Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vlazni ekcem
PostPoslato: Uto Nov 29, 2005 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2005 11:55 pm
Postovi: 6
Lokacija: Shabac
Imam asmu od 12 godine (tj tada su mi dali tu dijagnozu), i ako sam od 2 meseca imala u proseku 2-3 puta godishnje bronhitis. Alergichna sam na dermatofagoides i polen. Nikada nisam imala alergijske reakcije drugachije od asmatichnog napada... Ali pre nekih 5-6 meseci pojavilo mi se neshto na rukama shto je ishlo pod razlichitim dijagnozama (od gljivishne infekcije do ekcema)... Promena ne reaguje na hidrociklin, ni na nistatin... ali reaguje na sinoderm... medjutim tog trenutka kada prestanem da mazem "taj ekcem" ili shta god, on se ponovo pojavi... Prvo mali sitni plihici ispunjeni bistrom technosti, retko koji je ispunjen belichastom mutnom technosti, zatim oni pucaju, koza se sushi, puca (shto uzasno boli), i onda se ljushti I OPET IZ POCHETKA... Promena je uhvatila vec 2 nokta... Poshto studiram u maloj sredini koja ima jednog jedninog dermatologa (koji bash nije odushevlljen kada mu se pojavi student) molim vas recite mi za neki preparat koji bi mogla da koristim. Ako vam je potrebna slika to nije problem, samo molim vas pomozite mi da se otarasim ovoga... :(
Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 29, 2005 8:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Moguce da se radi o atopiskom dermatitisu, posto je on cesto povezan sa astmom. Ipak, uradi teledermatoloski pregled. Uslikas se, posaljes, i brzo dobijes odgovor.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 1:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2005 11:55 pm
Postovi: 6
Lokacija: Shabac
Hvala :-) Josh samo ako bi mogla neshto vishe da mi kazesh o atopiskom dermatitisu... Kao na primer koji se lekovi koriste za njegovo lechenje... Slike sam poslala... pa kad mi stigne odgovor javicu se...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 1:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 9:42 pm
Postovi: 12
Mozda ja mogu da pomognem..Imam iste simptome i dijagnozu.Mogu ti samo reci da se ekcema i astme necesh nikad osloboditi,mozesh jedino da ublazish simptome. :cry: Ja sam primetila da se promene na kozi /ekcem,javlja i bukne kada sam neraspolozena ,nervozna i nezadovoljna..Tako da to ima veze sa psihofizichkim stanjem organizma.Bar je kod mene tako..Kada mi je sve ok u zivotu,nemam ni ekceme,ali chim se pojavi neki problem ,pojave se i ekcemi.
Mazi samo Sinodermom,meni ta mast pomaze..
Pozdrav!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2005 11:55 pm
Postovi: 6
Lokacija: Shabac
Hvala na odgovoru, ali na zalost kod mene to nema bash nikakve veze sa raspolozenjem, ustvari ovo mi je najlepshi period u zivotu, stalno sam happy :-) A sinoderm uradi svoje na par dana ali chim ga ne stavljam, katastrofa... Poshto mi se ovo tek od skoro pojavilo, promenila sam i ishranu i uzimam dosta vitamina, mada ne vidim nikakav pomak... Samo da ne ostane za stalno :-(
I reci mi koliko ti dugo budesh bez ekcema? Ja sam iskreno zaboravila i kako mi izgledaju otisci prstiju :-(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 9:42 pm
Postovi: 12
Meni se ekcem javlja po rukama,nogama (unutrashnji deo butima) uglavnom svuda gde je koza tanja..Nekad se desi da nemam ekcem 2-3 nedelje,ali retko,tu je stalno. secam se kada sam bila mala,nisam mogla da shvatim da ne smem da se toliko cheshkam ,pa sam bila sva u ranama.
Ma grozno je to,ali treba nauchiti ziveti sa astmom i ekcemom,ima i gorih stvari :-?
Pozdrav!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 29, 2002 2:00 am
Postovi: 7
zaboravite SINODERM, fluorovani kortikosteroidi su smrt za kozu, pokusajte sa antiatopskim kremom dr slivija, skroz je ok, ja sam iznenadjen pozitivno

a u periodima kada su pogorsanja, skroz izostavite kortikosteroide, najbolje bi bilo probati sa lekom PROTOPIC koji je susta suprotnost konvencionalnoj terapiji atopicnog dermatitisa

ako ste vec primorani da korsitite kortikosteroide (koji vam nece pomoci,vec samo odloziti tegobe na neko vreme) ELOCOM je daleko prihvatljivije resenje od SINODERMA koji je em nenormalno jak, em nije za kontinuiranu upotrebu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 7:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Atopiski dermatitis je urodjeni ili steceni nedostatak gamalinoleinske kiseline. Kod tebe je verovatno urodjeni, zbog povezanosti sa astmom. Nije psihicke prirode. Postoje razni preparati za atopicare. Prvi i najbolji je antiatopiski krem mr ph Silvia, postoje i druge razne linije koje se koriste. Atopicari moraju da neguju svoju kozu posebno, nikako prati obicnim sapunima. Verovatno se promene pogorsavaju kada koza dodje u kontakt sa razlicitim deterdzentima( naravno ukoliko je atopiski dermatitis u pitanju). Pored antiatpoiskog krema mozes da Cu Zn gel ili sindet za pranje umesto sapuna.Postoji i bakar-cink krema. Rec je o proizvodima Uriage, koji su jako, jako kvalitetni. Ali, bolje je da sacekas odgovor doktorke Gorane, ona trenutno nije u zemlji, vratice se za par dana, pa ce ti poslati odgovor. Veliki pozdrav, i uzivaj u lepim trenutcima! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 10:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
I samo jedna ispravka, pogresila sam. Nije atopiski, nego atopski dermatits.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 01, 2005 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2005 11:55 pm
Postovi: 6
Lokacija: Shabac
Hvala vam svima na odgovorima. :D Iskreno recheno mnogo ste mi pomogli. Definitivno bacam sinoderm i vec sutra cu da pokusham da nadjem neshto od toga shto ste mi preporuchili. Nikada nisam imala ekcem, niti je neko kod mene u porodici imao bilo kakve probleme sa alergijom, pa me je sve to uzasno nerviralo... A Dr Gorani sam poslala i slicice, pa za par dana kada se vrati u zemlju nadam se nekom komentaru.
PS shto se deterdzenta tiche to ne smem ni da pomislim da dotaknem golim rukama, sve radim rukavicama chak i pranje sudova... A od sapuna prijaju mi iskljuchivo baby varijante :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 01, 2005 5:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 29, 2002 2:00 am
Postovi: 7
meni prija sapun DOVE, onaj sa zrncima, ok je skroz

mozda se neki od vas nece sloziti samnom, iako je dove tipicna komercijalna marka, ali stvarno ima razlike kada operete lice sa njim.

e a sto se tice sinoderma (nekada se zvao SYNALAR pa je galenika izgubila licencu za ime) to je veoma veoma jak fluorovani kortikosteroidni krem (mast). kod nas je veoma popularan,jer zbilja brzo dovodi do povlacenja svih promena sa koze (deluje antiinflamantorno i antiprurginozno ). cak znam ljude (a i ja sam jedno vreme bio u slicnom stanju) da godinama unazad koriste sinoderm svakodnevno i to po licu i vratu.
medjutim posle izvesnog vremena, koza navikne na svakodnevne doze kortikosteroida, pa pocinje da reaguje crvenilom i svrabom (barem je tako kod mene bilo). jedna od komplikacija dugotrajnog koriscenja je ATROFIJA koze, i bolje da ne znate sta je to i kako izgleda... uzasno je.

ono sto zbilja razara kozu su svi slobodni radikali (a takav je i FLUOR iz sinoderma). takodje i u vodi za pice imate hlora (koji je iz iste hemijske grupe (7)) ali doduse manje, pa se atopicarima nikako ne preporucuje recimo kupanje u bazenima gde je ogromna kolicina hlora.
Na trzistu ima dosta preparata na fluo-kortikosteroidnoj bazi (esperson,diproderm,diprogent i slicni) te ih treba izbegavati, a ako bas morate koristiti kortikosteroide, ELOCOM bi bio prihvatljivo nefluorovano resenje.

U svakom slucaju klonite se kortikosteroida na kozi sto dalje

sto se kreme dr.Silvija tice, drasticna je razlika u reagovanju koze na istu.
ova krema se ne upija odmah kao vecina hidrantnih krema, vec zadrzava sloj na kozi i posle vise sati. jedino sto sam primetio je blago peckanje prvih par minuta, i to samo ponekad i pomalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 01, 2005 5:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 29, 2002 2:00 am
Postovi: 7
Pitanje za doktorski tim:

Da li smatrate da bi oralno uzimanje GLA (gama linoleic acid) pomoglo u ublazavanju simptoma AD (atopskog dermatitisa)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 01, 2005 11:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Samo jedan savet. Nemoj koristiti bebi sapune. Jednostavno, pH koze bebe je oko 7, a pH odraslih je niza 5-5.5 Za atopicare je najbolji bakar-cink sindet iz URIAGE. Ne remeti pH, a utice i na stafilokoke koje se obisno javljaju kod atopicara. Takodje, deluje kao sapun, ali nije sapun! Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 04, 2005 11:27 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Kao sto vidim da su me moje studentkinje vise nego uspesno zamenile na forumu. Oralni GLA proizvodi kao sto je omega 6 imaju efekta ali se bolji rezultati postizu lokalnom primenom a najbolje je nadoknaditi nedostatak GLA na oba nacina

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 04, 2005 11:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Hvala profesorka! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: