Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 11:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Ja mogu isto da kažem, osim što mi je potreban samo maaaali balans u terapiji.
Neverovatno koliki priliv energije osećam.
I kako sam ponovo lepo raspoložena!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 12:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
jako,ali jako mi je drago zbog vas dve,lepo je cuti da se sve sredilo...ma ja sam ok,za sada,ali i mene to ceka pa se malo opterecujem,doktori sa kojima sam pricao na KC kazu da ne brinem i da ce sve biti ok,ali nisu jos za operaciju,kazu praticemo...ja imam i Hasimoto i veliki cvor na zlezdi,za sada su mi svi rezultati dobri,ukljucujuci i punkciju,bio sam kod dva doktora na KC i i kod jednog na VMA,i svi su mi rekli isto...tipa-"da te ne stavljamo odmah pod noz,praticemo pa cemo videti kako se ponasa"...
generalno,meni hipotireoza ne gine jednog dana,samo je pitanje vremena....
zanima me koliko tom Hasimotu treba vremena da oslabi funkciju zlezde...? :)
eto,takva je situacija kod mene....
opet ponavljam,drago mi je sto se odlicno osecate,nije mala stvar izvaditi tako vaznu,ako ne i najvazniju zlezdu u organizmu....
sta da vam kazem ,ja sam jedan od onih 1-1000 muskaraca koji imaju ovaj problem,ali nekako sam navikao...:)
ceo svoj zivot sam sportista,ne pijem,ne pusim,zdravo se hranim i sada ovo,cirkus...:))))))
hvala vam na odgovorima...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 27, 2010 3:48 pm
Postovi: 14
Dakezio,
Hashimoto nije uopste rijetka bolest, pa ni kod muskaraca, samo sto se simptomi razvijaju sporo tako da se vecina pacjenata na njih navikne i nije ni svjesna da je to to. Prognoze kod ove bolesti su uglavnom (kod vecine) atrofija zlijezde,jer je to autoimuno oboljenje, a u vrlo malom procentu se zlejezda uvecava, nastaju cvorici koji su limfomatozni i mogu u krajnjem slucaju da izrode limfom, koji je onda prica za sebe. Iz tog razloga su meni izvadili stitnu. U svakom slucaju kod mene je sve proslo Ok, ali sam isto tako sigurna da sam otisla na neku drugu stranu, sve bi bilo drugacije. Vrlo je bitno, ako se odlucite za operaciju da to bude provjeren strucnjak.
Pozz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 1:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
znas sta me jos interesuje,na pocetku sam video da si i ti imala Hasimoto,da li si ga ti slucajno otkrila ili si se javila lekaru kada si vec primetila simptome tj.koliko je vremena proslo od dijagnoze Hasimota do prve terapije,okvirno...?
to se za strucnjake slazem,sestra mi radi na KC Beograd tako da cu se sigurno raspitati ko je najbolji :)
nadam se da me razumes sa ovim pitanjima,znam ja sta me ceka,ali prikupljam informacije... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 27, 2010 3:48 pm
Postovi: 14
Kod mene je prvo bila hiperdifuzna struma, a tek nakon par godina, punkcijom su mi dijagnostikovali Hashimoto. Istini za volju ja sam isla redovno na kontrole, ali od tada imam 30kg vise, mada sam se cijeli zivot bavila sportom. Jos cu ti reci da Hashimoto obozava zitarice i gluten, tako pokusaj da sto manje hljeba, zitarica i kupusa jedes. Ja sam isla kod Dr koja mi je uradila intoleranciju na hranu i sve mi to ispricala, obicno je to kod O krvne grupe, i kada sam sve to iskljucila iz ishrane preporodila sam se.
Uglavnom kod mene je Hashimoto dosao na velika vrata, svaki put kad sam bila pod stresom osjecala sam gusenje i knedlu u grlu, bila sam troma, umorna, anemicna,nizak tlak, bezvoljna, depresivna...
Sada sam kao nova, disem, vjezbam, anemija iscezla, tlak skolski,raspolozenje mi se popravilo, zivim punim plucima.... :D
P.S. Na KC najbolji medju najboljima je Dr Diklic...
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 12:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
pa ne znam sta da radim,nisam pametan,da li sam da inistiram na operaciji ili ne...hormonski status mi se jos nije promenio,ne znam ni sam koliko ce vremena proci dok se to ne desi...koliko si ti bila godina na susptituciji i kako si se osecala za to vreme?
ako sam te dobro razumeo,ti se sada bez stitne zlezde osecas savrseno,a pre operacije si imala dosta tegoba iako si i tada i sada na supstituciji hormona,zbog cega je to tako,ili gresim? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 4:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Štitna žlezda može da napravi haos u endokrinom sistemu.
Kada je nema, nema ni pritiska na okolne organe koji ona pravi. Nema ni povratne sprege u hipofizi zbog poremećaja TSH, a ako znamo da se u hipofizi luči i prolaktin i polni hormoni, možemo da ustanovimo da odatle potiče poremećaj nekih funkcija (npr. polne).
Supstitucijom Vi samo oralnim putem unosite količinu hormona koje bi Vaša žlezda izlučila pod normalnim okolnostima.
A što se tiče lekara, sva 4 na Kliničkom i 2 na Onkologiji su dobri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 6:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
hvala vam,divne ste....
ja znam da cu ici na operaciju,to je sigurno,samo pitanje je kada...iskreno,voleo bih da to ne bude pre 6m-godinu dana,moram da zavrsim postiplomske,voleo bih da mi hormoni miruju toliko vremena...e sada, ako mi kazu da moram ranije ja cu ici,jedno su zelje a drugo realnost...:)
koliko sam ja razumeo doktore,pustice me na miru dok su mi hormoni ok, i dok mi cvor miruje,cim tu pocne nesto da se menja odoh pod noz...:) da li ce to biti za mesec dana,godinu,5 godina ne znam....:)
treba da radim hormone i uz ovih dana pa cu videti da li je doslo do odstupanja....
a jel znas prezimena sve cetvorice sa KC?:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 10:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Apsolutno: prof. Ivan Paunović, načelnik Endokrine hirurgije (mene operisao)
Dr Aleksandar Diklić, Dr Vladan Živaljević, Dr Goran Zorić (ne dajte se zavarati njegovom mladošću, veoma stručan i sposoban).

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Ned Dec 12, 2010 5:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
Milanda,Vanjina mama,kako ste ?:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Sre Dec 15, 2010 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 27, 2010 3:48 pm
Postovi: 14
dakezio je napisao:
Milanda,Vanjina mama,kako ste ?:)

Hvala na pitanju Dakezio, ja sam dobro. Na zadnjoj kontroli mi je malo TSH bio povecan p asu mi pojacali hormone, sto je i normalno. Ja se i dalje osjecam odlicno sa povecanim prilivom energije, anemija je nestala, tahikardije takodje, holesterol se smanjuje, Dr mi kaze da cu za godinu dana biti kao nova..
Kako se ti osjecas, ima li promjena?
Pozz iz BL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Čet Dec 16, 2010 12:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
drago mi je zbog tebe,pregrmela si najgore,kada pogledam tvoj prvi post vidim koliko si bila zabrinuta...:)
kako sam ja? hvala na pitanju,uvek moze gore...:)
salu na stranu,idem 22.na vma,na scintografiju i tadu cu def.znati da li je operacija hitna,hina,hitna ili je samo hitna tj.da li cu moci da je uskladim sa privatnim obavezama,voleo bih jos par meseci,taman da zavrsim obaveze na faxu...ali,ako kazu da je hitno onda idem pod noz...
cinjenica je da cu morati na operaciju pocetkom ili sredinom sl.godine,pomirio sam se,nije da nisam zabrinut ,ali ,iz ove koze ne mogu, zar ne...?:)
imam taj cvor,ali imam i hasimoto u paketu pa ce zlezda cela napolje,nema svrhe odstranjivati samo rezanj na kom je cvor.
jos uvek nisam na terapiji,hormoni su mi odlicni....
brine me taj period nakon operacije,dok se ne postigne balans hormona,posle koliko se mogu vratiti redovnim aktivnostima,planovima....
eto....:))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Feb 22, 2011 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 27, 2010 3:48 pm
Postovi: 14
dekezio, kako si? kakva je situacija sada kod tebe, proslo je vremena od kako smo se zadnji put culi..
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Feb 22, 2011 11:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
e pozdrav,kako si ti,bas sam pre neki dan pomislio na tebe,kako se osecas i tako to...?:)
kod mene je sledece-bio sam na konsultacijama za operaciju,otisao sam kod jednog endohirurga po preporuci,on covek kaze da sam za operaciju,ali bi da mi izvadi samo polovinu gde se nalazi cvor a da druga preuzme funkciju,bez obzira sto imam hasimoto.Mene to malo buni jer ne znam sta ce mi ta bolesna polovina,bez obzira sto su mi hormoni trenutno ok,ona ca jednog dana toliko da oslabi da cu biti na supstituciji,samo je pitanje kad,tako da mi nije jasno zbog cega samo polovina napolje.Koliko sam zakljucio, po iskustvima, ljudi bez stitaste se mnogo bolje osecaju u ondosu na one sa stitastom koja ne radi kako treba,iako su i jedni i drugi na suptituciji,ili mozda gresim...taj enohirurg kaze da ostavim ovu drugu polovinu jer ce ona,po njegovoj proceni,raditi jos 5-10 god bez problema,dosta me je zbunio...ovih dana idem kod drugog endohirurga,u drugu ustanovu,da vidim sta mi on kaze pa cu se odluciti za jednog on njih dvojice...u svakom slucaju krajem sledeceg meseca,najkasnije pocetkom aprila cu na operaciju,to je def...iskreno,ne znam ni sam sta da radim,ne znam da li da insistiram da se izvadi cela,ne znam ni da li imam pravo na to,ne znam ni da li je to pravi potez,malo sam zbunjen,ali videcu sta mi taj drugi kaze...trenutno se dobro odecam,hormoni su stabilni....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 10:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
u medjuvremenu sam dosao do prof.Paunovica,on je operisao Vanjinu mamu, savetovao mi je totalnu ili skoro totalnu tiroidektomiju...i ja sam za tu varijantu,tako da cim resim ove formalnosti vezane za papirologiju idem da mi daju termin za operaciju...:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: