Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Pon Jul 19, 2010 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 19, 2010 7:16 pm
Postovi: 3
gogi999 je napisao:
Hormoni T3,T4 i TSH su u redu ali su TGAt povecana 4 puta.Sta to znaci i kome se je najbolje obratiti od nasih endokrinologa s obzirom na to i da sam preko 45 godina?
Hvala.



Dr. Vera Popovic samo vazi za dobrog lekara, a ona to ustvari nije. Dr. Vera Popovic je unistila pet godina mog života, poslavši me kući sa pogrešnom dijagnozom. Umesto da mi uradi hormonske analize, poslala me je kod nutricioniste. Na kraju mi je posle pet godina mučenja ginekolog otkrio da imam Hasimoto tireoiditis jednostavnom analizom hormona TSH.
Dr. Vera Popović je tipičan srpski lekar koji misli da je Bog. Ne sluša pacijenta, ubrzava vas dok pričate, čim vas vidi zna šta vam je, ide samo na premijere, nosi samo firmiranu gardrobu i reklamira se, i naravno, samo ako platite ili ako ste došli preko veze udostoji vas pogleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Pon Jul 19, 2010 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 19, 2010 7:16 pm
Postovi: 3
[/quote]


Najbolji endokrinolog u Srbiji je prof. dr Vera Popovic Brkic
Ona je medju 5 najboljih u svetu[/quote]



Dr. Vera Popovic samo vazi za dobrog lekara, a ona to ustvari nije. Dr. Vera Popovic je unistila pet godina mog života, poslavši me kući sa pogrešnom dijagnozom. Umesto da mi uradi hormonske analize, poslala me je kod nutricioniste. Na kraju mi je posle pet godina mučenja ginekolog otkrio da imam Hasimoto tireoiditis jednostavnom analizom hormona TSH.
Dr. Vera Popović je tipičan srpski lekar koji misli da je Bog. Ne sluša pacijenta, ubrzava vas dok pričate, čim vas vidi zna šta vam je, ide samo na premijere, nosi samo firmiranu gardrobu i reklamira se, i naravno, samo ako platite ili ako ste došli preko veze udostoji vas pogleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Uto Jul 20, 2010 10:21 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
@ xmix2000, dragmar,

Nisam moderator ni administrator, ali vas molim da prestanete sa razvlacenjem imena bilo kog lekara pojedinacno, bilo da je iz Srbije ili neke druge zemlje, bilo da su vase reci pohvalne ili pune kritike. Ovo je potpuno neprikladno mesto za to, ukoliko imate licna losa iskustva sa nekim lekarom, mozete (ako je iz Srbije) da ga tuzite, da napisete prijavu zdravstvenoj inspekciji, da napisete dopis Lekarskoj komori Srbije, ima puno nacina koji su ispravniji od internet-forum ogovaranja i prozivanja.

Takodje, predlazem svima da prestanu sa trazenjem "najboljeg" endokrinologa, hirurga, kardiologa, ginekologa... - jer najbolji u medicini NE POSTOJE, niti je ikad odrzano takmicenje, niti je moguce na bilo koji nacin potpuno tacno oceniti ko je u nekoj medicinskoj oblasti najbolji... Pritom, "najbolji" je potpuno neodredjena kategorija, jer imate odlicne dijagnosticare, koji su losi terapeuti i obrnuto, imate sjajne strucnjake koji su izvanredni teoreticari, a nikakvi prakticari, imate ljude koji su prosli svet uzduz i popreko i o nekoj oblasti znaju svaki zarez napisan u poslednjih dvadeset godina, ali zato ne umeju da budu ni najmanje ljubazni u razgovoru sa kolegama ili pacijentima, imate i preljubazne i predobre, a koji imaju fatalne rupe u znanju, imate, na kraju krajeva, LJUDE ispred sebe koji imaju pravo da budu LJUDI, da i njima dodje los dan, da i oni ustanu na levu nogu, da se, uprkos svih njihovih profesionalnih kvaliteta, desi da bas jednom - i samo jednom - nisu "u formi", i bas tada naidjete vi kao pacijent i budete "zrtva".

Na srecu (a ovo tvrdim potpuno odgovorno, kao profesionalac sa iskustvom), prave "zrtve" medicine i lekarskih gresaka su MNOGO REDJE nego sto bi neki hteli da prikazu, medicinske grube i FATALNE greske se zapravo JAKO RETKO desavaju, jako retko su greske nepopravive i nema ni potrebe da vase ili bilo cije zdravlje zavisi niti od jednog lekara, niti od njegovih "dobrih" ili "losih" dana.

Na kraju, moram da primetim da zaista (zaista!) nije u redu da se iznova i iznova provlaci floskula "tipican srpski" u natpisima. Niti postoji "tipican srpski lekar", niti "tipican srpski muskarac", ni "tipican Balkanac", nista sa ljudima (ma koje profesije) sa ovih prostora nije tipicno, nista posebno i razlicito, nema jedne jedine stvari u kojoj smo upadljivi, mnogo gori ili mnogo bolji nego bilo koja druga nacija, bilo koja druga profesija u okruzenju, pa i sire. Ljudi su svuda ljudi, lekari su u mnogim zemljama mnogo "upadljiviji" nego sprska medicinska sirotinja, najveci broj lekara u Srbiji je nizi srednji sloj, zivi potpuno marginalizovano od luksuznih zbivanja i elitnih skupova i nije ni blizu stereotipu koji je ovde (jos jednom) prikazan.

S postovanjem.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Ned Okt 17, 2010 5:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 5:25 am
Postovi: 5
Profesorku Veru Popovic -Brkic su mi prorucili u jednoj inostranoj klinici sa svetskim renomeom i zaista za istu imam samo reci hvale! Sto se tice novca i veze....Insinuacije i tracevi....Sramota!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Pon Apr 18, 2011 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2011 2:30 pm
Postovi: 2
Postovani, ubacujem se u pricu u vezi najboljeg endrikrinologa kod nas u Srbiji, a mozda i sire. Podelicu moje iskustvo , mnogima ce mozda pomoci .
Godina, 2006. bas na pomenutoj klinici u BG u D.Subotica ( klinika za endrikrinologu, dijabetes i poremecaj metabolizma ) i kod pomenutih strucnjaka tada na toj klinici u BG , pronadjeno mi je visoka vrednost Hipecekemije CK preko 20000 hiljada ( kao narkoman odprilike 2h pred umiranje ) :o . U zivotu se nikada nisam drogirao, pio alkohol, niti sam pusac . Cudno ! Predpostavka - laboratorijska greska.
Zatim, godina 2008. na istoj klinici u BG , pronadjen mi je mioglobin u mokraci i sumnja na mitohondrijsku bolest. Panika ! :o :o Telesna masa 114 kg, BMI > 38.5 !
Odmah zatim , otisao sam kod prof. dr Edite Stokic u Novi Sad na kliniku za ( klinika za endrikrinologu, dijabetes i poremecaj metabolizma ) medicinski fakultet u Novom Sadu. Prof. dr Edita Stokic me je prihvatila i uradila opsezno istrazivanje , zakljucak posle nedeljne hospitalizacije dijagnoza Obesitas E-66 ( poremecaj metabolizma ). Telesna masa 114 kg, BMI > 38.5 ! Otpusten bez ikakve endrikrinoloske terapije.
Dijeteski rezim ishrane , posle 1 godine, telesna masa koju i sada imam je 90 kg.

Oba puta da je samo 1% bila istina analize koje su radjenje u D.Subotica u BG , kod endrikrinologa , vec odavno bio bio , sto se u nasem narodu kaze, ispod zemlje. :cry: A ja vam danas pisem i ziv sam ! :D

p.s. - Zakljucite sami, ko je najbolji endrikrinolog u Srbiji ? :wink: Nije tesko, verujte ! :wink:

p.p.s. - Motiv zbog cega sam izneo moju pricu jeste da ljudi ne legnu u krevet pre vremena, jer im tako kazu "strucnjaci". Vec da potraze savet kod prirodnih, spontanih i pristupacnih ljudi , kao sto sam ja to uradio kod prof. dr Edite Stokic. Postoji verovanje da oni koji sebe ne uzdizu i skromni su , zapravo su i najbolji strucnjaci ! U mom slucaju se 100% potrdilo da je tako! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Uto Maj 17, 2011 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 17, 2011 7:52 pm
Postovi: 2
Да ли ми неко може рећи где, на којој приватној клиници, могу пронаћи доктора хирурга Александра Диклића. Потребна ми је операција штитне жлезде.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 05, 2011 12:58 pm
Postovi: 1
Postovani dr.Ivica,
ja ne volim da generalizujem stvari u zivotu,ali "tipican srpski lekar" je savrseni opis onoga sa cime se susrecem
u poslednje 2 godine otkako imam zdravstvenih problema.Iskreno Vam se izvinjavam ako Vi ne spadate u tu kategoriju
po svom ophodenju sa pacijentima.Ono sto nasem zdravstvu nedostaje,jeste to da neko izgubi licencu i pravo da se
ikada vise bavi medicinom kao sto je slucaj u civilizovanom svetu,tada bi se odnos prema pacijentima radikalno prome-
nio.Ovako mi smo samo brojke koje treba da popune dnevnu statistiku kako bi doktor ispunio svoju kvotu,i zaradio pla-
tu.Verovatno cete reci kako su plate u zdravstvu male,jesu to je tacno,ali za to pacijenti nisu ni najmanje krivi.Ko sma-
tra da vredi vise,zasto ne proba da radi privatno,ako vredi lako ce naci pacijente.Privatno zdravstvo jeste skuplje.ali
zdravlje nema cenu.
Nemojte braniti one kolege koje to ne zasluzuju,to doktorsko drzanje leda jedni drugima je takode tipicna srpska navi-
ka.Slazem se da imate pravo na los dan.Svako od nas to ima,ali empatija je u vasoj struci jako nedostaje,a ona je isto
toliko bitna koliko i strucnost.Pored toga ne znam zasto doktor smatra uvredom casti,ako mu pacijent postavi pitanje u
vezi svog zdravlja ili nacina lecenja?Da ne duzim,sumnjam da je podnosenje prijava ili neka slicna procedura uklonila bilo
kog lekara sa njegovog radnog mesta,a bilo bi korisno za vase kolege da ponekad posete forume ove vrste,da cujete i
to sta o vama pacijenti misle,iako vas za to verovatno nije ni najmanje briga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Sre Jun 08, 2011 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 31, 2011 12:05 am
Postovi: 9
hašimoto operacija, maja 9823, slušaj,
nemoj odmah da operišeš, pročitaj na netu thyroid throu green life, to je biljni lek, ja nisam htela na operaciju pa sam počela da ga pijem i zadovoljna sam kako je počelo da deluje. otok mi je manji i mekši posle samo nedelju dana, lečenje traje mesecima ili godinu-dve, zavisi od stadijuma bolesti.
za dr ivicu i ostale dr, smatram da ima istine u tome što govorite, ali u vašoj profesiji nema izgovora tipa: loš dan, manjak koncentracije.. znam da zvuči surovo, ali tako je. ko neće da ima tako odgovornu profesiju nek ide za frizera, tu greške nisu opasne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Uto Jul 05, 2011 5:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 23, 2011 6:57 pm
Postovi: 8
slazem se vera popovic vazi za dobrog lekara ali nazalost to ocigledno nece da pokaze ili jednostavno ne zanima da se bakce sa nama obicnim smrtnicima :D danas sam bila kod nje i to preko veze. zena je katastrofa pored konkretnih problema koje imam (neredovne i jako jako bolni ciklusi, kosa koja opada stalno i plus rezultati hormona koji su aleko van granica) zena mi je mrtva ladna rekla da je sve to psiha i stres i da je njoj bila neka cura koja je ocelavila od stresa :D crni humor jadna ta cura,,
prepostavljam da je CUVENU I POZNATU doktorku bolelo uvo da se pozabavi problemom i nadje curi sta joj je pa naravno najlakse da stres okrivimo za sve :D ti kazes nemas a stres a ona ce da kaze nene trpis u sebi ma uzas kuda ovaj svet ide i koji lekari su nacelnici poznati i bla bla bla ma rasulo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Uto Jul 05, 2011 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 23, 2011 6:57 pm
Postovi: 8
ako ima neko neki predlog za endokrinologa ali drzavnog neka javi.. u beogradu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Pon Avg 29, 2011 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2011 8:56 pm
Postovi: 2
Ima li neko preporuku za endokrinologa na VMA? Htela bih nekog ko ce lepo da mi protumaci rezultate analiza...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 20, 2008 4:12 pm
Postovi: 2
Pročitala sam većinu postova na temu štitna žlezda i Hashimoto tiroidis i mislim da se moje pitanje odnosi baš na ovu temu.
Složila bih se sa dr. Ivanom da ne bi trebali da generalizujemo mišljenje o lekarima i slažem se da ne postoji "najbolji" lekar. Svaki lekar koji nama reši problem je za nas najbolji i obrnuto ako nam neki lekar ne reši problem on je najgori. I svi lekari su zaista samo ljudi, ali mislim da nisu samo lekari u obavezi da rade svoj posao potpuno savesno i potpuno skoncentrisano nego da svi imamo istu obavezu, pa čak ni frizeri ne smeju da greše, jer kad izađemo nezadovoljni frizurom, sigurno ćemo optužiti frizera da ne zna da radi svoj posao i verovatno nećemo više doći kod njega.
No, da ne dužim, ja se javljam zato što ponovo imam problem sa štitnom žlezdom, ali zbog nedostatka para sam prinuđena da idem na državnu kliniku. Stvarno nemam ništa protiv državnih klinika i mislim da su u našem kliničkom centru stvarno svi lekari dobri, ali je tu problem dužina čekanja do zakazivanja zaista velika.
Ja sam operisala štitnu žlezdu pre 5 godina, dijagnostikovan Hashimoto tiroidis i od tada je sve bilo stvarno ok. Izvadili su mi pola žlezde i rekli su mi da se očekuje da druga polovina polako izumre.
Ja se sasvim dobro osećam, pijem eutirox 75 i hormoni su mi ok. Proveravam ih otprilike na šest meseci. Međutim sad se desilo što nisam očekivala, izgleda da mi je ta druga polovina žlezde uvećana ili otekla i počela je da mi pravi probleme prilikom gutanja hrane. Kad treba da mi prođe hrana kroz grlo često mi se dešava da se zaglavi u grlu i krećem da se gušim. Vrlo neprijatan osećaj. Nisam potpuno sigurna da je to od žlezde, ali nekako najviše na nju sumnjam i na vratu mi se vidi da je taj drugi režnj natekao i tvrđi je nego što je bio posle operacije.
Ja sam na kontrole išla kod prof. Trbojevića privatno i zadovoljna sam sa njim. Pokušala sam da zakažem na kliničkom kod njega, ali za pregled kod Trbojevića treba da dođem u decembru da bih zakazala za 2012 god. :o To mi je mnogo da čekam, pa sam rešila da odem kod bilo kog endokrinologa koji rade preglede na kliničkom.
Da li imate nekih iskustava sa lekarima u kliničkom centru, tj. da li možete da mi preporučite nekog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Čet Okt 27, 2011 8:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 15, 2011 7:03 pm
Postovi: 40
pozdrav svima,sto se hormona stitne zlezde i stitne zlezde uopste tice,doktor nad doktorima je dr.Nebojsa Paunkovic iz Zajecara ima privatnu ordinaciju tamo,nema boljeg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2011 3:31 pm
Postovi: 21
Hahaha,cuvena Vera Popovic! Uzas to je sve sto cu reci!

Imam 25 godina i tumor hipofize,vec 5ipo godina se "lechim" kod nje i nista. Njene rechi su-to je sve od stresa,ugojili ste se jer neredovno jedete???
Prolaktin divlja,kortizol takodje,t3 povisen a ona sve ovo vreme nije prepisala nikakvu terapiju??!
Imala sam 3 ginekoloske operacije zbog cista i priraslica i nemam menstruaciju o trudnoci da ne govorim a ona mene samo izabci napolje sa dijagnozom SVE JE STRES????

gde da nadjem dobrog endokrinologa,molim,preklinjem za pomoc!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinolog-koji je najbolji kod nas
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2011 3:31 pm
Postovi: 21
da,dobila sam preko 30 kg. Bez ikakve terapije!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: