Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Molim sve za komentarisanje ovog pitanja
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 2:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
:oops: Molim sve sa foruma koi ovo prochitaju,da mi pomognu svoim odgovorima na ovo moje pitanje?A to je, poshto sam imala pre par meseci mozdani udar i to dva mozdana udara u jednom danu :-? .Da li je mogutje da je to doshlo zbog povishenog shecera u krvi ili ti dijabetesa?Poshto su ustanovili nakon pregleda u urgentnom centru da imam dijabetes 14.2 a da nisam pre toga znala za to da imam povishen shecer.Tachnije nisam ni proveravala :cry: Lekari uzrok ne znaju (bar tako kazu) oni samo na stres se pozivaju ,cigarete shto je i tachno koe sam bacila odmah nakon toga.Moram priznati da sam jako uplashena posle toga i nikako ne mogu se opustiti i normalno ziveti , taj strah je uvek prisutan u meni.Sad mi je shecer oko 7 krece se od 6 do 7.5 ali varira ponekad ga skinem na 5.8 a inache tu je oko 7 manje ili vishe.Strogo pazim na ishranu, ne pushim ne jedem nishta slatko nit sto sadrzi shecer radim vezbe svaki dan , svako jutro i merim shecer sama najcheshce merim sedmichno jer svaki dan ne bi mogla jer se tako uznemirim uveche kad treba da merim shecer i onda ne spavam po celu noc.Priznajem da sam uplashena a dok se malo iznerviram shecer skochi :-? Lekari su mi rekli da do mozdanog udara dolazi usled visokog krvnog pritiska a meni je krvni pritisak uvek nizak.I kad su me primili na urgentni centar bio je 80/60 pa 60/40 i jedva su uspeli da mi podignu pritisak putem infuzija itd inache bili sui skeptichni ako ne uspeju da mi podignu pritisak moima su nagovestili da moze doci do onog najgoreg. E sad hvala Bogu za sad sam dobro sem shecera koi za sad nije veliki odrzavam ga za sad sa ishranom i lekovima Diprian 80 mg dve tablete uveche i dve ujutru a pre toga su mi davali inzulin (neki kristalni) nadali su se da je dijabetes trenutni nastao usled stresa kad sam dozivela mozdani udar ali nazalost nije nestao do sad :( ali skinuli su mi inzulin i uz ove lekove i pravilnu ishranu odrzavam ga koliko mogu normalnije.Jako sam uplashena zbog svega shto me bilo zadesilo i shta mislite ?Da li ima nade da se ova bolest stornira i da jednom pochnem ziveti normalno, bez straha shta ce doneti sledece jutro ?Hvala shto ste me saslushali tj prochitali i veliki pozdrav za sve ljude koi su omogutjili nam da se poverimo nekom a pri tom da nikog ne smaramo a i da razumemo jedni druge i pomognemo bar savetom ako je to mogutje.Veliki pozdrav za sve i sve naj u zivotu a pogotovu ono najvaznije ZDRAVLJE zelim vam ja \
Mikalja
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 3:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pozdrav.

Odgovaram konciznije, pa ako imate pitanja, javite se:

1. Secer se verovatno povisio usled mozdanog udara, a ne obrnuto, secer koji bi izazvao opsezne promene na krvnim sudovima vec bi se ipolkio pre ovoga na drugi nazcin i prepoznali bi ste da imate dijabetes. Ili ste imali intoleranzciju glukoze i latentni dijabetes, koji je samo cekao jedan ovaka stres za organizam.

2. Postoje dve vrste "udara", jedan je "beli" - embolijski - sa zacepljenjem krvnih sudova mozga trombom ili drugim ugruskom koji obicno dolazi iz nekih donjih delova krvotoka, najcese iz plakova na arterijama vrata; drugi "udar" je "crveni" i to je zapravo pucanje manjeg ili veceg krvnog suda, najcesce usled hipertenzije. Verovatno ste imali prvi oblik. Njegovom nastanku doprinosi pusenje, povisena masnoca, moze i hipertenzija (usled koje se zadebljavaju zidovi krvnih sudova, a sami sudovi dobijaju manji kalibar) itd.

3. Posle MR glave, EEG i uopste, detaljne interisticke i neuroloske obrade, znacete ima li posledica i koliko postoji jos opasnosti da Vam se sve ponovi. Ukoliko nemate pareze koje su zaostale, mozda je cak u pitanju bio i samo tranzitorni ishemijski atak, prolazna slaba prokrvljenost bez embolije (zacepljenja). To je najbolja od tri opcije. U svakom slucaju, prestanak pusenja je veoma bitan, kao i normalizacija zivota uopste, uz normalan higijensko-dijetetski rezim. Ako se toga pridrzavate, Vas ce zvotni vek biti isti kao i da se ovo nije dogodilo.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 11:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 8:27 pm
Postovi: 77
Lokacija: Novi Karlovci
Dr Ivica je lepo opisao uzroke,a ja cu posledice.Radim sa pacijentima kao sto ste vi i ono sto sigurno znam ,to je da cete se vremenom opustiti i nastaviti normalno da funkcionisete,ako vam to dozvoljavaju vase fizicke mogucnosti.Ne znam kakve imate posledice ,mozda ste trebali da napisete dijagnozu sa otpusne liste,vase godine,okruzenje...Najvaznija je vasa volja za oporavkom i disciplina za rezim zivota i terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim sve za komentarisanje ovog pitanja
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
mikalja je napisao:
:oops: Molim sve sa foruma koi ovo prochitaju,da mi pomognu svoim odgovorima na ovo moje pitanje?A to je, poshto sam imala pre par meseci mozdani udar i to dva mozdana udara u jednom danu :-? .Da li je mogutje da je to doshlo zbog povishenog shecera u krvi ili ti dijabetesa?Poshto su ustanovili nakon pregleda u urgentnom centru da imam dijabetes 14.2 a da nisam pre toga znala za to da imam povishen shecer.Tachnije nisam ni proveravala :cry: Lekari uzrok ne znaju (bar tako kazu) oni samo na stres se pozivaju ,cigarete shto je i tachno koe sam bacila odmah nakon toga.Moram priznati da sam jako uplashena posle toga i nikako ne mogu se opustiti i normalno ziveti , taj strah je uvek prisutan u meni.Sad mi je shecer oko 7 krece se od 6 do 7.5 ali varira ponekad ga skinem na 5.8 a inache tu je oko 7 manje ili vishe.Strogo pazim na ishranu, ne pushim ne jedem nishta slatko nit sto sadrzi shecer radim vezbe svaki dan , svako jutro i merim shecer sama najcheshce merim sedmichno jer svaki dan ne bi mogla jer se tako uznemirim uveche kad treba da merim shecer i onda ne spavam po celu noc.Priznajem da sam uplashena a dok se malo iznerviram shecer skochi :-? Lekari su mi rekli da do mozdanog udara dolazi usled visokog krvnog pritiska a meni je krvni pritisak uvek nizak.I kad su me primili na urgentni centar bio je 80/60 pa 60/40 i jedva su uspeli da mi podignu pritisak putem infuzija itd inache bili sui skeptichni ako ne uspeju da mi podignu pritisak moima su nagovestili da moze doci do onog najgoreg. E sad hvala Bogu za sad sam dobro sem shecera koi za sad nije veliki odrzavam ga za sad sa ishranom i lekovima Diprian 80 mg dve tablete uveche i dve ujutru a pre toga su mi davali inzulin (neki kristalni) nadali su se da je dijabetes trenutni nastao usled stresa kad sam dozivela mozdani udar ali nazalost nije nestao do sad :( ali skinuli su mi inzulin i uz ove lekove i pravilnu ishranu odrzavam ga koliko mogu normalnije.Jako sam uplashena zbog svega shto me bilo zadesilo i shta mislite ?Da li ima nade da se ova bolest stornira i da jednom pochnem ziveti normalno, bez straha shta ce doneti sledece jutro ?Hvala shto ste me saslushali tj prochitali i veliki pozdrav za sve ljude koi su omogutjili nam da se poverimo nekom a pri tom da nikog ne smaramo a i da razumemo jedni druge i pomognemo bar savetom ako je to mogutje.Veliki pozdrav za sve i sve naj u zivotu a pogotovu ono najvaznije ZDRAVLJE zelim vam ja \
Mikalja
:wink:

Iako sam početnik u ovoj boljci, kao čovek te i te kako razumem.
Znam o čemu pričaš, jer kad god pridjem onom aparatu jeza me hvata. Osećaj straha je stalno prisutan. Te, da l je skočio, te da l je pao. Strašno. Ne znam šta da kažem, osim da u tom strahu i u tim pitanjima nisi nikako sama.
Pitanje koje si postavila, jako je teško. Ne znam da li je dijabetes bolest koja se može stornirati. Ne znam, zaista. I ja se to pitam.
Drži se...:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Zaboravila sam još nešto reći, a što si pomenula u postu.
Strašno me nervira i stvara mi osećaj nepoverenja u lekare, njihovi različiti stavovi u vezi ove bolesti, koja nije nepoznata i nije od juče.

Jedni kažu nikako slatkiši ! Drugi, opet kažu MORA malo ! Koga poslušati?

Ovi što kažu da mora malo, i to ne samo kad pada šećer,nego inače, navode da je šećer neophodan za rad srca a čokolada za rad mozga !

Ajd, sad da pacijent bude pametan ... :-?

Btw, da li si čula za biljku Steviu ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Molim sve za komentarisanje ovog pitanja
PostPoslato: Čet Jul 19, 2007 11:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Hvala svima na razumevanju a posebno se zahvaljujem na podrobnim odgovorima koliko je to moguce ovde dr ivici Sladjani G i jasbi.Odgovorila bih na pitanje koe sam godishte ,57 godishte sam imam divnog supruga i cerku koja zivi jako daleko od nas.Porodichni zivot mi je sad divan misleci na supruga i cerku ali mi je pre bio pakao misleci na Nesrecna desavanja u porodici pre.Do moje trideset i druge godine zivota sahranila sam 3 rodjena brata oca jos u detinjstvu i majku.Da ne smaram vas o tetkama baki dedi itd.Tako da su zivotinje trebalo je to sve izdrzavati stresovi i stresovi.Sad ne pushim i imam volju za zivotom jer iskreno recheni pre ga nisam ni imala.Lekari kao lekari shto reche jasbi jedan kaze ovo drugi ono a ti uzmi shta mislish da treba.A na nama je da se borimo kako umemo i znamo.Uzgred da kazem da nisam chula za travu STEVIU iako sve i svashta trazim i gledam shta bi bilo najbolje.Za sad koristim za shecer tj protiv njega sem lekova , sa limunom celer .300gr lista celera skuva se u jednoj litri vode i 20 minuta to vri sklonish s vatre i tako poklopljeno stoi 24h.Kad prodju 24h iscedi se 1 kilogram limuna i sok iz kuvanog celera pomesha se technost i ujutru se pije po 1 rakijska chashica na tashte ili ti prazan stomak.Nije teshko za pripremanje a ni za konzumiranje, ne zahteva ,mnogo vremena a mnogi ma je pomoglo mogu reci da i meni samoj odgovara i za sad odrzavam shecer solidno.Samo ako se iznerviram e onda mi skochi na 10 ali i povuche se brzo.tako da je oko 7 tu vrti se negde huh.Vrucina mi smeta uzasno te radim samo blage vezbice koje mi je fizioterapeut preporuchio odavno.Mada ono svi kazu ne morash vishe raditi vezbe idesh normalno prichash normalno ali ipak ja radim vezbe shto mi moja cerka obavezno podvlachi svaki dan.Kaze mama morash to i najbanalnije vezbice su za tebe super ako nishta da te opomenu da si ti samo zalechena a ne izlechena da se ne zaboravish i pochnesh pushiti ili takvi shto (plashi se dete) a inache studira medicinu i zavrshila je srednju medicinsku ovde a vani zavrshava medinski fax .E bash neki lekari kazu pa ne smesh ti ni na slici videti slatko a kamoli da uzmesh a drugi pak kao a nesmesh naglo odreci se slatka morash uzeti s`vremena na vreme pomalo jaojj.Meni ostaje samo da gledam i mislim. :o Ali bez chega se mora, mora se.ZA sve jedan predivan pozdrav uz ono chuveno chuvajte se i bog ce vas chuvati.Mada se kasno setimo te izreke ali opet nishta nije kasno ako je na vreme zar ne? :wink: Pozdrav i mnogo zdravlja za sveee
Milkacha
P.S
E da znachi nisam sama koja ima fobiju od merenja secera.Mada tudja muka mi ne moze ublaziti paniku i strah ali svakako prija da znam da nisam sama i u tom jer prijatnije je verujte .
Pozdrav [/b]

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 19, 2007 2:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Ma, nisi ti sama uplašena. Što se toga tiče, budi mirna. I ja sam.

Pazi, ako se zaista ne sme ništa slatko, ok. Meni prvoj je to najlakše.
A, šta ćemo ako je malo šećera neophodno za rad srca? Šta to znači, jedno lečiš, drugo kvariš? Ili, malo čokolade za rad mozga? Nije to baš naivno priznaćeš.

Što se tiče merenja šećera,tu sam tek ogorčena.
Kupila sam Aku-Ček samomerač i svaki dan se bockam više puta. A, opet ne znam šta sam izmerila.
Jedni kažu da je brojka koja se dobije na meraču pravo stanje šećera u krvi. Ok. Ali, drugi kaži da je dobijena brojka tačno stanje kapilarne krvi, a ne venske ! A, venska je jača i bitnija je od kapilarne ! Dakle, šta mi dobijemo na onom meraču? To još nisam uspela saznati.
U vezi toga, jedni kažu da dobijenu brojku treba pomnožiti sa 1,28, drugi opet sa 1,25 ! Opet, treći kažu da sam merač sve pomnoži i da nikakvo dodatno merenje dobijene vrednosti nije potrebno.
Sutra je petak, dan kad centar za informacije Aku -čeka radi, pa ću ih nazvati da čujem šta će mi i oni reći.

Imam jedno pitanjce za tebe..:wink:...Što piješ celer i limun ako piješ i lekove za šećer? Znači li to da taj lek ipak nije za tebe dovoljan, kad i pored njega, dijete, vežbica, bez cigareta ...moraš i celerom da ga održavaš? Shvataš šta hoću da te pitam, na koji način ti je lekar odredio da piješ baš taj lek? Pitam te zato što je mene doktorka samo pogledala i po izrazu mog lica odmah znala koja vrsta leka bi meni najviše odgovarala....:roll:

Ljudi smo, pogotovu u istoj muci. Moramo jedni drugima pomoći.

Stevia je biljka koja je 200 puta sladja od ovog šećera dobijenog iz šećerne trske ili repe, i nema ni jedne kalorije ! Potrudiću se da nadjem link gde se više može pročitati o njoj ali i poručiti, ako imaš platnu karticu. Samo tim putem se prodaje preko neta.
Budi ti meni dobra i pozdravljena...
Btw, ja sam 1961.g. Tu smo...:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 19, 2007 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Slatkise obavezno! Na sta bi zivot licio kada ne bi bilo slatkisha.. pihh.. isto tako i smokve i sve ostalo. Normalno, nema "krkanja".. vec sve u nekim normalnim i za nas dijabetes podnosljivim mjerama.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 7:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Jel i ti misliš da mora malo?...:lol: ...Dobro, samo malo ćemo i to po nekad.

Si čuo za steviu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 9:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Cuo, tj gledao na RTS-u prije dvije godine ako se ne varam.. ovde toga nema, valjda jos nije odobreno od strane EU. Ja koristim obicne zasladjivace na bazi aspartama i acesulfama.
Bas sam sada prije 2-3 sedmice kada sam se vracao iz CG nasao centroproizvodov shlag sa aspartamom. Moj najbolji dan ove godine - obozavam shlag :)

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 2:18 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
jasbi je napisao:
Što se tiče merenja šećera,tu sam tek ogorčena.
Kupila sam Aku-Ček samomerač i svaki dan se bockam više puta. A, opet ne znam šta sam izmerila.
Jedni kažu da je brojka koja se dobije na meraču pravo stanje šećera u krvi. Ok. Ali, drugi kaži da je dobijena brojka tačno stanje kapilarne krvi, a ne venske ! A, venska je jača i bitnija je od kapilarne ! Dakle, šta mi dobijemo na onom meraču? To još nisam uspela saznati.
U vezi toga, jedni kažu da dobijenu brojku treba pomnožiti sa 1,28, drugi opet sa 1,25 ! Opet, treći kažu da sam merač sve pomnoži i da nikakvo dodatno merenje dobijene vrednosti nije potrebno.


Izvini, ali moram da te pitam ko ti je napunio glavu ovim glupostima u vezi merenja? Jako me iznervira kada shvatim da novootkrivene ljude, kojima je svaka informacija bitna, pogotovo u početku, kljukaju raznoraznim "savetima".
Ono što aparat izmeri i jeste pravi rezultat i onaj koji nama treba, upravo iz kapilarne krvi. Inače, rezultat iz venske u odnosu na kapilarnu krv se obično razlikuje za oko 1 mmol, jer je tu očitavanje iz plazme. Zato neki ljudi, kada upoređuju analize iz laboratorije i svoj aparat, misle da im aparat ne valja, što je prosta zabluda. Nema nikakvog množenja, deljenja i sl. Nekada daaavno su kod nas bili aparati koji su pokazivali vrednosti u mg/dl, a sada svi pokazuju u mmol/l.
U Americi se i dalje koriste merne jedinice mg/dl, pa to možda zbunjuje ljude, jer tu vrednost treba podeliti sa 18 da bi dobio "naše" mmol/l. Npr. kod njih je "idealan" šećer 100, što bi u našem slučaju značilo 5,6.
U svakom slučaju, ono što vidiš na ekranu aparata je prava informacija o stanju šećera u momentu merenja.

Preporučujem da šećer izmeriš ponekad 2 sata posle jela, pa ako je uglavnom OK, može malo slatkog odmah posle klope :0) Nemoj se zaslađivati "na prazno", odnosno umesto užine i sl., već uvek nakon glavnog obroka. Dok slatkiš stigne na red za varenje, već si se malo "trošila" i ponešto poradila. Ko voli čokoladu, "menaž" za kuvanje ili neka druga "crna" ima dosta kakaa i u manjoj meri podiže šećer od ostalih. :wink:

Stevia je mogla da se nabavi i kod nas, i to od domaćeg proizvođača, ali je bila neka teška kritika na tržištu, pa su je povukli....

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 2:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
...

Medicinska sestra u domu zdravlja, a apotekarica kod koje sam merila šećer dok nisam kupila svoj aparat mi je to potvrdila. Samo nije znala da mi kaže da li 1,25 ili 1,28...Eto, tako su meni rekli i ja sam dugo množila..I zapisivala sam te umnožene vrednosti, tako da ja sad i nemam pojma koliki mi je šećer zaista i bio....:roll:...

Sad sam se načisto zbunila.... :-?

Hvala ti na informaciji i savetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 2:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Ne mogu da dodjem sebi...... :o

Lepo je Niče rekao više štete od poluistine nego od neznanja. Mnogo sam sebi naštetila slušajući raznorazna pametovanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Molim sve za komentarisanje ovog pitanja
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 9:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Pozdrav za sve. Hvala DIabeta na odgovoru jasbi za merenje shecera jer sam pochela vetj da se pitam o nekim stvarima ali odgoor vetj ovde nadjoh pre pitanja.I ja nishta ne delim nit mnozim shto prochitam prochitam , shto mi je to mi je. :( Mada ima josh ponekih samomeracha iz muzeja ili otkud vetj pa dele mnoze itd .Recimo moj zet godinama ima shecer i znam da uvek kad meri shecer on neshto mnozi deli pa sa kilogramima visinom i td.Ali mislim da je to neki predratni aparat ko to zna od kad i kakav.I bash se muchi sa istim.Kad je video kod mene samomerach on se odushevio.Kaze jao dok ja izvadim krv pa onda digitron i broi mnozi oduzimaj meni shecer skochi duplo.Sad je reshio i kupio aparatic u prizmi kaze au preporodio se.A shta da se radi kad pusti novac i primanja kod nas prepreke su za mnogo shta a pogotovu za ljude koi morali ili ne zadovolje se sa nechim prvimi neistrazuju vishe.JEr kao shto se zna, najgore je kad chovek pochne da se navikava na ruzne stvari ili ti bespotrebne pri tom i ne trazeci lepshe i bolje jer je navikao na prvo i ostaje tu dok ga drugi ne mori.Znachi jasbi ne bockaj se non stop .Kako ja nesmem bwe a i da se ne navuchem na iglu(mala shala) uh kako mi se jede sladoled :( volela bi da sam hrabrija e da su moje usne a tudja krv sad bi pojela 2kg hehe :wink:
pozdrav za sve
Mikalja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Molim sve za komentarisanje ovog pitanja
PostPoslato: Sub Jul 21, 2007 12:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
I jasbi da li konachno ti izmeri shecer bez mnozenja i delenja i koliki ti shecer pokazuje aparat ?I pitanje za sve prisutne?Da li na vas utiche ovo vreme tj za povecanje shecera.Na mene utiche bash negativno :( .Iako se trudim da isposhtujem sve shto god mogu ne vredi bash mi ne prija.I nikako ispod 7 da ga spustim.Zna otici i do 9.4. UH da li ce ikad izmisliti neshto shto ce ga moci bash regulisati tj stornirati na normalu. Pozdrav za sve i sklanjajte se s`vrucine koliko god mozete caossss
Mikalja :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: