Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Pon Nov 23, 2009 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 23, 2009 10:41 pm
Postovi: 3
Uradila sam analizu hormona u krvi (prolactin, FSH, testosteron).

Prolactin mi je normalan.

FSH je 2.65 (normalne vrednosti su:
1.folikularna faza 3.5-12.5,
2.sredina ciklusa 4.7-21.5
3.lutealna faza 1.7-7.7).

testosteron je 3.01
(normalne vrednosti su:
0.22-2.9)...

Pre analize sam koristila DIANE 35 pilule, jer mi je njih prepisao ginekolog zbog problema sa maljavoscu. Koristila sam ih 3 godine, ali nisam videla rezultate.

Posle analize dermatolog mi je rekao da po ovim rezultatima ginekolog treba da mi prepishe nove tablete koje bi odgovarale nivou hormona u mojoj krvi. S obzirom da mi je ginekolog rekao da ne zna koje druge pilule osim DIANE 35 moze da prepishe za moj problem, reshila sam da se Vama obratim za pomoc... S toga Vas molim da mi kazete koje pilule bi trebalo da pocnem da koristim, ili da me uputite kome bih mogla da se obratim...

Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Čet Jan 28, 2010 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 28, 2010 12:05 am
Postovi: 6
Lokacija: srbija
ZDravo,

bas mi je zao sto ti niko nije odgovorio jos uvek, ali mi je i dago d acujem da neko ima isti problem

naime, meni je ginekolog prepisao neke pilule isto , ali sam ja nekako skapirala da to bas nece tako ici.. Nisam jos pocela da ih pijem. Trebalo bi od sledeceg meseca, tj. Za mozda 2 nedelje,kada dobije m.
medjutim kako ja sumnjam u delotvornost toga, pitala sam svoju prijateljicu koja je odlican student tj. apsolvent na medicini. I ona mi kaze upravo ono sto i jeste logicno. Da prvo ispitam hormone i da ne pijem nista pre toga.
Tako da kako se hormoni ispituju 3-eg dana od ciklusa, necu ni pocinjati da pijem pilule sad.
Zavisno od toga kakvi su rezultati, mislim da mozda necu trebati da pijem te pilule vec mozda nesto jace... Ne znam

Glupo je to sto ti je rekao taj ginekolog. Ne unose se valjda hormoni samo preko tih kontraceptivnih pilula u organizam? on mozda uopste ne kapira tvoj problem

ja sam kod Ginekologa na Stud. POlikilinici. On jeste super, ali nekako vidim da svaki naredni put kad dodjem, on kao da je vec zaboravio tacno koji je problem i sta hocu.. Malo posvecenosti mozda za nekog ko ima opasan problem..


Ukoliko si u medjuvremenu resila problem ili nesto preduzela, pisi..
inace, da, drugarica koju sma pomenula mi je predlozila laboratorije za Ispitivanje Hexalab i Konzilium
srecno i pozdrav!


p.s. jesi li razmisljala o epilaciji laserom? sta mislis o tome? i da li su ti rekli, dermatolog npr. da ako ti se regulisu hormoni da ce maljavost nestati?

_________________
Hrabri mogu sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 12:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Vec postojeca maljavost se ne moze umanjiti kontraceptivnim pilulama, dok se koriste moze se samo malo usporiti rast dlaka. Treba otkriti zasto imate pojacanu maljavost ( da li je problem PCOs, ili mikrocisticni jajnici,a takodje i da ispitate funkciju nadbubrezne zlezde). Uradite zenske polne hormone , testosteron, i kortizol tada ce lekar imati uvid u vas hormonski status. Takodje uradite UZ male karlice (najbolje vaginalnom sondom jer se ponekad onim obicnim UZ mogu prevideti neke stvari). POOz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 28, 2010 12:05 am
Postovi: 6
Lokacija: srbija
Hvala na odgovoru.

Ja sam radila ultrazvuk i nemam ciste.
Sledece nedelje cu raditi ispitivanje polnih hormona (to se radi 3-eg dana ciklusa? da?)
a juce sam dala krv za ispitivanje TSH hormona stitne zlezde. Jer nekad on moze uticati na polne, pa..

ali bas me je interesovalo to da li i kad se otkriju uzroci maljavosti i recimo izlece, da li maljavost prestaje....
zanci ne? :(

_________________
Hrabri mogu sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Sub Jan 30, 2010 2:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Na zalost ne ali tu su uvek druge mogucnosti- epilacija i ostale metode otklanjanja nezeljenih dlacica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Sre Apr 28, 2010 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 16, 2010 5:34 pm
Postovi: 6
I ja imam isti problem, obavila sam sve moguće analize, sve mi je u granicama normale, a opet imam pojačanu maljavost, a mislim da nije ni nasledno jer majka nema ovako ozbiljan problem. Dakle kod mene je hirzutizam idiopatski, bez konkretnog uzroka. Iščitala sam sve moguće tekstove koji postoje na netu na ovu temu i saznala da uzrok pojačane maljavosti ne mora uvek biti povećan nivo androgena - muških polnih hormona, već može postojati povećana senzitivnost folikula dlake na normalan nivo androgena. Planiram da počnem da pijem neke kontraceptivne pilule sa anti-androgenim delovanjem, pa ću videti da li će imati nekog efekta. Naravno prethodno sam se konsultovala sa ginekologom.

Lana jesu ovo svi hormoni koje si radila? Meni je endokrinolog dao da radim još puno drugih - fsh, lh, lth, estradiol, 17 - ohprogesteron, testosteron, kortizol, dhea-s, androstendion...osim toga radila sam i ultra-zvuk jajnika, pošto je hirzutizam najčešće posledica policističnih jajnika. Ali vidim da je kod tebe testosteron povišen, tako da je verovatno to i glavni uzrok...

Što se tiče kontraceptivnih pilula i redukcije maljavosti, to je čini mi se individualna stvar, neke devojke primećuju tu promenu, drugima se opet ništa ne događa. Pronašla sam određene statistike prema kojim drospirenon (koji ulazi u sastav nekih pilula - yasmin, yaz) doprinosi redukciji maljavosti, mada se isto tvrdi i za diane 35, a tebi nije pomogao...

Rekla bih da taj povišeni testosteron nekako moraš da držiš pod kontorlom, jer će svaka metoda fizičkog odstranjivanja dlačica u suprotnom biti manje delotvorna. Dakle, predlažem da najpre obaviš sve potrebne analize, a potom kreni na neku vrstu epilacije za one oblasti koje te baš muče. Laser je kažu najefikasniji, ali je i dosta skup, postoji i IPL po dosta pristupačnijim cenama, a čitala sam da su mnoge devojke zadovoljne. Za sve ostale regije, ruke, noge, tu su vosak, brijač, epilator, krema... Srećno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Sre Apr 28, 2010 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 28, 2010 12:05 am
Postovi: 6
Lokacija: srbija
hej, cao..
bas dugo niko nije pisao na ovoj temi.. sad primih obavestenje o ovom zadnjem odgovoru.

JA sma krenula na epilaciju!
eto, to je glavna vest..
i pila sma JAz mesec dana, ali mi se pojavila neka alergija pa sam prestala.. videcu mozda nastavim sledeceg meseca, moram da vidim sa ginekologom da li je od toga..

meni su inace ok hormoni polni, ali mi je povisen tsh malo i kortizol mnogo.
a to smo slucajno otkrili, zamalo da se ni ne testiram na sve.. znaci testirajte se i vi. Bolje sve da se proveri odjednom..
Rezultate jos cekam, jer u Klinickom centru je haos.. i puno se ceka na sve..

Drago mi je sto su me moji podrzali ..u svemu i odlucili i finanskijski..tako da sam uradila prvi a uskoro cu i drugi tretman trajne epilacije. Ja vec primecujem razliku. Puno ih je ispalo, cistija mi je i neznija koza.. i sad kad se i obrijem nemam iritacije..a imala sam nevidjene pre..

tako..

ispitajte i vi sve...ali ako skupite neki novac odite na tu trajnu.. mislim da ni od cega drugog nece biti poboljsanja... a ovako i taj jedan tretman moze puno da pomogne..
Super je i to sto ne moras zaredom da ih radis.. mozes npr. ako nemas novca sad.. da drugi tretman radis sledece godine.. pa treci opet kad hoces.. Jer posle tretmana one koje su ispale dlacice zauvek su ispale.. ne mogu da se vrate ili da ti se pogorsa stanje ako se ne pojavis tu za dva meseca..
tako da. super. Ja mislim da cu uraditi jos taj jedan negde u junu, jer kasno sam pocela sa svim ovim...treba izmedju dva tretmana da prodje 10-12 nedelja (za noge) mada mozda zavisi od zena, al meni su tako rekli..
a posto bih leti da se suncam..ne mogu od juna do avgusta da bezim od sunca zbog treceg tretmana, pa cu ga na jesen-zimu raditi...


pozdrav svima i srecno!

_________________
Hrabri mogu sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Sub Maj 01, 2010 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 16, 2010 5:34 pm
Postovi: 6
Nura, je l' ti ideš na epilaciju laserom ili IPL-om, pošto je ovaj drugi navodno manje efikasan? Super da vidiš napredak, mada sam ja skeptična prema svemu, šta god uradila, meni se stanje, čini mi se, samo pogoršava...Probaću sa ipl-om, jer za laser stvarno nemam novca.

Videh da se pojavila neka čudotvorna krema Bioxet za redukciju maljavosti, navodno za tri meseca se smanjuje broj dlaka za 50%. Čitam da su iskustva ljudi različita, neki kažu da deluje, drugi ne vide nikakvu promenu, tako da ne znam šta da mislim...najverovatnije ću da je kupim, i najverovatnije nema ništa od toga, al' bar da probam i to...

Srećno i vama, pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Sub Maj 01, 2010 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 28, 2010 12:05 am
Postovi: 6
Lokacija: srbija
Ja sam radila u DIvi ..cele noge su bile 550 e
tamo se koristi lumenis one http://www.divaclinic.com/epilacija.html

mislim da se najvise razlika oseti tokom prvog tretmana...
cini mi se da mi neke dlacice nece nikad nestati.. ne znam. JAke su ali bledje.. videcemo.. mozda zato i odustanem od tih zandjih tretmana

ja za taj bioxet nisam cula do sada.. evo sad bas gledam po netu.. koliko to uopste kosta?
ja naravno ne verujem puno u to :) stvarno ne mogu vise da se cimam ... pise da treba stalna upotreba vise meseci.. za to vreme se puno istrosis, neocekivan ti je rezultat i usput se traumiras..
bar ja.. danas je vec leto u BGu.. i skroz sam se ubedacila kad nisam znala sta da obucem.. opet.. uvek ti se cini da it kozA NIJE perfekta ..uh ne znam...


sve u svemu javicu kako mi je nakon ovog lasera..
i znam kako ti je jer i ja mislim da imam najveci problem na svetu, i da ga nista ne moze resiti.. Ali valjda makar delimicno resenje postoji.. I ako mi novac moze resisti, ja sam resila da ga dam..eto
a ti ako skupis parice za jedan tretman.. pola problema ode

_________________
Hrabri mogu sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 16, 2010 5:34 pm
Postovi: 6
e ja tek sad, ma meni su noge još i najmanji problem, mislim tu je normalno da ih imam, pa uklanjam svakako, al' na licu i nije baš normalno i na ostalim delovima tela gde ne bi trebalo da postoje, al' šta da se radi, priroda kad udesi, to je udešeno :/

bioxet je oko 1500 dinara, mada mislim da je totalna glupost.

krenuh i ja na epilaciju, ali IPL-om, to mi je jedino pristupačno, ne nadam se previše, al eto imam bar neku nadu da ću koliko toliko rešiti problem. samo da ne bude uzaludno potpuno...

da, oblačenje je i meni problematično godinama, naročito kad dođe leto, jer treba obaviti čitav ritual da se dovedeš u ''normalno'' stanje, a to zna da smori prilično...

no, dosta kukanja, načina ima milion, što kratkotrajnih što dugotrajnih, pa ćemo se rešavati bede kako znamo i umemo, dok se standardi lepote ne okrenu u našu korist ;)

Pozdrav i srećno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Pon Jun 28, 2010 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 23, 2009 10:41 pm
Postovi: 3
A ja sam taman bila digla ruke od ovog sajta... :)
U medjuvremenu sam bila na laserskoj epilaciji, 5. jula imam zakazan treci tretman (70 evra za malje na bradi). Od prvog tretmana mi ni jedna dlaka nije ispala, a sve su postale jos tamnije. Od drugog su mi ispale skoro sve, ostalo ih je mozda petnaestak. Proslo je dva meseca i sve su se vratile, ponovo. Nadam se da ce ovaj treci tretman biti delotvorniji. Sutra cu otici do Studentske poliklinike po uput za endokrinologa pa cu vam javiti narednih dana kako je sve proslo i na koje analize ce me poslati. Hvala vam svima za savete, sve te analize cu pomenuti pred lekarom. Ja sam cvrsto odlucila da resim svoj problem jer pocinjem da imam ozbiljan problem sa samopouzdanjem svaki put kad ogreje sunce i pozelim da obucem haljinu...
Ne dajte se drage moje, borite se za svoju srecu! Ljubim vas i cujemo se! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Sre Nov 10, 2010 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 09, 2010 10:02 pm
Postovi: 1
hej cure, nisam bas sretna sto je nas zivot cupav i dlakav...ali kod nas kad se razdlakavi postaje ljepsi u svakom slucaju.

dajte neke adrese i kontakte za "razdlakivanje", ipak ne bih da radim nista bez preporuke, jer sam jednom to uradila i dobila infekciju koze kojoj su trebale godine da se smiri, i naravno ostao oziljak.

unaprijed hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Pon Mar 31, 2014 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 9:58 pm
Postovi: 3
jel ova tema jos uvek aktivna?postavila bih pitanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Pon Mar 31, 2014 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 9:58 pm
Postovi: 3
jel ova tema jos uvek aktivna?postavila bih pitanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maljavost i kontraceptivne pilule...
PostPoslato: Uto Jun 10, 2014 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 3:35 pm
Postovi: 7
Devojke, delim vašu muku. Naime, i ja patim od hirzutizma, imam baš jake dlake na zulufima, bradi i ispod brade, a malo slabije na grudima, oko bradavica i na stomaku. Sve je to počelo u 7-8. razredu, kad su i menstruacije postale bolne (inače je prva bila u 3. razredu). U srednjoj sam išla na epilaciju, ali nije pomoglo, pa sam skoro proveravala hormone. Rezultati su pokazali da su hormoni u redu, a ultrazvuk jajnika da je desni uvećan i lako policistično izmenjen. Menstruacije su redovne i uredne, nemam sekreciju iz dojki, imam bubuljice ali nisu strašne. Najveći problem mi je maljavost. Pošto su rezultati hormona normalni, bilo je reči da pijem Diane 35, ali pošto ni endokrinolog ni ginekolog nisu sigurni da bi mi to stvarno pomoglo, odvratili su me da ne bih uzimala hormonsku terapiju za džaba. Pominjali su i preosetljivost folikula dlake na normalan nivo muških hormona, kao i uticaj genetike. Kakva su vaša iskustva sa tim pilulama, i ako postoji neki ginekolog ili endokrinolog na forumu, napisaću rezultate analiza pa bih da čujem i njihovo mišljenje? :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: