Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 10:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
:P :lol: :D da li je moguce da kefir moze da izazovce rak...?! Ja nisam nikakav proizvodjac niti prodav......vec konzument.....a dobila sam je od svog oca koji je magistar hemije.............ma znate sta ne mogu da se smaram sa vama......k0oji ne citate sta vam se pise ....vec trazite koga cete da ujedete....i dajete ovom forumu konataciju koja ne treba da bude mogu samo da vas zalim ovo je mesto gde jedni drugima treba da pomazemo ali na zalost nekima nema pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 10:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Vi mene ocigldno ne razumete: ne mozete tek tako banuti na Institut (koji je zakonom definisana najvisa naucna institucija za pojedinu oblast) i tvrditi da je nesto "dokazano". Osim, naravno, ako dokaz nije sa neke druge naucne ustanove istog ranga (na primer, slican nacionalni referentni institu neke zemlje u Evropi ili Severnoj Americi), pri cemu podsecam da u krajnjoj instanci vecinu terapijskih sredstava ne smatramo oficijelnim ako nisu prihvacena i preporucena od strane odgovarajucih komiteta Svetske Zdravstvene Organizacije, ili drugih medjunarodnih strucnih tela, kao sto je WONCA itd.

Pridjite DIREKTNO i sa KONKRETNIM predlogom za studiju kao sto sam gore opisao BILO KOM doktoru nauka sa Instituta, siguran sam da ce Vam izaci u susret. Ili ce vas bar uputiti na neki Zdravstveni centar ili Dom zdravlja gde postoje uslovi za izvodjenje studije.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 10:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Upravu ste doktore ,a znam zato što mi suprug rdi na jednom od instituta koja je procedura odobriti neko ispitivanje.....Kad bi svi svraćali sa svojim uzorcima :o ....
A što se tiče gljive ,možda nisam kompetentna i ja lično nikad to ne bih probala ,moj otac je dijabetičar i jako se uspešno leči .Nemojte shvatati sve lično ali naravno da će nam se mišljenja razlikovati :wink: ,i po meni to nije ništa strašno,neka svako radi po svom instiktu.Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 10:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Imam 43 godina, dijabeticar sam od svoje desete...
Kao mala gutala sam, pila i jela neznam vise ni sama sta...samo da udovoljim majci...nista mi nije naskodilo ali mi nista nije ni pomoglo.
Danas verujem samo u bocicu insulina pred sobom.
I mislim da je majkama najteze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 1:50 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Slađo, na tvoje 33 godine "staža" dodajem i svojih 30 i ujedno se potpuno slažem sa tobom!

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 9:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 8:27 pm
Postovi: 77
Lokacija: Novi Karlovci
Pa drage mame,sta reci,nego da se povedemo iskustvom ovih dama i da pustimo nasu decu da zive svoj -slatki- zivot bez nasih rekla-kazala lekova i cajeva.Svako ima pravo da leci svoju bolest kako misli da je najbolje,ali da li mi kao roditelji imamo pravo da deci dajemo nepriznate lekove,preparate,suplemente...?Da li mi to radimo za njihovu korist ili sebe stitimo time da bih sutra rekli sve smo probali,ucinili,pa nista.Bolje da se usredsredimo na pravu skolu dijabeta i tako naucimo i nas i decu da se sto bolje snalazimo u nasoj svakidasnjici.ISHRANA,INSULIN,FIZICKA AKTIVNOST-prava virtuoznost uskladiti sve to i sacuvati snagu i nerve za vanredne situacije,a dete vaspitati da je zdravo i jednako kao svi njegovi vrsnjaci.Ma velika je to borba ,cesto i donkihotska...
Bez ruzne namere,ovo je samo moje misljenje!Razmislite sta dobijamo ,a sta gubimo i gde se nepotrebno trosimo!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 11:39 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Jeste to velika muka za roditelje, možda vas uhvate misli kako niste pružili detetu sve opcije koje biste mogli. Ja ne bežim od prirode i sigurna sam da postoje stvari koje mogu da prijaju deci, kao što su čajevi na primer. Usredsredite se upravo na to što im stvarno prija :)
A večiti triangl insulin-hrana-aktivnost ja zovem "žongliranje"... neprestano iznalaženje tog balansa da neka "loptica" ne bi mnoooogo odskočila :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tibetanska gljiva
PostPoslato: Sre Jul 07, 2010 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 07, 2010 12:02 am
Postovi: 3
Poštovani, pre par sati sam dobio već korišćenu gljivu, procedio je i prelio mlekom. Sve sam uradio po "protokolu", s tim što sam tek sada, čitajući Vaš sajt, uvideo da sam napravio grešku! Pošto sam procedio gljivu, metalnom kašikom sam je prebacio u plastičnu teglu. Da li sam napravio neispravljivu glupost. Molim Vas, odgovorite mi.
Pozdrav, Dušan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tibetanska gljiva
PostPoslato: Čet Jul 08, 2010 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 11:52 am
Postovi: 39
Lokacija: Novi Sad
Slazem se sa Diabetom i K.Sladjanom, imam 26 godina dijabetickog staza i nema gde moj otac nije bio, od Vardara do Triglava, pila sam svasta sa svacim, kombinacije od kojih mi se i sad povraca, vezala vencice od trava i stavljala nocu na mesto gusterace...bioenergetika...ma sve!
Sada zaista verujem samo u insulin, a moja borba se nastavlja. Naime, sad moram da dokazem da mi je Hba1C veci od 7, da bi mi moja "opštarka" i dalje pisala analoge, jer, kaže, u protivnom treba da se vratim na stare insuline. Pa, valjda sam i presla na analoge da mi pomenuta vrednost bude bar ispod 7!

_________________
Nauči gledati sitnice da bi mogao živeti večno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tibetanska gljiva
PostPoslato: Čet Jul 08, 2010 8:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Hahahaha, tri razloga da se slatko namejem: prvi, kako su se ljudi prolupavali pre 4 godine :roll: :lol: . Drugi - ova jadan covek koji razmislja da li je metalna kasika opasna za gljive :D :lol: :roll: treci, ovaj naziv "opštarka" :lol: :lol:

U pravuste poptpuno, valjda je za očekivat da sa analozima imate normalan HbA1c, a ne da raste! Ta se "koleginica" malo zbunila.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tibetanska gljiva
PostPoslato: Pet Jul 09, 2010 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 07, 2010 12:02 am
Postovi: 3
Hvala doktore, ovde onaj smešni sa metalnom kašikom koji je na OVOM forumu pročitao da gljiva nesme doći u dodir sa metalom ......Pa bih onda postavio još jedno "jadno" pitanje:

otac mi ima 70 godina,povišeni krvni pritisak ( koji naravno održava relativno normalnim nekim silnim tabletama ) i holesterol duplo veći od dozvoljenog. Neko mi reče da ukoliko ima neki procenat začepljenja vratnih arterija i pije kefir od tibetanske gljive, može imati ozbiljnih problema ...Meni, iskreno, malo nerealno zvuči, ali bi ipak čuo i Vaše mišljenje. Hvala unapred.

PS. Malo uvredljivo zvuči kada se osoba iz sveta medicine obrati nekom atributima koje ste mi Vi dodelili, a koliko vidim, divan dijalog imate i sa ostalima ..... Ako ćete mi odgovoriti na način kao i prošli put, neka bude Vama na čast.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tibetanska gljiva
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 07, 2010 12:02 am
Postovi: 3
e da .....
dosta mi je nadobudnih iskompleksiranih belih mantila koji su svoju titulu napabirčili na tatinim i maminim plećima, na čije se reči Hipokrat okreće u grobu, ako je uopšte i postojao, obzirom na zeveštanje koje je ostavio za sobom!

temi, forumašima i samom samom sajtu svaka čast

a ti doktore, žao mi je što mi nisi to uživo rekao, baš bi smo se lepo poigrali ...... učkozapinje !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tibetanska gljiva
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 12:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
lily76 je napisao:
Slazem se sa Diabetom i K.Sladjanom, imam 26 godina dijabetickog staza i nema gde moj otac nije bio, od Vardara do Triglava, pila sam svasta sa svacim, kombinacije od kojih mi se i sad povraca, vezala vencice od trava i stavljala nocu na mesto gusterace...bioenergetika...ma sve!
Sada zaista verujem samo u insulin, a moja borba se nastavlja. Naime, sad moram da dokazem da mi je Hba1C veci od 7, da bi mi moja "opštarka" i dalje pisala analoge, jer, kaže, u protivnom treba da se vratim na stare insuline. Pa, valjda sam i presla na analoge da mi pomenuta vrednost bude bar ispod 7!


Mislim da znam u čemu je caka!

Dok sam stažirala na opštoj praksi, doktorka mi je poverila da su u jednom vremenskom periodu dobili nalog od lokalne filijale RZZO da pacijentima sa vrednostima HbA1C< 7 propisuju "stare" insuline, jer su negde (ne znam tačno gde, u apoteci valjda) ostale velike zalihe starih insulina kojima uskoro ističe rok trajanja, pa moraju da se potroše! (!!???!!!)

Možda je i kod Vas nešto slično u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tibetanska gljiva
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 12:45 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
a ti doktore, žao mi je što mi nisi to uživo rekao, baš bi smo se lepo poigrali ...... učkozapinje !

Jel, voodooco, jel ovo neka pretnja ili obecanje? :D :roll:
Pozdrav, pa se vidimo kad pozelite :lol:

http://zdravkovic.tripod.com

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tibetanska gljiva
PostPoslato: Ned Avg 08, 2010 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 08, 2010 10:03 pm
Postovi: 1
Poklanjam tibetansku gljivu.Živim u Ćupriji.Ako je neko zainteresovan neka se javi na e-mail: [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: