Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Vitiligo-nedostatak pigmenta na koži
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 12:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Скоро сам сазнао да проблеми са кожом који нису условљени директним спољашњим утицајем, потичу од проблема са неким од унутрашњих органа: желудац, јетра, слезина, гуштерача.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitiligo-nedostatak pigmenta na koži
PostPoslato: Sub Avg 31, 2013 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitiligo-nedostatak pigmenta na koži
PostPoslato: Pon Okt 14, 2013 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Ja koristim vec vise od godinu dana taj kubanski losion i, nazalost, nema nikakog poboljsanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitiligo-nedostatak pigmenta na koži
PostPoslato: Sub Jul 26, 2014 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 15, 2013 12:31 pm
Postovi: 2
ja sam prije par dana saznala za kremu i losion Betasalik. Nisam je jos probala ali dosta njih je pisalo da ih je to spasilo, tako da cu da je kupim i da probam, kad je toliko ljudi donekle izlijecilo vitiligo s njom, mozda i meni pomogne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitiligo-nedostatak pigmenta na koži
PostPoslato: Pon Avg 25, 2014 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 11:36 pm
Postovi: 6
Moj brat ima ovaj problem i koristio je Melagenin plus ali nikakve rezultate nije zabelezio...cuo sam od prijatelja da je jedan decko mazao maline sveze po mestima gde nema pigmenta i da mu se dosta povuklo...nismo ovo probali aliako imate jos nekih predloga molim vas napisite puno bi mi znacilo. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitiligo-nedostatak pigmenta na koži
PostPoslato: Čet Apr 09, 2015 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 10:47 am
Postovi: 5
Upravo sam se vratio sa Kube i doneo 5 losiona Melagenina Plus. Cena je 50eu . Zainteresovani zovite na 064/0209827


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitiligo-nedostatak pigmenta na koži
PostPoslato: Uto Maj 19, 2015 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 04, 2014 4:03 pm
Postovi: 7
Ja sam dobila vitiligo 2008.-e godine na vratu u vidu fleke od recimo 7-8 cm. Doktori iz Avalske su mi rekli da je najverovatnije okidac bio stres posto smo ustanovili da nije genetski i da mogu da ocekujem da se shiri, ostane tako ili uz dosta srece da se povuce. Do sada se nije menjalo ali svake godine primetim po neku malu belu tackicu na prstima i na nogama... da li se preporucuje izlaganje suncu ili ne? Ima li neki strucni savet za ishranu ili neke vitamine kojima bi se eventualno sprecilo napredovanje bolesti?Interesuje me da li ja to sada imam u svom genetskom kodu i koja je verovatnoca da moji narastaji to naslede? Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitiligo-nedostatak pigmenta na koži
PostPoslato: Pon Avg 10, 2015 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 10, 2015 9:59 pm
Postovi: 1
Moze malo detalja o melaolinu, kako se koristi tj. koja je dnevna doza, koliko dugo se lek pije? Da li daje rezultate ukoliko se pije bez UV tretmana s obzirom da se u mom gradu ne moze priustiti? Postoji li neka alternativa za UV tretman? Ukoliko je neko koristio, imao rezultate bio bih zahvalan ukoliko bi podelio na forumu ili u privatnoj poruci nacin na koji je koristio lek. Lek koristi osoba od 75kg ukoliko je nekome vazno zbog odredjivanje doze.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitiligo-nedostatak pigmenta na koži
PostPoslato: Uto Avg 11, 2015 7:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ја пијем мелатонин због бољег спавања.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitiligo-nedostatak pigmenta na koži
PostPoslato: Čet Feb 18, 2016 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 18, 2016 10:11 am
Postovi: 1
Ulogovala sam se na ovaj forum samo iz razloga što želim da pokušam da pomognem svima koji imaju problem belih fleka, koji sam do skoro i ja imala.
Promene na koži i to na licu, pojavile su se mesec dana posle porođaja. Mislila sam da je trenutno,ali kako se nisu povlačile ni posle godinu dana, otišla sam kod kožnog lekara. Doktorka je utvrdila da je reč o vitiligu i da se on ne leči. Savet je glasio da budem strpljiva, da će se fleke možda same povući, ali da je moguće i da će da se prošire. Efikasan lek, po mojoj doktorki, ne postoji.
Tako sam čekala i čekala da se fleke povuku do ovog leta, kad mi je muž naručio preko net-a "NEVITIL" kremu, proizvođač "Unimel". Košta oko 1.300,00 dinara, treba da se maže tri puta dnevno. Pošto sam bila razočarana zbog doktorkinih reči da lek ne postoji, nisam mazala redovno i nisam obraćala pažnju da li se fleke menjaju. Posle mesec dana mazanja samo uveče, primetila sam da su se fleke primetno smanjile a i da se pigment vraća.
Sada, posle pola godine mazanja (i dalje ne baš uredno) moje fleke su jedva primetne. Primećujem ih samo ja i ljudi koji su znali da ih imam od ranije.
Pokušajte, meni je pomoglo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: