Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: s.zlezda
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 12:35 am
Postovi: 21
Lokacija: Nis
u porodici imam poremecaj funkcije stitaste zlezde. majka od 20. godine uzima lekove. moji rezultati su sada pokazali da je zlezda porasla , jedan rezanj je 19x16 drugi, levi 17x15mm. pre dve godine dimenzije su bile desni rezanj 14x15, levi 15x16mm.za dva dana idem kod endokrinologa i ocekujem da cu raditi analizu hormona. da li to znaci da je u pitanju poremecaj funkcije stitaste zlezde? pozdrav

_________________
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 5:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Verovatno je u pitanju smanjena fukcija, tada se tiroida povecava. Moze da se lako nadomesti hormonima, samo treba naci pravu meru i vrstu hormona pa postoji period eksperimentisanja dok se ne utvrdi prava terapija ali je posle ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 1:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:07 am
Postovi: 1
molim za pomoc,
moj otac je danas dobio rezultate stitne zlezde,koju je sasvim slucajno prekontrolisao jer vise nisu znali sta mu je,inace 1953 godiste je,i vec smo zakazali pregled kod endokrinologa;ali pregled je za nedelju dana tek i neizvesnost me ubija,jer su rezultati dramaticni
ft4 0.3;TSH100
Objektivno vec duze vreme mu je vrlo loše,znacajan pad koncentracije i pamcenja,plasili smo se da nije Alcahjmer ili nesto tog tipa.Trnu mu i ruke,suva mu je koza,depresivan je
Da li neko ima iskustva sa ovakvim rezultatima,citala sam i o toj komi.
Plasim se,inace nas je troje dece a mamu smo izgubili pre cetiri godine od raka,tako da sama pomisao na lekare i lekove mi je mucna,a i tatino stanje smo pripisivali tugovanju,tako da su simptomi dugo bili maskirani.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 4:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Vrlo je moguće da mu se ovaj poremećaj javio usled tugovanja (od stresa obično strada štitna). Prelistaj teme (bilo je i o tome reči), da ja sada ne bih lupila nešto, jer mi je mozak "na izdisaju" :lol: a sigurna sam da će ti neko napisati pravi odgovor.

Pozz i sve najbolje, majja :wink:


P.S. I trudi se da se i ti što manje sekiraš (koliko god je moguće), jer niko od nas nije imun na stres. Tako je i meni otišla štitna....... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 12:35 am
Postovi: 21
Lokacija: Nis
prvo hvala na odgovoru! :D zanima me koji su simptomi poremecaja rada stitaste zlezde? na sta treba obratiti paznju? da li je to individualno ili su simptomi uvek isti? jako me zanima :roll:

_________________
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 6:51 pm
Postovi: 10
dusa je napisao:
prvo hvala na odgovoru! :D zanima me koji su simptomi poremecaja rada stitaste zlezde? na sta treba obratiti paznju? da li je to individualno ili su simptomi uvek isti? jako me zanima :roll:


Vidi, imas slučaj povećanog i smanjenog rada štitne žlijezde. Nisi napisala kakav je slučaj kod tebe?!
Budući da ja ja imam hipotireozu-smanjen rad štitne žlijezde, simptomi su slijedeći:
- brže umaranje nego obično
- otežano disanje uslijed umora
- povećanje tjelesne težine
- povremeno ubrzano lupanje srca
- povećano znojenje
- nervoza
- škakljanje u grlu i uslijed toga kašljanje

Pravilnom terapijom se štitna žlijezda dovodi u stanje normalnog rada, a time i prestankom simptoma.




Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 12:35 am
Postovi: 21
Lokacija: Nis
Prepoznajem neke simptome kod sebe. Nisam napisala dijagnozu zato sto jos cekam rezultate analize hormona. Po velicini i simptomima doktorka nije mogla da utvrdi nista, to sigurno vec znas, ali ce analize pokazati. Videvsi da se to ne moze utvrditi kroz razgovor sa pacijentom volela sam cuti druga iskustva. Bas se nadam da ce hormoni biti ok. Ali ubrzan rad srca, znojenje, nervoza i umor ni zbog cega su stvari koje me redovno prate i bas mi otezavaju normalan zivot i rad. Zbog lupanja srca uzimam propranolol i onda lepo funkcionise. Mozda nisam kazala imam 32 godine. Svakako je svaka razmena informacija dobrodosla i korisna. Pozdrav

_________________
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 6:51 pm
Postovi: 10
dusa je napisao:
Zbog lupanja srca uzimam propranolol i onda lepo funkcionise.


Ne znam dali na svoju ruku uzimaš te tbl. ili ti je dr. propisao..Jer lupanje srca kao poslijedica poremećaja štitnjače ne trebaš liječiti ničim drugim već lijekovima koje ti dr. preporuči za štitnjaču (jer ona sve to uzrokuje).
Najbolje sačekaj nalaze hormona i nek ti dr. vidi vrijednosti.
U svakom slučaju, ništa strašno i da bude povećan i smanjen rad štitnjače. Sve se to da sanirat. :wink:
Pozz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 08, 2008 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 12:35 am
Postovi: 21
Lokacija: Nis
Propranolol mi je lekar propisao. Nikako nista ne uzimam sama. Za dva dana stizu analize hormona pa cemo videti. Mnogo hvala na odgovoru. Pozdravcic :wink:

_________________
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2008 10:55 pm
Postovi: 2
Zdravo svima, pre nekih godinu dana me je doktorica poslala da proverim hormone stitne zlezde, i tada mi je TSH bio povisen, a T3 I T4 su mi bili na donjoj granici. Posto sam student, poslali su me u studentsku polikliniku sa tim rezultatima, ali tamo se doktori nisu bas zanimali nesto posebno za to. Relativno skoro sam na svoju ruku isla ponovo da vadim krv i rezultati su gori, tj. TSH je jos veci nego onda, a T3 i T4 su manji, ali jos uvek u granicama normale. Procitala sam na ovom forumu simptome, i vecinu imam, vrlo cesto sam troma i spava mi se, popnem se na prvi sprat i zadisem se, a da ne govorim da sam se za mesec dana ugojila vise od 5 kg, a nisam jela nista vise nego obicno. Da li neko moze da mi kaze da li je ovo hipotireoza ili sam se ja utripovala. :-( Pocela sam da se brinem.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 12:35 am
Postovi: 21
Lokacija: Nis
stigli su mi rezultati. ft4 12,0 ft3 5,8 tg 0,90 i tg at 1: 1212,0 i kod ovog poslednjeg pise POZITIVNA. Tsh nije uradjen. i jos nesto fsh 4,6 lh 17,0 i prolaktin 430,0. Jos nisam odnela rezultate doktoru. Vidim da ima problema. Sta to znaci? Da li je to hipotireoza?

_________________
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 12:35 am
Postovi: 21
Lokacija: Nis
studentice, ako su hormoni losi lekar je morao da reaguje. bas mi je to neverovatno. posavetuj se sa jos nekim lekarom. ipak nekada nije lose cuti vise misljenja, zato i postoje ovakvi forumi :lol: ali nemoguce je sa losim rezultatima ne reagovati. pozdrav

_________________
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 6:51 pm
Postovi: 10
Ne bih da govorim o rezultatima i vrijednostima jer se baš ne razumijem. Ima tu dosta nekih kombinacija, te ovo nisko, te ovo visoko...pa antitijela..itd..Svaki nalaz je za sebe. Najbolje da to doktor vidi i uspostavi dijagnozu.

@Visnja, mijenjaj doktora, traži mišljenje drugoga obavezno! I nemaš se čega bojati. Sve se to da ''srediti''. :wink:

Javite rezultate!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 12:35 am
Postovi: 21
Lokacija: Nis
Evo me opet. Doktorka je videla rezultate. Znaci uvecana su antitela tj.
tg aot. Dr kaze da mi jos nece dati lekove dok se ponovo sve ne proveri za mesec dana. Znaci eho i krv. Za sada, kaze dr, da uzimam aspirin i da merim temperaturu u 18h. Ali moja mama , vec sam pisala o tome, taj problem ima 30 godina i nije se resilo aspirinom :) Eto tako...znaci slede analize , pa proveravanja... pa opet iznova... jeste imali takva iskustva i kako se to dalje odvijalo.

Visnja, obavezno trazi misljenje drugog lekara.

Finaly, sta kaze tvoje iskustvo?

_________________
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 7:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 7:32 pm
Postovi: 1
Pozdrav za sve! :)

Vec dve godine se lecihm od hipotireoze.
Moja doktorka koja me vodi i nije nesto specijalno rechita, tako da na svako moje pitanje jedva promrmlja po neku rech, a ona je inache nachelnica endokrinologije u KC i vazi za vrhunskog specijalistu, ali jako slabo komunicira sa pacijentima, u opste....
Volela bih da mi pomognete u nekim mojim nedoumicama.
Zanima me da li primenjujete neki specijalni rezim ishrane i da li je i koliko to bitno pacijentima sa nashom dijagnozom.
Ako neko ima neko pozitivno iskustvo sa nekom banjom, neka je predlozi.

Ko vas lechi i da li preporucujete nekog za vas dobrog endokrinologa?

Hvala u napred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: