Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 12:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
@Naše žlezde sa unutrašnjim lučenjem u velikoj meri zavise od enzima iz sirove hrane, jer jedino ti enzimi stvaraju hormone u našim žlezdama. Na to se veoma malo obazire većina lekara..."

Zadržala bih se na ovoj rečenici. Opet ću ja sa pričom o boraniji i njenom blagotvornom dejstvu na šećer. Meni doktorka nije rekla za boraniju, ali mi je rekla za svež crni luk! Kombinacija boranije i crnog luka umanjuje, ajd da tako kažem, šećer u krvi. Opet, za sirovu cveklu svi znamo koliko je dobra za jačanje krvne slike, ali i jetru. Ali, čini mi se da ona sadrži i dosta šećera u sebi. Ako bi svežoj cvekli dodali seckani crni luk, umanjili bi šećer koji ona sadrži u sebi, a opet bi nam dobro došla kao čistač jetre. A, svi znamo koliko je jetra važan organ baš kad je prečišćavanje krvi i holesterola u pitanju. Hm...Ne znam da li ste me shvatili, htela sam reći, da, ako hranu shvatimo kao lek, pravilnom kombinacijom voća i povrća, možemo dosta uticati na hemijske procese u našem organizmu. Vidim sa onog sajta da je meso strogo zabranjeno.
Diabeta,zamolila bih tebe za iskreno mišljenje. Znam da se davljenik za slamku hvata, a meni nekako ovo sve deluje logično. Ne znam da li grešim. Hvala ti unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Sve je to dobro shto pishesh :wink: .Mislim i slazem se u vecini sluchaja,samo gledati hranu kao lek to pomalo boli :( a pogotovu kod gurmana.Ok ono povesti rachuna ali sve shto jedemo posmatrati ga kao lek bljutavo i gorko bwe :-? Sve ti lepo kazesh SAMO KRUZISH OKO ODGOVORA ZA CIGARETE za koe sam ti gore pisala ali ti veshto ili izbegavash ili ne vidish stvarno o chemu je rech :wink: .A PITANJE JE JEDNOSTAVNO?Prosto recheno ,da li ti mislish jasbi da je sve to dzaba sva ta muka , diete jurnjava za zdravom hranom ako se UNOSI NIKOTIN ili ti SMRT ZA krvne sudove i ceo metabolizam, organizam ili kako god vec.Bez ljutnje i sa NAJ BOLJIM NAMERAMA vas pitam i pozdravljam ,,,,,,,,,,, :wink: caoooo i pozdrav za sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 12:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
hehehehehheeeeeee....Da, Miko moja,kružim ja ko kiša oko Kragujevca kad su cigarete u pitanju. Dosta dugo pušim, to je tačno. Samo sam jednom pokušala da ostavim. Tog dana sam normalno pila kafu, sve je bilo ok. Imala sam problem šta ću sa rukama, to jedino. E, uveče je počela glava da me boli do ludila. Mozak zapamtio duvan..:wink: Celu tablu kafetina sam popila, ništa nije pomoglo. Uveče sam morala da popušim 2,3 cigarete i tek je tad glavobolja prestala. Od tad nikad više nisam pokušala da preskočim jedan dan bez dima.
što se tiče štetnosti, ne kažem da nema. Pogotovu što je danas duvan ko zna kakvog kvaliteta. Ovaj naš, posebno.
Moj pokojni otac je povredio nogu, duga i bolna priča, i stigao do teških problema sa venama. Živeo je u Nemačkoj. To je bilo početkom 80 tih. Jedan nemački hirurg mu je rekao da baci cigarete da je to smrt za vene, i bla,bla truć. Uradi je tako. Posle godinu, dve, stigne on ponovo u bolnicu,ovog puta u neku drugu. Isti problem, vene. Drugi lekar,puši, tata mu reče to za cigarete,a on njemu ma, jok. To nema veze s tim. Takve ti vene, slabi zidovi,krte......:lol:..I moj otac ponovo propuši.
E,sad, baciću hleb, baciću meso. Zbog skupoće se oblačim na Buvljaku, kupujem jevtinu obuću jer nemam pare za bolju...Kafu da prestanem da pijem i cigarete da pušim....Draga moja, oma na groblje da idem. Izem ti onda moj život. Ne znam, barem mislim sada tako. Možda i promenim mišljenje.
pozdrav društvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 10:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
hahhahahhh :lol: jasbi ,,Isto moje mishljenje ,razmishljanje priche NEKADASNJE,bla bla truc.Kako hocesh i ochekivala sam slichno neshto jer sam nekad i sama tako reagovala i gore.A ono tipa shta cu sa rukama, to svi pitanje protezu ?E draga moja jasbi i ostali ne daj Boze da moradnesh pod hitno da vidish kako ruke mesta nadju.Ali kako hocesh svako bira svoj put zelim ti put bez trnja veruj mi i prepona teshkih .Pozdrav i pishemo se pozdrav za sve forumdzije a jasbi tebe posebno pozdravljam uz pozdrave i zelje da shto pre probash onaj recept i da javish (znash ti koi je :lol: ). Uz pesmu--> HAJDE hajde Jasminaaa Od Chole neda se matori dobar je on josh zar ne :D caosssssssss idem da grickam leblebije kao kokoshka sam postala kvo kvo kvo heheh :lol: :wink: ciaoss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 10:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
VAŽNO JE ZNATI
- Smanjenjem prekomerne telesne težine za samo 10%, smanjujete rizik za dijabetes za 50%, redukujete krvni pritisak za 10 mmHg i ukupni holesterol za 10%!


Od 29. avgusta sam na dijeti..... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 3:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
jasbi
Stalni clan



Pridružio: 16 Jul 2007
Poruke: 96



Nova porukaPoslao: Čet Avg 23, 2007 10:15 am Naslov: Odgovoriti sa citatom
VAŽNO JE ZNATI
- Smanjenjem prekomerne telesne težine za samo 10%, smanjujete rizik za dijabetes za 50%, redukujete krvni pritisak za 10 mmHg i ukupni holesterol za 10%!


Od 29. avgusta sam na dijeti..... :evil:
hhahahaahahh od koje godine jasbi? :lol: :lol:
Pametnice nasha :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 6:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
mikalja je napisao:

hhahahaahahh od koje godine jasbi? :lol: :lol:
Pametnice nasha :wink:


..a,zezaj ti, zezaj....
Ne znaš ti kakav sam ja karakter.....kad vidim 'ladnu slaninicu i vruć lebac...

Nadam se od ove, majku mu...:lol::


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 7:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
jasbi KARAKTERU MOJ :lol: Iako se za lek ne zahvaljuje ipak hvala ti za ono objashnjenje za ALU.Zaboravih tamo na pp da se zahvalim a ja sam ti kultura jado :roll: hehehe bezim u rite grmi :(
Pozdravche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 10:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
mikalja je napisao:
jasbi KARAKTERU MOJ :lol: Iako se za lek ne zahvaljuje ipak hvala ti za ono objashnjenje za ALU.Zaboravih tamo na pp da se zahvalim a ja sam ti kultura jado :roll: hehehe bezim u rite grmi :(
Pozdravche


... :evil: ...Beži u rite.!

Objasnila nama Diabeta sve, samo treba da pročitamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 1:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Ocem i ja onog smailica za aktivan chlan :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: jasbi samo prepisuje i opet ona aktivna e necu vishe ni pisnuti :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :PPPPPPPP :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 4:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
mikalja je napisao:
Ocem i ja onog smailica za aktivan chlan :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: jasbi samo prepisuje i opet ona aktivna e necu vishe ni pisnuti :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :PPPPPPPP :P


hihihihihihihihiiiiiiiiii.....


.Diabetaaaaa ! Okači joj, molim te, smajlića ! Vidiš da je gora od deteta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 5:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
UVlakusho necem ja da mi ona okachi to je "sistem "breja sad taj sistem radi kao i nash sistem u drzavi ih:/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
hihihihihhihihihihihi..........Do'bo, do'bo.Miko, moja....ja uvlakuša...oket.

Mislim da Diabeta nije imala ludje forumašice od nas dve...:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 11:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Da joj nije nas bio bi bivshi forum veruj :x Vidish niko ni slovca sem bash ako ga prozovesh a i tad ono :P .Idem sad na kviz imam zakazan derbi pametnice protiv pametnjakovica uhh kako smo ih razbili neku veche i sad cemo imam osecaj :lol: Jaaaaasmina ziv ti ja moram itji :) Pozdravljam i ono dete ljubni u moje ime za pozitivne rezultate pametno dete :wink: ljubim ga pametnica mala :wink: caosss
Igram kvizic malo muz nije ovde bolje i to da smirim zifce nego u selo zar ne? :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 25, 2007 9:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2007 9:08 pm
Postovi: 285
Kvizić ? Ako, ako, igraj ti samo....:wink:... Ubijaj pametno vreme dok si sama.
El, meriš cuker?...:roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: