Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hipotireoza i kontracepcija
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 11:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Molim vas da me posavetujete! Danas sam bila sa svim rezultatima kod interniste Tsh : 10,0 . Kod lekara sam krenula zbog sedimentacije koja je bila 38., Crp 30,5. Nikakvi bolovi. Imam i visok holesterol : 8,9 . Sutra pocinjem sa Eutirox od 50 mg. Kontrola za 8 nedelja. Pa cemo videti.... E sad, godinama pijem Legravan kontracepciju sa redovnim kontrolama. Sada ginekolog kaze da slobodno pijem i dalje sa ovakvim rezultatima. Sta mislite?! Imam 39 godina. Nisam gojazna ,165/ 55.
Da li je nekom bilo lose od Eutiroxa?
Hvala vam puno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipotireoza i kontracepcija
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 9:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Niko mi nije odgovorio pre 4 meseca, al ja cu ipak obnoviti moj naslov.
Posle dva meseca Letroxa od 50 mg , u januaru sam otisla na kontrolu. TSH se smanjio sa 10 na 7. 15, sedimentacija sa 30 na 17, holesterol i trigliceridi se smanjili. Doktorica mi je ipak povecala dozu na 0,75 Letroxa dnevno. U toku februara meseca imala sam nekoliko puta uzasnu slabost, lupanje srca, nisam mogla voziti bicikl ni setati se duze. Mislila sam da je mozda terapija jaka, da ne predjem slucajno u hipertireozu.Kad ono... Vadim krv 5 . marta, sok!!! TSH : 10, 25, sedimentacija : 31, holesterol ukupni : 7,73 trigliceridi : 3,02 HDL hol. : 1,10, LDL hol.: 5,26, NON HDL hol. : 6,63. Znaci katastrofa! Kako se to desilo? Kontracepciju pijem stalno, ginekolog mi je rekao da nije problem. Inace menstruacije su redovne ali traju jedan dan, jako malo krvi. STa da radim?
U petak mi je kontrola , ponovo cu i kod ginekologa.
Dal je ovo zacarani krug iz kojeg ne mozemo naci izlaz? Hipotireoza-holesterol-sedimentacija.....
Ne mogu da kazem da mi je lose. Uzasno sam nervozna . Zivim sama sa malim detetom,ne radim.
Molim Vas posavetujte me. Sta jesti, popiti? Al priznajem stvarno budem bolje kada ponekad popijem Bromazepan od 1,5mg.
Hvala Vam unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipotireoza i kontracepcija
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 11:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 2:51 pm
Postovi: 64
Ne znam koliko je tema aktuelna, samo sam zhelela da autorki prenesem svoje iskustvo, pa ako ga ikad prochita...

Ja sam pila Yasmin 4 meseca i zbog brojnih nuspojava sam odustala od njega (pre Yasmina pila sam i Diane 35, od njih mi je bilo josh gore). Uglavnom, kad sam se skinula s pilula, krenuli su uzhasni simptomi, shto sam ja pripisala chishcenju organizma od sintetichkih hormona, medjutim, kako nisu prestajali i kako sam se ja osecala sve gore i gore, otishla sam lekaru, dobila da, izmedju ostalog, proverim i hormone shtitnjache i imala sam shta da vidim - TSH 13.1!

Sad, lekari to ne dovode u vezu sa kontraceptivima, ali ja nikada pre toga nisam imala problema za shtitnom. 22 su mi godine i josh kad sam pochela da pijem Yasmin, imala sam uzhasnih problema sa disanjem, koji nikako nisu prolazili, i stalno sam se gojila, ali ni kad sam prestala da ga pijem, kg se nisu topili, shto me je i nagnalo da posumnjam na shtitnjachu.

Eto toliko. Samo sam zhelela da ti prenesem svoje iskustvo. Svaki lekar ce ti reci da kontracepcija ne mozhe da utiche na nivo TSH, ali ja sam ubedjena da nije tako, osetila sam na svojoj kozhi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipotireoza i kontracepcija
PostPoslato: Sub Apr 05, 2014 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2014 5:51 pm
Postovi: 2
meni je tsh 3.9 a ref,vr su 0do4, i tad sam imala pritisak visok cesto, i neuredne menstruacije. javila sam se endokrinologu i on mi prepise LOGEST pijem 3 kutije i tsh spane na 3,68 i tad je sve bilo ok dok mi nije prepisao jos 3 kutije logesta, ja ponovo odradim nalaze kad mi je tsh izmedju 7i8. ft3 i ft4 u redu...da napomenem da imam 23god, dr mi je trazio da uradim antitijela-nadam se da ce biti u redu :(...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipotireoza i kontracepcija
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2014 12:43 pm
Postovi: 22
www.kasfero.de (kopirani link) , specijalisti za prirodnu medicinu. Preparati: Prirodni stimulansi za pospesenje procesa samolecenja i regeneracije stitne zlezde u oblasti hiper i hipotireoidizma. Cisto prirodni proizvodi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: