Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Izoehogeni nodus
PostPoslato: Sub Okt 26, 2013 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 26, 2013 4:24 pm
Postovi: 11
Pre nekoliko meseci,pojavio mi se tremor koji jos uvek traje.Otisao sam kod lekara opste medicine i on mi poslao da radim ultrazvuk stitaste zlezde i TSH i FT-4.
Izvestaj UZ-stitaste zlezde:Levi rezanj uredne velicine,na desnom reznju izoehogeni nodus dijametra 8mm.Potreban pregled endokrinologa.
Rezultat analize krvi:
FT-4 13.0
TSH 3.3
Endokrinolog je rekao da je potrebno uraditi i TT-3,ali nije rekao sta je izoehogeni nodus.
Da li je neko imao slican problem i sta je to uopste izoehogeni nodu,da li je to tumor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izoehogeni nodus
PostPoslato: Pon Okt 28, 2013 12:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Nodus na stitnoj zlezdi je relativno cesta pojava, i to su uglavnom benigne izrasline ili cvorici i uglavnom ih ne uklanjaju osim ako luce hormone (dosta retko) ili su maligni (takodje retko) ili ako na neki drugi nacin stvaraju probleme.

Trebao bi da ponovo izvadis malo opsirnije nalaze za stitnu zlezdu, TSH je nesto povisen, a cini se da je fT4 nizak, uglavnom sve ukazeuje na hipotireozu i siguran sam da imas dosta simptoma- uglavnom treba to istraziti i videti uzroke, a mislim da ce endokrinolog to i uraditi- objasni mu kako se osecas itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izoehogeni nodus
PostPoslato: Pon Okt 28, 2013 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 26, 2013 4:24 pm
Postovi: 11
Hvala,inače se osecam umorno,depresivno,kosa mi je suva i neretko opada itd.Hvala na odgovoru. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izoehogeni nodus
PostPoslato: Pon Okt 28, 2013 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 15
То су симптоми хипотиреозе :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izoehogeni nodus
PostPoslato: Uto Okt 29, 2013 1:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
dusan934 je napisao:
То су симптоми хипотиреозе :)


Izmedju ostaloga, no moze biti jos svacega u pozadini. Dosta toga ima slicne simptome, zasad treba krenuti sa stitnom, ali ne ispustati iz vida i ostatak endokrinog sistema-
pogotovo treba obratiti na kortizol, koji je potreban za transportovanje oderedjenih hormona stitne zlezde u celije, i ako postoji nedostatak ovoga osoba ce i dalje imati simpotme hipotireoze i cak se moze pogorsati i doci do neverovatne pospanosti, iscrpljenosti letargije- ponekad bukvalno osobe se ne mogu ustati iz kreveta od slabosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izoehogeni nodus
PostPoslato: Pon Nov 04, 2013 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 26, 2013 4:24 pm
Postovi: 11
Danas su mi dijagnostikovali Hipotireozu .Endokrinolog je rekako da sacekam jos 2 meseca da bi se ponovile analize hormona i eventualno ukljucila th.Usput mi je zabranio upotebrebu biljnih suplemenata ja sam koristio Zn-Selen,ali to su minerali.
Ne znam kako cu da izdrzim ovih 2 meseca jer se stvarno osecam bolesno.
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izoehogeni nodus
PostPoslato: Uto Nov 05, 2013 1:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Ne razumem zasto cekati 2 meseca, kad je sve jasno kao dan. Selen malo poboljsava funkciju rada stitne zlezde i metabolizam masti, i nesto smanjuje antitela, i ako su rezultati losi sada bit ce i za 2 meseca takodje, a selenium ces i onako verovatno uzimati zajedno s terapijom- tako da mozda da probas da opet zakazes sa endokrinologom pa da ti prepise lekove.
No nemoj uzimati nista na svoju ruku, da ne bi dobio laznu "hormonaslnu sliku" pa bi onda lecenje moglo otici u pogresnom smeru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: