Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MERENJE NIVOA ŠEĆERA NA BAYER APARATU
PostPoslato: Sre Mar 21, 2012 9:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 10:41 am
Postovi: 24
Lokacija: Novi Beograd
Posedujem Bayerov "Ascensija contour". Zbunjuju me dobijene vrednosti?

Na kutiji sa tračicama pišu referentne vrednosti od 112 do 140 mg/dL, ili 6.2-7.8 mmol/L :-?
Svaka kutijica sa tračicama ima neke svoje referentne vrednosti, pa se zbunjujem :roll:

Ako sam dobro shvatio, kada sa ovim aparatom i tim tračicama izmerim nivo 112 mg/dL (ili 6,2 mmol/L), to znači da mi je stvaran nivo šećera, recimo, 3,9 mmol/L :roll: .
To tumačim, jer je očigledno u pitanju takva referentna vrednost, a jasno je da stvarni nivo treba biti od 3,9-5,9mmol/L.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MERENJE NIVOA ŠEĆERA NA BAYER APARATU
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 10:59 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Uh, pobrisah spamove nekako :)
Ne opterećuj se tim ref. vrednostima. Ako ti aparat pokaže recimo 100 mg/dl, podeliš sa 18 i dobiješ da ti je cuker 5.6 mmol/l. Samo to te zanima :)

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MERENJE NIVOA ŠEĆERA NA BAYER APARATU
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:33 am
Postovi: 101
Lokacija: KRANJ-SLO
biseri je napisao:
Posedujem Bayerov "Ascensija contour". Zbunjuju me dobijene vrednosti?

Na kutiji sa tračicama pišu referentne vrednosti od 112 do 140 mg/dL, ili 6.2-7.8 mmol/L :-?
Svaka kutijica sa tračicama ima neke svoje referentne vrednosti, pa se zbunjujem :roll:

Ako sam dobro shvatio, kada sa ovim aparatom i tim tračicama izmerim nivo 112 mg/dL (ili 6,2 mmol/L), to znači da mi je stvaran nivo šećera, recimo, 3,9 mmol/L :roll: .
To tumačim, jer je očigledno u pitanju takva referentna vrednost, a jasno je da stvarni nivo treba biti od 3,9-5,9mmol/L.


Ja već godinama koristim aparat(e) breeze2 istog proizvođača i zadovoljan sam. :) Formulu za preračun ti je Stela već rekla. Mada, koliko se meni čini tvoj aparat može da se jednostavno našteluje mmol/l. Pročitaj bolje uputstvo za rukovanje. Ako ga nemaš pogledaj na nnetu. Inače postoji i program za skidanje i obradu podataka sa aparata na računar tako da istovremeno vodiš i dnevnik. WinGlucofacts. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Accu-chek Active vs. Bayer Contour*ts
PostPoslato: Pon Maj 14, 2012 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 09, 2006 6:12 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Imam aparat za merenje šećera Accu Chek Active, već nekoliko (4,5,6 ???) godina, zaboravio sam tačno kad sam ga nabavio, i zadovoljan sam njime. Danas mi je preporučeno da nabavim Bayer-ov CONTOUR*TS aparat, sa obrazloženjem kak je ovaj aparat već star, i verovatno ne radi kako treba. Nisam ga baš kontrolisao, ali bi po rezultatima dobijenim u laboratoriji, trebao biti tačan, jer su rezultati približni (10,7 u laboratoriji, naspram 9,4 - 9,8 na aparatu).
Kakvo je mišljenje javnog mnenja na ovom forumu? Zna li neko kako idu cene mernih traka za ovaj Bayer-ov aparat?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: