Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dal je u pitanju dijabetes?
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 11:46 pm
Postovi: 2
Zeleo bi da mi neko kaze kolika je donja a kolika gornja granica secera u krvi (mg/dl).Odskora zivim u Nemackoj pa se jos uvek ne snalazim dobro.Aparat kojim je moja zena merila secer za vreme trudnoce pokazuje u miligramima po decilitru.Imam visoke trigliceride i rekli su mi da to moze da prouzrokuje secer pa sam uzeo i par puta merio secer,pre jela je ispod 120mg/dl a posle jela sat-sat ipo nekad dodje i do 190mg/dl.Da li je to dijabetes i sta treba raditi po tom pitanju?Moram reci da volim puno da jedem i ako nisam debeo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dal je u pitanju dijabetes?
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 2:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Високи триглицериди много више утичу на крвне судове тако што се постепено лепе на зидове истих, чиме смањују проток крви. На мом сајту имаш домаће рецепте за скидање масноћа у крви.

Нормално је да шећер скочи после јела, али границе је најбоље да провериш у упутству произвођача уређаја који користиш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dal je u pitanju dijabetes?
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 11:46 pm
Postovi: 2
a na kom to tvom sajtu?nemam uputstvo uz aparat pa zato i ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dal je u pitanju dijabetes?
PostPoslato: Ned Jan 20, 2013 12:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Упутство за апарат пронађи на интернету.

Када сам се регистровао у форуму, изгледало ми је све нормално. Ево после неког времена испаде да човек ништа не сме да напише што иоле има везе са неком конкретном ствари јер се третира као реклама. Тако ни ја свој сајт не смем да напишем иако ништа не продајем нити икако зарађујем паре преко њега.

Елем, адресу мог сајта ћеш видети у мом профилу. Кликни на профил и видећеш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dal je u pitanju dijabetes?
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 11:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Vrijednosti jesu povisene, ova od 120 i nije (to je oko 6.7 mmol/l), dok je ova od 190 malo previsoka (10.5 mmol/l). Ako vec nisi, a vjerujem da jesi, popricaj sa doktorom.. ili jos bolje, rezervisi vrijeme kod endokrinologa u bolnici.. obicno imaju specijaliste za dijabetes, pa neka oni odrade sve analize. Ako mozes, zaobidji obicnog doktora opste prakse kada je dijabetes u pitanju jer im je znanje o detaljima relativno ograniceno.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dal je u pitanju dijabetes?
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 15, 2013 9:48 am
Postovi: 5
Pozdrav svima,
mogla sam i novu temu da otvorim, ali naslov ove mi odgovara. ;)
Pre neki dan sam uradila neke analize krvi koje povremeno radim, i zato što se već neko vreme ne osećam najbolje (zamaranje, lupanje srca, oticanje listova pri dužem sedenju). Znači, krvna slika, svašta nešto od biohemije i još TSH i FT4. Svi rezultati su dobri, osim HDL 1.37, a poželjno je preko 1.55 i glukoza 6.9.
Inače sam tada bila u PMSu, dan pred menstruaciju, a danima sam pre toga bila pod stresom, što zbog zdravlja što zbog drugih problema. Čak i samo vađenje krvi je ispalo dodatno stresno, jer sam naletela na nestručnu tehničarku, koja mi je kopala po venama na jednoj pa na drugoj ruci, izvadila samo jednu od 3 epruvete, a onda se meni srozao (i inače nizak) pritisak i kolabirala sam. Onda su me odveli u ambulantu, i nalivali vodom dok se pritisak nije popeo na 90/60 (moje standardno) a onda je druga bolničarka bez problema uzela ostatak uzorka. Da ne spominjem podliv na ruci, to je najmanji problem.
Dešavalo mi se i ranije da šećer bude blizu 6, posle nekoliko dana odem opet da proverim i bude dobar. Imam 47 godina, nemam višak težine (u stvari rado bih se ugojila još par kila). Hranim se relativno zdravo, nije baš da izbegavam ugljene hidrate, ali ne preterujem. Najveći problem je što sam zimi dosta fizički neaktivna, posao naravno sedeći.
Sad čekam da prođe menzis, da podlivi na rukama prođu i ako može da se malo smirim, pa da krenem opet na merenje. Planiram da idem na analizu glukoze dva dana zaredom ujutru, i možda HbA1c, pa onda ako treba OGTT. Je li to u redu ili da prvo tražim doktora? Kod državnih lekara ne idem, i nemam pojma kod kog bih privatno endokrinologa otišla.
Uzgred, da li se za ove analize sve radi iz vene ili može iz prsta?
U međuvremenu sam odlučila da bez obzira na rezultate počnem da izbegavam što više ono što dijabetičari ne bi smeli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dal je u pitanju dijabetes?
PostPoslato: Čet Feb 12, 2015 2:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шећер ћеш лако да решиш са медом и циметом уз малу корекцију исхране. Мислим да нема потребе да се патиш са лекарима и анализама.

Колика ти је телесна температура и гвожђе у крви? Колико пијеш течности у току дана и шта све пијеш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: