Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: lekoviti caj?
PostPoslato: Pon Jul 04, 2005 11:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Vidim da su mnogi imali kontakta sa raznim cajevima ,raznih proizvodjaca.Mene zanima da li je iko cuo ili probao caj koji pravi Jova sa Cetinja.Koliko sam cula on je lekar koji je otisao iz civilizacije i sa Cetinja pomaze ljudima.Indirektno znam za decka od 14 godina koji ne prima insulin ,a pije njegove cajeve i kapi.Naravno da postoji mogucnost da je u remisiji,da je ipak diabet 2... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cetinje i civilizacija
PostPoslato: Sub Jul 16, 2005 3:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Ne, nsiam cuo za ovog travara ali mi se svidela fraza: "Koliko sam cula on je lekar koji je otisao iz civilizacije i sa Cetinja pomaze ljudima.". Mislio sam da je i Cetinje nekakva civilazacija. Hmm?

Ovo me je razveselilo; lepo je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 02, 2005 7:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Hvala Brko!Drago mi je da sam te nasmejala! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 05, 2005 11:59 pm
Postovi: 47
Lokacija: Nis
E ovako ja sam probala i meni onako pomaze ali ne bas kao mojoj majci.
Ona sa solicom prepolovi trenutnu visinu secera u krvi.

Pije se caj od lista divlje kruske koja ne radja, e sad neznam za onu koja radja i to cu da isprobam pa cu vam javiti. Znaci nadjes divlju krusku koja ne radja i 2-3 listica prelijes vrelom vodom. Pije se po jedna soljica ujutru, mada kada je mami visok secer ona skuva jedno lonce od 2 dl i popije ga u toku dana, njoj secer prepolovi cak ga ponekad i bas snizi, tako da ga treba oprezno koristiti. Probajte nista vas ne kosta :wink:

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala.Praznina strasna praznina u mojoj glavi ispunjavala je moje trulo telo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 4:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Ja sam nedavno probala čaj koji su mi moji doneli sa Zčatibora. U pitanju je neka mešavina koja je već ustaljena kod većine čajeva za dijabet. Iskreno glikemije se zaista jesu redukovale, ali mislim da ovakvo rešenje nije trajno obzirom da je potrebno piti čaj pre svakog obroka.
Ono što mogu da garantujem je da sam u periodu kada sam pila revitu diet uspela jako da redukujem količinu insulina. Dešava se sledeće - tek posle 10ak dana svakodnevne upotrebe doze insulina počnu da se smanjuju, pa sam ja u jednom trenutku odlično funkcionisala sa 2+2+2 bistrog i 4ij mutnog insulina uveče. Kada prestanete potrebno je 2-3 nedelje da se vratite na staro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cajevi i preparati
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Ja sam jedan od retkih,preko 65 god. koji prati forum i povremeno se javim. Vidim po tekstovima da vas je 95% mladih i na insulinu. Zato mi je vrlo interesantno da neko od vas, kojima su cajevi i preparati kao revita diet pomoglo, pokusaju da obajsne koji su mehanizmi delovanja. Ja pijem dijabet 2, vec oko 6 meseci i postigao sam da HbA1c spustim sa 7 % na 6,1%, ali ja znam da je mehanizam njegovog delovnja na smanjeju insulinske rezistencije, odnosno da radi kao insulinski sensitajzer, ali kod mene je stvar jasna jer ja imam hiperinsulinemiju pa sam dijabeticar zbog jake rezistencije. Za sve vas pretpostavljam da nemate rezistenciju vec samo manjak insulina,jer ste mladi, pa mi mehanizam dejstva uopste nije jasan. Naravno ako nekog od vas ovo interesuje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: