Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 10:55 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Molila bih Zemunca, pošto je sada ponovo pored svog kompa, da se uključi u ovu temu (ako želi, naravno). Ako niste znali, on je veliki poznavalac pečurki i ja se više ne bih petljala ovde... :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 2:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:33 am
Postovi: 101
Lokacija: KRANJ-SLO
Hvala Diabeta za ono "on je veliki poznavalac pečurki". Neko voli pecanje, neko heklanje a ja pečurkarenje (gobarenje).
Pečurka Coprinus comatus ili u slovenačkom "velka tintnica" (od nje se nekada pravila tinta, odnosno mastilo) je uslovno jestiva pečurka. Samo kada je mlada tj. kada je meso još belo, šešir zatvoren. Često na nju naiđem ali, moram priznati, jeo je nisam. Da je dobra za sušenje, prvi put čujem. U literaturi se navodi da je treba upotrebljavati svežu i prokuvanu u slanoj vodi. Normalno, bar dva sata posle jela, apstinencija alkohola.
Što se tiče diskusije na temu njene koristi za nas "slatke", potpuno se slažem i sa tobom i sa BoJJo-om, Mary, Misurom,...Sve treba naučno ispitati i dokazati. Da je to tačno što rick navodi, pa prvi bi ovi "moji-naši" iz Droge Portorož odkupili ceo rod iz nekada nam zajedničke države i prodavali, ne u kapsulama, nego kao bombone. I ne samo nama nego i japancima, kinezima i ....Oni poznaju svaku livadu na podruju ex yu gde šta raste od lekovitog bilja.

Rick, iz tvoje korespodencije na ovom sajtu sam zaključio da si ti veliki dobrica i da se ovim baviš, onako usput. Para, kao nemaš a imaš službu koja se eto bavi i nabavom (oni moji)? Obzirom da si iz Novog Sada, budi dobrica pa doniraj, sponzoriši neku kintu Savezu Dijabetičara Vojvodine za organizaciju susreta dijabetičara koji će se održati za neki dan (28.6.) u Sremskim Karlovcima.

O daljem uključivanju u ovu temu, ne vidim smisao osim ako Rick-dobrica ne otvori "šlajtov" u dobrotvorne svrhe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav
PostPoslato: Sre Jun 25, 2008 4:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 4:16 am
Postovi: 11
Posto sam rekao da se vise necu prepisivati oko namera itd tako cu i postupiti i samo se sloziti da ne vidim razlog za nastavak teme buduci da niko nije dao odgovor o stetnosti Coprinusa na ljude sto mi je bio glavni cilj da saznam, ipak dali ste mi dobre ideje da ispitam u NS ucinkovitost pa samim tim i stetnost ove gljive i povodom toga se zahvaljujem svima koji su se bili ukljucivali u temu. Nadam se da cu rezultate dobiti sto pre a Vas necu vise iritirati svojim porukama buduci da su docekane na noz a ovo je ipak forum onih koji imaju direktnih problema. Da ne bi bilo joz zlobnih poruka srdacno Vas pozdravljam i zelim da svi koji pate od ove podmukle bolesti sto pre nadju svoj lek ili "lek" da sebi olaksaju zivot ili nadajmo se ozdrave.
Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 25, 2008 11:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 1:06 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Citiraj:
da svi koji pate od ove podmukle bolesti


Dijabetes nije nikakva podmukla bolest već poremećaj metabolizma i ne uzima se nikakav ni lek ni "lek" već se dodaje jedan hormon koji organizmu nedostaje.

Rick, lepo je što ćete nas ubuduće poštedeti ovakvih komentara!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 26, 2008 8:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Ja nisam primetila da nešto posebno patimo, ali jasno mi je zašto rick ima ovakav stav.

Njegova prijateljica Marijana je od dijabetesa napravila smak sveta a pri tom nije za sve ove godine htela da vodi računa o sebi. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Coprinus ispitivaja
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 4:16 am
Postovi: 11
Evo kako sam i obecao, Coprinus je dan Zavodu za farmakologiju, toksikologiju i klinicku farmakologiju Medicinskog fakulteta u Novom Sadu. Rezultati su na zalost samo delimicni buduci da ni tamo nisu ocekivali puno toga tako da je ispitivanje prekinuto pre vremena tj dok jos Coprinus nije uspeo da da dovoljno dejstvo na beta celije pankreasa, one koje luce insulin. Koga bude zanimalo moze na http://www.lekovito.com/coprinus.pdf da vidi do sada uradjeno istrazivanje, gde ce primetiti slike zdravog pankreasa, pankreasa kojem su aloxanom unistene beta celije i pankreasa gde su beta celije i pored alozana ocuvane. Ovo nije bilo ocekivano, misevi su ranije zrtvovani nego sto se moglo precizno utvrditi sta bi se duzim vremenom izlozenosti Coprinusom desilo sa beta celijama tako da sada rade nova ispitivanja. Prema recima ljudi sa Zavoda a i iz iskustva dosadasnjih korisnika oni koji nisu na insulinu mogu delimicno ili potpuno zameniti lekove Coprinusom a ima primera da su osobe koje koriste insulin smanjile drasticno doze insulina sa 22 ili 24 jedinice na 10 ili cak 8 jedinica po jendom konzumiranju uz uzimanje i Coprinusa. Nadam se da ce pocetkom sledece godine biti gotova i nova ispitivanja pa ako bude nekog zanimalo i njih cemo postaviti da se mogu procitati a i Dr Ana Sabo, sef katedre kaze da ce i javno objaviti ove radove.
Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 1:16 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
E, to je već druga priča i jedva čekam rezultate istraživanja.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 11:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 1:06 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Ja nisam uspela da otvorim ovaj pdf na sajtu http://www.lekovito.com/coprinus.pdf. :-?
Je li neko uspeo?

_________________
Posetite "ČAROBNU KUHINJU" na http://www.carobna-kuhinja.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pdf dokument
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 4:16 am
Postovi: 11
Dokument je u .pdf formatu pa treba acrobat reader za citanje ali verujem da ga svi imaju na racunaru. Hteo sam da ga i ovde postavim ali nisam nasao opciju za attach-ment pa sam stavio link. Sad sam opet probao i meni na tri racunara u firmi svugde normalno otvara stranicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 9:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 1:06 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Imam Acrobat reader ali i dalje ništa... Dobijem onaj podugački tekst što počinje sa "The page can not be found" :(

_________________
Posetite "ČAROBNU KUHINJU" na http://www.carobna-kuhinja.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 1:35 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Pogledaj da li ti je link dobar, da nisi slučajno ubacila neku tačku, zarez i sl... Ja sam otvorila bez problema. Ako i dalje ne budeš mogla da otvoriš, poslaću ti mailom.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 1:06 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Uđem na Lekovito.com, ali ne mogu da otvorim pdf :( . Dobijem poruku "Files does not begin with %pdf" ?!? :-?
Molim te pošalji mi na mejl!

_________________
Posetite "ČAROBNU KUHINJU" na http://www.carobna-kuhinja.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: greska u otvaranju dokumenta
PostPoslato: Ned Dec 28, 2008 9:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 4:16 am
Postovi: 11
Ovakva poruka hoce da se desava i inace prilikom otvaranja fajlova npr iz Mozilla Firefox-a. Obicno se lako resi odlaskom na Tools pa Clear Private Data. Posle ovoga obicno proradi.


Filos je napisao:
Uđem na Lekovito.com, ali ne mogu da otvorim pdf :( . Dobijem poruku "Files does not begin with %pdf" ?!? :-?
Molim te pošalji mi na mejl!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 3:03 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
rick, videla sam vaš tekst u časopisu "Top zdravlje"... Dakle, krenulo je?

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: greska u otvaranju dokumenta
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 4:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
rick je napisao:
Ovakva poruka hoce da se desava i inace prilikom otvaranja fajlova npr iz Mozilla Firefox-a. Obicno se lako resi odlaskom na Tools pa Clear Private Data. Posle ovoga obicno proradi.


Filos je napisao:
Uđem na Lekovito.com, ali ne mogu da otvorim pdf :( . Dobijem poruku "Files does not begin with %pdf" ?!? :-?
Molim te pošalji mi na mejl!


Aaaaaaaaama ,jaaa shta gooood otvorim?I kako gooood ?Meeeene baci na "VIRTUELNI KOTLIĆ'' a zashto ?Pooooojma nemam SlikaKad "nevolim da ruchkam ;)"Slika :D !Uh shta tamo ima?Idem opet ,bar da gledam i mozda neshto i spremi se ,makar one chokoladne kuglitze :wink: chuj mene ?"Makar"?Slika Pozdrav za sve Vas !

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: