Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 1:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Znači kao kad bu i Fiću sipao avionsko gorivo :D

Šteta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 1:37 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
U mom prvom odgovoru na post videćeš da sam to pitanje prvo postavila. Pominje se sulfonilurea, odnosno tolbutamid, bez ikakvih dodatnih objašnjenja. Znači, ulazi se i u farmakologiju, ali je samo takstativno navedeno, tralala. Ono na njihovom sajtu mora pod hitno da se sredi.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 2:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Moja greska ... tolbutamid nije aktivna supstanca, samo se efekat poredi sa njim. U pravu si, Stela, moraju da porade na sajtu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 4:16 am
Postovi: 11
mary je napisao:
E pa Rick ako je Marijani pomoglo ja ti verujem :D

Devojka je ležala na Institutu pre pet godina i već tada bila u problemima sa gangrenom, cirkulacijom, bubrezima itd. Ali poznajući nju verovatno joj majka kašikom gura to u usta :-?

Nego, ja ću da probam ako mi daš da kontaktiram ljude iz Bg koji imaju iskustva sa tim. I naravno, ako daš neku količinu gratis :D

Ako meni pomogne onda imaš i distributera


Cini mi se da pricamo o istoj devojci posto se poklapaju Vase konstatacije o njoj. Jedino je majka ne tera nasilno posto iz ne znam kog razloga dobrovoljno uzima mada je vrlo apaticna i ume da nece nista, da je nije briga za nju samu... Pisao sam joj za ovaj forum ali ima problema i sa vidom... Pa ako joj znate broj telefona mozete se cuti ili mozemo kao sto vidim postoje i privatne poruke pa ako hocete mogu joj reci da biste popricali sa njom i ako dozvoli dacu joj Vas boj. Ukoliko budete zeleli mogu Vam poslati da probate, od prodaje nema nista buduci da su kolicine koje imam dovoljne za jos koji mesec za ove koji vec uzimaju, vecinom poznanici i prijatelji a eto ovde sam saznao da toga ima i kod nas ba je greota uvoziti kada moze da se nadje kod nas. Dakle distribucija me ne interesuje ali sam rad da Vam posaljem da probate. mogu da pitam i neke od ovih sto uzimaju da Vam u tim privatnim porukama (samo da prvo vidim kako se to radi :)) dam njihove telefone pa da se cujete. Marijana V. je najtezi od svih koje slucaja koje znam a da boluju od dijabetesa, ostali su svi laksi oblici i lakse sve podnose.
Sto se tice sajta videcu sa kolegama da ispravimo sta vec treba ispraviti iako ponavljam sajt je bukvalno prepisan sa www.vitalpilze.de, sve sto se tice gljiva, ponegde sa vise strana grupisano na jednu ali nista mi nismo dodavali, izmisljali... Prihvatam svaku sugestiju i komentar. Mislio sam da nece nikome skoditi da se upozna sa ovim.
Nisam shvatio iz ostalih poruka da li je uzimanje Coprinusa stetno ili ne?! U jendoj od poruka stoji da moze biti opasno ako se duze uzima a onda opet da mozda i nije. Voleo bih da ovo jos pojasnite. Ponavljam, ljudi kojima sam do sada davao da probaju su ili moji prijatelji ili prijatelji mojih prijatelja i shvatio sam da bih mogao imati neprijatnosti zbog neupucenosti a namere su bile najbolje. A sve je pocelo sa Marijanom V. i zeljom da joj se nekako pomogne, ne samo sa moje strane nego i od strane nekih nasih zajednickih prijatelja.
Molim za pojasnjenje oko opasnosti uzimanja duze vremena Coprinusa.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Analiza
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 4:16 am
Postovi: 11
Zahvaljujuci odgovorima Diabete donesem odluku da dam Coprinus negde da ga ispitaju a zahvaljujuci spletu okolnosti ispostavi se da je jedan od nasih redovnih musterija doduse u vezi racunara profesor doktor A. Sabo sa Medicinskog Fakulteta u Novom Sadu i Instituta za Farmakologiju i toksikologiju i da oni upravo rade neka ispitivanja raznih supstanci na diabetes pa sam im dao da testiraju i Comatus tako da cu uskoro imati i neka bolja saznanja po ovom pitanju a bez obzira na rezultate prikazacu ih i Vama ovde na ovom forumu ukoliko je to OK.

Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Mislim da ga je pametnije dati nekom dijabeticaru da proba pa da napise svoja iskustva ovde. Preduslov je da se ishrana i terapija ne mijenja pa da vidimo ako ce biti nekog efekta.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 11:51 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Odlično, jedva čekam rezultate. Mogu samo da pohvalim ricka za ovu inicijativu. E, nakon dobijanja rezultata, možete ih objaviti na sajtu, a ne prepisati sa nekog drugog sajta i uzeti ih zdravo za gotovo... 8) Obaška što su objavljeni rezultati rađeni na istraživanjima kod miševa, a stavili ste ih kao da je kod ljudi došlo do smanjenja glikemije za toliko i toliko. Molim, ispravite tekst na sajtu pod hitno! Mislim konkretno na ovo:

Citiraj:
Sušeni prah je posebno korišćen u lečenju dijabetesa. Coprinus reguliše nivo šećera u krvi, ima antiupalno dejstvo i iznad svega, ima sposobnost prevencije dijabetskih kardiovaskularnih oboljenja. Ima zaštitni efekat na Langerhansova ostrvca (ćelije koje produkuju hormone u pankreasu, na primer, insulin). Jedan i po sat nakon konzumiranja coprinus praha, nivo šećera u krvi je redukovan za 41%. Tri sata kasnije snižava se za 31%. Čak šest sati kasnije krv sadrži i dalje 20% manje šećera.

Znači, vi stojite iza ovoga?? Strašno... Klasična "navlakuša", naravno bez pokrića. Još kad bi ljudi znali da iza cele priče stoje ljudi koji se bave računarima..... :lol: Nemam reči...

I BoJJova ideja uopšte nije loša, ali za dobijanje relevantnih podataka treba više ljudi. Npr. 10 osoba sa tipom 1 i 10 osoba sa tipom 2. Onda pratiti njihovo stanje, beležiti sve promene i to je to. Zna se kako se rade studije... Iskustvo jednog čoveka nam ništa ne znači...

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 4:16 am
Postovi: 11
Diabeta je napisao:
Odlično, jedva čekam rezultate. Mogu samo da pohvalim ricka za ovu inicijativu. E, nakon dobijanja rezultata, možete ih objaviti na sajtu, a ne prepisati sa nekog drugog sajta i uzeti ih zdravo za gotovo... 8) Obaška što su objavljeni rezultati rađeni na istraživanjima kod miševa, a stavili ste ih kao da je kod ljudi došlo do smanjenja glikemije za toliko i toliko. Molim, ispravite tekst na sajtu pod hitno! Mislim konkretno na ovo:

Citiraj:
Sušeni prah je posebno korišćen u lečenju dijabetesa. Coprinus reguliše nivo šećera u krvi, ima antiupalno dejstvo i iznad svega, ima sposobnost prevencije dijabetskih kardiovaskularnih oboljenja. Ima zaštitni efekat na Langerhansova ostrvca (ćelije koje produkuju hormone u pankreasu, na primer, insulin). Jedan i po sat nakon konzumiranja coprinus praha, nivo šećera u krvi je redukovan za 41%. Tri sata kasnije snižava se za 31%. Čak šest sati kasnije krv sadrži i dalje 20% manje šećera.

Znači, vi stojite iza ovoga?? Strašno... Klasična "navlakuša", naravno bez pokrića. Još kad bi ljudi znali da iza cele priče stoje ljudi koji se bave računarima..... :lol: Nemam reči...

I BoJJova ideja uopšte nije loša, ali za dobijanje relevantnih podataka treba više ljudi. Npr. 10 osoba sa tipom 1 i 10 osoba sa tipom 2. Onda pratiti njihovo stanje, beležiti sve promene i to je to. Zna se kako se rade studije... Iskustvo jednog čoveka nam ništa ne znači...


Bar sam iskreno rekao da smo prepisali sajt sa www.vitalpilze.de i da se bavimo racunarima. To je stojalo jos u prvoj poruci tako da nisam nista probao da mutim vec sam zaista zelo da mi neko pomogne sa svojim iskustvima jer me je bio strah da im dalje to isto dajem. Do sada je oko 50-tak ljudi uzelo Coprinus, vecini sam dao jer nisam svakako znao sta bih sa tim a manji broj koje nisam poznavao su platili nabavnu cenu uvecanu za carinu i pdv tako da se nije radilo ni o kakvom materijalnom ucinku vec nisam mogao uvesti samo toliko koliko mi je trebalo za drugaricu pa kada sam video koliko jos ljudi u mojoj okolini ima problema sa tim delio sam i njima da bih se posle uplasio da im vremenom jos ne bude neka steta od toga.
Necu da navodim njihova iskustva vc evo jedna ponuda prvenstveno Diabeti ako hoce da se prihvati toga. Buduci da smo mi iz Novog Sada i da mi ovo nije primarna delotnost (cak daleko od toga) mozemo sacekati ove rezultate a i ne moramo. Ja sam spreman da ponudim Diabeti ili koga vec odredi da za 10-20 ljudi koje poznaje, pod uslovom da imaju aparat za merenje secera damo na probu za 15-30 dana da vide kako ce reagovati. Naravno potpuno besplatno.
Buduci da je od 50-tak osoba koje su probale 5-6 reklo da nemaju efekta a ostali su imali drugacija iskustva a da nisam siguran u ovo (zato sam i postavio pitanje i molio za Vasa iskustva) i da su za 3-5 dana imali vec neko misljenje o ucinku poslao bih Diabeti ili kome vec odredite kolicinu dovoljnu za vreme koje odredit i kolicinu ljudi koju odredite a molio bih samo za Vase iskustvo posle konzumiranja Coprinusa.
Elem osobe bi morale da sipunjavaju sledece uslove:
1. Da imaju aparat za merenje secera u krvi
2. Da dobrovoljno pristaju da probaju
3. Da ih Diabeta ili koga vec ona predlozi odredi kao prigodne za test
4. Da ukoliko u prva tri dana imaju bilo kakve lose efekte, ne prija im, nadima ih... odmah prestanu sa koriscenjem (ne zelim da nikog nosim na dusi radi nekog ispitivanja). Zbog nepoznavanja doza, ono sto sam uspeo naci je 3x300mg dnevno ako nekome krene iole krene na gore nesto da odmah prestane s uzimanjem Coprinusa.
5. Da svoje bilo dobro bilo lose iskustvo podele sa ostalima na forumu
6. Da ne smeju koristiti alkohol za vreme konzumiranja Comatusa
7. Da su sa teritorije Srbije i da mogu preuzeti od Diabete ili koga vec odredite a kome ja posaljem zbirnu kolicinu svoje sledovanje.
8. Da se izaberu osobe sa razlicitim nivoima secera u krvi radi pouzdanijeg ispitivanja, svi kojima sam ja davao imaju od 16 i vise secera u krvi kada mere a najcesci su bili oko 20.

Ja se obavezujem da posaljem odredjenoj osobi zbirnu kolicinu cistog praha 100% Coprinus Comatusa koji je najredovnije ocarinjen dakle izvrsene i analize o fitopatoloskoj i zdravstvenoj ispravnosti od dve laboratorije koje su odredile trzisna i sanitarna inspekcija sa svim papirima da je odobren uvoz.
Ne trazim nikakvu nadoknadu (ni materijalnu niti bilo kakvu drugu)!
Ako Vam ovo odgovara bilo pre ovih analiza na Institutu za farmakologiju bilo posle jevite mi i ja cu poslati onome kome odredite.

Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 3:47 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Odličan plan, samo sam ja ili bilo ko od nas pogrešna adresa. Kompletno istraživanje morati uraditi pod vođstvom lekarskog tima. Da li u NS-u ili gde god želite, ali jedino tako je ispravno i validno.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 8:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Rick ...

Marijana ne želi sama sebi da pomogne, pa ne verujem da može da joj pomogne neko drugi.

Nažalost :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 10:55 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Molila bih Zemunca, pošto je sada ponovo pored svog kompa, da se uključi u ovu temu (ako želi, naravno). Ako niste znali, on je veliki poznavalac pečurki i ja se više ne bih petljala ovde... :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 2:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:33 am
Postovi: 101
Lokacija: KRANJ-SLO
Hvala Diabeta za ono "on je veliki poznavalac pečurki". Neko voli pecanje, neko heklanje a ja pečurkarenje (gobarenje).
Pečurka Coprinus comatus ili u slovenačkom "velka tintnica" (od nje se nekada pravila tinta, odnosno mastilo) je uslovno jestiva pečurka. Samo kada je mlada tj. kada je meso još belo, šešir zatvoren. Često na nju naiđem ali, moram priznati, jeo je nisam. Da je dobra za sušenje, prvi put čujem. U literaturi se navodi da je treba upotrebljavati svežu i prokuvanu u slanoj vodi. Normalno, bar dva sata posle jela, apstinencija alkohola.
Što se tiče diskusije na temu njene koristi za nas "slatke", potpuno se slažem i sa tobom i sa BoJJo-om, Mary, Misurom,...Sve treba naučno ispitati i dokazati. Da je to tačno što rick navodi, pa prvi bi ovi "moji-naši" iz Droge Portorož odkupili ceo rod iz nekada nam zajedničke države i prodavali, ne u kapsulama, nego kao bombone. I ne samo nama nego i japancima, kinezima i ....Oni poznaju svaku livadu na podruju ex yu gde šta raste od lekovitog bilja.

Rick, iz tvoje korespodencije na ovom sajtu sam zaključio da si ti veliki dobrica i da se ovim baviš, onako usput. Para, kao nemaš a imaš službu koja se eto bavi i nabavom (oni moji)? Obzirom da si iz Novog Sada, budi dobrica pa doniraj, sponzoriši neku kintu Savezu Dijabetičara Vojvodine za organizaciju susreta dijabetičara koji će se održati za neki dan (28.6.) u Sremskim Karlovcima.

O daljem uključivanju u ovu temu, ne vidim smisao osim ako Rick-dobrica ne otvori "šlajtov" u dobrotvorne svrhe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav
PostPoslato: Sre Jun 25, 2008 4:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 4:16 am
Postovi: 11
Posto sam rekao da se vise necu prepisivati oko namera itd tako cu i postupiti i samo se sloziti da ne vidim razlog za nastavak teme buduci da niko nije dao odgovor o stetnosti Coprinusa na ljude sto mi je bio glavni cilj da saznam, ipak dali ste mi dobre ideje da ispitam u NS ucinkovitost pa samim tim i stetnost ove gljive i povodom toga se zahvaljujem svima koji su se bili ukljucivali u temu. Nadam se da cu rezultate dobiti sto pre a Vas necu vise iritirati svojim porukama buduci da su docekane na noz a ovo je ipak forum onih koji imaju direktnih problema. Da ne bi bilo joz zlobnih poruka srdacno Vas pozdravljam i zelim da svi koji pate od ove podmukle bolesti sto pre nadju svoj lek ili "lek" da sebi olaksaju zivot ili nadajmo se ozdrave.
Srdacan pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 25, 2008 11:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 1:06 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Citiraj:
da svi koji pate od ove podmukle bolesti


Dijabetes nije nikakva podmukla bolest već poremećaj metabolizma i ne uzima se nikakav ni lek ni "lek" već se dodaje jedan hormon koji organizmu nedostaje.

Rick, lepo je što ćete nas ubuduće poštedeti ovakvih komentara!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 26, 2008 8:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Ja nisam primetila da nešto posebno patimo, ali jasno mi je zašto rick ima ovakav stav.

Njegova prijateljica Marijana je od dijabetesa napravila smak sveta a pri tom nije za sve ove godine htela da vodi računa o sebi. :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: