Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 10:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
AHA SAD VIDEH Diabeta,pa jasbi je stalni chlan a ja novi chlan .A da ona je od 16 jula a ja od 18 jula uuuuuujeeeee pa razlika je oogromna :D :lol:
jasbi cmoka tebi chujemo se mi tamo na pp :wink: Moram ti chestitati unapredjenje :PPPP :wink: .A da uvek te zaboravim upitati kako si kao "bela udovica" nadam se da razumesh i da si chula za izraz i da se ne najutish :wink: .Ali netjesh znash ti da ja tebe jojim puno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Miko, srce moje, volim ja tebe...... Slika


Samo gledas u datum a ne vidis da ja vise piskaram i tandrljam od tebe ?
Raspisi se malo i ti... :lol:


Da,bre, kako ne znam sta je bela udovica..! Moracu ovih dana da se prosetam do ordinacije cika doktora da vidim stoji li jos onaj plakat na zidu... :lol: .... Ne bi bilo lose isprobati taj savet... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 11:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Miko moja, umesto sto samo.... Slika ...i.. Slika ..i... Slika .pa onda.... Slika i obavezno... Slika..a tu je i ... Slika ..pa opet... Slika..a ti malo... Slika i ... Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 11:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 12:12 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
mikalja je napisao:
AHA SAD VIDEH Diabeta,pa jasbi je stalni chlan a ja novi chlan .A da ona je od 16 jula a ja od 18 jula uuuuuujeeeee pa razlika je oogromna :D :lol:


Ništa ja tu ne diram, sistem sam određuje ko je ko :D
Ja bre nemam nikakvu posebnu sličicu, a ubih se od posla na forumu. Uaaa, to je nepravda! :D (Kalimero)

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 10:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
jasbi znash da se uvek opominje da se shto manje stavlja smailica da nebude sharenilo ovako :evil: .Ako ja pochnem da stavljam kuku a skupljam ih godinama :P .A bitno da si one natrpala shto se valjaju od smeha.Aha to je odgovor za "belu udovicu"Pisat cu ti ja muzu u Rusiju i pastovati mu da vidi kako "patish"za njim :lol: .Ma bilo kako bilo vidim ja da si ti meni mnogo bolje(kucam u drvo)nije bitan razlog .Vazno je da je tebi bolje 8) .A svrati ti i vidi da li josh ono preporuchuju kao lek?Mada bi ti mogla to sad upotrebljavati preventive radi.A Diabeta samo se ti opusti :wink: .Dobar ti je ovaj "sistem"kao i nash metabolizam .A to shto nemash slichicu , ako mislish na animacije to jest malo pogloopo .Skoro svaki sajt ima animacije ispod nickova e sad ko je ovaj pravio bash je "kreativan".A to ono ma daj to je sajt za bolesne, moze njima shta bilo :P .Pa ako imamo shecer nemamo besnilo ili ti da smo na neuropsihijatriji a i da jesmo ,jasbi ti cut i tvoje slichice :oops: odnosno smailici.Ne vidish ti koliko ja piskaram ovuda ali ajde de kako vi kazesh :P .Mislim piskaram a ne pishkaram :D jasbi jubi ja tebe leblebijo jedna,moramo ti nadjemo sad jednog dobrog dasu da te pazi i mazi dok ti suprug ne stigne zar ne?Ima je i za njega
:lol: :lol: :lol: Pozdrav za VI od JA veliki cmokitjak :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 12:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
A, vidim ja nesto mi neobicno na ovom sajtu, kad ono nema avatara, smajlija..... :lol: Dobro si Miko rekla. Ako smo dijabeticari nemamo besnilo... :D Stalno govore da su dijabeticari ljudi kao i svi drugi, a vidi kakav nam je sajt - bolestan !...Sivo-plav...Moramo mi to malo da obojimo i razveselimo.
Dijabetes je bolest stresa,problema, mrzovolje....Necemo to siriti i ovde, nego bas kontra. Sale, smeha i veselja...barem ovde, ako ne mozemo to u RL... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 2:59 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
E, daj recite javno koja je to fora sa leblebijom? :P

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 5:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Milka me zeza zato sto tri dana jedem leblebije..... :lol: Pretvoricu se u jedno veliko zrno!

Evo linka gde nesto vise pise....dovoljno da vidimo ono sto nam treba

http://www.samancambine.ro/index.php?pa ... dinii_naut


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 5:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Pa chitamo mnogo o toj zitarici koja se i josh zove NAUT i kazu da skida shecer a i jako je bogata svim i svachim shto je, organizmu potrebno.Neshto cu pastovati a i mozete u google ukucati Naut ili leblebija i videt ce te vishe informacija i slikovitih
ve češće naučnici tvrde da zdravlje najbolje čuva takozvana mediteranska kuhinja, bazirana na ribi (najčešće na roštilju), maslinovom ulju, paradajzu, začinskim travama (origano, ruzmarin), testeninama i (crnom) vinu. Na ovom mestu donosićemo recepte iz mediteranskog basena: dalmatinske, italijanske, grčke, francuske...

Leblebije s mesom (glavno jelo)
(Specijalitet tuniske kuhinje)

Sastojci: 500 gr mesa isečenog na kockice, dve kašike margarina, leblebija, kašika koncentrata od paradajza, crni luk, so i voda.
Meso i iseckani luk prepržiti na margarinu. Dodati koncentrat od paradajza i šest šolja vode. Dodati leblebije koje su namočene u vodi preko noći. Sve kuvati na umerenoj vatri dok meso i leblebije ne omekšaju. Posoliti pre nego što se skine s vatre i odmah poslužiti.

GRICKALICA, ILI...
Leblebija naut

Leblebija je povrtna kultura koja se najviše uzgaja u Makedoniji i Dalmatinskoj zagori.
Leblebija je mahunasta belančevinasta biljka i visokovredna namirnica za ljudsku prehranu. NJeno seme, slično semenu soje ili sušenom zrnu graška, svetlosmeđe je boje, a koristi se kao varivo ili kao dodatak ostalom povrću za pripremanje vrlo ukusnih jela. Nedozrelo seme ljušti se iz mahuna i priprema kao mladi pasulj ili grašak. U istočnim zemljama leblebiju melju u brašno i od njega peku izvrsna peciva, ili je u određenoj razmeri (10 - 20 odsto) mešaju s pšeničnim brašnom i peku poseban i vrlo tražen hleb. Najpopularniji orijentalni specijalitet od leblebije su propržene semenke, koje se grickaju kao kokice ili semenke bundeve i suncokreta.
Ako se to može nazvati prednošću, onda leblebija ima jednu prednost pred pasuljem i graškom, izuzev boba. Naime, pržena i samlevena odlična je zamena za kafu; neki tvrde da je čak bolja od boba, te se češće uzgaja više zbog prženja i mlevenja nego zbog pripremanja za jelo kao povrće.
Biohemijski sastav leblebije sličan je ostalim mahunarkama. Osušeno zrno sadrži 17,4 - 23,3 odsto belančevina, 53,5 - 63,6 odsto ugljenih hidrata, 4,1 - 5,5 procenata biljnog ulja 3,3 - 5,5 odsto celuloze i 3,2 - 3,4 odsto mineralnih materija.
Mlade mahune leblebije nisu preporučljive za jelo, jer vegetativna masa (stabljika, lišće, pa prema tome i mahuna) ima visok sadržaj jabučne i oksalne kiseline, što može izazvati ozbiljne poremećaje u organizmu.
jasbi i ja je vec upotrebljavamo i ima pozitivnih rezultata.Probajte nece te se pokajati :) Ima da se kupe kao grickalice malo zapechene kao kikiriki u prodavnicama zdrave hrane.
A chichoku? Gore sam vam pastovala proshle godine sam upotrebljavala i jedva chekam kad ce opet biti na pijacama.Znam ljude koi su se skinuli sa insulina jeduci samo chichoku.I to sirovu narendaju i onako svezu njam i ukusno je kao koren od kupusa a mozesh je i peci kao krompiric mada bolje sveza ima insulina u sebi.
Toliko od mene za sad
POzdrav

I probajte nemate shta izgubiti ne boli :wink: .jasbi i ja ce mo josh malo pa na ispashu samo qq valjda nas nece muzti :roll: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 6:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Milka me zeza zato sto tri dana jedem leblebije..... Pretvoricu se u jedno veliko zrno!

Evo linka gde nesto vise pise....dovoljno da vidimo ono sto nam treba

http://www.samancambine.ro/index.php?pa ... dinii_naut
ne postoi toliko zrno brej :D mislish brdo ?
E da i nije skupa da se zna.Kako gde ali za 150 do 200dindzi ih puna kesa a i gooza
caos :) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 6:38 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Superica! :D
Još i ako dodamo vrednost glikemijskog indeksa koji ima na mom sajtu
http://www.diabeta.net/index.php?option ... &Itemid=58

... skoro idealno... Leblebije nisam jela ne pamtim, a nekad sam ih tamanila :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 8:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Eto vidish Diabeta kako smo mi pametne glavice? 8) jasbi i ja 'pronjushkamo svashta bve.Ali od leblebija imash i gasove da ne kazem pr*ish kao konj i super ne naduvavash se :wink: jasbi vid sa onom drugaricom shta doda u one sveze shto ih samelje pa mi tamo na pvt shibni bubim te.Uh danas sam pojela dve chashe grickalica leblebijica :) .I ko god dodje shakom uzima :cry: e nedam vishe jel takoc jasbi :lol: .Aj pozdravi sincheka a muza takodje i pishemo se sutra tamo .A da avatora ovde nema :( a smailici su tako prosti iz kog veka Bog zna?bye bye bye :D Ali ajde de dobro :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 8:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Eto vidish Diabeta kako smo mi pametne glavice? 8) jasbi i ja 'pronjushkamo svashta bve.Ali od leblebija imash i gasove da ne kazem pr*ish kao konj i super ne naduvavash se :wink: jasbi vid sa onom drugaricom shta doda u one sveze shto ih samelje pa mi tamo na pvt shibni bubim te.Uh danas sam pojela dve chashe grickalica leblebijica :) .I ko god dodje shakom uzima :cry: e nedam vishe jel takoc jasbi :lol: .Aj pozdravi sincheka a muza takodje i pishemo se sutra tamo .A da avatora ovde nema :( a smailici su tako prosti iz kog veka Bog zna?bye bye bye :D Ali ajde de dobro :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: