Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 7:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 30, 2009 7:14 am
Postovi: 3
poruka za stankoPA

Koloidna srebrna voda sme da se pije samo ako je pravljena od srebra cistoce 9999 (cetiri devetke) i moze da se pravi sa izvorom konstanog napona ili jos bolje sa izvorom konstatntne struje. Srebro koje moze da se kupi u zlatarama je cistoce 999 (tri devetke) i moze da bude otrovno ako se unese u organizam jer sadrzi nikl. Srebrna vode se uobicajno pravi sa konstantnom strujom od 1,5 mA i iskljucivo od destilovane vode. Proces pravljenja srebrne vode od pola litre destilovane vode i sa strujom od 1,5 mA traje iznedju 90 i 120 minuta. Na ovaj nacin dobicete srebrnu vodu od 5-8 ppm. Idite na gugl i trazite "colloidal silver calculator" i naci cete nekoliko nacina izracunavanja. Ceo proces je ustvari obicna elektroliza, ali proces mora da se kontrolise i srebrne elektrode cesto ciste od oksidacije. Ja sam sebi pravim srebrnu vodu i kontrolisem ppm rucnim PWT meracem firme Hanna. (PWT = pure water tester). Meni nije problem da dodjem do srebrne zice odredjene cistoce jer zivim u kanadi, ali vama u srbiji preporucujem za do srebra cistoce 9999 dodjete tako sto cete na ebay-u da kupite kanadski srebrni dolar i za njega drzava garantuje da je napravljen od srebra cistoce 9999 sto na njemu i pise. Jedan srebrni dolar kosta izmedju 25 i 30 "papirnih" dolara. Sto se tice firme ****, ja tu vodu nebih koristio je se po izjavi njenog vlasnika pravi od srebra cistoce 999 (tri devetke). Ako neverujete idite na youtube i trazite "******. Covek sam licno objasnjava kako pravi vodu i eksplicitno naglasava "koristi se srebro cistoce 3 devetke". Trosak za opremu za pravljenje srebrne vode je oko 100 evra i sa tom investicijom mozete da pravite srebrnu vodu za sebe, ceo komsiluk i celu familiju bar 10 godina. Organizujte se sa komsilukom i familijom i skupite po 10 evra i imacete najjeftiniju i najkvalitetniju srebrnu vodu. Ako nekog interesuje da nauci jos nesto o srebrnoj vodi neka ostavi svoju email adresu za kontakt. Proveo sam mnogo vremena uceci o srebrnoj vodi pre nego sto sam se odlucio da je ubacim u svoj organizam i verujte, isplatilo se. Toliko za ovaj put. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 04, 2009 7:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 22, 2009 1:06 pm
Postovi: 5
Ima cak sajt na kome je sve objasnjeno.. Svaka cast na informacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: koloidna srebrna voda
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 10:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 22, 2009 1:06 pm
Postovi: 5
Srebro cistoce 925 se NE MOZE koristiti za proizvodnju srebrne vode. Raspitao sam se kod hemicara. Samo srebro cistoce 99,99 ili 99,95% dolazi u obzir. Posto je glavni pratilac srebra kao metala i olovo. Olovo je izuzetno otrovan metal i ne sme ga biti u koloidnoj srebrnoj vodi. Zato ljudi ne zezezajte se sa novcicima, nakitom i escajgom, sve su to legure srebra i sadrze druge metale u primesama (nikal, bakar, olovo, kadmijum...)
Vidim da se na forumu spominju razni proizvoddjaci koji nisu cenzurisani od strane administratora. Koristim koloidnu srebrnu vodu koju proizvodi ****, koncenstracija srebra je 15 ppm i kupio sma u apotece za 600 dinara. Cemu placati 700 ili 800 dinara za koloinu srebrnu voddu od 5 ili 10 ppm. To je moje misljenje. koristim vec duze vreme srebrnu vodu **** i zadovoljan sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 30, 2009 7:14 am
Postovi: 3
Kad smo vec kod zezanja, hajde da se uozbiljimo pa da proverimo dali srebrni novcic moze da bude cistoce 9999. Predlazem da na ebay-u trazite: 2008 SILVER MAPLE-LEAF $5 DOLLAR COIN UNC / MINT i pogledajte sta na novcicu pise. Steta sto nemogu da prilozim sliku i link, ali ako je neko zainteresovan, neka me kontaktira emailom. Vazno je da napomenem da isti takav novcic otkovan 2009 godine nema cistocu 9999, pa zato na njemu to i nepise. Jedini "problem" je sto vam trebaju 2 takva novcica jer ih je tesko "preseci" na pola.
Gde u Srbiji mogu da se kupe srebrne zice cistoce 9999 ?

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kaloidna Srebrna Voda
PostPoslato: Pon Avg 17, 2009 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:25 pm
Postovi: 43
Lokacija: vancouver
> http://www.youtube.com/watch?v=ahihGKZC5Kk
>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kaloidna Srebrna Voda
PostPoslato: Sub Avg 22, 2009 9:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 22, 2009 1:06 pm
Postovi: 5
lepo link govori.... pa sad razmislite da li ćete sami praviti!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kaloidna Srebrna Voda
PostPoslato: Pon Okt 17, 2011 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2005 12:26 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Ja sam od skoro pocela preventivno da pijem vodu, bila sam popila par flasica pa sam zbog finansija prestala da je pijem... prosle nedelje me je uhvatila temperatura, grlo...klasicna prehlada i ja uzela srebrnu vodu da pijem na svaka dva sata, grlo me je vec sutradan prestalo a temperatura je spala posle dva dana, to je za mene uau! jer ja obicno zavrsim sa antibioticima u ovo vreme bas sam preosetljiva,secam se da sam prosle godine u ovo vreme popila tri kutije antibiotika stalno sam vukla neke prehlade i imala problema sa grlom... a sad imam srebrnu vodu, ja mislim da je za ovakve stvari odlicna a za ostalo ne mogu da pricam jer ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kaloidna Srebrna Voda
PostPoslato: Sre Avg 26, 2015 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 26, 2015 8:24 pm
Postovi: 1
Molim te , ako mozes da mi kazes gde da nabavim te srebrne zice?? Treba mi bas bas... Pitao sam zlatara, ali mi rece da se prilikom topljenja koristi neka hemija, pa nije siguran da ce biti te cistoce!! Hvala!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kaloidna Srebrna Voda
PostPoslato: Pon Sep 14, 2015 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 30, 2009 7:14 am
Postovi: 3
Ja sam moj kit nabavio kod Sota Instruments
http://www.sota.com/silver-pulser.html
u Kanadi, a prodaju i samo srebrne zice:

http://www.sota.com/files/pdf/price_list_printer.pdf

Pri dnu liste videcete "Silver Wires, .9999, 1 pair, 8”* SP $30.00"

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kaloidna Srebrna Voda
PostPoslato: Pon Sep 14, 2015 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 30, 2009 7:14 am
Postovi: 3
Ja sam moj kit nabavio kod Sota Instruments
http://www.sota.com/silver-pulser.html
u Kanadi, a prodaju i samo srebrne zice:

http://www.sota.com/files/pdf/price_list_printer.pdf

Pri dnu liste videcete "Silver Wires, .9999, 1 pair, 8”* SP $30.00"

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: