sl. U sustini mislim da kod mene preovladava testo, hleb, kifle..itd. Nemam problema sa kilogramima, cak sam mozda i malo mrsavija nego sto bih trebala biti..tako da jedem i slatko i slano..potrudim se i voca da unesem, al ne stizem nesto preterano.. :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, ne ignorisite..
PostPoslato: Čet Dec 20, 2012 9:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Pošto od puberteta imaš pojačanu maljavost i hormoni su u redu, za sada nemam ideju kako bi to rešila. Međutim, one akne po leđima su obično posledica loše ishrane, mada mogu da budu i zbog odeće koja zbog nečega iritira kožu ili čak prljavštine iz vazduha. Takođe, intenzivna nervoza i stres mogu svašta da naprave po organizmu.

Onaj obrok od testa zameni pahuljicama sa suvim voćem u jogurtu ili u kefiru. Kefir je pravo čudo od napitka. One fabričke kefire ne koristim i kažu da nisu pravljeni na tradicionalan način - ja sam pravim kefir. Kefir ti preporučujem jer je odličan za šećer, masnoće u krvi, nervni sistem (ima puno B vitamina), želudac, creva.... Uskoro ću i to postaviti na moj sajt.

Počni da koristiš magnezijum i vitamin C i da piješ dovoljno vode da bi se malo smirila i pročistila. Samo sa vodom oprezno - nemoj naglo da povećavaš unos vode nego veoma postepeno. Prečešljaj zdravstvene savete sa mog sajta http://www.*. Tamo sam neke stvari detaljnije obradio, naročito vodu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, ne ignorisite..
PostPoslato: Pet Dec 21, 2012 8:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Meni hormoni ocigledno nisu u redu, samo sto ne mogu da otkrijem sta izaziva taj disbalans..zato zelim dalje pretrage ali laik sam, jer sve sto sam cula sam uradila ali dalje ne znam sta cu.
Zahvaljujujem Vam mnogo na Vasem trudu, procitacu sta ste na sajtu pisali, ali mislim da meni ne moze mnogo pomoci voda i sl..dok ne dobijem neku terapiju.
Ne zelim da verujem da niko ne zna nista o ovome, da nema leka, da necu cak ni otkriti sta mi je.. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, ne ignorisite..
PostPoslato: Pet Dec 21, 2012 11:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Имао сам прилике да видим многе младе особе које су упропастиле своје здравље кљукајући се разним лековима а све због ситница. Њима то није изгледало као ситница, али суштински јесте. Немој да се љутиш на мене због ових речи. На крају је испала скупља дара него мера. Свакако можеш да идеш на претраге, али обазриво примењуј терапију и добро се консултуј са више лекара. Веруј ми, добро знам шта причам.

Генерално бих ти саветовао да преиспиташ свој начин живота јер си изгледа осетљиво чељаде. Скупе часовнике не можеш да употребљаваш на исти начин као оне јефтине. Осим тога потребна им је већа пажња него оним јефтиним. Тако је и са нама. Што је неко финији и осетљивији мора више да води рачуна о свом животу.

Погледај ове линкове:
- http://www.balansmedika.com/usluge/amp-analiza-organizma
- http://www.balansmedika.com/usluge/irisdijagnostika.
- http://www.ordinacija.net/members/www-pzs.php?mg_pzs_id=643&lang=srb

Мислим да ти ове анализе могу дати одговор који желиш, а много мање ће те коштати него класичним системом анализа, заказивања, чекања, грешака итд.

Поздрав!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, ne ignorisite..
PostPoslato: Sre Dec 26, 2012 6:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
amelil je napisao:
Od puberteta vec sam pocela da primecujem da mi rastu malje po telu, gde ih zene inace nemaju. Lice, grudi i stomak..sada se to bas onako lepo prosirilo - na jagodice npr. dalje, pazuh i grudi tj. oreol je sva spojen maljama, stomak, noge..izgledaju u potpunosti kao muske malje. Kada ih ne depiliram, rastu nenormalno dugacke. Debele su i jake, sa crnim pigmentom. Imam i akne po ledjima i mnogo, ali mnogo pojacano znojenje u predelu pazuha.
Bila sam kod lekara, rekao mi je da uradim analizu hormona, uradila sam sve je bilo u granicama..malo povisen prolaktin, ali nista strasno, on kaze da je to zbog igle verovatno. Privatno sam uradila DHEA O4 i 17oh progesteron, jer mi njih u bolnici nisu uradili. Rezultati su: DHEA SO4 8.30 (3.60 - 9.23) i 17Oh progesteron 1.30 (O.10 - 1.30)
Ne znam u cemu je problem?
Svi nalazi su u okviru normale, ne znam da li nesto znaci to sto mi je 17Oh progesteron na samoj granici, tj. 1.30..
Pre neko vece sam se mnogo iznervirala i osecala sam se lose, pa sam proverila sebi secer..bio je 16. Znam da dijabetes je posledica hormonalnog disbalansa..
Od svega sto mi je dr rekao da uradim nisam jos uradila UZ nadbubrezne zlezde, UZ kod ginekologa sam radila sve je u redu, nije PCOS..
MOLIM VAS, recite mi sta da radim??
Sta moze biti uzrok svemu ovome?
Sta jos mogu da proverim, da uradim da bih otkrila sta mi je?
Nenormalno se znojim i sva sam u malje..Molim vas nemojte ignorisati, ako iko zna nesto o ovome neka me uputi sta bih dalje mogla da kontrolisem jer ja ne znam sta vise mogu da uradim?
Da li je neko imao slicne simptome? Da li postoji neka biljka, neki caj koji mogu da pijem da mi pomogne, bar to..bilo sta, samo mi pomozite, ja sam u stanju ocajanja!



Ako si zaista izmerila šećer 16, idi kod svog lekara i kaži mu da hoćeš opet da ti se izmeri šećer jer ako je on zaista toliko povišen onda se radi o dijabetesu.
Drugo, traži uput kod interniste- endokrinologa da on uradi sve analizr koje su potrebne ( ako si već bila kod ginekologa i on nije ništa našao).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, ne ignorisite..
PostPoslato: Čet Dec 27, 2012 11:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
@ aa_aca, da li mi mozes reci nesto vise o ovome?
- http://www.* REKLAMA */usluge/amp- ... -organizma

@Bokily, ja sam bila i kod ginekologa i kod endokrinologa..endokrinolog mi je rekao da uradim analize hormona, sto sam i uradila ali nista nije pokazalo. Jedino jos UZ nadbubrezne zlezde da uradim, mada i to ce biti ok, cim hormoni nadbubrezne ne pokazuju nista..
Sto se dijabetesa tice, trenutni moze da skoci toliko, ja se jesam to vece iznervirala ali sam se cesto tako osecala, malaksalo i to..sada znam da mi vrv secer skoci kad se iznerviram. Mnogo, ali mnogo sam osetljiva ali sve trpam u sebe. Posle sam izmerila secer, ujutru kod dr, bio je 5.
Samo zelim da otkrijem sta mi je :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, ne ignorisite..
PostPoslato: Pet Dec 28, 2012 1:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Конкретно тај начин анализе нисам користио, али намеравам. Користио сам сличан начин - уз помоћ две електроде на слепоочницама - такозвани ЕПТА систем који примењује др Поповић. ЕПТА је беспрекоран систем али даје само педесетак анализа. Овај АМП систем даје много више анализа и с обзиром на огромну цену уређаја и аналитичког софтвера, сигурно је поуздан.

Такође и ирисдијагностика је изузетан дијагностички систем. Знам да је раде исто у Балансмедици: http://www.balansmedika.com/usluge/irisdijagnostika.

Цене дијагностике су занемарљиве. Када би се такве анализе радиле класичним методама били би потребни месеци чекања и силне паре. Ја само да сакупим времена и мало пара, па да одем.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, ne ignorisite..
PostPoslato: Pet Jan 18, 2013 11:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Najverovatnije imas ili imas previse androgena (testosterona ili sl) ili je problem s nadbubreznom zlezdom kao npr Kušingov sindrom, ima i nekih drugih komplikacija u vezi s nadbubreznom sto dovodi do maljavosti. Druge mogucnosti su previse hormona rasta i iGF-a, povisen nivo insulina takodje moze da dovede do povecane maljavosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, ne ignorisite..
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 2:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Izgleda da je nadbubrezna, nisam uradila jos UZ.. jer po mojoj nekoj proceni i analizama, ostalo nije.. hvala Vam!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: