Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Ako se ti do sad nisi predozirao sa 2 000 - 5 000 mg vitamina C dnevno onda neće niko, evo sad čitam na netu i na nekoliko sajtova piše da je preporučena dnevna doza vitamina C - 90mg! :o

A za ovo da svako treba da se informiše i uči u svakom slučaju si u pravu. Nisam pozvan da pričam o farmakomafiji i sl., naprosto moje poznavanje tih stvari je površno, ali lično jesam tip čoveka koji je skeptik, ni u šta ne verujem dok se iskustveno ne uverim, i naravno svako sam bira u šta će i kome da veruje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Већ се и не сећам колико година пијем по 2.000mg овог витамина Ц. Једно време сам пио Twinlab витамин Ц јер није било Натрола. Када се осетим килавим, навалим. Нажалост то није лек за све, али вреди.

Тенденција већ неколико година је да се смањују препоручуне дозе витамина и минерала да би се народ што више разбољевао. Сећам се када су о томе давно причали да ће се дешавати и ево - дешава се.

Иначе да ли знаш да витамин Ц није кисео?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Možda zaista smanjuju te ''preporučene dnevne doze'', ne odbacujem ništa. Zato je najbolje da svako sam utvrdi šta mu odgovara.

Nisam znao da vitamin C nije kiseo. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 10:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како ћеш да објасниш да у зеленој паприци има више витамина Ц него у поморанџи у којој опет има више витамина Ц него у лимуну? Само тако што ћеш закључити да витамин Ц није кисео.

Обична аскорбинска киселина се лако прави па су је прогласили витамином Ц. Дакле избегавај кисели "витамин" Ц.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Aha, na nekim sajtovima je pored vitamina C stajalo i askorbinska kiselina, iskreno nisam znao ni šta je to, dakle to nije isto što i pravi vitamin C, hvala na informaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Čet Mar 26, 2015 9:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нажалост 95% фармацеута и лекара ће ти рећи да витамин Ц јесте аскорбинска киселина (која је кисела). Међутим када их питаш да ти објасне како то да паприка није кисела а има више витамина Ц од лимуна, не знају ни да бекну.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sre Apr 15, 2015 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Danas sam podigao nalaze, nakon perioda od mesec dana na 2, 5mg tirozola dnevno. To je tek 1/8 one standardne tablete od 20mg, sve i da hoću manje da pijem ne mogu jer je gotovo nemoguće dalje prepoloviti tabletu. Evo rezultata:

ft3: 1, 75 nmol/L (normala: 0, 89 - 2, 44)
ft4: 99, 82 nmol/L (normala: 62, 70 - 150, 80)
tsh: 1, 92 mlU/L (normala: 0, 35 - 4, 94)
anti-tpo: 70, 20 lU/mL (normala: 0, 00 - 12, 00)

Dakle, ft3, ft4 i tsh su uspeli da se zadrže u normali iako sam uzimao svega 2, 5mg tirozola dnevno, što je u svakom slučaju ohrabrujuće.

Što se tiče anti-tpo, njih sam vadio prvi put nakon početka terapije (dakle, nakon 16 meseci), i kao što se gore vidi uvećana su, skoro 6x iznad gornje granice normale. No, pre 16 meseci su bila 382, 2, pa je valjda i to neki napredak.

Zanima me sledeće, unapred zahvaljujem na svakoj pomoći: da li je, ako na neku foru uspem da uvedem antitela u granice normale, to garant da će i štitna žlezda normalno da luči?

Ja nisam lekar i ne razumem kako stvari suštinski funkcionišu, ali se sećam da mi je lekarka još na početku terapije rekla nešto kao da žlezda pojačano luči jer je velika količina antitela koja ona tim pojačanim lučenjem pokušava da uništi. Po toj logici (a uopšte ne tvrdim da sam u pravu niti da znam o čemu tačno govorim, zato i pitam), onda kad antitela budu ok biće i lučenje hormona - ima li ovo kakve veze sa mozgom?

Unapred zahvaljujem na svakoj pomoći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Pet Apr 17, 2015 2:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 14, 2009 11:14 am
Postovi: 91
Lokacija: nis
L90, ista situacija i kod mene...vec 1,5god.sam na Eutyroxu, sada koristim dozu od 25 mikrograma i rezultati su sledeci:
Tsh 2,03 ref.vred.0,27-4,20
T3 1,18 ref.vred. 0,69-2,02
T4 10,5 ref.vred. 4,8-11,6
FT4 1,70 ref.vred.0,80-2,00
anti TPO 108,5 ref.vred. <34,0.
Samo bih napomenula da su pre terapije anti TPO bila 1500 i endokrinolog mi je objasnio da njih ne mogu oboriti, jer kad se jednom stvore ostaju do kraja zivota-moguce su blage oscilacije. I kako da shvatim ovaj pad?
Obavezno se javi, ako saznas nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
S obzirom na to da piješ eutiroks, pretpostavljam da boluješ od hipotireoze tj. od smanjenog lučenja štitne žlezde - što je iz nekoliko razloga manje loše nego da boluješ od povećanog lučenja, što je moj slučaj.

Pre svega, tvoj eutiroks je manje štetan lek nego moj tirozol, možeš manje-više bez većih problema da ga piješ i do kraja života ako treba, dok meni to uopšte ne bi bilo pametno. I tebi, kao i svima koji boluju od poremećenog rada neke od žlezda, a naročito hipotireoze, mogu da preporučim da počneš redovno da praktikuješ određene joga položaje. Konkretno, tebi trebaju sarvangasana i matsyasana, već posle nekoliko meseci redovnog praktikovanja napredak bi mogao biti značajan.

Što se tiče antitela, prema ono malo informacija koje sam dobio od ljudi koji se bolje razumeju u to od mene, ona mogu biti u vezi sa snagom imunog sistema. Što je imuni sistem jači, to će biti manje antitela. Ti si tabletama uspela da uvedeš hormone u granice normale i organizam je samom tom činjenicom postao jači (sigurno si primetila neku razliku u opštem stanju organizma pre i nakon što su hormoni ušli u granice normale, kod mene je ta razlika bila prilično velika i očigledna), pa je moguće da su se zbog toga i antitela smanjila. Dakle, potrebno je kompletan imuni sistem načiniti što jačim, i to zaista veoma podseća na holistički pristup lečenju na koji nailazimo u alternativnoj medicini. A jedna od metoda kojima možeš ojačati svoj imuni sistem jesu i joga položaji, ako te zanima, rado ti ću ti malo detaljnije pojasniti šta i kako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 6:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 14, 2009 11:14 am
Postovi: 91
Lokacija: nis
L90, da imam hipofunkciju stitne zlezde...a naravno da bih volela da saznam sve o jogi i dr.alternativnim metodama u lecenju poremecaja stitne zlezde...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Pon Apr 20, 2015 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
O alternativi nastavljamo preko pm-a, a evo nekih novih informacija u vezi antitela do kojih sam došao danas na kontroli:

moja lekarka kaže da su najvažnija antitela na hipofizu, dok joj anti-tpo (i još manje anti-tg) nisu toliko važna, anti-tpo jedino na početku terapije. Još kaže da se ta antitela menjaju iz dana u dan, i da te fluktuacije mogu biti veoma velike... Ali nije ništa rekla o tome kako se utiče na antitela, tj. na njihovo smanjenje. To, izgleda, ne zna niko. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Pon Apr 27, 2015 6:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Антитела се изгледа стварају због вирусне инфекције неког органа, а после нестанка инфекције због нечега настављају са уништавењем тог истог органа. Мислим да треба пробати са оним домаћим препаратом против вируса који стално спомињем. Да шкоди - не може.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sre Apr 29, 2015 3:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 14, 2009 11:14 am
Postovi: 91
Lokacija: nis
Aaaca, a koji je to preparat protiv virusa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hipertireoza i antitela
PostPoslato: Sre Apr 29, 2015 4:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Препарат се прави од белога лука и јаке комовице. Скокни до мог сајта www .aca .rs па онда у Савети, Здравље и прочитај под "И" - Имунитет.

Чисто информисаности ради, погледај шта сам писао у Ментал, Реакције под Кретенски осећај.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: