Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: pomoc
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 12:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 12:28 pm
Postovi: 3
Da li neko zna jel moguce i da lije preporucljivo vaditi stitnu zlezdu u fazi hipo tacnije hasimoto je dijagnoza.Ja imam probleme jer mi je kompletan metabolizam poremecen i stalno se javljaju novi problemi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 10:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Čitajući ovaj forum stekla sam utisak da se bolje osećaju oni koji nemaju štitnu žlezdu, nego mi koji je imamo sa poremećenom funkcijom. I ja imam hipotireozu ili hašimoto (endokrinolog mi je rekao da je to jedno te isto) i još gomilu zdravstvenih problema. Dakle, lek nije dovoljan da bismo se dobro osećali. Ako pregledaš Internet videćeš da i u svetu ljude sa hipotireozom muče isti problemi kao i nas. Pretpostavljam da za vađenje štitne žlezde treba imati dobar razlog, da to nije baš jednostavno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Terapija
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 12:28 pm
Postovi: 3
Bolujem od hipotireoze-hasimoto i pijem standardnu terapiju svako jutro-eutirox.Medjutim od pre mesec dana dosla sam do biljne terapije iz Rusije koju koristim i sada.Preparati su razliciti i imaju svoj redosled primene.Ja sam trenutno kod drugog pakovanja i mnogo se bolje osecam.Preparati poticu iz Ruske oblasti "Altaja" napomena je da ovi preparati lece i sve propratne bolesti koje su izazvane hipotireozom i lecenje traje duzi period.Ja sam na pocetku svega toga ali sam veoma zadovoljna.Preporucila bih ga svima pogotovo sto mogu da se uzimaju uz redovnu terapiju i iskljucivo su na biljnoj bazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 26, 2008 2:41 pm
Postovi: 2
Lokacija: rusija
Pozdrav svima! Ja sam upravo pronasla ovaj forum, posto kao i svi vi imam problem sa stitnom zlezdom. Pre 2 godine sam osetila posle velikog stresa neke smetnje pri gutanju, uradila UZ i pronadjen je cvoric, minimalnih dimenzija. Hormon T3 je bio malo snizen, dr nije preporucila lekove, dijagnoza je bila upala stitnjace. Prosle godine uzasni simtomi, lupanje srca u snu, drhtanje, napadi panike, preznojavanje, izostanak menstruacije... Ni jedan lekar nije pronasao nista zabrinjavajuce, endokrinolog uradila UZ, ista situacija kao i prvi put, hormoni odlicni. Zakljucak je bio da sam anksiozna i depresivna, a ja duboko u sebi znam da to veze s mozgom nema! Simptomi se povukli opet na nekih pola godine i skoro su opet pocele tahikardije u snu, izostanci menstruacija, opstipacije, nervoza, slaba koncentracija. Opet UZ u redu, hormoni
T3 0,4 (O,6-1,85)
T4 102,9 (54-156)
TSH 0,47 (0,23-3,4)
(antitela u redu)
Opet mi dr rekla da je sigurno prolazna upala i da sacekamo mesec dana pa da proverimo opet. Kao stitna mi je slaba tacka i kad god dozivim neki stres i sl. meni se to odrazi na njoj ali prodje. Ja ne znam jel neko imao slican problem i da li je jos nekom dr ovako nesto posavetovao? Napominjem da sam u Rusiji, mozda se i tu njihova misljenja razilaze sa misljenjima nasih dr, kao sto sam primetila u jos nekim slucajevima.
MAJJA 011, molim te objasni mi o kakvim se preparatima sa Altaja radi, posto sam u Rusiji i smatram da bih lako mogla da dodjem do njih. Ja znam samo za Altajskoe mumijo, smola sa Altaja, koja leci mnoga oboljenja. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 26, 2008 2:41 pm
Postovi: 2
Lokacija: rusija
PARDON, majaa011


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 1:03 pm
Postovi: 93
Moja mama ima hipotiroizam+hashimoto sindrom.Vec par meseci pije euthyrox .Prva 3meseca je pila 25ug pa sada pije ujutru ,pola sata pre dorucka 50ug.I dalje oseca zatezanje u grlu,gusi je,dali joj mozda ne odgovora lek,koju alternativu predlazete?Jedino da promeni lekara.Na ultra zvuku je malcice uvecana,nema cvorice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 17, 2008 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 5:40 pm
Postovi: 3
@majaa011
Mene zanima ta terapija biljem iz Rusije.Nadam se da ćeš nam to malo bolje objasniti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
@ issis

Terapija se povecava u skladu sa potrebama organizma i hormonskim statusom. Ako su nalazi TSH, T3, T4, uredni nema potrebe da se terapija menja. Moj endokrinolog mi je ponekad menjao lek. Odnosno pila sam samo lekove razlicitih proizvodjaca. Pa izmedju ostalog vobenol, tivoral, i jos jedan cijeg naziva ne mogu da se setim. On kaze da mi prosto mozda nije odgovarala neka komponenta leka. Sada, a vec duzi period pijem eutirox. Ti simptomi ne moraju da budu uslovljeni terapijom, bolescu. Prosto u nekim stresnim momentima mozemo da ih osetimo. Ipak, najbolje je pitati lekara, ili ga cak promeniti ako je to potrebno.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: antitela visoka
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 6:56 pm
Postovi: 13
Lokacija: beograd
meni su antitela visoka iznose 613, a tsh 4.7. ostalo u redu. doktor mi nije dao nikakvu terapiju. moze li nekako ishranom da se utice da se ne dobije hipotireoditis, jer doktor mi kaze da ide ka tome. za 3 meseca ponovo da vadim nalaze.veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 6:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 03, 2007 7:07 pm
Postovi: 39
Molila bih nekoga za savet ili strucnu pomoc.
Imam 37. godina. 1997. dijagnostikovana mi je HIPERrtireoza. Terapija je najpre bila Favistan, a zatim zbog planiranja trudnoce Propriltiuracil. Od sredine 2004. godine ne koristim nikakvu terapiju I bolest je u remisiji.
Medjutim, sada se desava nesto cudno. Tokom februara meseca vadila sam hormone, gde su T3, T4 u normalnim vrednostima, a TSH je 7.97, zatim u aprilu ponavljam analize gde su T3 i T4, kao I TSH (2.37) u normali, I na kraju, sada u novembru ponovo radim analize gde su T3 I T4 uredni, a TSH je 6.10, dakle povisen.
Inteseruje me sta sad ovi rezltati znace, da sam usla u HIPOtireozu I da li mi je za ovo potrebna neka terapija? Inace, informacija mi je bitna zbog vantelesne za koju se pripremam, pa samim tim I posledica koje ove promene mogu da izazovu u samom postupku.
Generalno stoje simptomi, umora I dobijanje na kilaze. Ali ja sam inace I malokrvna, tako da je diskutabilno odakle potice umor, a I dobijanje na kilazi sam pripisala ostavljanu cigareta, a s druge strane i genetski sam krupna osoba. . Osim ovih simptoma, ne osecam vise nista. Inace imam uredne cikluse I do sada su svi pregledi UZ ukazivali na postojanje ovulacije. I na kraju, shodno sklonosti ka stresu I hipersenzibilnosti nekako mi je logicnije da sam u HIPER nego u HIPOtireozi.
Stoga, moje poslednje pitanje se odnosi, da li TSH moze da skoci ukoliko je vadjenje analize usledilo dan-dva nakon nekog prozivljenog stresa?


Molila bih za odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 03, 2007 7:07 pm
Postovi: 39
Samo malo da podignem temu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:42 pm
Postovi: 25
Lokacija: novi sad
Astra je napisao:
Samo malo da podignem temu :D


Mene je takodje oduvek zanimalo, to koliko je povezan stres sa porastom TSH. Iz licnog privera sam se uverila u to. Iako imam Hashimoto tireoiditis, gde se i mogu ocekivati variranje vrednosti hormona. Elem, nakon jedne stresne situacije moj TSH je bio 22! Bez obzira na to sto sam uzimala odgovarajucu terapiju. Jos jednom se to desilo, jer sam obracala paznju u periodima kada sam vadila krv. Druga stvar, kao sto i sama znas stres sam po sebi ne donosi nista dobro, i samo moze da pogorsa vec postojece lose stanje. Negde sam citala da je Vladeta Jerotic pisao o tome, ali je neki rogobatan naziv, pa ako nadjes, super. Druga stvar, je da ne treba mi ovde da diskutujemo o tome, da li su simptomi od, anemije ili neceg drugog. Jel' da? :D Nego, sto pre kod lekara!!! :) Sto se sklonosti ka stresu tice, eee. To je vec druga prica. Ja imam hipotireozu, pa sam preosetljiva. Eto. Javi kako se situacija odvija. Sve najbolje.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 12:13 am
Postovi: 14
Lokacija: BG
Evo i ja da se javim sa slicnim problemom.
Imam 51 godinu, kontrolom nalaza utvrdjeno je da mi je TSH <0.15, T4 je 132 i TPO je 6995. Zanima me sta znaci sto je TPO drasticno uvecan (cak 100 puta)? Povremeno osecam stezanje u levom delu vrata. Molim za brz odgovor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 7:41 pm
Postovi: 5
Lokacija: novi sad
Molila bih doktora,endokrinologa da mi da savet vezan za povisen TSH koji je 7,24 T3 je 1,6 a T4 je 88 odredjen datuma 24.10.2008.....
Endokrinolog mi je prepisala Euthyrox od 50mcg,koji pijem vec 13 dana(pocetak 21.11.2008.)
U medjuvremenu su mi stigli nalazi S-ANTI-TG:759,6 IU/ml i S-ANTI-TPO: 108,5 IU/ml....
Molim Vas da mi kazete,da li je taj nalaz alarmantan,jer tek 20.januara idem opet na pregled kod doktorke?! Uplasena sam!
Prilikom odredjivanja terapije Euthyrox NAPOMINJEM nije mi radjen ni ultra zvuk niti ponovno odredjivanje TSH!!
Napominjem takodje,da sam prve simptome zamaranja,bolova u celom telu osetila jos sredinom decembra 2007.god.a da smo tek krajem oktobra ove godine otkrili da je u pitanju Stitna Zlezda.
Molim Vas da mi hitno kazete sta predstavlja taj poviseni S-ANTI i da li je alarmantno? Nestrpljiva i uplasena,HVALA
_________________

_________________
nestrpljiva i znatizeljna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 9:54 pm
Postovi: 3
Anemicna sam od malena, a majka i tetka imaju poremecaje stitne zlezde.
U pubertetu sam lecila depresiju jer sam cesto bila pod stresom, i to sam izlecila, ali godinama sam jako osetljiva na hladnocu, cesto umorna i slaba, sa losom cirkulacijom, lenja itd.
Uspesno sam zavrsila tezak fakultet, sad sam i na magistarskim studijama.
Pisem ovo da biste imali uvid u situaciju i odgovorili mi na pitanja koja me jako plase i brinu.
Pre godinu dana sam izasla iz duge veze , takoreci braka, na ruzan nacin. Abortusom.
Od tada sam jos umornija i pasivnija.
Naglo sam se ugojila i isla na sva moguca ispitivanja, kao i kod psihijatra i na svim poljima je sve ok osim sto su mi nasli subklinicku hipotireozu, ali mi nisu dali lek dok Tsh nije skocio na 7.
Sada vec tri meseca pijem eutiroks 25.
Opada mi kosa , gojim se, lenja sam, pospana i cesto mi je hladno.
Moj psihijatar i dalje tvrdi da to ima veze samo sa hipotireozom i da nije depresija.
Moje pitanja su sledeca.
1.Da li mi mogu pomoci vezbe kao sto je aerobik, joga, trcanje, pilates, plivanje i slicno.
2. Da li je uzrok moje subklinicke hipotireoze u tome sto sam nakon raskida veze i abortusa godinu dana jako patila i lose spavala i lose se hranila? Plus sam imala jako velik istres na poslu.
3. da li ovaj poremecaj moze da se ublazi ili izleci pored lekova, ishranom, cajevima, vezbama, zdravim nacinom zivota?
4. da li se ikada moze izleciti?
5. da li moze biti znak ili simptom neke bolesti mozga? to me jako plasi... npr da cu postati dementna.. jer dosta sam izgubljena , a to mi tesko pada jer je priroda mog posla takva da zahteva brzo reagovanja, misljenje i pricu
6. kako da se upustim u bilo kakvu novu vezu sa bilo kim kad se osecam manje vrednom ovako iznenada ugojena, slabe koncentracije, zimogrozljiva, nervozna, pospana i pasivna?
Ima li ikakvog izlaza iz ove situacije
7. Postoji li neko savetovlaiste ili neki sajt gde se mogu naci ljudi koji su prosli kroz ovo.. ili nekgd egde poznate licnosti sa hipotireozom govore o tome?
8. Da li je subklinicka hipotireoza opasna, moze li se sa tim normalno ziveti, vezbati itd?
9. Da li postoji ishrana koja je dobra za subklinicku hipotireozu?
10. Da li cu ikada prestati da se gojim? :D

Znam da sam smorila sa gomilom pitanja, ali mlada sam, imam 30 godina i sad kad treba da mislim na posao, ljubav i dete, ja spavam, nemam koncentraciju , umorna sam toliko da ne mogu sudje da operem nakon rucka... oticem.. ko ce ovakvu da me zeli za devojku a kamo li zenu... kako ovo utice na trudnocu i porodjaj?

Unapred hvala :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: