Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ginekomastija, slaba potencija, smanjivanje testisa....
PostPoslato: Sre Avg 28, 2013 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2012 6:32 pm
Postovi: 11
Problem je poceo pre nekih 7 meseca kada je pocela da mi se pojavljuje ginekomastija. Nakon toga nekih 2 meseca poceo sam da gubim misicnu masu, misici su poceli da mi meksaju, i salo je krenulo da se menja, ono tvrdo musko salo je pocelo da postaje sve mekse i lici vise na zensko. Koza je pocela da me boli vise na svaku vrstu ogrebotina, cak i kad izadjem na sunce i izgorim malo to je mnogo vise bolelo nego pre. Takodje sam poceo da dobijam sve vise modrica. Nakon toga nekih mesec dana pocinjem da gubim potenciju i poceli su testisi da mi se smanjuju. Takodje imam problema sa oticanjem ruku i nogu (zadrzavanje tecnosti). Za ovih 7 meseci sam bio 3 puta kod endokrinologa i dva puta kod urologa. Radio testove za: TESTOSTERON, FREE TEST, LH, FSH, PROLACTIN, ESTRADIOL, TSH, FT4, anti TPO.
I sve je u redu, cak imam i testosteron na gornjoj granici. Radio sam ultrazvuk testisa, jer sam imao neku bol iznad levog testisa i sve je u redu, Nemam cak ni varikokelu.... Zivot mi je do pre ovog bio odlican. Voleo sam da treniram. Iaso u teretanu (bez ikakvih streoida), trcao. Nisam nikad imao problema sa salom. Stvarno sam vodio zdrav zvot...
Ako ima iko ikakav savet, bilo sta sto bi mi pomoglo bio bih mu veoma zahvalan jer sam stvarno ocajan i ne znam sta da radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekomastija, slaba potencija, smanjivanje testisa....
PostPoslato: Čet Avg 29, 2013 12:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Verovatno imas visok E2 izmedju ostalog, sumnjam na neregularnosti kod stitne-nadbubrezne. Sto se velicine testisa tice- to je malo teze odrediti posto veliki udio cini oderdjena tekucina koja moze promeniti nivo (a samim time i velicinu) u kratkom roku.
Ispisi sve hormonalne rezultate pa da pogledam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekomastija, slaba potencija, smanjivanje testisa....
PostPoslato: Čet Avg 29, 2013 5:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2012 6:32 pm
Postovi: 11
Prvo hvala ti na odgovoru. Pisao sam tamo po americkim forumima niko te ne jebe ni 2%..
Prvo merenje:

TSH: 1.163 norm: 0.510-4.940
FSH: 1.92 norm: 1.40-18.10
LH: 3.99 norm: 0.10-6.00
PROLAKTIN: 6.45 norm: 2.64-13.13
TESTOSTERON: 20.16 norm: 6.07- 27.10


Drugo merenje:

Free TESTOSTERON: 5.90 norm: 2.60 - 9.79
ESTRADIOL (E2): < 20 norm: 0 - 56


Trece merenje:

s-TSH: 1.660 norm: 0.400 - 4.000
FT4: 14,0 norm: 10.3 - 23.1
Anti TPO: <10 norm: <34

KORTIZOL 8h: 444.0 norm: 138- 690


I ja mislim da je estradiol visok, bas po simptomima, ali u nalazima pise da je normalan...
I jos jedno pitanje: Da li nolvadex potpuno zaustavlja produkciju estrogena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekomastija, slaba potencija, smanjivanje testisa....
PostPoslato: Čet Avg 29, 2013 1:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Jesi li koristio tamixifene citrate tj nolvadex kad si radio nalaze? Ako jesi onda su ti nalazi puno drukciji nego sto bi bili inace- tj testosteron ce biti znatno uvecan nego sto bi bio, a i neki drugi parametri ce biti uvecani.

Tamoxifene/nolva ne smanjuje nivo estrogena, ona blokira estrogenove receptore u mozgu- pa onda telo misli da nema dovoljno estrogena pa stimulise prizvodnju LH od koji pak stimulise proizvodnju testosterona od kojeg se uz tzv enzim aromataz proizvodi estrogen.
Za same nalaze E2 kad se koriste SERM-ovi (ukljucujuci i tamoxifen) nisam siguran da li su uopste tacni.

Kortizol ti je nizi nego sto bi trebao biti; al moguce da ti je cirkadijski ritam poremecen tj da ti je vreme budjenja mnogo kasnije nego vreme kad si vadio krv?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekomastija, slaba potencija, smanjivanje testisa....
PostPoslato: Čet Avg 29, 2013 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2012 6:32 pm
Postovi: 11
Ma nisam uzimao nolvadex, nego sam planirao da uzmem.
kortizol mi je normalan kolko ja vidim. A mozda i jesam promenio vreme ustajanja sad nakon ovog raspusta...
Ali ovo nije normalno. Znaci svi simptomi mi pokazuju da imam visok estrogen, ali opet normalan... Ma poludeo sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekomastija, slaba potencija, smanjivanje testisa....
PostPoslato: Pet Avg 30, 2013 2:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Po nekim mojim merilima, tvoj hormonalan profil nije takav da izaziva paniku, ali nije ni dobar- e sad ta labaratorija mi ne ide u glavu-
1. Sam test za estrogen mi se cini da je bio neuspesan, uglavnom iz rezultata se cini da je bio prenizak da bi ga merili tj ispod 20 pg/ml- medjutim 20 je potpuno normalan rezultat za muskarce tj najbolje je kad je E2 izmedju 20-30 pg/ml, ispod i iznad vec pocinje da pravi probleme
2. Sto se testosterona tice sama referentna lista tj ref. range mi nije jasna- tj radi se o nmol/l i tu bi ref. vrednosti trebale da budu otprilike izmedju 11 - 40 nmo/l i ako tu pogledas- situacija nije bas bajna- uostalom ako prebacim ove vrednosti u ng/dl koje se uglavnom koriste dobije se nivo od 580 ng/dl sto je ipak nesto ispod neke "normale"
3. TSH je dobar, ali FT4 je takodje ispod optimuma- steta da nije radjen FT3 ali po ovome vec postoji mogucnost da imas simptome hipotireoze, pogotovo ako ovi nisu dovoljno iskoristeni (npr zbog nedostatka kortizola)
4. Kortizol jutarnji bi trebao da bude negde pri vrhu ref. vrednosti- postoji mogucnost da je cirkadijski ritam pomeren (drugim recima da si kasna ptica) pa ti je zato kortizol nizi, ali meni se cini da tu moze biti problem- zapravo neke od simptoma koje si naveo mogu biti prouzrokovani i visokim i niskim kortizolom- mada u vecini slucajeva npr kod stresa itd kortizol bude povisen ali onda na kraju nadbubrezna zlezda iznemogne;
Nisam siguran sta bi moglo da izazove sve ovo; mozda si popustio sto se tice nacina zivota- npr mozda previse slatkisa. alkohola ili stimulanata npr kofeinski i energetski napici?
Mozda neka skrivena upala, poremecen san, stres ili nesto trece...?
Mozda neki nedostatak minerala/vitamina itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekomastija, slaba potencija, smanjivanje testisa....
PostPoslato: Pet Avg 30, 2013 5:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2012 6:32 pm
Postovi: 11
Jesam pod stresom, ali sam pod stresom od kad je ovo pocelo da se desava....
u svakom slucaju hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekomastija, slaba potencija, smanjivanje testisa....
PostPoslato: Pet Avg 30, 2013 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2012 6:32 pm
Postovi: 11
E da ima nesto jos sto sam zaboravio da kazem a mozda ima veze sa ovim. U poslednjih nekoliko meseci stalno su mi vratni limfni cvorovi tvrdi na dodir i naduveni.
Tako su nekih nedelju dana upaljeni pa se smire. Ne znam da li moze da ima veze sa ovim....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 150 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: