Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 66  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Jun 18, 2014 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 18, 2014 1:09 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,

hteo bih sa vama da podelim svoju pricu i da pitam za savet. Kao mali bolovao sam od ekcema i astme, te sam koristio terapije na bazi kortikostereoida. Da napomenem da danas imam 23 godine i za nepunih mesec dana punim 24. Lečio sam se 90tih, u vreme kada se sve i svašta od lekova davalo deci.

Negde u osmom razredu krenule su da mi rastu grudi, ali uz konsultacije sa lekarom savetovali su nas da sačekamo da prođe pubertet. U toku srednje škole i dalje roditelji su me tešili nije to ništa, neprimećuje se itd. Ne želim sad da pišem kakve sam psihološke probleme imao, dovoljno je reći da nikada nisam bio na moru sa društvo. Veoma vešto sam dugo krijo taj svoj problem ali negde u 21. godini sam naglo počeo da se gojim. Dijagnoza - insulinska rezistencija.

Dobio sam terapiju, redukovao ishranu vratio se na normalnu kilažu, pa se opet razočarao i vraćao kile. Sad sam se opet doveo u red sa kilažom. Iako sam vremenom delimično prihvatio grudi takve kakve jesu, mislim da je krajnje vreme da rešim taj problem. Endokrinolog u gradu gde sam studirao mi je pričao te ćemo rešiti operaciju, te ne može tako da sam se i tad veoma razočarao.

Molim Vas da ukoliko ovde ima ljudi sa iskustvom sličnim mojim podele sa mnom šta bi najbolje sada bilo uraditi. Želeo bih da ukoliko je to sada moguće sa mojim godinama to obavim o trošku osiguranja, ukoliko ne očigledno je da ću morati da se snađem za privatnog hirurga.

P.S. Bradavice me sve češće svrbe i jako su osetljive. Češanjem ih povređujem. Da li imate neki savet za ovaj problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Jun 20, 2014 8:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 11:20 pm
Postovi: 3
Anonymus procitaj moj post identicna je situacija samo sto sam ja bolovao od dosta teze bolesti i vec na kraju petog razreda su mi narasle grudi pa sam smrsao na kraju osmog pa su se smanjile...ja sam situaciju prihvatio imas dve opcije ili da prihvatis grudi ili operacija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Jul 02, 2014 3:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2014 3:36 am
Postovi: 1
eh ovako, citao sam vase komentare i odlucio se registrovati da vidim koji je problem sa mnom....sa 14,15 godina dok sam trenirao nogomet bio sam ravan k'o daska :D kasnije sam prestao poceo s teretanom 16,17,18 godina s prekidima i tad su mi pocela prsa rasti i narasle su malo doduse malo spusten donji dio prsa, nekako neproporcionalno ne znam kako da se izrazim...sa 19 i 20 odnosno kad sam krenuo na fax udebljao sam 20 kg i svjestan sam da imam sala (visok sam oko 177, tezina 80kg) pa mi nekako sad prsa izgledaju veliko....kad prodrmam grudi one se tresu kao puding :D sad ne znam dali je to samo lipomastija ili nesto drugo...muci me to sto je donji dio prsa spusten i bradavice kad je toplo izgledaju malo vece a kad je hladno izgledaju sasvim normalno...molim vas ima li neko nesto da mi kaze u vezi ovog...hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Jul 09, 2014 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 09, 2014 3:19 pm
Postovi: 1
Imam problem sa ginekomastijom ... I imam nekoliko pitanje za vas koji ste se vec operisali ...
U kojoj klinici ste radili operaciju , kako ste zadovoljni rezultatom posle ... Koje su najbolje privatne klineke za ovaj problem ? Moze odgovor i u PP ..
Hvala vam unapred :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Avg 03, 2014 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 11:20 pm
Postovi: 3
Meni su se grudi uvecale sa 12 kad sam se naglo ugojio zbog lekova...fora je sto sam isao sa 17 kod doktora jednog na institutu i kao nije za operaciju takav ti je grudni kos a fazon je ustvari da je on izbegavao operaciju zato sto sam bio bolestan i kao doddji za pet meseci na kraju nisam hteo ni da dodjem jer se vidi da nije hteo da me operise

onda sam sa 18 otisao kod jednog poznatog privatnog hirurga i krenuo je da opisuje kako se operise da bi na kraju na pomen moje mame da sam bio tesko bolestan promenio pricu i rekao kao sto ti to smeta to je salo kod svih gojaznih muskaraca i idi kod tog na Institut sto ja da ti uzimam kes...znaci i ovaj je izbegavao..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2014 12:43 pm
Postovi: 22
www.kasfero.de (kopirani link) , specijalisti za prirodnu medicinu. Preparati: Prirodni stimulansi za pospesenje procesa samolecenja i regeneracije stitne zlezde u oblasti hiper i hipotireoidizma. Cisto prirodni proizvodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Nov 11, 2014 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2014 1:13 am
Postovi: 35
Imam slican problem kao i vecina ovde. Mislim da je u pitanju ginekomastija, a vi mozete po slikama dati svoje misljenje. Naime problem je prvenstveno u bradavicama koje su na toplom rasirene(kao na slikama), a na hladnom skupljene i puno lepse. A ni same grudi nisu potpuno cvrste kako bi mogle biti. Imam 25 godina, 82-3kg i visok sam oko 185, tako da nisam nesto preterano gojazan. Ne znam sta mi je najpametnije da radim povodom toga? Video sam da ima neka operacija od 2000e ali mi je to jako skupo bar u ovom trenutku.

http://postimg.org/image/7ei1o4yp9/
http://postimg.org/image/xyamq9z8t/
http://postimg.org/image/y9s331fot/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Nov 20, 2014 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 20, 2014 5:02 pm
Postovi: 4
Najpametnije ti je da odes kod svog lekara opste prakse, izlozis mu problem i trazis uput za endokrinologa, on ce ti traziti sve potrebne nalaze i u zavisnosti od rezultata nalaza (krv, hormoni, ultrazvuk) uputiti te kod plasticnog hirurga koji ce odluciti da li ce te operisati. Znaci kreni sto pre, koliko sutra i resi se nepotrebne patnje, ako zaista zelis da to uradis, veruj mi, to je jedini nacin, od listanja foruma i trazenja resenja na netu nema leba... Ja sam isto to uradio i pre mesec i po sam operisan u drzavnoj bolnici potpuno besplatno, niko nije ni pomenuo bilo kakvo placanje. Samo napred i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Nov 23, 2014 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 13, 2014 10:13 am
Postovi: 19
Preporuka za dobrog plasticnog hirurga u Bg koji rijesava ovaj problem koji muci veliki broj muskaraca .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Nov 28, 2014 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2014 1:13 am
Postovi: 35
qwerty22 je napisao:
Najpametnije ti je da odes kod svog lekara opste prakse, izlozis mu problem i trazis uput za endokrinologa, on ce ti traziti sve potrebne nalaze i u zavisnosti od rezultata nalaza (krv, hormoni, ultrazvuk) uputiti te kod plasticnog hirurga koji ce odluciti da li ce te operisati. Znaci kreni sto pre, koliko sutra i resi se nepotrebne patnje, ako zaista zelis da to uradis, veruj mi, to je jedini nacin, od listanja foruma i trazenja resenja na netu nema leba... Ja sam isto to uradio i pre mesec i po sam operisan u drzavnoj bolnici potpuno besplatno, niko nije ni pomenuo bilo kakvo placanje. Samo napred i srecno!



Naravno, samo da resim neki problem oko overe zdravstvene knjizice. Mozes li mi reci koliko je u tvom slucaju trajala cela procedura?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sub Nov 29, 2014 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 20, 2014 5:02 pm
Postovi: 4
mozda oko dva - tri meseca sveukupno, od opste prakse do operacionog stola... sve zavisi od perioda zakazivanja, ja sam imao srecu da mi endokrinolog zakaze relativno brzo, da neke analize krvi takodje odradim sa naznakom "hitno", jer se i na to ceka dugo, ultrazvuk sam radio kod privatnika, a plasticar mi je zakazao za mesec dana... sve zavisi, ali prodje to ko dlanom o dlan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Jan 23, 2015 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2014 1:13 am
Postovi: 35
Krenuo sam u proceduru i bio na ultrazvuku, doktor mi je rekao da nemam ginekomastiju vec je u pitanju lipomastija. Tako je bilo i dok sam bio mrsaviji, tako da dijetom znam da necu resiti problem. Da li u drzavnoj ustanovi moze da se operise lipomastija ako ginekomastija nije prisutna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Feb 24, 2015 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2015 4:58 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima . Evo da i ja doprinesem ovoj temi. Imam 26 godina , ginekomastiju imam negde od 6 razreda osnovne skole. Klasicno uvecane bradavice , masno tkivo , za vreme tusiranja ili kupanja na bazenu/moru bradavice se najeze pa to izgleda ok. Inace visok sam 185cm , a tezak oko 80. Idem na trcanje , teretana po nekad , kuci vezbam uredno sklekovi i propadanja. Patio se kao i vecina ljudi sa ovim cudom , ali sam na bazen i plazu isao ( koristeci tehnike stipanja za bradavice ili ulaska u vodu 8) ).
Operisao sam se pre cetiri dana, na privatnoj klinici u Beogradu. Nalazi krvi uredni, EKG takodje , eho dojki pokazao da je zlezda prisutna samo u levoj dojci (koja je bila veca i spustenija) , dok su u desnoj bile nakupine masnog tkiva ali bez prisustva zlezdanog. U razgovoru sa doktorom utvrdili smo da je najbolje da operacija bude izvedena sistemom liposukcije , bez da se seku bradavice i narusava njihov prirodni izgled.Moram da napomen da sam i sam bio zbunjen jer kako ce se izvaditi zlezda , medjutim objasnjeno mi je da danas postoje aparati i tehnika koji usisavaju zlezdu kao i masno tkivo kroz mali otvor za liposukciju. Operacija je trajala oko 45 min sve proslo bez problema, na klinici malo spavao pojeo sendvic i supicu , posle 4 sata vec bio u svom krevetu kod kuce.Nista za bolove nisam koristio , znaci samo antibiotici. Jedini problem mi je predstavljao elasticni zavoj koji je bio bas jako stegnut pa od njega ne moze covek da proceni koliko moze da pomera ruke. Posle tri dana tj juce sam isao na prvi pregled. Ljudi moji kad nisam poceo da vristim od srece :lol: :D . Rezultati za treci dan od operacije perfektni, doktorka kaze da ce biti jos bolji jer treba vremena da se koza ponovo zalepi za tkivo. Prisutni podlivi i oticanje ali to je normalo i sada mazem gel za to. Elasticni zavoj cu nositi mesec dana ukupno , ali je on posle prvog pregleda stavljen dosta opustenije tako da ga sada i ne osecam. Inace na klinici gde sam operisan daju prednost elestacnom zavoju u odnosu na kompresivni steznik kazu da su postizali bolje rezultate, iz razloga sto je svako drugacije gradjen i cesto kompresivna odeca ne steze tamo gde treba, posle dva tri skidanja se rasteze , dok je sa zavojem drugacije sami mozete podesiti koliko da vas stegne , a i pacijenti sami uz pomoc jednog od ukucana nauce da ga stavljaju. Evo cetiri dana posle ja funkcionisem skroz normalno. Krecem se po gradu , setam , ne podizem teske stvari. Moj savet svima koji imaju ovo cudo da to sto pre otarasavaju i da ne gube vreme (ako je u pitanju drzavna ustanova onda bolje jos pre zapoceti proceduru zbog cekanja). Imam slike 4 dana posle operacije ali nemam pre operacije ,sreca imaju ih na klinici pa kada uzmem od njih postavicu da vidite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Mar 11, 2015 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 31, 2013 10:36 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima na formumu. Ja sam se, posle dugog premišljanja odlučio da idem na operaciju. Znam da će mnogi reći šta sam čekao do 27 godine, ali...
Pošto vidim da ovde ima ljudi koji su, nadam se, uspešno prošli kroz predoperacioni i operacioni proces, molio bih vas da mi pomognete sa izborom klinike (privatnik ili državna, vma, određeni doktor...). Takođe, vidim da neki pominju da je u državnim ustanovama operacija besplatna, mada ja nisam dobio takve informacije, pa me zanima nešto više i o tome, kao i o cenama kod privatnika (može i kao priv. poruka).
Svima koji su to već obavili i podelili iskustva sa nama, hvala puno. Svaka informacija i iskustvo, naročito ako je pozitivno puno znači. Još jednom hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sub Mar 21, 2015 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 3:20 pm
Postovi: 29
Gand je napisao:
Pozdrav svima na formumu. Ja sam se, posle dugog premišljanja odlučio da idem na operaciju. Znam da će mnogi reći šta sam čekao do 27 godine, ali...
Pošto vidim da ovde ima ljudi koji su, nadam se, uspešno prošli kroz predoperacioni i operacioni proces, molio bih vas da mi pomognete sa izborom klinike (privatnik ili državna, vma, određeni doktor...). Takođe, vidim da neki pominju da je u državnim ustanovama operacija besplatna, mada ja nisam dobio takve informacije, pa me zanima nešto više i o tome, kao i o cenama kod privatnika (može i kao priv. poruka).
Svima koji su to već obavili i podelili iskustva sa nama, hvala puno. Svaka informacija i iskustvo, naročito ako je pozitivno puno znači. Još jednom hvala unapred.


Колико сам сконтао у државним се плаћа,јер се то третира као естетска операција..Молим те, ако добијеш неки инфо о клиникама и ценама проследи и мени...хвала..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: