Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 6:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
beba diabeta je napisao:
Mozete biti srecni sto zivite u Kanadi jer mi ovdje nemamo tim strucnjaka vec samo dva ljekara koji vode svu djecu iz CG .Imali smo samo obuku u bolnici koja je trajala 7dana i to je to ,doduse imamo i br.tel. ali dva-tri puta kad mi je zatrebao doktor ili sestra za savjet nisu mogli da se jave.Sve sto znam to je iz knjiga ,casopisa ,foruma i sl.
Evo par dana kao sam procitala neke postove sa foruma ohrabrila sam se i pocela koristiti brzodjelujuci iako su mi na obuci savjetovali da ga koristim samo kada se pojave ketoni.Evo dva dana sam ubacila brzodjelujuci pred rucak i oba posle podneva joj je oko 5glikemija(cime sam ja prezadovoljna).Zadnji put kad smo bili na kontroli rekli su mi da to ne radim i ne eksperimentisem jer je ona jako mala ali ja ne mogu stajati mirno kad vidim da je secer podivljao na 19 ili23.
Recite mi jos gdje sve dajete insulin posto mi samo u butinu i ruku ,a u guzu mi ne da i place.Da li vas tamo savjetuju da dajete u stomak posto su mi ovamo rekli da tek djeca starija od 7 god mogu primati u stomak.
Hvala vam puno na odgovorima i razumjevanju


Poslusajte me, bez obzira na sve ove najdobronamernije savete, odvedite dete na pregled u BG na institut za majku i dete!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: secerna bolest kod male djece
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 6:20 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
draganvma je napisao:
Nikako ne polazite od toga da ce dete biti dozivotni dijabeticar, nije retkost da se kod dece uz pravilnu terapiju vremenom bolest sasvim izgubi!

Imate li konkretne primere za ovo što navodite??

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 6:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Da, znam za konkretne primere juvenilnog dijabeta u ranom uzrastu, koji su se nakon pravovremene supstitucije insulina izgubili a funkcija pankreasa u potpunosti vratila u normalu. Takodje znam puno slucajeva juvenilnog dijabeta koji se nikada nije izgubio, od kojih je najveci broj dijagnostikovanih nakon 6. godine zivota.
Imena i prezimena ne pamtim.
Zasto pitate?

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 6:37 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Zato što bih to volela da objavim i na sajtu i u našem časopisu. Hvala.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 6:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 8:45 pm
Postovi: 26
Lokacija: bar
Bilo bi to zaista lijepo ali koliko sam ja do sada saznala i procitala nemoguca je regeneracija beta celija jedino da se desi neko cudo.
Kada se Ivona razboljela sa svih strana su dopirale glasine o izljecenju ali kad covjek malo pocne ceprkati ko,gdje, kako se zove....gubi se trag.
Sto se tice neke alternativne medicine i ostalih cuda i od toga sam digla ruke jer mi je dosta razocarenja a i onako nisam tip koji se zanosi tim stvarima.Kada sam pitala za banju nisam mislila na izljecenje jer trenutno imamo problem dobre regulacije secera pa sam mislila da bi mi oni mogli pomoci.U svakom slucaju svi se mi nadamo pronalasku nekog lijeka i zivimo u nadi da ce jednog dana ozdraviti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 8:45 pm
Postovi: 26
Lokacija: bar
draganvma je napisao:
beba diabeta je napisao:
Mozete biti srecni sto zivite u Kanadi jer mi ovdje nemamo tim strucnjaka vec samo dva ljekara koji vode svu djecu iz CG .Imali smo samo obuku u bolnici koja je trajala 7dana i to je to ,doduse imamo i br.tel. ali dva-tri puta kad mi je zatrebao doktor ili sestra za savjet nisu mogli da se jave.Sve sto znam to je iz knjiga ,casopisa ,foruma i sl.
Evo par dana kao sam procitala neke postove sa foruma ohrabrila sam se i pocela koristiti brzodjelujuci iako su mi na obuci savjetovali da ga koristim samo kada se pojave ketoni.Evo dva dana sam ubacila brzodjelujuci pred rucak i oba posle podneva joj je oko 5glikemija(cime sam ja prezadovoljna).Zadnji put kad smo bili na kontroli rekli su mi da to ne radim i ne eksperimentisem jer je ona jako mala ali ja ne mogu stajati mirno kad vidim da je secer podivljao na 19 ili23.
Recite mi jos gdje sve dajete insulin posto mi samo u butinu i ruku ,a u guzu mi ne da i place.Da li vas tamo savjetuju da dajete u stomak posto su mi ovamo rekli da tek djeca starija od 7 god mogu primati u stomak.
Hvala vam puno na odgovorima i razumjevanju


Poslusajte me, bez obzira na sve ove najdobronamernije savete, odvedite dete na pregled u BG na institut za majku i dete!

Bili smo u bolnici u Tirsovoj i rekli su nam isto sto i u Pg.Samo smo se izmaltretirali sa djetetom i nista.Evo raspitacu se i za to sto pricate samo mi recite koji je doktor u pitanju?Vjerujte da u ovoj borbi ne pomazu ni poznanstva ni novac !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 7:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Nisam mislio na poznanstva i novac, mislio sam na veci stepen strucnosti obzirom na vrstu patologije kojom se institut bavi a u vezi adekvatnije glikoregulacije. Sada ste na moju zalost i mene razocarali ovim podatkom!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 7:15 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Kada već pominjemo stručnjake sa Instituta za majku i dete, možda ste propustili njihov Vodič za decu i roditelje, koji može da se preuzme sa sajta u mom potpisu, a link je:
http://www.diabeta.net/index.php?option ... Itemid=122

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 8:45 pm
Postovi: 26
Lokacija: bar
Evo da se javimo posle duze vremena jer imamo lijepe vijesti.Radili smo HbA1c i sada je 7,5,a terapija insulinom se konacno regulisala i sada smo na 4,5 jedinica humulina N.
Iskreno se nadam da ce ovaj nas podatak ohrabriti sve one koji su na samom pocetku i totalnom haosu kao sto smo i mi bili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 5:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Super, samo napred! Baš mi je drago i sigurna sam da sada već imate dovoljno iskustva da možete da pomognete i drugima, život ide dalje :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: variranje secera
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 1:42 pm
Postovi: 3
Lokacija: srbija
Poznajem devetogodišnje dete dijabetičara (dijabetes 1).Vrednost šećera
mu veoma varira. Pre 5 dana šećer je bio 30.Ponekad padne i na 3.Najčešće je oko 16 do 20.Ne znam mnogo o diabetesu, ali i ovako laički mi se čini da tu nešto nije u redu. Roditelji me uveravaju kako je sve pod kontrolom. Detetu u manjim količinama dozvoljavaju slatko. Da li je moja briga preterana? Koliko često dete sa ovakvim rezultatima treba voditi lekaru?

_________________
neda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 9:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Secer od 15+ je u svakom slucaju previsok. O 30 nema potrebe ni da pricamo. Da li mu je tako uvijek, posto ocigledno njegovi roditelji tvrde da je sve pod kontrolom? Ide li to dijete kod doktora?
To sto mu daju slatko nema nikakve veze ako kontrolisu secer inzulinom. Tri-cetiri kockice cokolade su kao i jedna kifla, nema veze sto je ovo slatko a ono slano.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 1:42 pm
Postovi: 3
Lokacija: srbija
Hvala na odgovoru. Navodno je u jutarnjim časovima vrednost u redu. Kako dan odmiče dete i mimo znanja roditelja jede slatko pa vrednost šećera raste. Nemam potpuni uvid u sve to, već samo delimičan.Često je vrednost iznad 15. Kod lekara su bili pre oko osam meseci i na insistiranje rodbine i poznanika pre par dana.

_________________
neda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 9:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Po meni je tu vise pitanje o zrelosti roditelja za tako nesto, nego o dijabetesu djeteta. Zakljucak bi bio da sta god ja, ti ili neko deseti o tome mislili roditelji na to nece obracati paznju a mali ce i dalje da uziva jer nije svjestan o cemu se radi.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 9:36 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
neda70 je napisao:
Kod lekara su bili pre oko osam meseci i na insistiranje rodbine i poznanika pre par dana.

I šta su im rekli?
To što mali "krade" slatkiše nikako nije dobro. Ali, slažem se sa BoJJom da su tu u pitanju roditelji. Nekad nam je potrebniji psiholog, nego endokrinolog...

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: