Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 5:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2006 5:05 am
Postovi: 19
Upravo sam naišla na neke tekstove i ukapirala da se kod mene ne radi o geografskom jeziku nego o "Fissured tongue". Ima raznih tumačenja o ovoj pojavi, ali uglavnom poenta priče je da je sve totalno bezopasno po zdravlje i da sem estetike nije neki problem i zato mu se i ne pridaje neki poseban značaj. Evo jednog zanimljivog odgovora šta može biti uzrok ove pojave http://www.mybodylanguage.co.uk/soretongue.htm

Koga interesuju procenti moze i o tome procitati na ovoj adresi.. http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=14637295

Slike mozete pogledati na ovoj adresi i tako proveriti da li i vi imate nešto slično.. http://www.dermis.net/dermisroot/en/26432/diagnose.htm

Evo kako to izgleda u procentima u nekim zemljama.. http://www.maxillofacialcenter.com/epid/epidtongue.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 12:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 31, 2007 9:56 pm
Postovi: 142
ne zanimaju nas procenti zanima nas terapija hehe

mada za nas koji smo se vetj javili a zashli smo u taj poslednji stadijum kad su se vec pojavile te fisure i ragade (pukotine) ne verujem da ima mnogo pomotji

i mrzim glupave srpske lekare koji ne umeju ni ozbiljan problem da reshe
a stvari kao shto je geografski jezik nece ni da pogledaju jer je bezazleno

pa nije bezazleno sve ono od chega se ne umre

mozhda neko ne zheli da ima ruhan i bolan jezik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Geografski jezik.........
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 7:51 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Pozdrav Svima zovem se Marko ,imam problema vec duze vremena sa jezikom.I od skora sam licnom pretragom interneta dosao do zakljucka da imam geografski jezik na osnovu opisa i slike stanja jezika.
Pre otprilike 3 godine kako sam popravio zub 6 gornju ona mi je kazicila jezik ......ali nije to bilo nista strasno .....tako da nisam mnogo obracao poznju.....od tada su poceli da mi se javjlaju pecati po jeziku.
Isao sam nekoliko meseci kod lekara oni su mislisi da imam candidu,
ali nju su samo jednom pronasli i to izuzetno malim kolicinama.
Sada sam siguran da imam geografski jezik ,pa me zanima da li neko zna ko ovde u Beogradu ili Srbiji zna nesto o tom problemu.
Trazeci odogovore na internetu svetska dermato-zajednica nema odgovor
na to kako nastaje stanje niti kako se leci.......znaju se samo simptomi i da je stanje benigno...........
DA li neko ko ima isti problem mozda ima neki savet sta mu pomaze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: geografski jezik
PostPoslato: Sub Mar 03, 2012 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2012 6:10 pm
Postovi: 1
Moze li mi neko pomoci, sta mi je sa jezikom?
http://img826.imageshack.us/img826/2296/7236c9063f27437a899a528.png

[img]http://img826.imageshack.us/img826/2296/7236c9063f27437a899a528.png[img]

??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: geografski jezik
PostPoslato: Pon Mar 10, 2014 8:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2014 8:10 pm
Postovi: 2
Ljudi, geografski jezik izaziva nedostatak vitamina B grupe kod svake osobe je razlicit vitam najcesci je b12 i obavezno nedostatak Folne kiseline (sto je b9), njega telo osobe koje ima geografski jezik ne usvaja iz hrane (nesto u tankom crevu nisam upamtila). Ja imam geografski i b9 uzimam jednom u 7 dana,(a pre toga sam imala terapiju anemije gde sam pila 2 x dnevno), slucajno su moju tesku anemiju povezali sa tim pre 2 godine i od tad uzimam tabletice folnak (cena im je 150.din volim sve da kazem, nije skupo,unutra dobijate 20.tableta)

Posetila sma puno ''strucnjaka'' sem vode za ispiranje usta mi nista nisu dali,prosto ne znaju i zato sa vama delim iskustvo.
Rascepi su se smanjili i jezik je gladak, OBAVEZNO je odrzavati nivo i proveravati nivo gvozdja u krvi i proverite nedostatak vitamina bilo kog iz b grupe,dakle vadite krv.
A uzimanje folne kiseline je obavezno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: geografski jezik
PostPoslato: Pon Mar 10, 2014 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2014 8:10 pm
Postovi: 2
Dodala bih da to da geografski imam od malena,u 2 godini se pojavilo, majka je u trudnoci trebala da uzima b9,kao sve trudnice danas ali nije znala pa je i to uticalo... Dugo mi nije smetao sem kompleksa plezenja i slicno :), ali mi se od 13-te godine pogorsalo stanje u vidu prejakog osecaja ukusa u ustima kiselo,slano sam mogla da zaboravim,na kraju mi je krem smetao jako pa i jedenje banane, jezik me je uuuzasno peckao, nisam znala sta da radim a ni lekari.
I eto posle malokrvnosti i anemije, primila sam krv i jaku terapiju gvozdja i folne kis.od 6 meseci tad sam i primetila da mi se jezik obnovio i zajedno sa lekarima odlucila da ostanem na terapiji odrzavanja nivoa folne kis. u krvi (dakle 1 u 7.dana pijem jednu tableticu).

Gvozdje moram stalno da pratim, i to je. Nisu otkrili koji vitamin b grupe mi je nedostajao jer mi je ceo organizam tad bio u haosu :) ni uzrok anemiji nisu otkrili,ali...eto danas sam sjajno. Drago mi je zbog svega i da je nije bilo jezik bi me i dalje boleo.
Ako imate pitanja tu sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: geografski jezik
PostPoslato: Pet Sep 05, 2014 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 6:30 pm
Postovi: 26
moje dete je od 1 do 7 god imalo geografski jezik tada se povuklo i vise ga nije bilo,kada sam 2012 rodila drugo,bila presrecna sto ga nema,ali ne lezi vraze sa 10mesci ga je dobila i ona :( ... sa 11 godina prvo dete mi dobije psorijazu noktiju ruku i ja pocnem da razmisljam da li ove dve pojave imaju veze,ustvari da li je geografski jezik,ipak psorijaza jezika :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: