Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Glasam za sledeći aparat za merenje šećera:
Glasanje se završava Pet Maj 12, 2006 3:55 pm
AccuChek 55%  55%  [ 11 ]
Bayer 20%  20%  [ 4 ]
Glucoval 0%  0%  [ 0 ]
Precision 15%  15%  [ 3 ]
Ostalo 10%  10%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 20
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 07, 2006 10:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Interesuje me kako ce se realizovati to sa trakicama ako recimo,fond odluci da se gradjani snabdevaju od vise proizvodjaca?Recimo,Bayer nema ugovor sa fondom i trakice se placaju,i nema ga po apotekama.Kako ce to biti u slucaju da dozvole da se trakice uzimaju na nalog i od njih?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 07, 2006 11:48 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ne verujem da je potpisivanje ugovora sa fondom neki poseban problem, ako zadovoljavaju opšte uslove.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Accu-Check Go ...
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 20, 2006 9:20 pm
Postovi: 1
Evo,
dozvolite da pozdravim sve ucesnike ovog foruma, kao i one koji brinu o ovom forumu (administratora i 'diabetu'). Ja sam odskora 'detektovan' kao dijabeticar, i od 28-aprila sam na insulinskoj terapiji ...
Zelim da istaknem da sam, kako na ovom forumu, tako i na sajtu diabete saznao i prikupio veliki broj korisnih, i vise nego korisnih, informacija (mnogo vise nego, recimo, u svom DZ, i slicno). Na tome hvala i, nadam se, da cete za nas, dijabeticare, i dalje biti znacajan izvor informacija (posebno isticem tekst najnovijeg pravilinika o kriterijumima za dodelu opreme za dijabeticare - moja 'izabrana' lekarka u DZ o tome ne zna nista, ali o tome, kao i o samoj proceduri dobijanja i prikupljanja svih saglasnosti, nekom drugom prilikom i u drugoj temi...).
Elem, kao sto rekoh, ja sam na pocetku svoje 'borbe' sa dijabetesom, maksimalno se trudim da praktikujem savete lekara-specijaliste, nutricioniste, a, rekoh, i na ovom forumu sam procitao puno korisnih stvari.
Moje prvo oglasavanje na forumu je povodom glasanja za tip aparata. Ja, evo, ukupno 9 (devet) dana koristim Accu Check Go aparat i mogu reci da sam zadovoljan, narocito sa kvalitetnim i dobro prevedenim uputstvom za rad (ako je ovo devetodnevno iskustvo uopste validno ...).
E sad, ako mogu da predlozim, odgovornim komisijama i inima, bilo bi vise nego dobro da se zdravstvo Srbije veze za jednog dobavljaca, cime bi se izbegle zamke tipa: ima/nema traka, ima/nema lanceta, ima/nema baterija i slicno ... Godinama sam se bavio medicinskom elektronikom (zakljucno sa 2003-om godinom) i dobro znam kakavo je stanje u zdravstvu Srbije (a i sada sam proveo nedelju dana u Institutu za endokrinologiju ...) kako sa aspekta nabavke, tako i sa aspekta koriscenja i odrzavanja. Vezivanjem za jednog dobavljaca izbegli bi se svi problemi nedostatka potrosnih materijala.

Toliko za prvo javljanje ... Nadam se da nisam preterao sa duzinom teksta.

Pozdrav svima ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 23, 2006 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 12:14 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Koristio sam aparat Glucoval i bio sam zadovoljan. Skoro sam aparat zamenio besplatno za aparat multicare koji osim mene koristi i moj otac jer pored merenja glukoze, aparat meri i holesterol i trigliceride.
Moj glas ide aparatu multicare zbog njegove pouzdanosti, tacnosti i zbog njegove mogucnosti da se izmeri secer i holesterol . Da li jos neko ima iskustva sa ovim aparatom? Voleo bih da cujem jos neka misljenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 24, 2006 2:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 2:26 am
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Uz poštovanje uloženog napora i dobre namere organizatora ankete, da pokuša da animira što veći broj dijabetičara, kako bi se čuo i njihov glas prilikom odlučivanja u procesu javne nabavke, moram primetiti da „skup želja“ pretočen u rezultat ankete,sigurno neće uticati na odluku Fonda.Pre svega zbog toga što je anketa, organizovana na ovakav način,vrlo nepouzdan izvor za donšenje ozbiljnih zaključaka.
Očekujem da će Fond, prilikom savke javne nabavke krenuti od kriterijuma ekonomičnosti,funkcionalnosti, visine raspoloživih finansijskih sredstava i pre svga zakonitosti, a da će ocenu o ispunjavanju ovih kriterijuma prepuštati stručnim licima, u koju kategoriju spada i organizator ove ankete.
I još jedna primedba:
Ukoliko je organizator ankete član komisije koja priprema tendersku dokumentaciju, ili učestvuje u odluci o izboru dobavljača za javnu nabavku,onda on organizovanjem ove ankete narušava kriterijum zakonitosti i sam dovodi u pitanje svoju kompetentnost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 10:00 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ova anketa nema uticaja na rezultate tendera, niti ce se Fond njome rukovoditi. Naravno da imam u vidu zakonske obaveze i potpuno ih postujem. Kriterijumi su mnogo slozeniji i o njima nismo ni diskutovali, niti cemo. Vazno je da ljudi iznesu svoje misljenje, to nije nikakav prestup u jednoj (valjda) demokratskoj drzavi :wink:
Inace, cela procedura je jos uvek u toku, a o novitetima cu vas obavestiti cim dobijem zvanicne informacije.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 06, 2006 4:16 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Fond je resio da pregovara sa ponudjacima koji imaju urednu dokumentaciju i registraciju, tako da cemo imati pravo na izbor onih aparata sa cijim uvoznicima se potpise ugovor. Meni je to sasvim OK. Bolje nego da svi moramo da predjemo na jedan. Javicu vam uskoro koji su to aparati.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 06, 2006 4:19 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
nikolab je napisao:
Koristio sam aparat Glucoval i bio sam zadovoljan. Skoro sam aparat zamenio besplatno za aparat multicare koji osim mene koristi i moj otac jer pored merenja glukoze, aparat meri i holesterol i trigliceride.


Pa, to je takoreci "porodicni" glukometar!? Kako su se samo setili da sve spoje u jedan... Deca ce se sigurno oduseviti sto mogu da mere holesterol i trigliceride... :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 13, 2006 3:37 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
U sadašnjem momentu, zaključen je ugovor sa Fondom SAMO za sledeće aparate i njima pripadajuće trake:

1. AccuChek ACTIVE
2. Precision Xceed
3. Multi Care

Na lekarskom nalogu MORA da piše za koji vam se aparat od ova tri prepisuju trake, inače nećete moći da podignete u apoteci. Apoteka MORA da ima sva tri aparata na lageru, odnosno trake za njih. Sve druge trake i aparati se kupuju. Možete izvršiti zamenu aparata, u zavisnosti za koji se opredelite.
Sve filijale RZZO su obaveštene o ovoj odluci.
Ne znam šta će biti za AccuChek GO, i uopšte za nove programe aparata. Najbolje da se obratite predstavnštvu. tj. firmi ADOC.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 15, 2006 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Danas u SL.glasniku procitah kako se trakice koje se obezbedjuju preko socijalnog,naplacuju po 1300 dinara za kutiju od pedeset traka za gluco aparate.Interesuje me o cemu se radi kada znamo da je prethodna odluka doneta da se trakice daju na nalog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 16, 2006 1:28 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
To je cena koju Fond placa dobavljacima, odnosno propisana cena traka koje idu na nalog. To se ne odnosi na nas, korisnike. Za tu propisanu cenu Fond je mogao da dobije trake samo za ova tri aparata.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 13, 2006 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 13, 2006 10:15 am
Postovi: 39
Naš sin od 2,5 godine ima dijabetes, živimo u Hrvatskoj.
Ako još vrijedi za anketu: Mi smo koristili Precision Exceed i bio nam je bolji od Bayer aparata.
Usput, imate odličan site Diabeta.
Pozdrav,
jedna mama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 4:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 3:41 pm
Postovi: 18
Lokacija: Prokuplje
Ja sam za Precision exceed najbolji je ostajem u toj firmi nikad jednostavniji i nikad kvalitetniji aparat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: aparati glasanje
PostPoslato: Ned Avg 20, 2006 9:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 6:49 pm
Postovi: 75
Posedujem sva tri aparata Bayer se nama pokazao kao naj precizniji i naj osetljiviji , novi accu cek go je sjajan zbog brzine i male kolicine krvi jos nnismo ispitali novi precizion stari je dobar zbog ketona i kao i svi aparati koji su robusni nesto je manje precizan ali je to mala razlika da bi uticala na dozu. Posto zivimo u zemlji nedodjiji moras nabaviti sve moguce aparate jer se nezna sta ce fond da odobri .Pozdrav svima :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: POMOCCCC
PostPoslato: Pon Sep 11, 2006 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 11, 2006 11:16 pm
Postovi: 2
Molim vas da li mi neko moze reci gdje da nadjem listice za Ascensia Contour ( Bayer ) HITNOOO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: