Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 66  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Avg 23, 2013 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 28, 2011 12:20 am
Postovi: 2
S' obzirom da ovde ima ljudi iz Kragujevca, da li neko moze da navede privatnu ordinaciju u Kragujevcu gde je moguce postavljanje dijagnoze/operacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Avg 26, 2013 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 05, 2013 8:17 pm
Postovi: 2
Za privatnu ne znam, mada nisam ni trazio, a ako gledas cenu vise ti se isplati u KC, cena kod privatnika je negde od 1500e do 2000e
Jedino ako rade kvalitetnije, ali svi radi na isti nacin, tako da bih ti ja preporucio da ostavis 2000e u dzep, a da odes u KC i da zavrsis posao, i posle kupis auto od tih para sto si ostavio :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Sep 17, 2013 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 2:46 pm
Postovi: 2
Gospodo, danas sam, posle pet godina depresije sa ginekomastijom, posetio
Institut za majku i dete. Operacija mi je zakazana za nedelju dana. :D
Jedva čekam...primio me je dr Simić...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Sep 18, 2013 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 25
Sa srećom! Želim ti da se osobodiš tog tereta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Okt 31, 2013 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 12:46 am
Postovi: 5
Evo i mene:
posle gotovo 6 meseci, uradio sve rezultate: nema problema sa hormonima, endokrinolog kaže da je sve u redu, prisutna ginekomastija na ultra zvuku (dakle uvećano tkivo sa prisustvom i masnog tkiva). Odem ja lepo kod doktorke na Kliniku za opekotine plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju, i dotična doktorka mi kaže da oni nemaju toliko male kanile za operaciju i da mi predlaže da smršam još više. A ako mi baš smeta mnogo bi da potražim pomoć na nekoj "drugoj" klinici.
E sad nije rekla kojoj, ali to "drugoj" verovatno znači neka od privatnih klinika.

Što je najbolje u svemu: proverio sam na aliexpress.com: kanile svih mogućih prečnika od manjih do velikih su par evra po komadu (5,6 evra). S tim što ja kao fizičko lice nemam prava da ih naručim (proverio kod naše carine). To može da naruči samo domaća firma koja se bavi uvozom medicinske opreme i materijala.


I šta sad da radim?
2000 evra nemam za privatnu kliniku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Okt 31, 2013 2:49 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ne znam koliko imaš godina, ako si malđi od 18 probaj Tiršovu ili IMD, na klinici za plastičnu hirurgiju vidi sa još nekim doktorom... Sem toga vidi možda neko to radi na KBC Bežanijska Kosa od ekipe koja radi dojke u onkološkom smislu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Okt 31, 2013 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 12:46 am
Postovi: 5
Dejanbg je napisao:
Ne znam koliko imaš godina, ako si malđi od 18 probaj Tiršovu ili IMD, na klinici za plastičnu hirurgiju vidi sa još nekim doktorom... Sem toga vidi možda neko to radi na KBC Bežanijska Kosa od ekipe koja radi dojke u onkološkom smislu


Imam 25 godina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 1:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 7:17 pm
Postovi: 9
Pozdrav. Ovako citao sam dosta ovu temu i nasao sam dosta dobrih informacija ali mislim da nisam dobio resenje pa ajde da napisem moj problem mozda me neko da dobar savet. Izvinite na duzi text, ali objasnicu sve detaljno mozda se neko pronadje pa mi da precizno resenje.
Pre 3 meseca otprilike javio se bol u levoj bradavici. Samo na dodir, ovako me nije bolela. Cak mi ni odeca nije smetala, iskljucivo kad bas jako predjem rukom preko bradavice ona zaboli. Otisao sam kod lekara i dao mi je pancef(mislim da se tako zove), pio sam 5 dana i nije prosao bol, smorio sam se vise jer sam 5 puta isao na preglede i uvek glupi saveti, i kao proci ce samo od sebe.. , a u medjuvremenu je bradavice porasla, sto sam i sam mogao da pretpostavim..E posle mesec dana javila se mala kuglica ispod, poslao me je NAJZAD kod hirurga. Otisao tamo i cekao 3 sata u red, da bi me covek poslao na ultrazvuk(sto je cenim mogla i ona doktorka sa opste prakse da uradi..) ovde se naravno ceka i do 2 meseca da uradis ultrazvuk a ja sam se bas uplasio zbog one kuglice da nije nesto strasno pa sam otisao na privatnu kliniku i resio to odmah. Dobio sam rezultate i odmah pitao da li je "nesto opasno", zena mi je rekla da nema nikakvih mracnih senki i da je to neka vrsta zapaljenja od udarca ili sta god, ali da ne moze sigurno da mi kaze.. i sad trebam te rezultate da nosim opet kod lekara opste prakse, medjutim ja stvarno nemam puno vremena jer imam osecaj da ce opet da me salje negde a radim skoro po ceo dan i ne mogu vise da se setam u krug. Naravno da je zdravlje bitno ali cenim da ovi nemaju pojma, i najbolje bi moda bilo da odem kod privatnika ali ajde mozda neko ima bolji savet odnosno resenje.

U pitanju je znaci samo leva bradavice, grudi su mi normalne, msm misic je razvijen normalno, radim sklekove, zgibove, propadanja i to je ok. Ali bradavica je malo naduvena. Kada je hladno(pod tus) ona se skupi i vrati u normalu, ali posle par minuta eto je opet nazad. Estetski ne izgleda toliko ruzno, ali se plasim da se jos ne poveca? I ne daj boze da se prosiri na grudi, msm samo mi jos to fali.. Imam udubljene grudi(pilece) i sa tim se upravo borim, vezbam svakog dana i pokusavam da se ugojim, e sad koliko vidim ovo ce da me za*ebe da moram da ostanem mrsav da mi ta leva bradavica ne bi jos vise porasla..

Evo sa ultrazvuka rezultati:
http://postimg.org/image/oxfk2jwal/
http://postimg.org/image/qnyl41dtp/

ako moze neko sto pre da mi napise da li je ovo ta ginekomastija ili je ovo mozda od neke povrede pa mi je to upaljeno i trebam da pijem nesto da se spusti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 2:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Najbitnije nisi rekao - koliko imaš godina
Rekao si da radiš, tako da samo mogu da pretpostavim da nisi u pubertetu, ali...

Moguće je da se bradavica upali, često je uzrok udarac, ako si dobio neki u tom predelu moguće da je to, u tom slučaju bi pomogle hladne obloge, sem toga tebi treba endokrinolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 7:17 pm
Postovi: 9
Dejanbg je napisao:
Najbitnije nisi rekao - koliko imaš godina
Rekao si da radiš, tako da samo mogu da pretpostavim da nisi u pubertetu, ali...

Moguće je da se bradavica upali, često je uzrok udarac, ako si dobio neki u tom predelu moguće da je to, u tom slučaju bi pomogle hladne obloge, sem toga tebi treba endokrinolog.


Imam 20 godina.
Na jednoj od ovih slika pise moje godiste pa sam zato izostavio..
Ne mogu tacno da se setim da li sam se udario, msm bavim se rekreativno dosta i onda je vrlo moguce da je doslo do toga a da nisam ni primetio, ali mi je ova sa opste prakse 2 puta rekla da je to najverovatnije od nekog udarca i da moram da pijem lekove protiv upale, medjutim popio sam jednu kutiju tog pancefa i nije pomoglo.
U redu, nije problem, otisao bih ja, samo mi je potrebno da znam za sigurno, da me vise ne setkaju po klinikama, a do tada ako neko moze na osnovu ovih rezultata da mi kaze sta trebam da pijem na svoju ruku (ali bez posledica..) bio bih mu zahvalan.. a sto se tice obloga ovo je staro otprilike 3 meseca, nesto ne verujem da ce obloge sada pomoci :D.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Nov 22, 2013 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 12:46 am
Postovi: 5
Da li neko mozda zna koliko vremena odprilike protekne od konstatacije da imate ginekomastiju (dakle odradjenih svih pregleda kod endokrinologa) pa do samog dana operacije? Mislim na Kliniku za opekotine plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju.

Da li ti plasticni hirurzi mogu i po par meseci da recimo zakazu termin? Jel bilo nekih informacija o ovome na temi? Nisam uspeo da nadjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Dec 11, 2013 3:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:08 am
Postovi: 15
marko2 je napisao:
Da li neko mozda zna koliko vremena odprilike protekne od konstatacije da imate ginekomastiju (dakle odradjenih svih pregleda kod endokrinologa) pa do samog dana operacije? Mislim na Kliniku za opekotine plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju.

Da li ti plasticni hirurzi mogu i po par meseci da recimo zakazu termin? Jel bilo nekih informacija o ovome na temi? Nisam uspeo da nadjem.


Otprilike oko mesec dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Dec 17, 2013 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 12:46 am
Postovi: 5
Hvala ti na odgovoru Miloše.
Šta si ti uradio? Ako se sećam čekao si da dodje zima pa da to uradiš? Jesi radio u kliničkom centru u Kragujevcu ili kod nekog privatnika? Koliko te je koštalo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Dec 22, 2013 5:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:08 am
Postovi: 15
marko2 je napisao:
Hvala ti na odgovoru Miloše.
Šta si ti uradio? Ako se sećam čekao si da dodje zima pa da to uradiš? Jesi radio u kliničkom centru u Kragujevcu ili kod nekog privatnika? Koliko te je koštalo?


Операција би требала да буде после Нове године, радим у КЦ у Крагујевцу а осигурање не покрива операцију. Цена је код нас у Крагујевцу иста код приватника 1200 евра и у државној 120 000 динара, пошто се ради у тоталној анестезији некако имам више поверења у државну болницу, а могу и да останем дуже у болници ако се појаве неке компликације, док би код приватника отишао кући већ други дан са све дреновима.
Постојала би могућност да осигурање плати операцију, али да би то урадио треба ми налаз психијатријске комисије да сам због гинекомастије психички нестабилна особа. Мале су шансе да уопште прихвате да плате операцију, а то да "нисам нормалан" би ми ушло у здравствени картон, и можда би ми у будућности правило проблеме приликом запослења. Тако да је у мом случају ово што радим најбоља опција.
Код нас у Клиничком центру у Крагујевцу може да се ради и операција у локалној анестезији за 350 евра, али за њу ми је сам хирург рекао да "није пријатно" док се ради операција, пошто се ту и уклања ткиво а не само сало.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: