Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 3:04 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Imamo veću količinu traka za aparat Precision Extra Plus sa rokom do 31.07.2011. Ako koristite Precision Extra Plus, što pre pošaljite kontakt podatke na mail [email protected] kako bismo vam poslali trake (besplatno). Poziv važi za sve gradove Srbije.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 3:45 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Trake odgovaraju i aparatu Precision Xceed, proverili smo.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Sub Okt 08, 2011 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:35 pm
Postovi: 14
Lokacija: Novi Sad
Poklanajm Insulatard Novolet, zatvorenu kutiju sa 5 penkala, upotrebljivo do kraja Novembra. Iskljucivo licno preuzimanje (NS-Zrenjanin-Becej, bilo gde u tom trouglu).

Tracice za Accu-Chek Performu, kutiju 50 kom rok trajanja 31. 10. 2011 i 48 lannceta (2 kutije) za isti aparat (multiclix lancetar).

Zainteresovani na pp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Pet Nov 25, 2011 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:09 pm
Postovi: 8
Diabeta je napisao:
Trake odgovaraju i aparatu Precision Xceed, proverili smo.



Precision trake su kompatibilne sa svim precision aparatima (xceed i xtra). Kome trebaju ketonske trake i ima problema sa ketoacidozom neka pusti pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Pet Dec 30, 2011 1:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 30, 2011 1:28 am
Postovi: 2
Ukoliko neko ima trake za Accu Chek Active,ili Go,neka se javi na PP.Potrebne su mi. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 10:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 10:41 am
Postovi: 24
Lokacija: Novi Beograd
Poštovanje svima.

Na moju žalost više pratim "onkologiju" jer se od 2008 borim sa rakom limfnih žlezda agresivnog oblika.
Pre toga "stekao sam" dijabet tip 2.
Hemioterapije i sl. su učinili svoje... pa sam od 2010 na insulinu.

Nije mi jasno da li imam pravo na neku mesečnu dozu besplatnih lanceta, vojni sam zdravstveni osiguranik.
Ja ih stalno kupujem... mnogo ih koristim jer moram da pratim nivo i zbog raka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Uto Jan 10, 2012 10:01 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Mogu samo da vam kažem kako je po pravilniku za civilne osiguranike, a to je da samo oni koji primaju insulin 4 i više puta dnevno imaju pravo na trake. Osobe preko 26 god. starosti mogu dobiti 50 kom. mesečno. Kako je u vojnom osiguranju, ne bih znala da vam kažem.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 6:43 pm
Postovi: 1
Menjam tracice Accu Chek GO rok trajanja 12/2012,za Accu Chek Active Sa vazecim rokom trajanja.Hvala unpared
Neka se javi na mail,ili u inbox ovde. Hitno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Sre Jun 06, 2012 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 5:27 am
Postovi: 11
Lokacija: Нишка Бања
Poklanjam 5 kutija po 100 komada iglica za pen špric novofine. Iglice su 8mm, nekima je istekao rok, ali to je kod iglica totalno ne bitno. Kontakt: [email protected] , 069/654160


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Pet Nov 22, 2013 11:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Potreban mi je nov ili polovan Accu-chek active aparat za merenje glukoze u krvi,sa ili bez tracica, moze i placanje. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Sub Mar 14, 2015 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2015 10:50 pm
Postovi: 3
Poklanjam 4 kutije insulina Mixtard 30, rok trajanja do 2016, uredno uskladisteno u vratima frizidera.
Presao sam na novu terapiju i 2 vrste insulina, Mixtard mi nije delovao a davao sam cak 40 jedinica.
Lokacija N.Beograd blizu buvljaka, Kontak na e-mail [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Sub Mar 14, 2015 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2015 10:50 pm
Postovi: 3
Diabeta je napisao:
Mogu samo da vam kažem kako je po pravilniku za civilne osiguranike, a to je da samo oni koji primaju insulin 4 i više puta dnevno imaju pravo na trake. Osobe preko 26 god. starosti mogu dobiti 50 kom. mesečno. Kako je u vojnom osiguranju, ne bih znala da vam kažem.


Jedno je pravilnik a jedno surova realnost, penkala za insulin kupio sam, u DZ kod merkatora lekarka mi kaze da imam pravo na trake i iglice za bockalicu. Imam pravo ali treba da idem na komisiju a uput za komisiju ne dobijam. Inace dajem insulin 4 puta dnevno, 3x1 jedni vrstu 1x drugu vrstu insulina.
Pre neki dan poslao sam suprugu po insulin, konacno sam dobio dovoljno insulina za mesec dana, pre toga morao sam da kupim insulin, Apoteka na uglu Dr.Subotica 2600 din. Kako doktorka u DZ preracunava koliko meni traje jedna karpula ja ne znam ili ona ne zna matematiku a ja znam da mi jedna karpula traje 4 dana jer tu vrstu insulina dajem 3 puta dnevno. Meni trebaju igle za bockalicu koje su u bubnju 6 igala kao gantlig top.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Pon Jun 22, 2015 10:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 5:27 am
Postovi: 11
Lokacija: Нишка Бања
Тренутно сам на Левемиру и Актрапиду. Хтео бих да пробам да заменим Актрапид Новорапидом. Ако неко има вишак Новорапида био бих му захвалан за један пен. Из Нишке Бање сам (Ниш).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Pon Jun 22, 2015 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2015 10:50 pm
Postovi: 3
Moja ponuda za poklanjanje 4 kutije Mixtarda vise ne vazi, jednostavno nisam imao vise mesta u frizideru da cuvam insulin koji ne koristim.
Ko nije obavesten RFZO je opet menjao pravilnik i mi dijabeticari koji primamo 4 ili vise puta insulin nemamo vise pravo na vise igala za pen. Sada je pravilnik promenjen i imamo pravo samo na 30 igala mesecno. Neka mi neko od nadleznih objasni kako da upotrebljavam jednu iglu 4x dnevno i to na 2 pena jer primam dve vrste insulina. Na svakom uputsvu za pen pise da se igla upotrebljava smo jednom a
nas RFZO prisiljava da jednu iglu koristim 4x. Igle su loseg kvaliteta tako da je veoma bolno davati tupom iglom insulin u predelu stomaka.

Trebalo bi da savez dijabeticara pokrene akciju da se ova odluka RFZO ponisti-izmeni, takodjer treba pokrenuti akciju da se precizno definisu kriterijumi oko traka za merenje i igala za bockalice jer se ovako nalazimo u vakumu gde svako tumaci kako mu se prohte a ja moram da kupujem igle za bocklaicu (gantling sistem), trake za merenje, igle za pen.
Za ilistraciju 60 igala za pen kosta 1200 din, kupujem lekove za srce jer samo 2 leka dobijam na recep i participaciju od 50 din, ostali lekovi ili je ogromna participacija ili moram da platim punu cenu. Ja nisam zeleo da budem bolestan, vredno sam radio a sad kad sam se razboleo drzava po svaku cenu zeli da izvrsi genocid nad nama koji smo bolesni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poklanjam
PostPoslato: Pon Avg 03, 2015 9:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2015 7:05 pm
Postovi: 21
Ljudi, sta se radi sa neiskoriscenim insulinom? Cesto mi promene terapiju pa mi ostane prethodnog. Na pakovanju pise da se neiskorisceno vraca u apoteku, mada je meni to cudno i ne znam da li je to praksa. Ne baca mi se...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: