Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 66  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Jul 12, 2013 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 25
U potpunosti se slažem sa Jocom, meni je čak i jedan hirurg rekao da nije ništa, a bilo je izraženije nego to tvoje, nego verovatno mu se nije radilo, tako da svašta ćeš čuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Jul 19, 2013 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 19, 2013 2:50 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima.
Imam 18 godina. Visok sam 183cm, tezak 69kg.
Moj problem je kao i kod Save123.

Nije to bas nesto veliko, ali dovoljno mi smeta i opada mi samopouzdanje. Otici na bazene- to i ne pomisljam. Ali kad' mi je hladno sasvim se skupe i bude u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Jul 21, 2013 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 3:20 pm
Postovi: 29
joca93 je napisao:
Sad će osuti paljbu po meni, ali - ne razumeju se nikako.
tri lekara, dva endokrinologa su rekli da to nije ginekomastija. Pipaju, gledaju, vrate me kući.
Sad kad sam došao da to konačno rešim (deset godina me muči), hirurg iz aviona - ginekomastija, važi, rešićemo. Skupio nalaze, sve ok, cap-cap gotovo. Naporan je proces (više puta vađenje krvi, ultrazvuci itd.) Kaže bilo je mnogo žlezda.

Ovo sve što vi pokazujete vrlo verovatno jeste ginekomastija, ali ona je najčešće prolaznog karaktera u pubertetu (koju godinu), i ne treba se seći bez potrebe. Međutim, ako traje dugo, i npr posle dvadesete, rešavajte ako vam predstavlja problem.



Где си то решио?Колико је коштало?Колико дана мора да се буде у болници?поздрав!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Jul 22, 2013 2:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Još jedan od problema je što doktori imaju različita shvatanja po pitanju koliko treba da traje normalna prolazna ginekomastija u pubertetu.
Neki kažu da to mora nakon 6 meseci da počne se smiruje, nek kažu do 2 godine, neki treće itd... Iskreno, ja se ne sećam da sam naišao na nekog kome se spontano povuklo, a bilo je prisutno duže vreme..

I ako mene lično pitate, bolje je operisati što pre ako se utvrdi da nije pubertetski, čekati posle 20te je mnogo, jer to izaziva komplekse i mnoge probleme, a čekati toliko dugo, prođe mladost... Osobe su ograničene, a u osnovi zdrave. Ja sam relativno rano operisao, al zato par godina nije bilo mora, bazena, svlčenja pred devojkama... Neki i nemaju komplekse, al često su pristuni..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Jul 22, 2013 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Dejanbg je napisao:
Još jedan od problema je što doktori imaju različita shvatanja po pitanju koliko treba da traje normalna prolazna ginekomastija u pubertetu.
Neki kažu da to mora nakon 6 meseci da počne se smiruje, nek kažu do 2 godine, neki treće itd... .....

Како је ово могуће? Да ли они завршавају исте факултете и баве се истом делатношћу?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Jul 22, 2013 12:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Moguće jer nema odakle da se nauči pošto za ovakvu stvar ne postoji propisani standard.

Dodatni problem je, što je ova pojava "nova" ajde da kažem da je u poslednjih 10 godina iz nepoznatog razloga jako povećan broj dečačkih ginekomastija. Ne zna se razlog, neki sumnjaju da imaju uticaji hormoni iz mesa kojima smo izloženi, ko zna... A i sam pubertet je jako varijabilan, dešava se da i pubertetska ginekomastija duže traje, samo što je to sada retko u moru ovih patološih.

E zato ima razlika među lekarima, jer za ovo baš i nema, barem nije bilo odrednica, neki bi da izbegnu pacijenta pod nož koliko je god moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Jul 28, 2013 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 10:21 pm
Postovi: 8
Ispricao sam pre neki dan kevi kao da idem kod nekog lekara da mi pogleda ovo a ona me gleda onako zbunjeno kao da sam lud... u svakom slucaju cekacu da izadjem iz puberteta jos koju godinu mada me jako nervira...Na bazen idem redovno i ne predstavlja mi to neki problem, sve dok sam mokar ok je a kad se osusim oblacim majicu :lol:
Poz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 10:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Саво, лепо ти каже мама: не бенави. Подигни огледало у купатилу да не видиш груди и ето. Немој да правиш проблем тамо где га нема. Колико сам само видео људи који су од комарца направили слона који их је потом прегазио.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 10:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:08 am
Postovi: 15
aa_aca je napisao:
Саво, лепо ти каже мама: не бенави. Подигни огледало у купатилу да не видиш груди и ето. Немој да правиш проблем тамо где га нема. Колико сам само видео људи који су од комарца направили слона који их је потом прегазио.

Знаш шта, најлакше је рећи "није то ништа" када се неком другом дешава.
Што се мене тиче мислим да ћу до краја живота да вучем психичке последице због овога.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Наравно. Батине по туђим леђима не боле. Међутим, ја се стварно трудим да будем објективан и није ми циљ да убијам своје време на овом форуму. Мислиш да не бих могао да играм игрице и слушам музику уместо да сам овде? Трудим се да помогнем. Због тога ти кажем, на основу фотографија које си поставио, да слободно заборавиш на проблем.

Знаш шта се догоди када те боли прст на нози и ти онда стално гледаш у њега? Удариш главом о прву препреку на коју наиђеш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Jul 31, 2013 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 7:30 pm
Postovi: 2
pozdrav,

Imam 15 godina za 10 dana cu 16, danas je drugi dan, kako mi se ispod lijeve bradavice pocela izdizati kvržica i to na opip lagano boli i na zatezanje se osjeti, konto ici doktoru , nisam , danas citao po netu i saznao za ginekomastiju, lijeva bradavica mi se izdignula vise od desne koja je ok i ono neobicno je, nisam imao nikakvi problema nisa cim, odjednom je pojavilo se, dosta se vas ovdje žali, ali niko nije dao konkretan odgovor , rješi i vise ga nema na forumu, ako ima neko nek ispriča priču svoju...

Malo je retardirano da je lijeva bradavica izdignuta desna ok?

Dali ima jos aktivnih koji prate ovu temu ... Da se bacimo na diskusiju super bi bilo da ima kakav endrimolog msm da se tako zove da nam kaže koju ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 9:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нисам стручњак за ту област, али колико ми се чини није добро ако су брадавице неједнако издигнуте. Наравно, узми ово са резервом. Она квржица је можда урасла длака, ко ће га знати. У таквим "незгодним" ситуацијама ја волим да одем до "мог" др Поповића који ради неколико врста веома ефикасних дијагностика. Није баш јефтино, али одмах знаш шта ти је. Не знам шта ћу да радим када оде у пензију. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 1:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ginekomastija može biti i asimetrična, tj jednostrana, nije ništa čudno.

Ne razumem kakav konkretan odgovor nije dat?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 7:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:08 am
Postovi: 15
jaroslav je napisao:
joca93 je napisao:
Sad će osuti paljbu po meni, ali - ne razumeju se nikako.
tri lekara, dva endokrinologa su rekli da to nije ginekomastija. Pipaju, gledaju, vrate me kući.
Sad kad sam došao da to konačno rešim (deset godina me muči), hirurg iz aviona - ginekomastija, važi, rešićemo. Skupio nalaze, sve ok, cap-cap gotovo. Naporan je proces (više puta vađenje krvi, ultrazvuci itd.) Kaže bilo je mnogo žlezda.

Ovo sve što vi pokazujete vrlo verovatno jeste ginekomastija, ali ona je najčešće prolaznog karaktera u pubertetu (koju godinu), i ne treba se seći bez potrebe. Međutim, ako traje dugo, i npr posle dvadesete, rešavajte ako vam predstavlja problem.



Где си то решио?Колико је коштало?Колико дана мора да се буде у болници?поздрав!


Потпуно исти случај, још ми ендокринолог каже "требаш више да вежбаш". После тога сам био на прегледу код приватника и код хирурга у државној болници, и рекли су ми чисто жлездано ткиво. Цена је 1200 евра, и код приватника и у државној болници. У болници се остаје 2-3 дана.
Неки кажу да је операција бесплатна, међутим контактирао сам фонд за здравствено осигурање, и рекли су ми да се ово третира као естетска хирургија, и да би могло да буде бесплатно једино ако би се установило да гинекомастија озбиљно угрожава моје психичко здравље.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Avg 08, 2013 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 08, 2013 8:48 pm
Postovi: 2
Cao svima novi sam nemam obicaj da pisem po forumima al aj.Imam 16 godina ginekomastiju sam primjetio prije 2 godine prem da su mi doktori rekli da je to azipomastija uglavnom veoma je slicno operacija mi je zakazana za 4 dana.Radim kod privatnika pod opstom anestezijom sportske sam gradje imam definisane grudi i malo plocice zanima me koliki ce biti oziljak i koje kreme da se koriste za oziljak,otok mi je rekao da se brzo da prode posto sam dobro gradjen ali u zurbi sam pa ako neko zna neke kreme nesto za otok saljite. :D
P.S ako vas roditelji nesvataju ozbiljno zauzmite se za sebe :D

Read more: endokrinologija/ginekomastija-t50270.html#ixzz2bPD4rTOg


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: