Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 9:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 27, 2010 3:48 pm
Postovi: 14
Anđela65 je napisao:
Ja se ne bih složila sa mišljenjem većine. Dobro razmislite o operaciji. Meni su prošle godine izvadili štitnu žlezdu i prilikom operacije pritisli paratireoidne žlezde i danas živim na kalcijumu. Dobro se informišite o svemu tome pre operacije, jer problemi koje danas imam su mnogo veći od onih ranijih. Imam 11 kg više, opada mi kosa mesecima, hormoni su mi u haosu. Po mom mišljenju, operacija štitne žlezde treba da vam bude krajnji izbor.


Andjela, gdje ste operisali stitnu zlijezdu, i koji je bio razlog operacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 4:50 pm
Postovi: 2
Anđela65 je napisao:
Ja se ne bih složila sa mišljenjem većine. Dobro razmislite o operaciji. Meni su prošle godine izvadili štitnu žlezdu i prilikom operacije pritisli paratireoidne žlezde i danas živim na kalcijumu. Dobro se informišite o svemu tome pre operacije, jer problemi koje danas imam su mnogo veći od onih ranijih. Imam 11 kg više, opada mi kosa mesecima, hormoni su mi u haosu. Po mom mišljenju, operacija štitne žlezde treba da vam bude krajnji izbor.


SLAZEM SE SA VAMA,imam 27 godina prije cetri mjeseca sam operisao stitnu u banja luci,ostale su mi paratiroidne zlijezede ok ali imam niz drugih tegoba i vec sam cetri mjeseca zljepljen za krevet,sad vec pomisljam da imam neku drugu bolest,ali mi doktori tvrde na menema,znaci problemi su mi sa vidom,upaljene su mi oci natecene ne vidim dobro. imam jake glavobolje. strasne vrtoglavice. tresem se bole noge,ne mogu da hodam,nemam ravnotezu tesko disem mnogo spavam . operacija je tesk.ne mozete gutati,imao sam laganu promjenu galasa,tresli su mi se misici trnule mi noge mada je sad to proslo,sad cekad da mi se vrati vid i da prestane da mi se vrti toliko ne funkcionisedm uopste,tsh mi je poslje operacije skocio naglo na 70 znamo da je normalno 3.sad mi je tsh normalan ali mi je t 4 skocio na 40 a normalno je do 22 pijem eutirox 1,25...tesko je tu terapiju dovesti u red mislim da ako netko ne mora da ne ide na operaciju osim ako nije hitno ako kod mene sto je bilo...zelim vam svima puno srece koji idete na operaciju jer ste uradili jedan vazan korak u svom zivotu koji vas pravi invalide do kraja zivota ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Sre Sep 08, 2010 11:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
zao mi je sto imas toliko problema,ali sredice se to jednom ,videces,cim ti pogode terapiju,dovedu hormone u normalu i kada se organizam navikne,neces imati ovakvih problema do kraja zivota,u to budi ubedjen,jbg,svaki organizam reaguje drugacije....a zbog cega si morao hitno na operaciju,koja ti je bila dijagnoza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Sep 14, 2010 11:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Milnada bi trebalo da je danas na operaciji!
Milslim na Vas, i javite se što pre!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Sep 14, 2010 12:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
bice to sve ok...:)
a kako je vama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Sep 14, 2010 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 13, 2010 2:49 pm
Postovi: 2
Pre dva meseca poceli su da mi oticu skocni zglobovi na nogama i da mi se pojavljuju otoci oko ociju nakon spavanja, konstantno imam podocnjake, brzo se umaram i srce mi ubrzano lupa. Vadila sam krv i ustanovili su da mi je TSH smanjen, tj, 0.100 a normalno je da bude od 0.34-5.60. Bila sam na ultrazvuku stitne i dijagnoza je Struma diffusa gl. thyreoid. (Thyreoiditis chr - Hashimoto in obs.)

TSH 0.100 (o.34-5.60)
Struma diffusa gl. thyreoid. (Thyreoiditis chr - Hashimoto in obs.)

Tek trebam da uradim T3,T4,Tg i TgAt.

Moze li neko da mi objasni sta ovo znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Sre Sep 15, 2010 1:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
@dakezio, hvala na pitanju, sve bolje. Posle prve kontrole su mi povećali dozu hormona, i bolje se osećam.

@ivanchica87, dijagnoza znači upalu štitne žezde (Thyreoiditis), obostrano uvećanu štitnu žlezdu (Struma diffusa) i hiperfunkciju. Sleduju Vam lekovi i/ili operacija. Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Čet Sep 16, 2010 2:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
@ vanjama mama,i mene to ceka kad tad,verovatno...u hipo cu upasti sigurno,imam hasimoto,ne znam samo odakle mi,niko ga u familiji nikada nije imao,mene uvek snadju stvari koje se mere u procentima...:) jos plus taj cvor,za sada miruje,punkcija je ok,hormoni takodje,ali sve ce se to promeniti jednog dana,velika je verovatnoca,da ne kazem sigurno...pa se pripremam lagano...:)
ali lepo je cuti da se nakon operacije stvari vracaju u normalu...jel imas neke tegobe koji ti bas uticu na kvalitet zivota ili je sve manje vise podnosljivo?:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Čet Sep 16, 2010 2:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
@ vanjama mama,i mene to ceka kad tad,verovatno...u hipo cu upasti sigurno,imam hasimoto,ne znam samo odakle mi,niko ga u familiji nikada nije imao,mene uvek snadju stvari koje se mere u procentima...:) jos plus taj cvor,za sada miruje,punkcija je ok,hormoni takodje,ali sve ce se to promeniti jednog dana,velika je verovatnoca,da ne kazem sigurno...pa se pripremam lagano...:)
ali lepo je cuti da se nakon operacije stvari vracaju u normalu...jel imas neke tegobe koji ti bas uticu na kvalitet zivota ili je sve manje vise podnosljivo?:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 2:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Sve je podnošljivo.
Otok lica je splasnuo, raspoloženje se popravilo, ožiljak bledi; sad još da se dovedem u red sa hormonima, pa da počnem da mršavim :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 27, 2010 3:04 pm
Postovi: 2
Nije mi bila namera da plašim korisnike foruma. Moje iskustvo sa operacijom nije bilo dobro, ali sada nije važno. Htela sam samo sve da upozorim da se dobro informišu .Operacija je daleko od bezazlene. Sada ne znam sta mi se dešava sa organizmom.Mislim da i nervno popuštam, jer kalcijum prenosi nervne impulse do mozga.Ha! A rekli su mi samo da se operišem i sve ce biti bolje_!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Pon Okt 18, 2010 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 27, 2010 3:48 pm
Postovi: 14
Vanjina mama je napisao:
Milnada bi trebalo da je danas na operaciji!
Milslim na Vas, i javite se što pre!

Hvala puno sto ste mislili na mene, moja operacija je bila 15.09. na klinickom centru Bgd (a inace sam iz BLuke), i uradio je Dr Diklic. Odmah poslije operacije sam se osjecala dobro, bolova je bilo samo prvih par dana, rez je 4 cm bez savova, tako da sada mjesec dana poslije, skoro da i zaboravim da sam izvadila stitnu. Sve u svemu ja se dobro osjecam, pocela sam raditi, redovno vjezbam, kg mi spadaju, i imam potpuno novu energiju na koju tek treba da se naviknem.Milsim da je jako bitno kome cete se dati u ruke da vas operise i sam pacjent mora da ima pozitivan stav o svemu inace sve moze proci i puno gore.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Pon Okt 18, 2010 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 27, 2010 3:48 pm
Postovi: 14
Anđela65 je napisao:
Nije mi bila namera da plašim korisnike foruma. Moje iskustvo sa operacijom nije bilo dobro, ali sada nije važno. Htela sam samo sve da upozorim da se dobro informišu .Operacija je daleko od bezazlene. Sada ne znam sta mi se dešava sa organizmom.Mislim da i nervno popuštam, jer kalcijum prenosi nervne impulse do mozga.Ha! A rekli su mi samo da se operišem i sve ce biti bolje_!

Draga Andjela, jako mi je zao sto ste tako prosli sa operacijom, nadam se da ce se vremenom sve normalizovati. Meni su na srecu glasne zice i paratireoidne ostale u savrsenoj funkciji, a vjerujte da sam se zbog toga najvise plasila.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 1:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 10:12 am
Postovi: 60
nema nikog da nam kaze kako tece oporavak posle operacije....?:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hashimoto - operacija stitne zlijezde
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 9:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 27, 2010 3:48 pm
Postovi: 14
dakezio je napisao:
nema nikog da nam kaze kako tece oporavak posle operacije....?:)))

Dakezio,
ja sam vec rekla da je moja operacija prosla super, a evo dva mjeseca poslije sam kao nova, cak nemam ni osjecaj da sam izvadila stitnu. Imam novu energiju, fizicki sam veoma aktivna, dobro se osjecam, hormoni su u normali, na kontrolama sam redovna i tu je sve u redu, osjecam ogromno olaksanje jer mogu da disem, nista me ne gusi. Ako te jos sta interesuje slobodno pitaj. Nadam se da si i ti dobro?
Pozz
milnada


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: