Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 66  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Jan 02, 2014 4:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 4:23 am
Postovi: 1
Zdravo
Imam 16 godina, od pocetka puberteta grudi su mi uvecane.Ranije sam bio buca,
da kazemo debeo i ovo leto sam smrsao 25kg ali grudi su iste.
Dosta sam citao
i mislim da imam ginekomastiju. Planiram da odem kod lekara i da se operisem,
jer mi uvecane grudi prave psihicki problem.
Da li neko moze da mi kaze opsirnije malo o ovome i da li posle operacije mogu
da se dogode neke komplikacije tipa raka dojke ili tako nesto.
Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Jan 06, 2014 6:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:08 am
Postovi: 15
Kruska212 je napisao:
Zdravo
Imam 16 godina, od pocetka puberteta grudi su mi uvecane.Ranije sam bio buca,
da kazemo debeo i ovo leto sam smrsao 25kg ali grudi su iste.
Dosta sam citao
i mislim da imam ginekomastiju. Planiram da odem kod lekara i da se operisem,
jer mi uvecane grudi prave psihicki problem.
Da li neko moze da mi kaze opsirnije malo o ovome i da li posle operacije mogu
da se dogode neke komplikacije tipa raka dojke ili tako nesto.
Unapred hvala.


Наравно да не...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Jan 06, 2014 6:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:08 am
Postovi: 15
Kruska212 je napisao:
Zdravo
Imam 16 godina, od pocetka puberteta grudi su mi uvecane.Ranije sam bio buca,
da kazemo debeo i ovo leto sam smrsao 25kg ali grudi su iste.
Dosta sam citao
i mislim da imam ginekomastiju. Planiram da odem kod lekara i da se operisem,
jer mi uvecane grudi prave psihicki problem.
Da li neko moze da mi kaze opsirnije malo o ovome i da li posle operacije mogu
da se dogode neke komplikacije tipa raka dojke ili tako nesto.
Unapred hvala.


Наравно да не...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Jan 23, 2014 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 11:25 pm
Postovi: 1
Cao svima...
U poslednjih par meseci sam dosta istrazivao na ovu temu jer sam konacno resio da odem na operaciju i ovaj forum mi je dosta pomogao, pa da podelim svoje iskustvo sa ginekomastijom. Kod mene se ginekomastija pojavila u pubertetu (kao kod vecine koji imaju ovaj problem),sredinom osnovne skole. U to vreme sam se ugojio i bio sam klasican debeljuca :-) Vec tada sam bio svestan tog problema i pocinjalo je sve vise i vise da mi smeta. Nosenje majica, odlazak sa drustvom na bazen, odlazak na more, sve te stvari su postale problem za mene. Zatim u srednjoj skoli sam poceo da treniram, izrastao sam prilicno pa cak su se i grudi smanjile, uvek je tu bilo to zlezdano tkivo ali sam tada toliko smrsao da bas i nije bilo toliko primetno.U tom periodu sam bas poceo da zivim punim plucima, devojke, bazen, more, mogao sam da nosim sta god sam hteo od garderobe a da me ne bude sramota mojih grudi jer tad se uopste nije primecivalo nista. I sve je bilo super dok nisam poceo da dobijam masu sa godinama, sto je moralo da se desi jer tada sam bio bas mrsav. Kako sam dobijao kilogram po kilogram tako se masno tkivo ponovo pocelo skupljati oko zlezdanog tkiva i grudi su ponovo dobijale taj nezgodan spicasti izgled. I opet polako se javlja ta psihicka blokada zbog fizickog izgleda. Sve ostalo je super, visok sam 180cm, tezak 80 kg ali grudi strce. Polako sam poceo i da mrzim leto i jedva sam cekao zimu da bih mogao na sebe da obucem sto vise slojeva odece i da problem bude neprimetan. Inace, drustveni zivot mi je odlican, nisam zbog svega ovoga postao pustinjak ali neke stvari jednostavno ne mogu da radim jer nemam tu sigurnost. Ono sto me je trgnulo i zbog cega sam odlucio da odem na operaciju, konacno, je to sto su zbog te nesigurnosti poceli i da se javljaju problemi sa devojkama. Nemam problem da nadjem devojku, ili neku kombinaciju, ali cim dodje do neke dublje intimnosti dolazi do te psihicke blokade zbog ginekomastije i ja se svesno udaljujem od tih devojaka i guram ih od sebe. I rekao sam VISE NE.
Sad ono o cemu se najvise prica, koji pregledi, cena, drzavna ili privatna klinika.
Ja sam izabrao VMA u Beogradu jer tu rade trenutno neki od najvecih strucnjaka plasticne hirurgije kod nas, i zbog toga sto rade sa vojskom, imali su dosta slucajeva ginekomstije kod mladih vojnika koje su resavali. Prvo sam otisao kod enokrinologa na pregled i doktorka je odmah zakljucila da je u pitanje ginekomastija,zatim sam otisao kod plasticnog hirurga i on je to isto konstatovao i rekao mi da dodjem za sedam dana sa rezultatima hormona i zakljuckom endokrinologa. Sve sam to uradio, rezultati normalni, endokrinolog preporucuje operaciju, plasticni hirurg zakazuje operaciju ali predhodno treba da uzmem uput kod svog lekara u domu zdravlja. Dakle, osiguranje pokriva sve troskove ako ste gradjanin tog mesta gde se radi operacija. Sada mi je 25 godina, sada vidim da sam ovo mogao dosta ranije da uradim (po prici plasticnog hirurga), ali kao sto kazu nikad nije kasno. Jedva cekam dan operacije i osecam da cu nakon svega toga biti kao ponovo rodjen, jer kod mnogih ljudi ovo predstavlja veliko psihicko opterecenje, onima koji su to prevazisli i zive normalno bez ikakvih nesigurnosti sa ginekomastijom SVAKA CAST.
Nadam se da vas ovo nije smorilo, i javicu se kada zavrsim sa operacijom i kada vidim prve rezultate da vam ispricam iskustva sa operacije.
Vidim da ovde ima postova jos iz 2006. godine, i bilo bi lepo kada bi ljudi koji su imali vec operaciju a pisali su na forumu pre operacije, da nam napisu kako su sada, jesu li zadovoljni sa rezultatima i slicno, jer svako iskustvo dosta znaci nekome ko ima ovaj problem i razmislja o operaciji. HVALA UNAPRED...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Jan 26, 2014 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 3:20 pm
Postovi: 29
Свака част за храброст!Само напред!Пиши како је све прошло.
МОЛБА:име доктора код којег си радио(у пп..)
Ја још немам храбрости то да урадим-катастрофа сам!
"osiguranje pokriva sve troskove ako ste gradjanin tog mesta gde se radi operacija"дакле за београђане је бесплатна операција гинекомастије 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Feb 03, 2014 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 1:06 pm
Postovi: 3
Mile,

Grudi su ti potpuno normalne. Muškarac mora da ima grudni mišić,da se grudi primećuju. Ipak,nešto bi moglo da se koriguje.To su bradavice. Imaš za nijansu veće bradavice,To jednostavno može da se reši operacijom u lokalnoj anesteziji.Ožiljak je praktično neprimetan.

Mr sc med dr Vesna Rakić
"RAKIĆ ESTETIC"

Ustanička 10/2,
11 000 Beograd,Srbija
e -mail: [email protected]
Tel: +381 (11) 2432 762
Mob:+381 (64) 1524 922
www.dr-rakic.rs

_________________
Mr sc med dr Vesna Rakić

"RAKIĆ ESTETIC"

Ustanička 10/2,
11 000 Beograd
e -mail: [email protected]
Tel: +381 (11) 2432 762
www.dr-rakic.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Feb 07, 2014 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 07, 2014 5:53 pm
Postovi: 1
pozz svima.kod mene je problem sto imam nabubrene bradavice. tj. kad je toplo bradavice nabubre a kad je hladno onda je s bradavicama sve super. (vise mi i sise al to nije tolki problem kao bradavice). ne boli me kad opipam nego kao da je samo salo (al nisam siguran). jel neko zna sta bi mozda trebo napraviti da budem siguran sta imam? bio sam kod doktora prije 4 god. i reko mi je da ce se to s vjezbanjem istopit. al zanima me i vase misljenje. dal ce me to prije proc ako radim vjezbe za prsa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Mar 12, 2014 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 12:46 am
Postovi: 5
miloskg12345 je napisao:
marko2 je napisao:
Hvala ti na odgovoru Miloše.
Šta si ti uradio? Ako se sećam čekao si da dodje zima pa da to uradiš? Jesi radio u kliničkom centru u Kragujevcu ili kod nekog privatnika? Koliko te je koštalo?


Операција би требала да буде после Нове године, радим у КЦ у Крагујевцу а осигурање не покрива операцију. Цена је код нас у Крагујевцу иста код приватника 1200 евра и у државној 120 000 динара, пошто се ради у тоталној анестезији некако имам више поверења у државну болницу, а могу и да останем дуже у болници ако се појаве неке компликације, док би код приватника отишао кући већ други дан са све дреновима.
Постојала би могућност да осигурање плати операцију, али да би то урадио треба ми налаз психијатријске комисије да сам због гинекомастије психички нестабилна особа. Мале су шансе да уопште прихвате да плате операцију, а то да "нисам нормалан" би ми ушло у здравствени картон, и можда би ми у будућности правило проблеме приликом запослења. Тако да је у мом случају ово што радим најбоља опција.
Код нас у Клиничком центру у Крагујевцу може да се ради и операција у локалној анестезији за 350 евра, али за њу ми је сам хирург рекао да "није пријатно" док се ради операција, пошто се ту и уклања ткиво а не само сало.


Hvala ti na odgovoru i izvini sto se ovako kasno javljam.
Ja ne mogu da verujem da su ti u Kliničkom centru u Kragujevcu tražili da platiš 120 000 operaciju iz svog džepa.
Pa ovde imamo nekoliko ljudi na forumu kojima je operacija radjena u Klinickom centru Srbije (Beograd) - Klinika za opekotine, plasticnu i rekonstruktivnu hirurgiju, i nisu platili ni dinara, sve je pokrilo osiguranje.
Stvarno ne razumem sto su u tvom slucaju izmislili, jer ti si osiguranik tog istog zdravstvenog osiguranja.
?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Mar 21, 2014 2:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:08 am
Postovi: 15
Da to je isto drzavno zdravstveno osiguranje, ni ja ne znam o cemu se radi. Jedino ako grad/okrug sam moze da odredi sta potpada pod zdravstveno osiguranje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Mar 23, 2014 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 1:50 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima.Novi sam na forumu, i napravio sam account samo da bih mogao da procitam neki savet i napisem svoj problem i pricu.
Imam 14 godina.Dakle idem u osnovnu skolu, treniram, ma sve je odlično.Od svoje pete godine mučim muke sa kilogramima.Bio sam baaaš mršav, i onda je došla mamina mama kod nas i čuvala me.Znate kakve su bake, dakle tad je počelo naglo gojenje i nije prestalo do skoro.Nije to meni nešto mnogo smetalo, iako se bavim sportom.I dalje sam bio među najbržima u odeljenju, okretan, ali je predstavljalo veliki psihički problem.Na more, bazene nisam pomišljao, ma mrzeo sam leto.Pre 4 meseca sam rekao NE, i pojačao treninge, sredio ishranu.Za 4 meseca sam skinuo 16kg.Kad sretnem nekoga na ulici koga dugo nisam video obično me pitaju da li sam bolestan i kako sam uspeo da se dovedem u red.Ostaje mi da skinem još par kg sala i planiram da još ozbiljnije krenem da treniram i da povećam mišićnu masu.Mislio sam da će mi se grudi smanjiti kad smršam ali to se jednostavno nije desilo.Sad je još veći problem, dakle vide se više nego ikad.Leto se bliži a jednostavno ne mogu da verujem u to da ću morati kroz to opet da prolazim.U sedmom razredu smo imali sistematski pregled i doktorka mi je dala neki uput(Mislim da je baš kod endokrinologa) i rekla da sumnja na ginekomastiju.Ja sam to dao roditeljima ali su oni tako lako odbacili i rekli da je meni to od rođenja(Naravno ne znaju kako mi je i nikada im nisam ispričao problem).Sada ne znam kome da se obratim i gde da opet nađem taj uput za tog doktora koji bi mogao da me pregleda.Pročitao sam u ovoj temi negde da su operacije 2-3k evra.Stvarno nisam siguran da mogu da izdvojim taj novac za operaciju.Dakle ne zarađujem, a moji nisu nešto imućni da mogu to da mi priušte.Iz Beograda sam i molim za neka uputstva - šta dalje, kome da se obratim od doktora, gde da se pregledam.Unapred zahvalan :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Mar 27, 2014 1:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:08 am
Postovi: 15
vukasin11 je napisao:
Pozdrav svima.Novi sam na forumu, i napravio sam account samo da bih mogao da procitam neki savet i napisem svoj problem i pricu.
Imam 14 godina.Dakle idem u osnovnu skolu, treniram, ma sve je odlično.Od svoje pete godine mučim muke sa kilogramima.Bio sam baaaš mršav, i onda je došla mamina mama kod nas i čuvala me.Znate kakve su bake, dakle tad je počelo naglo gojenje i nije prestalo do skoro.Nije to meni nešto mnogo smetalo, iako se bavim sportom.I dalje sam bio među najbržima u odeljenju, okretan, ali je predstavljalo veliki psihički problem.Na more, bazene nisam pomišljao, ma mrzeo sam leto.Pre 4 meseca sam rekao NE, i pojačao treninge, sredio ishranu.Za 4 meseca sam skinuo 16kg.Kad sretnem nekoga na ulici koga dugo nisam video obično me pitaju da li sam bolestan i kako sam uspeo da se dovedem u red.Ostaje mi da skinem još par kg sala i planiram da još ozbiljnije krenem da treniram i da povećam mišićnu masu.Mislio sam da će mi se grudi smanjiti kad smršam ali to se jednostavno nije desilo.Sad je još veći problem, dakle vide se više nego ikad.Leto se bliži a jednostavno ne mogu da verujem u to da ću morati kroz to opet da prolazim.U sedmom razredu smo imali sistematski pregled i doktorka mi je dala neki uput(Mislim da je baš kod endokrinologa) i rekla da sumnja na ginekomastiju.Ja sam to dao roditeljima ali su oni tako lako odbacili i rekli da je meni to od rođenja(Naravno ne znaju kako mi je i nikada im nisam ispričao problem).Sada ne znam kome da se obratim i gde da opet nađem taj uput za tog doktora koji bi mogao da me pregleda.Pročitao sam u ovoj temi negde da su operacije 2-3k evra.Stvarno nisam siguran da mogu da izdvojim taj novac za operaciju.Dakle ne zarađujem, a moji nisu nešto imućni da mogu to da mi priušte.Iz Beograda sam i molim za neka uputstva - šta dalje, kome da se obratim od doktora, gde da se pregledam.Unapred zahvalan :)


Узми здравствену књижицу и иди у школски диспанзер код свог доктора опште праксе, и реци им да сумњаш да имаш гинекомастију да се осећаш непријатно због тога. Докторка ће да ти да упут за ендокринолога, а код ендокринолога ћеш морати да закажеш да би дошао на преглед. У суштини преглед код ендокринолога ће да се састоји у томе што ће доктор да ти пипне брадавице, постави ти два три питања и рећи ће ти да се стање прати и да дођеш поново за 2 месеца. Вероватно ћеш исто морати да дајеш крв на анализу због хормона, јер су они углавном разлог за гинекомастију. У тим годинама понекад дође до стварања превише мушких хормона, и јетра да би постигла равнотежу у организму почиње да их претвара у женске, и тада почињу да ти расту "груди". Никакве вежбе ти ту неће помоћи, јер ако имаш гинекомастију то је у ствари ткиво као код женских груди, а не сало. То би било исто као када би жене које иду у теретану изгубиле своје груди са вежбањем. Једини начин да склониш гинекомастију је пластична операција, која кошта 1200 евра. Али нико неће хтети да ти ради операцију пре 18. године. Можеш и да се не оперишеш ако ти гинекомастија не смета. Гинекомастија ти неће представљати здравствени проблем, мада у каснијим годинама имаш једнаке шансе да добијеш рак дојке као било која жена. Такође ендокринолог ће ти вероватно рећи да ће гинекомастија да се сама повуче до твоје 15. године, када ти се рашири грудни кош, што је тотална глупост што ми је потврдио и пластични хирург, јер познајем неке људе који имају по 30. година и даље имају гинекомастију. У суштини гинекомастија више има психолошки него здравствени ефекат, знам о чему говорим јер сам добио гинекомастију у твојим годинама, и буквално ми је уништила цело детињство. Што се тиче твојих родитеља, разумем зашто су тако поступили. Њима је лакше да поцепају тај упут, и да се праве да се ништа није десило, неко да се суоче са једним јако озбиљним проблемом. Једино што могу да ти кажем је да се избориш за себе, ако те родитељи не схватају озбиљно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Apr 11, 2014 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 11:10 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima..
Operisao sam ovo pre 15 dana i imam problem sto mi je desna strana otecena a leva nije tako da mi je velik problem sto su razlicite strane i opet se primeti kad obucem majicu..Gde god sam pitao rekli su mi da ce se kao taj otok povuci posle nekog vremena a mene zanima jel mogu na neki nacin da ubrzam to tj sta mogu da uradim da mi splasne taj otok na desnoj posto mi bas pravi problem? hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Apr 14, 2014 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 11:20 pm
Postovi: 3
I ja imam problem sa pseudoginekomastijom tj.salom na grudima i uvecanim bradavicama jos od 12 godine. Do 12 je sve bilo ok i bio sam mrsav bez uvecanih grudi onda se nazalost dogodila bolest neka i naglo sam se ugojio i tad su se pojavile sise,sa 15 sam dosta smrsao ali nisu skroz nestale,ne znam ni sam sta da radim mozda sam i mogao sa 15 da operisem ali bilo je tad rano.

Sa 17 sam otisao kod jednog decijeg hirurga i kao nije za operaciju dodji za pet meseci radi vezbe,

onda sam sa skoro 18 otisao kod privatnog hirurga i rekao moze operacija liposukcije da bi mi na kraju rekao sto ti to smeta to je salo kao i kod svih debljih muskaraca ali stim da ja nisam debeo nego upravo suprotno mrsav i kao rekao je idi kod drzavnog sto da ti uzimam kes.

Na kraju svega sve mislim da su svi ti doktori ustvari izbegavali operaciju jer sam bio bolestan od leukemije teske bolesti,ne znam da li zato predstavljam rizicni grupu pacijenata jer mi je mozda slabiji imunittet

To sam posumnjao jer sam zvao jednu privatnu kliniku i rekla mi je ta na telefonu da doktor nece da operise osoboe koje su bile bolesne od leukemije zbog mog imuniteta iako sam zdrav i bolest je odavno prosla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Apr 15, 2014 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 12, 2014 6:46 pm
Postovi: 4
POZZ imam problem sa povecanim grudima 97 sam godiste imam problema sa kilazom visok 186 115kg nezz sta da radim dali je to od debljine ili je neki hoprmonski problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Jun 03, 2014 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 22, 2010 5:34 am
Postovi: 6
operacija na vma je besplatna uz overenu zdravstvenu knjizicu i uput, srecno svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: