Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HbA1c i Neuropatija
PostPoslato: Ned Mar 13, 2005 8:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Gledam ovde idealne visine i zaista niske HbA1c koje neki od vas imaju( Mima npr.) Ja nizi glikozirani od 7,7 nisam jos imala, dajem intenzivnu terapiju analognim insulinima, ali mi zbog uznapredovale neuropatije nisu savetovani nizi seceri od 8. Neznam koliko je to preporucljivo i tacno, ali bez thioctacida i cisapa ne funkcionisem :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 14, 2005 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
---------


Poslednji put menjao mimcek dana Sre Mar 23, 2005 1:31 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 1:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Draga Mima, Sto se tice secera ispod 8, receno mi je da nepovoljno uticu na neuropatiju, sto sam i ja osetila(trnjenje ruku i dr.)Godinama pijem Thioctacid ili ALA(alfa liponska kiselina)- imas opsirnije na forumu, inace to je ovde lek br.1 za tretiranje neuropatije, Cisap koristimo za rad zeluca i creva, a umesto Rivotrila ja pijem Xanax ili nesto od antidepresiva sto takodje povoljno deluje. Ja sam dijabeticar od svoje 10 godine a sada imam 42, imam najvise problema sa neuropatijom jer sam imala srcane aritmije njome izazvane, a koje sam sredila Thioctacidom. Jos sam pre 10-tak godina uradila u 3 navrata Lasere na oba oka i to je uglavnom sve za sada. Primam intenzivnu Analognim insulinima, merim redovno svakodnevno secere 2 i vise puta- trake kupujem.Sto se tice ostalog , ja sam predsednik Drustva za borbu protiv secerne bolesti grada Pozarevca i svakodnevno voim bitke i ratove za to o cemu ti cesto pises. pozdrav :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
-------


Poslednji put menjao mimcek dana Sre Mar 23, 2005 1:32 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 1:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Nisam odlucila da mi seceri budu preko 7-8, vec mi je lekar rekao da niski seceri nepovoljno uticu na neuropatiju koja mi je dosta izrazena. Sve o cemu pises odnosi se i na mene samo jos nisam u fazi da mi seceri 4-5, budu normalni(sto i treba)vec ih jos uvek dozivljavam kao hipoglikemiju.Od pre 6 meseci sam na intenzivnoj i jos se nisam sredila u potpunosti, a volela bih da imam vise traka pa da merim secere kao ti jer sam pristalica sto cesce kontrole. Ne pada mi tesko cesto bockanje, ali mislim da smo i ti i ja zrele za pumpu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 05, 2005 5:05 pm
Postovi: 38
-----------


Poslednji put menjao mimcek dana Sre Mar 23, 2005 1:37 pm, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 9:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Pratim sve sto ti pises ovde, i gotovo da sve sto si predlagala mi vec ovde radimo, bilo je i tih emisija. Razumem da nisi upucena najbolje posto ne zivis ovde,mi se borimo da ne zaostajemo za svetom bar sto se edukacije tice. A o malecnim iglicama, raznim bezbolnim bockalicama i drugome sto spominjes mozemo jos uvek(vecina nas) da mastamo.Ja se trenutno borim da Pozarevacki Fond ZOsig. plati svim dijabeticarima 2 Hba1c godisnje( kod nas se radi privatno i kosta 600,00), kao i trake za dijabeticare starije od 26god. PS. Xanax uzimam 1/2 od 0,25 uvece, voce , dodatne vitamine i ALA svakodnevno .

cao :wink:


Poslednji put menjao K.Sladjana dana Pet Mar 18, 2005 11:07 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 11:55 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Modu samo da se slozim da sa edukacijom ne zaostajemo, ali nema se para u drzavnom forndu za mnoge stvari i to je ono sto ce nas jos izvesno vreme pratiti. Mi smo na osnovu TV emisija snimili i DVD (postoji vec temea na forumu), pa ko je zainteresovan - nek' izvoli. Moj deo, naravno, je prica o pumpi i njena demonstracija :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 11:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Kod nas se samo uvode neki zakoni i pravila, carine i PDV na humanitarnu pomoc. Sta god sam trazila svi se vade na zakone, cak i u nasem Savetovalistu za Dijabetes, nemogu da mi ucine da ne prekrse pravila!!!Samo cekam dan kada ce da izadje zakon koji nam zabranjuje da se razbolimo :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 10:20 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Kakve ti probleme prave, zivo me zanima sta su ti smislili? Ja za sada nemam vecih problema osim Ministarstva za rad, zaposljavanje i soc. politiku. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 19, 2005 12:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Fond ZO mi je dao priliku da trazim od njih nesto za dijabeticare i ja sam trazila da plate 2 Hba1c godisnje svim dijabeticarima, trake za starije od 26, neke lekove koji nisu na listi i naravno prostoriju za rad Drustva koju jos uvek nemamo.Oni su mi samo trazili broj dijabeticara na insulinu, i kad sam pokusala da dodem do njega, sta mislis ko neda?Pojedini lekari iz savetovalista za Dijabetes!!! Jer to nije po vodicu dobre prakse zakonito da se odaju takvi podaci o dijabeticarima :evil: Skrpila sam neku brojku po slobodnoj proceni a njima hvala sto se toliko brinu. Totalni je haos, pod hitno treba da se uvede baza ili centralizacija podataka o svim dijabeticarima i da se zavede red.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 4:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
HbA1c sam sveo na 5.5, sto je po mom endokrinologu (Dr. Petakov sa Interne B) Vrednost za zdrave osobe i pozeljna je. Cesto kontrolisem glikemiju i mesecemia nisam video 6-cu (sve je ispod 5.6).

Trosim drugu dozu R-Liponske kiseline i imam znatno poboljsanje neuropatije, trnjenje je skoro iscezlo, a vratio se osecaj tako da lako vezujem pertle i radim druge "fine" poslove prstima.

Primenjujem "Protein Power" dijetu i redovno vezbama po 1 do 1.5 sat dnevno na spravi.

Cim mi kompletno zaraste rana od amputacije planiram da se potpuno skinem sa insulina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 4:07 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
[/quote]Totalni je haos, pod hitno treba da se uvede baza ili centralizacija podataka o svim dijabeticarima i da se zavede red.[/quote]

Eeee... To je nas osnovni problem. Zato i ne znamo koliko nam drzava trosi na dijabetes... pa onda odokativno porucuju, npr. Novorapid pa ga nedeljama nema jer nisu dobro procenili. Moj predlog je bio da mi kao udruzenja pomazemo Ministarstvu sa svojom bazom podataka, ali AVAJ, ne daj Boze da to neko drugi radi, a ne "ovlascena" ustanova (uspavana i nekompetentna)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 6:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
1. O normalnoj glikemiji
Nigde u literaturi nisam procitao da su vrednosti glikemije preko 8 "prihvatljive", "normalne", ili cak "pozeljne" kod dugo-godisnjih dijabeticara. Nisam procitao ali jesam dosta cesto cuo od medicinskih radnika. Glikemija preko 7.4 definitivno uzrokuje pojavu secera u urinu i to je NEPRIHVATLJIVO I BOLESNO.

2. O stanju zdravstva
Iznenadjen sam Dijabetinim iskustvima sa OZ-om i medcfinskim establishment-om. Hmm? Malo kao sumnjam samo u idolenciju i nemar; vise mi sve to izgleda kao lobi proizvodjaca insulina. Vredi o tome bar razmisliti. Cela nasa doktrina tretiranja DM-a favorizuje upotrebe vecih doza insulina (!?)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 7:27 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Pod 1 se putpuno slazem.
Pod 2, njihov lobi je fenomenalno jak i to na globalnom nivou, ali ovdasnji lobi nema dovoljno dobru bazu podataka. Ne zelim da verujem da je jedino bitno to da salju lekare na kongrese...... Nadam se da ce sa uvodjenjem bar kodova na receptima (sto nas uskoro ocekuje, trebalo bi) biti poboljsano stanje na trzistu lekova za DM.
Inace, ni Drustvo Beograda nema svoju prostoriju, niti dobija dinara od drzave, a o administraciji koja o tome svemu odlucuje ne zelim da pricam. Danas su mi seceri ok i necu to da kvarim :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: